Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Parę pytań odnośnie celności

  1. #1

    Parę pytań odnośnie celności

    https://mfo3.pl/game/report.php?bid=...vpid=98&vtid=0
    https://mfo3.pl/game/report.php?bid=...vpid=98&vtid=0

    W pierwszej walce miałem 27% niecelnych ciosów, w drugiej 30%. Miałem 32 pkt bazowe szczęścia, Szalony 12 pkt. Wydaje mi się, że jednak trochę za często chybiam - na pewno wszystko w porządku jest z założeniami celności? Nie pierwszy raz już się nad tym zastanawiam.

    W jaki sposób liczona jest celność? Jaka jest minimalna i maksymalna celność wojownika?

  2. #2
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    ile % mieliście celności i uników?

  3. #3
    Ja 100% celności (Żelazny Miecz), on pewnie 10% uników (Żelazne Buty).

  4. #4
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Hmm, jeśli tak było, to trochę za mała ta celność wychodzi - trzeba przyjrzeć się wzorom...

  5. #5
    tester
    Konto usunięte
    Ja tam widzę, że w drugiej walce miałeś 100% trafień. Może to nie ten raport?

  6. #6
    Faktycznie, pomyliłem ilość krytyków z ilością niecelnych ciosów. Jednak nie stworzyłem tego tematu tylko ze względu na swoje ostatnie walki, co jakiś czas zastanawiam się czy z celnością jest wszystko w porządku. Dokładnie widać to po tych raportach - mimo tych samych statystyk w obu walkach, rozbieżność celności jest bardzo duża.

  7. #7
    Może inaczej podejdę do tematu.

    W przypadku szybkości podwójne ciosy pojawiają się w regularnych odstępach (przynajmniej tak to wygląda z moich dotychczasowych obserwacji i tak było w v2). Ze szczęściem (celnością i krytykami) tak nie jest - dodany został czynnik losowy (co prawda tak też chyba było w v2, jednak problem nie był tak dostrzegalny). Może warto zastanowić się nad wyeliminowaniem czynnika losowego z celności i krytyków i postawić na proporcje tak, jak w przypadku szybkości (tzn. chybienie i krytyk "trafiałyby" się w regularnych odstępach)?

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •