Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 95

Temat: Żetony

  1. #31
    Użytkownik
    Dołączył
    02-12-2012
    Postów
    2
    No tak, zużył więcej miksów leczących. Można też zrobić trochę inaczej. Zsumować obrażenia, to będzie 35k i w zależności ile z tego będzie żetonów przydzielić % do uczestników walki, np. 60% dla zwycięzcy, 40% dla przegranego.

  2. #32
    Nikon
    Konto usunięte
    a może by uzależnić ilość żetonów od użytych mikstów i ilości ranq o który się walczy

  3. #33
    Użytkownik
    Dołączył
    14-11-2011
    Postów
    339
    Wtedy ludzie celowo ustawialiby skrypt Moja postać %HP <= 100 - wszystkie leczenia po kolei, żeby użyć jak najwięcej mikstur, koszta przegranej w takim wypadku i tak by zwróciły żetony.

  4. #34
    Nikon
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Kekashi Zobacz post
    Wtedy ludzie celowo ustawialiby skrypt Moja postać %HP <= 100 - wszystkie leczenia po kolei, żeby użyć jak najwięcej mikstur, koszta przegranej w takim wypadku i tak by zwróciły żetony.
    a po co uzależniac od miksów życia jak toto nic ne warte? od samych odnówek i osłon

    albo jeszcze lepiej niech tylko wygrany dostaje żetony a ich liczba będzie uzależniona od użytych misków w całej walce
    żetonów będzie w przeliczeniu mniej niż użytych miksów
    Ostatnio edytowane przez Nikon ; 15-12-2012 o 13:48

  5. #35
    Użytkownik Avatar Ksiliath
    Dołączył
    04-04-2011
    Postów
    260
    jak żetony nie będą pokrywały nawet kosztów miksów to po co one komu?

  6. #36
    Nikon
    Konto usunięte
    to może niech liczba żetonów będzie uzależniona od średniej ceny (tej na targu) użytych mikstur

  7. #37
    Aurrasing
    Konto usunięte
    Najlepiej niech będzie uzależniona od ceny użytych przedmiotów w żetonach (plus jeszcze kilka dla zwycięzcy).

  8. #38
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Hmm, a gdyby przegrany dostawał tylko zwrot kosztów walki, a nie żetony za nic? Opłacałoby się wygrywać.

    Sytuacji nie poprawiają małe możliwości skryptu:
    -śmieszna ilość poleceń (obecne skrypty dzielą się na 2 rodzaje: te średnie tylko z leczeniami i te lepsze, gdzie dochodzą odnówki. Na więcej rzeczy, czy też bajery nie ma po prostu miejsca! Czasem ktoś użyje rzadkiej zdolności ze statusem nieujętym w skrypcie i po prostu nas załatwi.)
    -brak akcji przeciwnika w poprzedniej turze jako warunku (pośrednio da się to zrobić, ale czasem przydałoby się zareagować na to, że np przeciwnik doładował sobie mp)
    -brak możliwości przewidzenia podwójnej tury przeciwnika (koszmar!)

    Sam mam postacie średnio grające, gdyż nie chcę się męczyć nad skryptem pół dnia, żeby i tak mnie ktoś rozwalił taktyką, przed którą się nie obronię z uwagi na powyższe rzeczy.
    Czemu nikt nie widzi mojego postu?

  9. #39
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Wstępnie zaplanowaliśmy:

    1) dla przegranego:
    50% zwrotu kosztów miksów (tych co są za żetony)

    2) dla wygranego:
    100% zwrotu kosztów miksów (tych co są za żetony), ale nie więcej niż 100% kosztów jakie poniósł przeciwnik.
    +10% stawki rankingowej*współczynnik "x"
    +bonus za poprawienie rekordu

    Współczynnik "x" ma zależeć od różnych czynników mających określić na ile walka była "ciężka". To postaramy się jakoś wykombinować na podstawie analizy dostępnych walk rankingowych.

  10. #40
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    To chyba nie do końca rozwiązuje problem, ponieważ można zbijać rank celowo i później wbijać rank i zdobywać żetony(z większym zyskiem niż dotychczas). Jedyny plus to brak żetonów za przegrywanie walk. Jest jeszcze dodatkowa zachęta za poprawianie rekordu, tylko czy będzie ona na tyle korzystna aby mieć dużo ranku?

  11. #41
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Mam nadzieję, że z tych zmian nie wyjdzie tylko "maszynka" wymiany mixów na żetony - każdy będzie je celowo używać - tak będą prowadzone walki.
    Moim zdaniem powinna być brana różnica w zużytych mixach, i ten kto więcej zużył temu dać dodatkowe żetony. Powinno też być wagowe przeliczanie mixów na żetony:
    Np.
    mixy życia/many - 0.5
    odnowienia 1 - 0.9
    odnowienia 2 - 1.1
    odnowienia 3 - 1.5
    osłony - 0.6
    skupienie/mobilizacji - 1.1
    przyspieszenia - 1.4

    Dodatkowo ustalić wartość minimalna (=1) i maksymalna za walkę (np. 10), to drugie po to, aby zapobiec właśnie tej "maszynce" to zamiany.

  12. #42
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    MapY pamiętaj, że miksy się kończą.

  13. #43
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    No wiem, że się kończą. Ale mówię o sferze globalnej - wiele walk w ciągu dnia.

  14. #44
    Użytkownik
    Dołączył
    26-04-2011
    Postów
    322
    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    Mam nadzieję, że z tych zmian nie wyjdzie tylko "maszynka" wymiany mixów na żetony - każdy będzie je celowo używać - tak będą prowadzone walki.
    Moim zdaniem powinna być brana różnica w zużytych mixach, i ten kto więcej zużył temu dać dodatkowe żetony. Powinno też być wagowe przeliczanie mixów na żetony:
    Np.
    mixy życia/many - 0.5
    odnowienia 1 - 0.9
    odnowienia 2 - 1.1
    odnowienia 3 - 1.5
    osłony - 0.6
    skupienie/mobilizacji - 1.1
    przyspieszenia - 1.4

    Dodatkowo ustalić wartość minimalna (=1) i maksymalna za walkę (np. 10), to drugie po to, aby zapobiec właśnie tej "maszynce" to zamiany.
    z tego co napisales, to przegrany powininen dostac wiecej zetonow od wygranego, bo wygrany zuzyje mniej miksow, lub taka sama ilosc :>

  15. #45
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Czyli opłaca się zresetować ranking? Wtedy mam minimalny i ciągle biję rekord. Dobrze zrozumiałem?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •