Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 95

Temat: Żetony

  1. #1
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185

    Żetony

    Można by zrobić jakiś ranking żetonów ;>

  2. #2
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Proponuję podyskutować jak zmienić zasady przydzielania żetonów, aby zlikwidować (ograniczyć) patologiczne zjawiska, a potem można zrobić ranking ;]

  3. #3
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Ogólnie przydałyby się różne mini rankingi. Zdobyte żetony wyświetlane u mistrza areny, rybki u rybaka i wymiany rzeczy u mardufa.

  4. #4
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    aby zlikwidować (ograniczyć) patologiczne zjawiska
    W sumie nie jestem na bieżąco ale chodzi o nabijanie żetonów poprzez wygrywanie/przegrywanie (np. 2 winy 2 losy) z jednym graczem?
    Jeśli tak to przecież wkrótce ma być już długo oczekiwany panel GM, a coś takiego podchodzi pod przelew rankingu i będzie karane, czyż nie ?;>

    Zawsze można też uzależnić jakoś od liczby tur walki/ilości zużytych mikstur/osłon/regenek itd (w sumie koszty walki).

  5. #5
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    W sumie nie jestem na bieżąco ale chodzi o nabijanie żetonów poprzez wygrywanie/przegrywanie (np. 2 winy 2 losy) z jednym graczem?
    Słyszę narzekania, że żetony się "nabija", więc chętnie posłucham jakie to są sposoby + propozycji poprawek.

    Jeśli tak to przecież wkrótce ma być już długo oczekiwany panel GM, a coś takiego podchodzi pod przelew rankingu i będzie karane, czyż nie ?;>
    Wolałbym, aby to automat/system decydował, o tym co jest przelewem, a co nie. To mechanizmy gry mają tego pilnować, a nie syzyfowa praca GM'ów, którzy fizycznie nie dadzą rady wszystkiego wyłapać, a przy tym zawsze będą kontrowersje związane z ich obiektywizmem. Targ i walki nie powinny być moderowane "ręcznie", bo to niemożliwe. Tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy system czegoś nie wychwyci (luka w systemie) powinien zając się tym GM.

    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    Zawsze można też uzależnić jakoś od liczby tur walki/ilości zużytych mikstur/osłon/regenek itd (w sumie koszty walki).
    To jest jedna z opcji, o której już wspominałem.

  6. #6
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Słyszę narzekania, że żetony się "nabija", więc chętnie posłucham jakie to są sposoby + propozycji poprawek.
    Raczej mniejsze lvle mają więcej walk i patrząc na nich można mieć takie wrażenie hmm nie wiem.
    Sam mam sporo żetonów, ale stoczyłem 270 walk na arenie (z czego w ~250 walkach miałem możliwość zdobycia żetonów).
    Chyba, że są sposoby na 'nabijanie' ale to raczej jak już pisałem wymiana walk pomiędzy graczami, nie wiem też czy to częste zjawisko, a może to jednak po prostu przesadne narzekanie?

    Wolałbym, aby to automat/system decydował, o tym co jest przelewem, a co nie.
    W sumie ciężko jest nieraz ocenić czy coś jest przelewem, czy niefortunnym zbiegiem losu, a może zwyczajną walką, ale można by jakieś ograniczenia wprowadzić, tylko że tyle może być możliwości przelewów, że raczej niemożliwym jest uwzględnić wszystkie przypadki.
    Ale jakieś najbardziej oczywiste walki typu bez eq itd spróbować wyeliminować.
    Np. -Gracz, który nie ma obrony z eq 2x więcej niż bazowej (oczywiście brana jest uwagę pod którą profesję)
    Chociaż jak ktoś jest tankiem może mieć problem, to np. Gracz, który nie ma obrony z eq więcej niż obrona bazowa + lvl.
    -Gracz, który ma więcej (np. minimum 1,3x) obrony magicznej niż obrony w walce z wojem (z magiem na odwrót)
    -Gracz, którego skrypt nie dopuszcza zaatakowania przeciwnika

    Nie mam w sumie pomysłów, ani nie wiem dokładnie jak ten Wasz system oraz czy problem istnieje naprawdę (na taką skalę by był wart uwagi), bo jak sam napisałeś "gracze narzekają".

    Choć tak teraz patrząc przyznam, że jak powstanie ranking będzie zapewne jeszcze więcej przelewów ;>
    Ostatnio edytowane przez Coni ; 13-12-2012 o 19:05

  7. #7
    TOMEK KŁAMIE GRACZY
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    Chyba, że są sposoby na 'nabijanie' ale to raczej jak już pisałem wymiana walk pomiędzy graczami, nie wiem też czy to częste zjawisko, a może to jednak po prostu przesadne narzekanie?
    Każdy wie, że gracze wymieniają między sobą żetony przez system 4 walk ( 2 win w lose ) . Każdy ma gdzieś jakie koszta poniesie, bo żetony są w tej chwili (moim zdaniem) zbyt dużo warte.
    Ostatnio edytowane przez TOMEK KŁAMIE GRACZY ; 13-12-2012 o 19:29

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,649
    Do rankingu można by brać nie liczbę żetonów, a punkty im przypisane przy ich zdobyciu zależne od Lv - punktowanie wagowe.
    Przykładowy wzór za zdobycie jednego żetonu na poziomie p:

    token_point(p) = n^(5/3).
    Przykładowe pkt. dla Pierwszych 10 poziomów:
    p token_point(p)
    1 1,00
    2 3,17
    3 6,24
    4 10,08
    5 14,62
    6 19,81
    7 25,62
    8 32,00
    9 38,94
    10 46,42

    Przykład:
    Zostały zdobyte żetony:
    120 szt. na 8p.
    0 szt na 9p.
    100 szt. na 10p.

    Zyskane punkty za poziom 8: 120*32=3840 pkt.
    Zyskane punkty za poziom 10: 100*46,42=4642.
    Razem: 3840+4642=8482.

    Jak widać im wyższy Lv, tym wartość żetonów rośnie. Wykładnik 5/3 można jeszcze przeskalować według uznania.

    Nie wiem tylko jak bardzo adminowi zależy aby się zagłębiać w ten ranking, bo taki liczenie będzie wymagało też zapisywania poziomu gracza w bazie (o ile są zapisywane pojedynczo/grupowo, a nie jako wartość w konkretnym polu identyfikującym postać).
    Jedynie taki ranking byłby w miarę rzetelny.
    Wadą jest to, że znowu gracze z najwyższymi poziomami byliby promowania, choć właściwie w konsekwencji o to chodzi.
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 13-12-2012 o 19:34

  9. #9
    jestem na nie to nie jest potrzebne wcale po co komuś rank ;D

  10. #10
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Problemu z przelewami rankingu większego nie widzę, bo już sporo ograniczeń funkcjonuje i w rankingu wysoko są raczej osoby, które naprawdę nieźle walczą, a nie te co nabijają, a nic nie potrafią.

    Żetony to trochę inna sprawa, bo one "biorą się znikąd", a więc przy wspomnianej wymianie walk obaj gracze zyskują. Kluczowym pytaniem jest czy to naprawdę na tak dużą skalę się dzieje, czy to tylko złudzenie.

    Ja zaobserwowałem inny mechanizm - wcale nie wymiana, a cykliczne pniecie się w rankingu i obniżanie (walcząc z różnymi osobami) zapewnia najlepsze wyniki "żetonowe". Dostajemy żetony za wygraną, za przegraną i mamy stosunkowo dużo walk (w środku stawki rankingowej), a do tego nie musimy zużywać drogich miksów - cały zysk żetonowy mamy "na czysto", co jest sprzeczne z tym że żetony miały głównie zwracać koszta walk, a zarobek dawać jak się jest naprawdę dobrym.

  11. #11
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Dostajemy żetony za wygraną, za przegraną i mamy stosunkowo dużo walk (w środku stawki rankingowej), a do tego nie musimy zużywać drogich miksów.
    Najlepszy sposób, sam tak robię i staram się utrzymywać w 'środku' ;)
    Ale w końcu jest to nagroda za walki rankingowe, po to właśnie zostały żetony wprowadzone - żeby jak najwięcej było walk rankingowych.

  12. #12
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    Najlepszy sposób, sam tak robię i staram się utrzymywać w 'środku'
    Ale w końcu jest to nagroda za walki rankingowe, po to właśnie zostały żetony wprowadzone - żeby jak najwięcej było walk rankingowych.
    No ale to są walki "na sztukę", a przecież nie o takie chodziło

  13. #13
    TOMEK KŁAMIE GRACZY
    Konto usunięte
    Nom ja sam nie dodaje na 30tym do skryptu żadnych miksów odno, osłon ani regenek żeby koszt był jak najmniejszy i utrzymywać się w tym najbardziej obleganym przedziale rankingu Auto. Czasem mam po 10 walk dziennie jak jestem offline. Tygodniowo spokojnie bez większego wysiłku robię 1000 żetonów. Dojdę do 50tego poziomu i po loterii będę bogaty - tak to działa na dzień dzisiejszy.

    Teraz weźmy na 50tym mam załóżmy 20 osób dogadanych w swoim przedziale ranku auto. Na arenę nie zapisuję się wcale tylko raz w tygodniu wymieniam z nimi żetony. Niech na każdej wymianie zyskam 50 żetonów to mi daje 1000 żetonów tygodniowo ZA NIC xD .

    Teoretycznie też więcej ludzi walczy bo nie każdy ma tych znajomych czy tam chce wymieniać żetony, ale jednak pasowało by to wyeliminować. Tylko jak ?
    Ostatnio edytowane przez TOMEK KŁAMIE GRACZY ; 13-12-2012 o 20:52

  14. #14
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Myślałem nad tym, aby drop żetonowy składał się z od dwóch składników:

    a) poniesione koszty walki - zwrot określonego % wartości "żetonowej" miksów zużytych do walki (zarówno dla wygrywającego jak i przegrywającego). Dzięki temu oszczędzenie na miksach (a więc pozorowanie, że się chce wygrać) straci sens.

    b) na jakim poziomie rankingowym jest to walka, przy czym walczenie w topce ma być najlepiej opłacalne (ta cześć tylko dla wygrywającego).

    O ile obliczenie części a) jest dosyć proste, to część b) trzeba jakoś mądrze zaprojektować.

  15. #15
    TOMEK KŁAMIE GRACZY
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    b) na jakim poziomie rankingowym jest to walka, przy czym walczenie w topce ma być najlepiej opłacalne (ta cześć tylko dla wygrywającego).
    Proponowałbym coś innego wymyślić, żeby nie pogłębiać granicy pomiędzy najlepszymi a tymi którzy chcą nimi być.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •