Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Temat: Skup itemów

  1. #31
    Kowal obecnie jest nieopłacalny, to opcja jedynie dla tych co chcą na poważnie zająć się pvp, robienie przedmiotów na sprzedaż się nie opłaca, trzeba mieć szczęście, żeby coś zyskać na takim przedmiocie. btw mam nadzieję, że nie będzie kupowania unikatów za żetony
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  2. #32
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Im więcej tanich przedmiotów na rynku tym gracze PvP bardziej zadowoleni - w końcu upragniona dostępność dla każdego, a więc i "sprawiedliwość"
    Kowal oczywiście nie jest do zarabiania na handlu tylko do robienia sobie fajnego eq do PvP - a im tańsze składniki tym lepiej. No chyba, że ma się farta i od razu uda się coś naprawdę extra - wtedy coś zarobimy.

    btw mam nadzieję, że nie będzie kupowania unikatów za żetony
    Są takie plany - w końcu PvP ma dawać dostęp do unikatów, bo ciągle ich za mało i dlatego nie ma chętnych do walk

  3. #33
    ale wtedy nie będą unikatami , a z żetonami to dużo machlojek jest, już lepiej jak te unikaty będą wędrowały rzez te loterie, chyba, że ich ceny w żetonach będą mocno wygórowane
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  4. #34
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    ale wtedy nie będą unikatami , a z żetonami to dużo machlojek jest, już lepiej jak te unikaty będą wędrowały rzez te loterie, chyba, że ich ceny w żetonach będą mocno wygórowane
    Mają być to ceny, które będą mniej opłacalne niż średni wydatek na loterii i nie uzyskasz plusa. Oferta dla pechowców, asekurantów, potrzebujących itemka na już itp.

  5. #35
    Cytat Napisał Mifune Zobacz post
    Znamy Tomi zasady rynku i właśnie przez to, że je znamy zaczynamy się martwić. To, że są okresy hossy i bessy jest normalne, ale też bardzo ważnym czynnikiem jest by kupcy rozumieli przyczynę gorszego okresu. Niepewność jest najgorszym doradcą rynku, a tutaj jest ona znaczna. Sprzedawcy obniżają ceny na targu (jak ktoś jest na bieżąco to zauważy), ale to nie przynosi wielkich efektów. W ciągu 1,5 tygodnia niektórzy sprzedawcy obniżyli ceny o 50% a dalej nie byli w stanie sprzedać towaru. Skrajnym przykładem jest pika +4, która nie mogła dzisiaj zejść za 120 k. Przyznam szczerze, iż nie rozumiem skąd taki nagły spadek zainteresowania towarami. Nawet szybujące w górę ceny zdolności spadają. Może to chwilowy przesyt rynku, ale nawet jeśli, to w ramach poprawnie funkcjonującego modelu nie powinien się przeciągać w czasie. Poczekamy parę dni i zobaczymy jak sytuacja będzie się przedstawiać.
    Ostatnio zdarzyło mi się pytać graczy czemu nie kują itemków z "+" - o dziwo, roli nie odgrywają w pierwszej kolejności koszty (są również ważne, ale nie wiodą prymu). Zazwyczaj idzie po prostu o czysty minimalizm, gdzie gracze zadowalają się w zupełności itemami 0/+1, a to bardzo zły symptom. Przy takim nastawieniu deflacja jest nieunikniona, bo i cena przedmiotów nie jest uzależniana od kategorii 0, ale od +2. Kiedyś wynosiła ona +3 (przed kowalem), teraz jest +2 i spada. Jeśli desygnatem bazowej ceny staną się przedmioty +0 to może zakończyć się to nowymi problemami z obiegiem pieniądza w systemie. Dlaczego? Otóż, przedziały kwotowe pomiędzy kolejnymi plusami ulegną spłaszczeniu, a kowal będzie absolutnie nieopłacalny. Tym samym na rynku zacznie maleć liczba aukcji, z szczególnym uwzględnieniem przedmiotów z +, co doprowadzi do znacznych dysproporcji pomiędzy cenami w handlu a rynkowymi. Marże oczywiście ponosić będzie kupujący, co de facto, może skutkować nabijaniem kiesy tym najbogatszym. Kto cierpi na tym układzie? Przede wszystkim ci poniżej 50 poziomu z wyraźnym wskazaniem na graczy pvp. Docelowo będzie coraz więcej graczy "trzymających" jeden lvl i pojawi się coraz liczniejsza grupa fake-charów, które docelowo mają jedynie nabić jak największa ilość żetonów na niskim poziomie przy pomocy pvp, a potem, po przerzuceniu przedmiotów ze sklepu u mistrza areny, są kasowane. To tyle jeśli idzie o bawienie się w prognozy. Zobaczymy jak to będzie dalej wyglądać.

    P.S Niejako na marginesie - wiesz Tomi, że zasada leseferyzmu, tudzież idee Smitha nie zawsze się sprawdzają? Wiem, że jesteś jej gorącym zwolennikiem, ale jeśli się będzie psuć to nie czekaj do ostatniej chwili.
    Tak chcialbym przypomnieć ,że to jest gra i zawirowania rynkowe lub jakies nieprzewidziane zdarzenia są chyba nawet na + ;]

  6. #36
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Ja z chęcią zrobiłbym nawet itemki +56 dla każdej mojej postaci, ale powstrzymują mnie od tego ogromne koszty naprawy, a i samo stworzenie takiego itemka nie jest tanie
    Może tak powrócić do czasów kiedy itemki się nie psuły?
    Wtedy też większa ilość ludzi zaczęłaby robić coś u kowala, bo obecnie dla grających głownie pve przedmioty z plusami tworzą tylko straty.

  7. #37
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    A tak w ogóle to są zaplanowane pewne zmiany co do funkcjonowania kowala (będzie taniej), ale na razie nie mogę podać szczegółów.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •