Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Niejasności w inteligencji

  1. #1
    Mapiątko
    Konto usunięte

    Ważne Niejasności w inteligencji

    Sprawdzanie statusu.
    Co należy rozumieć przez Przeciwnik? Co w walce XvsY (Y>1, X>=1) to znaczy? Tylko jeden z przeciwników? Dowolny jeden z przeciwników? Wszyscy? Przynajmniej jeden? Czy zabici przeciwnicy są uznawani za pełnoprawnego przeciwnika?
    To samo dotyczy oznaczenia "Ja". Tylko ja? Jeden z członków mojej drużyny? Wszyscy?

    Porównanie wartości.
    Przeciwnik - nie wiadomo którego dotyczy, każdego, losowego, jednego, wszystkich, dowolnego?
    Walka. Liczba sprzymierzeńców/przeciwników - żywych/wszystkich/zabitych ?

    Czy wartości ujemne są zamierzone w porównanie/liczba ? A w prawdopodobieństwie zdarzenie to chyba też bez sensu.. -100% ? Wydaje mi się, że chyba nigdy nie zajdzie taki wypadek, że jakakolwiek z wartości przejmie wartość ujemną? Jeśli tak to warto dołożyć tam abs().

    Ogólnie jest dość wiele niejasności i najlepiej to pozmieniać tak, aby nie było ŻADNYCH. Można także tam dodać opis co przez co można rozumieć.

    edit.
    Być może Admin wie co, co oznacza. A taki zwykły nowy gracz? Czarna magia ;]

    Chyba Admin nie chce znowu pytań, że przegrał bo skrypt int. zadziałał inaczej niż to sobie wyobrażałem.
    Ostatnio edytowane przez Mapiątko ; 14-01-2011 o 15:46

  2. #2
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    "Przeciwnik"- ten, którego aktualnie zamierzamy zaatakować, wybrany zgodnie z polem "wybór przeciwnika".
    "Ja" oznacza zawsze naszą postać.

    Aktualnie nie ma poleceń dotyczących współtowarzyszy.

  3. #3
    Mapiątko
    Konto usunięte
    To może "Ja" warto przemianować na nasz nick? Albo "Ja:Nick".

  4. #4
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Cytat Napisał MapY-W1 Zobacz post
    To może "Ja" warto przemianować na nasz nick? Albo "Ja:Nick".
    Myślę, że "Moja postać" załatwiło by sprawę, chociaż nie przesadzajmy, że "Ja" jest znowu jakieś wieloznaczne
    Co do szczegółowych opisów poszczególnych poleceń to najlepszym miejscem na to będzie FAQ / Poradnik / pomoc do poszczególnych podstron.

    Ja wiem, że dla 90% userów to będzie czarna magia, bez względu na opisy/poradniki - właśnie po to jest opcja uproszczona inteligencji oraz opcja walki manualnej, żeby każdy mógł dostosować grę do swoich upodobań czy też możliwości "intelektualnych". Nie każdy musi być dobry w logice/matematyce.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •