Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Temat: Usuwanie nieaktywnych kont.

  1. #1
    Użytkownik Avatar Vologart
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    258

    Usuwanie nieaktywnych kont.

    W grze jest wiele nieaktywnych (szara kropka obok nicku) postaci z niskimi lvlami. Czasami jest tak, że nieaktywna od miesiąca postać z 3 lvlem posiada nick taki jaki chcielibyśmy nosić jedną ze swoich postaci. Mój pomysł polega na tym, że jeśli główna postać konta posiada niższy niż np. 20lvl i jest od dawna nieaktywna, to zostanie automatycznie usunięta gdy ktoś założy postać o tym samym nicku. Przykład - zakładam postać o nicku "x", istnieje jednak postać o tym nicku ale ma 14 lvl i jest nieaktywna. Nieaktywna postać zostaje usunięta a nick przechodzi na moją postać. Mam nadzieję, że zrozumieliście. Dzięki temu zmniejszy się ilość nieaktywnych postaci/kont.

  2. #2
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    3,145
    Myślę , że wykonalne. I nawet niegłupie.
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  3. #3
    Użytkownik Avatar Ice Axe
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    588
    Pomysł fajny , to po jakim czasie taka możliwość była by dostępna , po ilu nie aktywnych dniach?

  4. #4
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    3,145
    Pewnie miesiąc + (7dni * poziom)
    Ale zmieniłbym na miesiąc + (3dni*poziom) lub sam miesiąc.
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  5. #5
    Użytkownik Avatar Vologart
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    258
    Załóżmy, że po 4 tygodniach. Dotyczyło by to niskich lvli, więc w przypadku utraty konta strata nie była by duża. To wcale nie dużo czasu, ale większość takich osób już nie wraca do gry.
    Ostatnio edytowane przez Vologart ; 05-11-2012 o 20:08

  6. #6
    Użytkownik Avatar Ice Axe
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    588
    A ja nawet bym zmienił na miesiąc + (1dni*poziom)

  7. #7
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    25-12-2011
    Postów
    1,690
    Chyba niedawno Tomi zmienił by był dłuższy czas usuwania konta... teraz by zrobił krok w tył wiec raczej nie przejdzie...
    Ostatnio edytowane przez NieZabijajMnie ; 05-11-2012 o 21:02
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  8. #8
    aktualnie czas usuwania konto to 2miesiące+1tydzień*lvl (dam sobie rękę uciąć). pewnie nie przejdzie, bo to musiałoby skrócić ten czas.

  9. #9
    skracać też nie ma co, żeby nie doszło do sytuacji, że ktoś zechce sobie wrócić do gry, a tu nie ma postaci, to po kliku latach dalej mogę sobie wejść na mfo old, a tutaj ludziom usuwano konta nawet po miesiącu ;d
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Lady Karen
    Dołączył
    06-04-2012
    Postów
    593
    ja jestem za usuwaniem nieaktywnych kont do 15lv po miesiącu,

  11. #11
    Cytat Napisał Misa Misa Zobacz post
    aktualnie czas usuwania konto to 2miesiące+1tydzień*lvl (dam sobie rękę uciąć).
    "Konta nieużywane są automatycznie usuwane, jeśli minęło minimum 30 dni od daty ostatniego logowania. Okres ten wydłuża się o tyle tygodni, ile wynosi najwyższy poziom postaci utworzonej w ramach danego konta użytkownika."
    Rękę możesz sobie wziąć (uciętą).

    Bardzo dużo zależy od tego czy konkretnie mówimy o postaciach czy całych kontach. (w 1st poście jest o postaciach)
    Z tego co wiem spora część graczy ma banki i przy dłuższej nieaktywności tej osoby - np. dłuższe wakacje, takie postacie miałyby być usuwane? Przeciw.
    Na samym początku był jeszcze większy dopuszczalny limit nieaktywności, w momencie gdy go zmniejszono spadła liczba kont o ~10-15 tys.
    Myślę, że obecnie jest on na wystarczającym poziomie, jedyne na co mógłbym się zgodzić to: podzielenie przelicznika tygodni na 2 (co 2 lvl dodaje tydzień), przy czym ta zmiana byłaby już ekstremalna (spadek o 70 dni na 10 lvli - b. dużo).

  12. #12
    musaraj
    Konto usunięte
    15 dni + 3*lv. - po takim czasie usuwanie nieaktywnych postaci.

    Jeśli komuś by zależało na banku, wbicie go na 7-8 lv jest strasznie proste (50 energii?) oraz opłacalne (Eternia daje łatwiejsze konatkty handlowe). Logowanie się co miesiąc z hakiem na postać bankową nie jest wcale trudne.
    Przy czym usuwanie postaci nieaktywne dla kont z 1 postacią - tam usuwanie dopiero z usuwaniem konta
    Ten wzór, który napisałem to mniej-więcej połowa z usuwania konta.

    Piszę o logowaniu na postać, nie na konto.



    Głupi niech tracą. Selekcja naturalna.

  13. #13
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    15 dni + 3*lv.
    Jest to zdecydowanie za mało, wbicie postacią bankiem maksymalnego lvl nie pozwoliłoby nam zachować całego naszego dobytku jeśli odstawilibyśmy grę, zamierzając wrócić wraz z upkiem fabularnym. IMO postacie nie powinny być usuwane wcześniej niż konto, zresztą można również w ten sposób handlować zaklepując jakiś nick i napisać w prezentacji, iż jest on na sprzedaż. (co z kolei jest brutalne, gdy faktycznie "ukradniemy" komuś nick, jednak zmniejszenie czasu usuwania kont zwiększy tego typu manewry)

  14. #14
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Wojaczka o nick? Jeśli chcecie oryginalne imię dla postaci wystarczy odezwać się do mnie

  15. #15
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Jest to zdecydowanie za mało, wbicie postacią bankiem maksymalnego lvl nie pozwoliłoby nam zachować całego naszego dobytku jeśli odstawilibyśmy grę, zamierzając wrócić wraz z upkiem fabularnym. IMO postacie nie powinny być usuwane wcześniej niż konto, zresztą można również w ten sposób handlować zaklepując jakiś nick i napisać w prezentacji, iż jest on na sprzedaż. (co z kolei jest brutalne, gdy faktycznie "ukradniemy" komuś nick, jednak zmniejszenie czasu usuwania kont zwiększy tego typu manewry)
    Jak się robi przerwę w grze, to należy się z takim faktem pogodzić. I, jak pisałem, wbicie raz na miesiąc i zalogowanie się na wszystkie postacie to nie jest jakiś wielkie problem.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •