Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: pkt. MF - cena maksymalna

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648

    pkt. MF - cena maksymalna

    Wprowadzenie aukcji typu Kup Teraz dla pkt. MF wprowadziło pewne niebezpieczeństwo wynikające z pośpiechu, stresu, "czas to pieniądz" itp.
    Otóż co raz więcej widuję aukcje oszukańcze - sprzedawanie KT (minimalna cena) nie za 1MF a za 0,1 MF. Większość kwotę 315.000 uznaje za ilość MFów = 10, a tak na prawdę jest wystawiana za 3.150.000 G a więc 315.000 G za szt. Nieświadomy gracz, pod wpływem stresu, okazji nie dokładnie może sprawdzić i szybko podjąć decyzję bo to kup teraz. Oczywiście trzeba sprawdzać, kontrolować to co się kupuje, ale można by wprowadzić ograniczenie odgórne - 2x cena przeciętna, co by było jeszcze w pewnych granicach rozsądku a nie zwykłym naciągactwem. Całkowita liberalność na targu nie powinna mieć miejsca. Nie wiem czy ktoś już został przez to oszukany, ale nie wyobrażam sobie jego rozgoryczenia. Co prawda większość nie ma kwoty 3 mln. G (zwykli handlarze) ale pod wpływem presji można popełnić każdy błąd, a powinno to być jakoś odgórnie zabezpieczone aby nie dochodziło później do nieprzyjemnych sytuacji na forum oraz pomiędzy adminem. Jak tylko ten proceder zacznie wychodzić, co raz więcej osób zacznie go wykorzystywać.
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 01-10-2012 o 21:37

  2. #2
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Jestem na tak.
    Ceny mf są wystarczająco kosmiczne. Sam bym się na takie aukcje nabrał gdyby nie moja ostrożność.
    Handel mf został przeniesiony na targ, by zapobiec oszustwom tak więc trzeba je teraz całkowicie uniemożliwić, a nie pozwolić by przeniosły się tylko na inną płaszczyznę.

  3. #3
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Na przeszło 500 aukcji "kup teraz" (sprzedanych i niesprzedanych), tylko kilka razy ktoś wystawiał za 10xcenę średnią i ani razu nie doszło do sprzedaży. Transakcje dokonane są za max 50k - jest ich niewiele i z reguły dotyczą pojedynczych sztuk MF. Problem jest więc teoretyczny.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    14-11-2011
    Postów
    339
    Ale mimo wszystko wprowadzenie ograniczenia z dwóch stron by się przydało.

  5. #5
    Hatchu
    Konto usunięte
    Jestem ciekawa, dlaczego mój post - z "moim odmiennym zdaniem" - został usunięty ?

  6. #6
    El Fortuno
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Hatchu Zobacz post
    Jestem ciekawa, dlaczego mój post - z "moim odmiennym zdaniem" - został usunięty ?
    Widocznie nie przestrzegałaś zasad kulturalnej wypowiedźi, albo Twoja wypowiedź była zbyt ekspresyjna jak na to forum.

    Wracając do tematu , jest dobrze jak jest. Pisane że ktoś może działać pod wpływem stresu jest śmieszne. Czy kiedykolwiek ktoś się stresował kupując mf?
    Wystarczy tylko być spostrzegawczym i żadne zagrożenie nam nie będzie straszne .
    Jak pisał Tomi nikt nie dał się nabrać na ten niby 'spryt' handlarzy .
    Wiec zagrożenia nie ma , zagrożeniem może być jedynie głupota kupującego Ale może winić tylko sam siebie.

  7. #7
    Via
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Hatchu Zobacz post
    Jestem ciekawa, dlaczego mój post - z "moim odmiennym zdaniem" - został usunięty ?
    Dlatego, ze swoboda wypowiedzi na tym forum jest godna pozalowania. A post otwierajacy w ogole proponuje narzucenie jakichs systemowych ograniczen na ceny w targu. Cenzura, kontrola targu, donosy na forum, donosy na panel specjalnie wyznaczonych ku temu osob... w PRLu to sie wam nie podobalo, ale okazuje sie ze tak naprawde to tylko tak potraficie zyc.
    Uwielbiam te nasza polaczkowa hipokryzje.

    Cytat Napisał Via Zobacz post
    (...)nowy gracz bedzie uderzal w mur, ktory wraz z rozwojem gry bedzie stawal sie coraz wyzszy i coraz bardziej odczuwalny na wyzszych poziomach, na ktorych w tej chwili nie wystepuje takie zjawisko. Dlatego wymagany czas gry od poczatku az do poziomu, na ktorym taka bariera nie jest odczuwalna (poziomu, na ktorym jeszcze nie chcemy kupowac MFow na aukcji, ale juz nie bardzo chcemy je sprzedawac) bedzie coraz dluzszy dla przyszlych graczy, ktorzy teraz jeszcze nie sa zarejestrowani.
    Jezeli wprowadzenie ograniczenia ceny MFow ma miec sens to chyba raczej z powyzszego powodu i dla dobra gry, a nie z powodu, ktory jest od poczatku do konca belkotem.

    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    Wprowadzenie aukcji typu Kup Teraz dla pkt. MF wprowadziło pewne niebezpieczeństwo wynikające z pośpiechu, stresu, "czas to pieniądz" itp.
    Moze czas sie przejsc? No wiesz - na zewnatrz
    Ostatnio edytowane przez Via ; 03-10-2012 o 18:48

  8. #8
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Ten pomysł akurat bardzo mi się podoba. Jestem na TAK
    Ceny maksymalne - genialne
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  9. #9
    Cytat Napisał Hatchu Zobacz post
    Jestem ciekawa, dlaczego mój post - z "moim odmiennym zdaniem" - został usunięty ?
    Ponieważ był to czysty offtopic o tym dlaczego handel mf jest zły - w temacie chodzi o coś innego...
    #

    Jestem za, ale pod warunkiem, że limit wystawienia nie będzie 'x2', a co najmniej 'x5' (problem tyczy się x10, więc to i tak mało).

  10. #10
    Hatchu
    Konto usunięte
    Koridor, tak się składa, że w tym co napisałam argumentowałam dlaczego jestem na "nie" są ważniejsze rzeczy do zrobienia w MFO niż ogranicznik wysokości ceny litości... -.-
    I jeżeli potrafisz czytać a na pewno umiesz to na końcu lekką przenośnią powiedziałam "nie".

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Cytat Napisał Hatchu Zobacz post
    Koridor, tak się składa, że w tym co napisałam argumentowałam dlaczego jestem na "nie" są ważniejsze rzeczy do zrobienia w MFO niż ogranicznik wysokości ceny litości... -.-
    I jeżeli potrafisz czytać a na pewno umiesz to na końcu lekką przenośnią powiedziałam "nie".
    Zrobienie ogranicznika to kwestia kilku minut, a nie 9 miesięcy.

    Skoro admin nie widzi w tym nawet najmniejszego niebezpieczeństwa, temat można zamknąć.

  12. #12
    Hatchu
    Konto usunięte
    Moim zdaniem przywrócenie rozdawania pkt. bez ograniczeń ( ożywienie PvP ) też jest kwestią kilku minut, ale to rozmowa na inny temat.

  13. #13
    Skoro admin nie widzi w tym nawet najmniejszego niebezpieczeństwa, temat można zamknąć.
    Zamykam i przenoszę.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •