Zobacz wyniki ankiety: Które propozycje wydają się potrzebne?

Głosujących
51. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    32 62.75%
  • 2

    16 31.37%
  • 3

    14 27.45%
  • 4

    31 60.78%
  • 5

    34 66.67%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Kontrowersyjne propozycje, bo na temat energii

  1. #1
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte

    Kontrowersyjne propozycje, bo na temat energii

    1. Handel
    Bezpośredni handel między postaciami ma śmieszny limit przedmiotów w oknie, a co więcej kosztuje energię.
    Handel ten jest obecnie obchodzony poprzez przerzut przez targ.
    Rozwiązanie problemu: Brak kosztów energii za handel.

    2. Portale.
    Portale są obecnie słusznie ustawione dalej od bossów, ale ta odległość to dodatkowe zużycie energii. Powiecie, że portale niezabierające energii zniszczyłyby sens gemów bierności itp. Otóż nie! Teraz mamy do zbierania piórka, kwiatki, grzybki i to w lokacjach w których często atakują potwory - tutaj się one przydadzą. Proponuję zrobić coś w stylu, żeby były darmowe, bo i tak każdy szanujący energię gracz do odległych lokacji będzie chodził pieszo na zerowej energii.

    3. Arena/PvP
    Kiedyś walki na arenie nie kosztowały energii. Czy nie można by do tego wrócić? Wiem, że teraz za walki dostaje się cenny exp, ale żeby wygrać trzeba umieć grać, na pewno trochę więcej skner szczędzących każdy punkt energii zaczęłoby atakować na arenie. Pojedynki też mogłyby odbywać się bez energii. Koszt bójki powinien być także zmniejszony chociażby do 1 pkt.

    4. Podróż przez las.
    Tutaj się zawiodłem zaraz po upku. Myślałem, że dzięki podróży będzie można szybciej przemierzać sobie świat bez energii. Niestety myliłem się. Czy konieczne jest zabieranie energii podczas takiej podróży? No niby bardziej realistycznie, ale przecież po normalnych polach można normalnie sobie chadzać nie wykorzystując eny.

    5. Kwiatki/grzybki.
    Kwiatki zbierane są tylko do wykonania questu - poza tym są nieopłacalne. Do zbierania rydzów zachęca artefakt, ale to też ograniczona ilość ich jest. Koniecznie potrzeba energii na ich zbieranie? Przecież piórko garudy też na ziemii leży, a podniesienie nic nie kosztuje. Takie dodatkowe atrakcje miały na celu urozmaicić życie w grze, ale przez koszta energii każdy woli bić minibossy, gdyż to pewniejsze źródło zarobku.

    Pisząc to nie mam na celu wypaczyć sensu istnienia energii, ale lepiej niech będzie służyła ona głównie do expienia i do takich rzeczy jak łowienie rybek. Każdy punkt energii to chociażby 1% szans na spotkanie potworka unikatowego i 100% na i każdy będzie wolał wybrać to niż zbierać orchideę czy cuś. W dodatku co poziom energii na wbicie następnego potrzeba coraz więcej, a coraz trudniej jest nią optymalnie zarządzać.

    Taki długi temat, a miałem kroniki pisać...
    Ostatnio edytowane przez Doktor Lewatywa ; 20-09-2012 o 17:47

  2. #2
    musaraj
    Konto usunięte
    2. Nic nie zaproponowałeś

    Co do 5, to mi samemu coś po głowie z tym świtało, gdyż zbuieranie kwiatków jest tragicznie nieoplacalne.
    Ostatnio edytowane przez musaraj ; 20-09-2012 o 17:42

  3. #3
    Goolman
    Konto usunięte
    Co do 4, od razu mnie to zirytowało jak zdobyłem tą zdolność

  4. #4
    Użytkownik Avatar Lady Karen
    Dołączył
    06-04-2012
    Postów
    593
    w stu procentach zgadzam się pierwszym pkt.
    2. portale mogłyby być darmowe między miastami, ale nie przy lokalizacjach z potworami.
    3. wydaje mi się nie potrzebne.
    4. co do lasu nie mam zdania tak bardzo się po nich jeszcze nie lata żeby to przeszkadzało.
    5. tu jest największy problem, który można łatwo rozwiązać: dać lepsze nagrody - jakiś gem/zdolność/uzbrojenie co 100-200 wymienionych?

  5. #5
    Noriko
    Konto usunięte
    Zgadzam się z punktem 1, 4 i 5. Co do reszty mam pewne zastrzeżenia.
    2. Portale dobrze że zabierają energię, przynajmniej dzieci się nie bawią i nie teleportują co minutę w inne miejsce dla zabawy.
    3. Jeżeli za arenę dostajesz exp, golda i żetony to dobrze że zabiera energię. Jak by to nie kosztowało eny to ludzie całe dnie by siedzieli żeby tylko "za free" wbijać lvle i jeszcze na tym zarabiać.

  6. #6
    Nikon
    Konto usunięte
    1. Niektórym się lagował handel i dlatego to wprowadzili. Ale mimo wszystko jestem za zniesieniem limitu
    4. Ta wersja gry chyba nie miała mieć żadnych ograniczeń w chodzeniu...
    5. Aktualnie bardziej opłaca się siedzieć w mieście niż zbierać chabazie...

  7. #7
    Rozwiązanie problemu: Brak kosztów energii za handel.
    Wolałbym zwiększenie limitu. Nawet bez energii przerzucenie większej ilości przedmiotów między postaciami byłoby upierdliwe.

  8. #8
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    3. Jeżeli za arenę dostajesz exp, golda i żetony to dobrze że zabiera energię. Jak by to nie kosztowało eny to ludzie całe dnie by siedzieli żeby tylko "za free" wbijać lvle i jeszcze na tym zarabiać.
    Pamiętaj również, że walki kosztują (nie mówię to o niskich levelach). Nawet jakby te niskie poziomy się podexpiły to z czasem zwiększyłaby się ilość ogólnego ranqu na wyższych poziomach. PvP powinno zachęcać, a koszty energii raczej tego nie robią, sam wolę czekać aż mnie ktoś zaatakuje niż atakować.
    przynajmniej dzieci się nie bawią i nie teleportują co minutę w inne miejsce dla zabawy.
    A to było by coś strasznego?
    5. tu jest największy problem, który można łatwo rozwiązać: dać lepsze nagrody - jakiś gem/zdolność/uzbrojenie co 100-200 wymienionych?
    Nie wiem czy lepsze nagrody by coś pomogły. Kwiaty są rozsiane po wielu mapkach, samo dojście do nich to duży koszt eny, a chodzenie do nich na 0 energii zajęłoby pół dnia. Najlepiej jakby po prostu po drodze sobie je zbierać nie tracąc energii, a dla fanatyków zrobić jakiś ranking wymian wyświetlany u Mardufa.

    Przy okazji, od kowala za wymianę rudy dostaje się coś oprócz złota i żetonów?

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    14-11-2011
    Postów
    339
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Przy okazji, od kowala za wymianę rudy dostaje się coś oprócz złota i żetonów?
    2k i 3 żetony z tego co się orientuję, nic więcej.

  10. #10
    Ślimak
    Konto usunięte
    Wszystkie propozycje by się przydały w grze.

  11. #11
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Cytat Napisał Lew Zobacz post
    Wszystkie propozycje by się przydały w grze.
    Najbardziej 1 i 4
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  12. #12
    Noriko
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    A to było by coś strasznego?
    Niby nie ale wyobraź sobie pełno Gimbów stojących przy tepku i teleportujących się dla zabawy.

  13. #13
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Ankieta pokazała co gracze sądzą, może teraz ktoś z administracji zabierze głos?

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Wq mnie tylko 1 i 5. Zwiększenie liczby przedmiotów do 20 było by już dobrym rozwiązaniem. Co do zbierania kwiatów/grzybów to kwiaty są strasznie nieopłacalne, są strasznie rozsiane po mapach przez co potrzeba dużo energii, dodatkowo dostaje się tylko 3 miksturki rege(można by zwiększyć do 5)

  15. #15
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    1) Handel spełnia swoją podstawową funkcję dobrze w obecnym kształcie. Jeden punkt energii to niewiele - przedmiotów nie kupuje się w ten sposób non stop. Również w 99% przypadków nie kupuje się na raz więcej niż 10 różnych przedmiotów. Oczywiście mowa tu o transakcjach kupna/sprzedaży, a nie o przerzucaniu.

    2) Koszty być może zostaną nieco obniżone, ale na pewno nie zlikwidowane. Można by zróżnicować koszty portali miejskich i pozostałych.

    3) walki zapisanych na arenę nie pobierają energii

    4) Nie są to duże koszty, nie będzie to zmieniane. Podróże pomiędzy miastami powinny mieć jakiś minimalny koszt - korespondujący z kosztem użycia portalu.

    5) To ewentualnie można skorygować.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •