Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 41

Temat: Rozbudowany pomysł Gildii/Drużyn

  1. #16
    Peregrin
    Konto usunięte
    Popieram przedmówcę. Najlepiej aby nie było możliwości takiej jak w margo - wypłacanie pieniędzy ze skarbca dla innych graczy. Zakupy dla grup mógłby robić tylko założyciel. Miałby on 2 opcje: złoto własne: x, złoto gildii: x. Mogłyby powstać specjalne aukcje dla gildii, sprzedawano by tam uzbrojenie, gemy itp. masowo, np. po 6 sztuk (jeśli taki byłby limit członków w gildii). Na aukcjach indywidualnych założyciel nie mógłby wykorzystywać złota gildii.
    Po zakupie uzbrojenia w danej ilości dla gildii, automatycznie rozdawane by było pośród członków.

    PS: Opcja ewentualna: zwykły gracz mógłby w sytuacjach zagrożenia finansowego (;D) sam wypłacić sobie pieniądze ze skarbca, ale możliwe by było wypłacenie tylko 50% środków, które kiedyś wpłacił.
    Ostatnio edytowane przez Peregrin ; 20-09-2012 o 16:56

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    13-08-2012
    Postów
    17
    niee , lider mógłby po prostu wypłacić , ale zawszę musi zostać minimum np 50% żeby było na siedzibę itd itd

  3. #18
    Via
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Arathan Zobacz post
    Do skarbca można by było wpłacać i tak jak już wyżej było wymienione szło by do skarbca jakieś 5% zysków
    Oprocentowanie powinno zalezec od zalozyciela/skarbnika. W menu zarzadzania gildia dac taki suwak podatkow, np. od 1% do 20% dropu. Na takiej zasadzie gildie moglyby konkurowac o rekrutow. Przywodztwo gildii o wysokich podatkach musialoby sie wykazac nie lada zdolnosciami organizatorskimi i udowodnic, ze pieniadze sa poprawnie inwestowane.
    Idealnie w takiej gildii finanse powinny dzialac na zasadzie funduszu EU. Generalnie gracze o wysokich poziomach finansowaliby wczesny rozwoj nowych rekrutow, jednoczesnie majac dostep do duzej plynnosci finansowej gdyby sami potrzebowali gotowki. Calkowicie to oni dostawaliby z powrotem mniej niz wkladaja. To jest oczywiscie tylko propozycja organizacji takiej gildii, NIE dzialania skarbca. Skarbiec powinien dzialac tak, zeby taki przeplyw pieniadza umozliwic.

    Cytat Napisał Arathan Zobacz post
    szło by do skarbca jakieś 5% zysków z potworów oraz handlu (wtedy podatek spadłby do 0)
    Nie. W tej niewinnej propozycji ukryte jest zagrozenie dla systemu aukcji. Graczy mogliby sie dogadac zeby dzielic podatek w handlu, zeby szedl on na konta ich gildii miast przepadac w nicosc i z czasem dom aukcyjny by opustoszal (wiadomo, ze nie wszyscy by tak kombinowali, ale jest to realne zagrozenie, wiec po co w nie wdeptywac).

    Cytat Napisał Peregrin Zobacz post
    Popieram przedmówcę. Najlepiej aby nie było możliwości takiej jak w margo - wypłacanie pieniędzy ze skarbca dla innych graczy. Zakupy dla grup mógłby robić tylko założyciel. Miałby on 2 opcje: złoto własne: x, złoto gildii: x. Mogłyby powstać specjalne aukcje dla gildii, sprzedawano by tam uzbrojenie, gemy itp. masowo, np. po 6 sztuk (jeśli taki byłby limit członków w gildii). Na aukcjach indywidualnych założyciel nie mógłby wykorzystywać złota gildii.
    Po zakupie uzbrojenia w danej ilości dla gildii, automatycznie rozdawane by było pośród członków.

    PS: Opcja ewentualna: zwykły gracz mógłby w sytuacjach zagrożenia finansowego (;D) sam wypłacić sobie pieniądze ze skarbca, ale możliwe by było wypłacenie tylko 50% środków, które kiedyś wpłacił.
    Dlaczego nie pozowlic gildiom handlowac na aukcji w sposob normalny? Na tej samej platformie co wszyscy inni? Zamiast gracza przedmiot bylby licytowany/kupowany przez konkretna gildie.
    Dostep do skarbca powinna miec wiecej niz jedna osoba. To nie jest zaskurniak szefa jak Tomi zauwazyl. Niech po prostu bedzie do wyboru takie "prawo" do przyznania graczom nalezacym do gildii.

    W moim mniemaniu skarbiec jest jedynie jednym z WIELU systemow, ktore nalezaloby opracowac i wprowdzic. Jesli nie zostanie to zrobione, to ryzykujemy podobnej sytuacji co z PvP: System zostal opracowany. Wszystko jest zaprogramowane i dziala, ale tak naprawde nie dziala, bo nie ma realnego pragmatycznego (materialnego) powodu zeby walczyc.

    Nastepujace rzeczy chetnie bym widzial w systemie gildii:

    - Realny i wygodny sposob przejscia od druzyn do gildii (jakies laczenie sie, min. 3 druzyny wymagane zeby stworzyc gildie)
    - Proces tworzenia gildii powienien kosztowac; i to DUZO, w goldzie (+ wymaganie lvlowe). W innym przypadku powstanie mnostwo bezsensownych pol-pustych gildii wyludzajacych pieniadze, a nie oferujacych niczego w zamian
    - Osoba rozporzadzajaca skarbcem (jesli takowy ma powstac) MUSI miec dostep do latwo dostepnej tabeli ostatnich osiagniec graczy nalezacych do tejze gildii - rzecza naturalna jest ze niektore (wiekszosc?) gildii bedzie chciala finansowac czlonkow w zaleznosci od zaslug (czyzby gildie moglby nadac troche sensu walkom PvP?)
    - Gildie powinny miec przywileje, cos co mozliwe by bylo do osiagniecia wylacznie w takiej gildii. Jakis konkretny bonus najlepiej. Moze powinno sie dac zakupic pewne przywileje dla swoich czlonkow z kasy w skarbcu gildii, na przyklad: inwestowanie w bonus do lapania ryb dla wszystkich swoich czlonkow stworzy gildie rybakow! Gildia kowali, gildia pvp (bonus do zetonow?).

    Uwazam, ze gildie powinny byc duze, solidne i rzetelne. Wszystkie powyzsze propozycje powinny sie do tego przyczynic.

    Cytat Napisał Fechmistrz Kamil Zobacz post
    Jestem na tak, ale pod warunkiem że wraz z Gildiami pokaże się Panel GMa (bądź wcześniej).
    Pozdrawiam.
    Panel GMa brzmi dla mnie tak, jak zorganizowany system donosicieli PRLu. Jednak wydaje sie, ze wszyscy jestescie za wprowadzeniem takiego organu, wiec moze zachowam swoj poglad dla siebie.

  4. #19
    Użytkownik Avatar bxp
    Dołączył
    25-06-2011
    Postów
    176
    Nie. Kasa zbierana w skarbcu powinna być tylko na jej rozbudowę. Dysponować nią powinien tylko lider i jacyś admini/oficerowie (specjalna ranga).

    Moje pomysły na wydawanie kasy:
    1) Rozbudowa siedziby - Każdy poziom rozbudowy to możliwość przyjęcia nowych członków.
    2) Budowa i rozbudowa pomnika gildii - każdy poziom to +10 do max energii.
    3) Budowa i rozbudowa kryjówki - każdy poziom to +1 do slotów na przedmioty w depozycie.
    4) Budowa Wielkiej Areny - Na arenie można by walczyć z jakimiś mini bossami dla gildii (możliwość walki kosztuje trochę kasy, a nagroda to może jakiś set z potworka albo zdolności; każdy może walczyć tylko 1 raz na tydzień żeby ciągle nie walczyli ci sami; co upka można by wrzucać tu jakiegoś silnego mini bossa; można ustalić jakieś wymagania żeby rozpocząć walkę np. poziom walczącego, czas bycia członkiem itp.)
    5) Budowa teleportera, który byłby darmowy dla członków gildii.

    PS: Na te budynki można by zrobić jakąś małą mapę; każda gildia miała by taki sam teren i wygląd budynków; na teren gildii wchodziło by się z zakładki w menu lub przez teleporter jeśli byłby zbudowany.

    PSS: Zapraszam do komentowania

  5. #20
    Via
    Konto usunięte
    Energia, depozyt sa juz teraz za MFy. Raczej nie przejdzie dodawanie innego sposobu zdobycia tych ulatwien.

    Ktos zaraz pewnie powie, ze pewne sumy sa teraz duze, a za chwile po upku juz nie beda, wiec wszystko zalezy od gracza. Bedzie mial racje oczywiscie, ale mozna tam gdzies na zakup kazdego ulepszenia dac progi poziomowe albo za wszystkie ulepszenia tego rodzaju (globalnego, wplywajacego na wszystkich w gildii) liczyc w zetonach.

  6. #21
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    W sumie mam fajna drużynę i ufam chłopakom ale wiem że nie każdy ma takie szczęście jeśli wydatki to tylko szef (albo osoba wybrana) i tylko na rzeczy do gildii w przypadku zapalenie się szarej kropki automatyczne przekazanie władzy następnej osobie w hierarchii ( staż/lev ) żeby kasa nie była blokowana bo osoba odpowiedzialna pojechała na wakacje/ znudziła jej się gra itd. W przypadku odejścia zwrot części wpłaconego na rzecz gildii golda ( 10% tego co jest w puli).
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  7. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    13-08-2012
    Postów
    17
    sic , żadna wypłata . Na przykład jak ktoś będzie wpłacał np liderowi , tylko od razu na gildie to odejdzie i zabierze 10% tego co dał , a to w miarę opłacalne . Wypłacać powinny tylko odpowiednie osoby , wpłacać może każdy i powinno być 10%golda od mobka na rzecz gildii , a skarbiec na poziomie 1 powieniem mieścić jakieś 10 000 000 złota , co przy dropie itp da się napełnić w tydzień przez 4 20lvle .

  8. #23
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Panel GMa brzmi dla mnie tak, jak zorganizowany system donosicieli PRLu
    Em? Czyżbyś miał coś na sumieniu. Ja gram uczciwie i tego oczekuję od innych, więc panel GM to ważna rzecz.
    skarbiec na poziomie 1 powieniem mieścić jakieś 10 000 000 złota , co przy dropie itp da się napełnić w tydzień przez 4 20lvle .
    Hahahahahahahaha

    A co do samego tematu.
    Skarbce?! - toż to furtka dla oszustów
    Gildia?! - ta nazwa kojarzy mi się z nędznymi tibiami i innym margównem. Mamy tu maj fantazi więc powinna pozostać nazwa drużyna.

    Wiadomo, że ma być większa liczba członków - dobra sprawa, minimum powinno wynosić 8 osób.
    Profity płynące z członkostwa: żadne skarbce, nie jakieś siedziby, czy inne badziewie zerżnięte z innych gier.
    Moja wizja wygląda tak:
    W panelu zarządzania drużyną mamy pasek w stylu tego z expem. Poziom drużyny nabijałoby się wykonując różne osiągnięcia drużynowe: np kilka pkt za 3 pierwszych członków, punkty za ranking drużynowy, liczbę wspólnie zabitych potworów, punkty za długość istnienia drużyny, punkty za staż aktywnych członków drużyny co x dni coraz większa stawka, punkty za datki złota, mf i żetonów.
    Co poziom drużyny dostawałoby się 10 punktów drużynowych za które można byłoby kupować dodatkowe usługi dla drużyny.
    Np slot na nowego członka: 50pkt.
    10% większy exp, ap, lub gold dla drużyny na jakiś czas: 10pkt
    1% bonusu do wszystkich statystyk jeśli jesteśmy razem z kimś z drużyny w walce: 10pkt, maksymalny bonus 10%
    Dużo można tego wymyślić. Proszę o komentarze.
    Ostatnio edytowane przez Doktor Lewatywa ; 20-09-2012 o 21:14

  9. #24
    Via
    Konto usunięte
    Cytat Napisał sic Zobacz post
    W sumie mam fajna drużynę i ufam chłopakom ale wiem że nie każdy ma takie szczęście jeśli wydatki to tylko szef (albo osoba wybrana) i tylko na rzeczy do gildii w przypadku zapalenie się szarej kropki automatyczne przekazanie władzy następnej osobie w hierarchii ( staż/lev ) żeby kasa nie była blokowana bo osoba odpowiedzialna pojechała na wakacje/ znudziła jej się gra itd. W przypadku odejścia zwrot części wpłaconego na rzecz gildii golda ( 10% tego co jest w puli).
    Wazne sprawy. W 100% popieram. Miedzy innymi dlatego tez pisalem, ze wlasnie nie tylko zalozyciel powinien miec powierzona piecze nad skarbcem.

    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Em? Czyżbyś miał coś na sumieniu. Ja gram uczciwie i tego oczekuję od innych, więc panel GM to ważna rzecz
    Nie bede sie na ten temat wypowiadal. Panel GM zostal zatwierdzony i jak rozumiem juz oczekuje na realizacje. Ciesz sie, ze bedziesz mial nad soba pana boga, ktoremu bedziesz sie mogl pozalic jak stanie sie cos niedobrego. W zadnej innej grze nie spotkalem takiego procederu, ale najwyrazniej to jest czesc tradycji MFO.

    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Skarbce?! - toż to furtka dla oszustów
    Gildia?! - ta nazwa kojarzy mi się z nędznymi tibiami i innym margównem. Mamy tu maj fantazi więc powinna pozostać nazwa drużyna.
    Jak rozumiem wprowadzenie gildii takze znajduje sie w planach administracji. My jedynie proponujemy jak rozne czastki systemu moglyby funkcjonowac.
    No dobrze, skrytykowales wszystkich. A Twoja kontrpropozycja?

    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    10% większy exp, ap, lub gold dla drużyny na jakiś czas: 10pkt
    1% bonusu do wszystkich statystyk jeśli jesteśmy razem z kimś z drużyny w walce: 10pkt, maksymalny bonus 10%
    Dużo można tego wymyślić. Proszę o komentarze.
    Nie mowisz powaznie, prawda?

  10. #25
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Cytat Napisał Arathan Zobacz post
    sic , żadna wypłata . Na przykład jak ktoś będzie wpłacał np liderowi , tylko od razu na gildie to odejdzie i zabierze 10% tego co dał , a to w miarę opłacalne . Wypłacać powinny tylko odpowiednie osoby , wpłacać może każdy i powinno być 10%golda od mobka na rzecz gildii , a skarbiec na poziomie 1 powieniem mieścić jakieś 10 000 000 złota , co przy dropie itp da się napełnić w tydzień przez 4 20lvle .
    Niekoniecznie musi skarbiec mieć tyle kasy by oddac komus nawet 10% zainwestowanego złota(duzy wydatek w ostatnim czasie) chyba że zrobimy skarbiec debetowy :P. Jeśli gildie będą dedykowane wysokim lev to szybko sobie załatają dziurę z niskimi będzie ciężko.
    Ostatnio edytowane przez NieZabijajMnie ; 20-09-2012 o 23:38
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  11. #26
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Nie mowisz powaznie, prawda?
    Mógłbyś bardziej konstruktywnie skrytykować mój pomysł? Ja nie widzę w nim nic nadzwyczajnie złego.

  12. #27
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Moja wizja wygląda tak:
    W panelu zarządzania drużyną mamy pasek w stylu tego z expem. Poziom drużyny nabijałoby się wykonując różne osiągnięcia drużynowe: np kilka pkt za 3 pierwszych członków, punkty za ranking drużynowy, liczbę wspólnie zabitych potworów, punkty za długość istnienia drużyny, punkty za staż aktywnych członków drużyny co x dni coraz większa stawka, punkty za datki złota, mf i żetonów.
    Dobre. Jednak nad korzyściami z tego płynącymi jeszcze bym się zastanowił :P

    Ten post przypomniał mi, że przecież oczekuję wejścia questów drużynowych (poza minibossami), które mogłyby również coś dawać dla gildii, a może dopiero otwierałyby drogę rozwoju. Przykładowo dopiero po jakimś queście zyskujemy możliwość gromadzenia złota (przykładowo).

    Rozrost gildii w większości przypadków pewnie będzie wyglądał tak, iż jeśli chcesz dołączyć to musisz zapłacić cenę za zwiększenie limitu o 1 członka. Można temu zaradzić zmieniając nieco tą możliwość, np. biorąc pod uwagę pomysł Antka, co poziom gildii (za coś tam) dostajemy pkt i dopiero te pkt + złoto (dużo mniejsza ilość) dają nam wolne miejsce. Same pkt (bez kasy) powinny całkowicie wyeliminować koszt wejścia do gildii.
    Obecnie najbardziej spodobała mi się możliwość ulepszania poziomów gildii w połączeniu ze skarbcem, co dopiero dawałoby pewne profity (co nie zmienia faktu, że niektóre mogą być dostępne za tylko 1 czynność (poziom/złoto)).

    Odnośnie gromadzenia złota nie wiem czy % zysku to dobry pomysł. Co prawda fajny i ciekawy, ale nie jedną transakcję zdoła popsuć członkom gildii. Dodatkowo należałoby stworzyć kod pobierający złoto z wszelkiego zysku, zależnie od obecnego zamieszania w kliencie niekoniecznie jest to możliwe. Dochody są przecież z różnych stron - skrzynki, pvp, pve, aukcje, handel, konkursy, questy. Z tego powodu bardziej widziałbym dobrowolne wpłaty, które co prawda mogą narobić sporo kłótni w gildiach.
    Chyba, że (tak dopiero teraz na to wpadłem -_- i wcześniej nie wziąłem tego pod uwagę).. Exp jest tylko za pve i pvp, czyli złoto mogłoby być pobierane tylko wtedy jeśli zyskujemy expa i złoto na raz. Dałoby się zarabiać dla siebie lekko stojąc z lvl. Hmm...

  13. #28
    Użytkownik Avatar bxp
    Dołączył
    25-06-2011
    Postów
    176
    Antek masz całkiem fajny pomysł z tymi punktami. W połączeniu z tym mam taki pomysł:
    System osiągnięć podobny do takiego jak mają gracze ale bardziej zrobiony pod gildię. Gracze dostają żetony a gildia mogła by dostawać punkty o jakich pisałeś do kupowania udogodnień dla członków. Takie punkty można by zdobywać za np. czas trwania gildii, pokonane mini bossy drużynowo gildią lub ilość członków.

  14. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    13-08-2012
    Postów
    17
    ale musiała by to być oddzielna waluta , specjalnie dla gildii np Żetony Gildii

  15. #30
    Via
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Mógłbyś bardziej konstruktywnie skrytykować mój pomysł? Ja nie widzę w nim nic nadzwyczajnie złego.
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    10% większy exp, ap, lub gold dla drużyny na jakiś czas: 10pkt
    1% bonusu do wszystkich statystyk jeśli jesteśmy razem z kimś z drużyny w walce: 10pkt, maksymalny bonus 10%
    Dużo można tego wymyślić. Proszę o komentarze.
    O ile twoj pomysl z punktami gildii brzmi rozsadnie i w porzadku, to bonusy ktore zaproponowales, juz nie. Nawet nie chodzi mi o to, ze prezentuja one soba zbyt duza przewage (tak jakby zalozyc po 2 gemy z kazdej statystyki). Te przywileje sa po prostu nudne i prymitywne. Exp - naprawde? Juz teraz czekasz miesiacami na up i chcesz czekac jeszcze dluzej? Staty - serio? Przeciez skonczy sie to tak, ze kazdy szanujacy sie gracz szybciutko nabije sobie ze swoja gildia odpowiedni procent i wkrotce zapomni ze takie cos w ogole istnialo. Jedyne czym to moze sie stac to wymaganym warunkiem podczas toczenia walk. Nie masz nabite - przegrywasz. Dlatego uwazam twoj pomysl na bonusy do kupienia za wyjatkowo slaby i bez sens.

    Cytat Napisał Arathan Zobacz post
    ale musiała by to być oddzielna waluta , specjalnie dla gildii np Żetony Gildii
    Zetony/punkty gildii moga byc dobre, bo niezalezne od poziomu i MFow. W takim przypadku trzeba jednak zaprogramowac ich drop z "czegos". PvP moze?
    Swoja droga to nie wiem dlaczego zetony mozna kupowac za MFy. Nie dosc ze zmniejsza to wartosc zwyciestw w PvP to jeszcze w takim przypadku jak teraz, gracze podswiadomie nie chca aby byly one waluta gildii (rozbudowa gildii od zera do imperium za MFy? nuuuuuda).

    Jak na razie moge stwierdzic, ze wszyscy zgadzamy sie co do nastepujacych koncepcji: Gildie powinny miec mozliwosc rozwoju. Na taka mozliwosc gildie powinny sobie zapracowac, ew. kupic za jakiegos rodzaju walute.

    To co ja chcialem zaproponowac, to zeby bonusy byly rozbiezne, czyli zeby wybor rozwoju w jednym kierunku w jakis sposob OGRANICZAL rozwoj gildii w innych kierunkach. Dzieki temu nie zmieni sie to w zwyczajne nabijanie, a gildie bede wyjatkowe.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •