Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 41

Temat: Rozbudowany pomysł Gildii/Drużyn

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    13-08-2012
    Postów
    17

    Rozbudowany pomysł Gildii/Drużyn

    Witam .
    Czy was też irytuje że nie ma prywatnych miejsc , grania w większej grupie , specjalnych skilli oraz rozbudowanych drużyn potocznie zwanymi przez Graczy gildii ?
    Mnie tak . Nie wiem czy taki post był (szukałem , ale nie znalazłem) ale napiszę coś od siebie .

    1.
    Ilość członków jest zdecydowanie za mała .
    Powinno być minimum 6 członków
    ew możliwość dodawania slotów za opłatą mf lub złota .

    2.
    Rangi Gildii .
    Oks , jest szef , ale nikt więcej już posady nie zgarnia ...
    powinna być możliwość dodania Zastępcy (możliwość
    dodawania/usuwania osób) oraz możliwość płatnego
    tworzenia dodatkowych rang (tylko za mf jako usługa
    premium)

    3.
    Zmiana nazwy lub dodanie .
    Drużyna -> Gildia lub Bractwo lub coś tam innego ,
    byle bardziej w klimacie :P , lub dodanie gildii jako 3
    opcji .

    4.
    Siedziby Gildii
    Możliwość kupienia siedziby gildii do prywatnych
    spotkań , specjalnych skilli itp itd ...
    Przykład :
    -Możliwość kupna :
    Skarbca (przechowywanie kasy gildii z możliwością
    up)
    Bramy (wpuszczasz tylko wybrane osoby oraz członków
    gildii i nikogo więcej)
    Zbrojowni (Magazyn na uzbrojenie z możliwością up ,
    która powiększa sloty)
    Rupieciarni (Magazyn na przedmioty z możliwością up ,
    która powiększa sloty)
    Komnaty (Magazyn na Gemy , zdolności oraz umiejętności
    z możliwością up , która powiększa sloty)
    Sali treningowej (Specjal , dzięki niemu nie spada
    energia przy atakowaniu na arenie)
    Dziedzińca (Podstawowy , możłiwość up
    dzięki której wejście do siedziby nie będzie
    kosztować energii)
    Nauczyciela (możliwość resetowania
    statów za złoto)
    Pomnika Tomcia (specjalne um , np teleport
    z takim samym kosztem jak w tych miastach)
    itp , itd .

    5.Wojny Gildii
    PvP , także z możliwością atakowania w mieście wrogich
    gildii , z możliwością pomocy od ,,swoich''
    koszty wojny oczywiście za mf

    6.Forum Gildii
    Po prostu forum , gdzie nie trzeba czekać aż gracze będą
    online żeby coś przekazać .

    To by było na tyle , posta będę sprawdzał , pewnie było już z 99 postów o stworzenie gildii , ale mam nadzieje że to wprowadzą ponieważ pvp drużynowe jest kiepskie , jest mała ilość członków i trzeba walczyć o każdy slot i wszystko inne jest trochę bez sensu .

    Pozdrawiam

  2. #2
    Demoniczna Dusza
    Konto usunięte
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...C5%BCsze-plany - w najbliższych planach znajduje się rozbudowanie drużyn.

  3. #3
    Propozycja jest wstępnie zaakceptowana już od dość dawna, a czas jej realizacji nieubłaganie się zbliża.
    Mimo to dalej jesteśmy otwarci na konkretne i dopracowane pomysły odnośnie gildii, gdyż jeszcze nic nie zostało w 100% zaplanowane, także macie jeszcze szansę wymodelować daną propozycję na taką jakbyście ją chcieli zobaczyć w grze. Przy tym starajcie się zwrócić uwagę na niektóre ograniczenia techniczne czy też rewolucyjność pomysłów, aby nie stało się nagle, że miast powstrzymać Thangara głównym celem stanie się posiadanie najpotężniejszej gildii.

  4. #4
    Peregrin
    Konto usunięte
    Jeśli chodzi o drużyny to można by dodać strój gildii. Oczywiście za MF. Tak wiem, powiecie że ściągnięte z margonema, ale takie rzeczy są zazwyczaj drogie i na pewno przyniosłyby zyski dla administratorów.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    13-08-2012
    Postów
    17
    @Koridor
    A dlaczego i to i to nie może być celem ? Jest wielu graczy którzy grają aby być 1 na rankingu lub dla innej radości z gry , zamiast ratować braciszka ... , a dodatkowo jak się fabuła skończy ?

    @Peregrin
    Można by np zrobić że jak jesteś w danej gildii to masz 50% taniej strój gildii za powiedzmy 10mf lub za złoto , oczywiście wyżej położone rangą gracze gildii mieliby inaczej wyglądające stroje , ale w tych samych kolorach lub specjalnie projektowane outy za np 180mf dla zwykłych , 70 dla wyjątkowej rangi i 70dla lidera .

    Oficjalnie mam nadzieje że będą siedziby i ,,drużyny '' zmienią nazwy na ,,Gildie'' oraz będzie możliwość prowadzenia wojen zamiast zwykłych pvp drużynowych

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    27-06-2011
    Postów
    174
    Jak najbardziej Za, każda możliwość wypełniła moje oczekiwania, oprócz wojen gildii, bez przesady ale "bójki" za MF??
    Jak napisał Demoniczna Dusza i Koridor propozycja jest już przyjęta, lecz niełatwo jest coś takiego zrobić (wiem bo sam robię coś w stylu MFO3) i potrzeba naprawdę dużo czasu i skupienia. Musimy czekać i nie tracić wiary
    Ostatnio edytowane przez anoria ; 19-09-2012 o 20:07

  7. #7
    Cytat Napisał Arathan Zobacz post
    @Koridor
    A dlaczego i to i to nie może być celem ? Jest wielu graczy którzy grają aby być 1 na rankingu lub dla innej radości z gry , zamiast ratować braciszka ... , a dodatkowo jak się fabuła skończy ?
    Raczej chodziło mi o to, aby nie wyszło, że cała gra będzie podporządkowana pod gildie, wszystkie następne miasta, fabuła... Czyli propozycje ok, ale z umiarem.

  8. #8
    Peregrin
    Konto usunięte
    Jeśli chodzi o gildie, to złoto ze skarbca gildii musi być zbierane na jakiś określony cel (można by także zbierać żetony). Przykładem może być exp +x% (to z margonema ;D), ulepszanie przedmiotów, a nawet gemów.

  9. #9
    Z tymi gildamiami uwazajcie bo memento , familia i rayokos(czy jakos tak) polacza sily

  10. #10
    Kali
    Konto usunięte
    Wszystko ok, ale bójki za MF nie.

    P.S Memento to zero, bynajmniej liderka.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    27-06-2011
    Postów
    174
    Cytat Napisał Peregrin Zobacz post
    Jeśli chodzi o gildie, to złoto ze skarbca gildii musi być zbierane na jakiś określony cel (można by także zbierać żetony). Przykładem może być exp +x% (to z margonema ;D), ulepszanie przedmiotów, a nawet gemów.
    Skarbcom jestem przeciw, wtedy doszłoby do wielu kradzieży.

  12. #12
    Via
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Raczej chodziło mi o to, aby nie wyszło, że cała gra będzie podporządkowana pod gildie, wszystkie następne miasta, fabuła... Czyli propozycje ok, ale z umiarem.
    Dobrze by bylo gydyby gra w MFO byla podporzadkowana czemukolwiek, bo fabula to sklada sie w 90% z czekania jak na dzien dzisiejszy. Dlatego nie wiem, czy gra podporzadkowana gildiom/pvp/czemus innemu bylaby taka zla i przerazajaca rzecza.

    Cytat Napisał Kali Zobacz post
    Wszystko ok, ale bójki za MF nie.

    P.S Memento to zero, bynajmniej liderka.
    Bynajmniej nie znaczy przynajmniej.

    Cytat Napisał Fechmistrz Kamil Zobacz post
    Skarbcom jestem przeciw, wtedy doszłoby do wielu kradzieży.
    Jestem za wprowadzeniem skarbcow na zasadzie % G odjetego od dropu i ewentualnych dobrowolnych dotacji. To bylaby sprawa indywidualna do jakiej gildii sie wstepuje i czy podejmuje sie madra decyzje ufajac sie osobom odpowiedzialnym za skarbiec.
    Uwazam, ze mechanizm wspolnych finansow w gildii moglby dodac wiele realizmu i grywalnosci akurat temu rozwazanemu aspektowi gry. Mozna ta opcje naprawde niezle doszlifowac czyniac oszustwa czyms malo prawdopodobnym. Na przyklad: dzielona odpowiedzialnosc za finanse gildii przez wiecej niz jedna osobe zmniejszy "personalizacje" tych dobr. Mozna ewentualnie dodac wymaganie zatwierdzenia przelewu przez rzadzacych w gildii lub demokratycznie.
    Idea skarbca w gildii posiada potencjal i mozna ja doszlifowac. Bylby to przede wszystkim powod dla graczy zeby sie jednoczyc w gildie. Takich powodow raczej nie ma za wiele jak na razie. Sam widze ze dwa.. prestiz oraz rzadze wladzy. Slabe.

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    27-06-2011
    Postów
    174
    Cytat Napisał Via Zobacz post
    Dobrze by bylo gydyby gra w MFO byla podporzadkowana czemukolwiek, bo fabula to sklada sie w 90% z czekania jak na dzien dzisiejszy. Dlatego nie wiem, czy gra podporzadkowana gildiom/pvp/czemus innemu bylaby taka zla i przerazajaca rzecza.
    Jak najbardziej popieram, choć administracja wymyśliła nam już zajęcia na upkowe nudy (ryby, rydze, aż 3 minibossy które trzeba respić, bomby, kowal), gildie by się przydały, nadało by to klimatu w grze, pomysł mi się kojarzy z TES Oblivion w której gildie tak naprawdę dały najwięcej radości. Ale z drugiej strony Koridor miał rację, należy ograniczyć lekko gildie by gra nie była cała pod PvP, nikt nie mógłby wyjść z miasta i czuć się bezpiecznnie (przykład: mfo2).

    Cytat Napisał Via Zobacz post
    Jestem za wprowadzeniem skarbcow na zasadzie % G odjetego od dropu i ewentualnych dobrowolnych dotacji. To bylaby sprawa indywidualna do jakiej gildii sie wstepuje i czy podejmuje sie madra decyzje ufajac sie osobom odpowiedzialnym za skarbiec.
    Uwazam, ze mechanizm wspolnych finansow w gildii moglby dodac wiele realizmu i grywalnosci akurat temu rozwazanemu aspektowi gry. Mozna ta opcje naprawde niezle doszlifowac czyniac oszustwa czyms malo prawdopodobnym. Na przyklad: dzielona odpowiedzialnosc za finanse gildii przez wiecej niz jedna osobe zmniejszy "personalizacje" tych dobr. Mozna ewentualnie dodac wymaganie zatwierdzenia przelewu przez rzadzacych w gildii lub demokratycznie.
    Idea skarbca w gildii posiada potencjal i mozna ja doszlifowac. Bylby to przede wszystkim powod dla graczy zeby sie jednoczyc w gildie. Takich powodow raczej nie ma za wiele jak na razie. Sam widze ze dwa.. prestiz oraz rzadze wladzy. Slabe.
    Dla chcącego nic trudnego, do kradzieży dochodziło i dochodzić będzie, skarbiec to dobry pomysł ale kradzieże znowu narosłyby i gracze skarżyli się do adminów że ich okradli, oni by z siebie wyciskali ostatnie soki by jeszcze bardziej zmniejszyć szansę oszustw, a potem dziwimy się że upek trwa rok...
    Dobrze kombinujesz, ale niestety to za mało, co do zaufania to właśnie tak gracze tracą wszystko, co tylko wejdę do Eterni mam już zaspamiony czat o
    tematach typu "Okradli mnie"...
    Jestem na tak, ale pod warunkiem że wraz z Gildiami pokaże się Panel GMa (bądź wcześniej).
    Pozdrawiam.

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    13-08-2012
    Postów
    17
    Do skarbca można by było wpłacać i tak jak już wyżej było wymienione szło by do skarbca jakieś 5% zysków z potworów oraz handlu (wtedy podatek spadłby do 0 , ale ta opcja mogła by być za mf) , a do skarbca dostęp miałyby tylko uprawnione osoby ... czyli komu dasz uprawnienia i okradnie jest tylko twoją sprawą .

  15. #15
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Skarbiec powinien głównie służyć do gromadzenia funduszy na wszelkiego rodzaju zakupy dla gildii (stroje, sloty na członków, itp), a nie do składowania "bogactw" indywidualnych. Jeśli wydawać można by było tylko na wspólne cele to kradzież nie była by możliwa.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •