Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 149

Temat: Czy testuje z nami jakaś dziewczyna/kobieta?

  1. #91
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Luxferre Zobacz post
    lilanna podarował ci...
    (przy odbieraniu prezentu od Rafika nie jest uwzględniana płeć postaci)
    Raczej nie jest to błąd tego kalibru, Rafik dostaje info o imieniu, imię nie ma wbudowanej płci. Dodać tam na początku "Gracz" i będzie dobrze.

  2. #92
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Raczej nie jest to błąd tego kalibru, Rafik dostaje info o imieniu, imię nie ma wbudowanej płci. Dodać tam na początku "Gracz" i będzie dobrze.
    Lepszą formą byłoby: Otrzymałeś prezent od gracza "..." albo wersja bez "gracza"

  3. #93
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Raczej nie jest to błąd tego kalibru, Rafik dostaje info o imieniu, imię nie ma wbudowanej płci. Dodać tam na początku "Gracz" i będzie dobrze.
    Przecież dostając info o imieniu dostaje też chyba info o postaci?

  4. #94
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Luxferre Zobacz post
    Przecież dostając info o imieniu dostaje też chyba info o postaci?
    Tak, ale chodzi mi o to, że tutaj głównie są zgłaszane rzeczy zależne od płci głównego bohatera (można powiedzieć że od "mojej' płci), a nie reszty graczy. Z tego, co mi się zdaje, gra sprawdza płeć "moją" i daje albo dialog A, albo dialog B. W tym przypadku tak się nie da, pytanie, czy gra jest w stanie spamiętać płeć wysyłającego prezent, by odtworzyć alternatywny dialog dla tego samego gracza. Wątpię w to.

  5. #95
    tetrax
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Tak, ale chodzi mi o to, że tutaj głównie są zgłaszane rzeczy zależne od płci głównego bohatera (można powiedzieć że od "mojej' płci), a nie reszty graczy. Z tego, co mi się zdaje, gra sprawdza płeć "moją" i daje albo dialog A, albo dialog B. W tym przypadku tak się nie da, pytanie, czy gra jest w stanie spamiętać płeć wysyłającego prezent, by odtworzyć alternatywny dialog dla tego samego gracza. Wątpię w to.
    Jest w stanie zapamiętać jaki to gracz. Tym samym też wszystkie informacje o nim, włącznie z płcią. To chyba logiczne.

  6. #96
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958
    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    Jest w stanie zapamiętać jaki to gracz. Tym samym też wszystkie informacje o nim, włącznie z płcią. To chyba logiczne.
    No też tak sądzę

  7. #97
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    Jest w stanie zapamiętać jaki to gracz. Tym samym też wszystkie informacje o nim, włącznie z płcią. To chyba logiczne.
    Może nie, czy jest w stanie, tylko czy jest możliwość zastosowania tego w praktyce w dialogach.

  8. #98
    tetrax
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Może nie, czy jest w stanie, tylko czy jest możliwość zastosowania tego w praktyce w dialogach.
    To jest jakiś troll/nabijanie postów? Skoro mówi ci od kogo dostałeś to wie od kogo. Tym samym wie jakiej płci jest ta osoba. Dlaczego w praktyce nie można tego według Ciebie stosować?

  9. #99
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    To jest jakiś troll/nabijanie postów? Skoro mówi ci od kogo dostałeś to wie od kogo. Tym samym wie jakiej płci jest ta osoba. Dlaczego w praktyce nie można tego według Ciebie stosować?
    Skoro nie wiesz jak ten system działa, to się nie wymądrzaj.

    Ale możliwe, że da się ustalić płeć wysyłającego, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że są te błędy z wiadomościami systemowymi (w sensie po zaatakowaniu naszej postaci w wiadomości "W czasie Twojej nieobecności stoczyłeś walkę na arenie." stoczyłeś/stoczyłaś jest zależne od płci atakującego, a nie naszej).

  10. #100
    tetrax
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Skoro nie wiesz jak ten system działa, to się nie wymądrzaj.

    Ale możliwe, że da się ustalić płeć wysyłającego, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że są te błędy z wiadomościami systemowymi (w sensie po zaatakowaniu naszej postaci w wiadomości "W czasie Twojej nieobecności stoczyłeś walkę na arenie." stoczyłeś/stoczyłaś jest zależne od płci atakującego, a nie naszej).
    Potwierdziłeś to, że jak najbardziej jest to możliwe, pokazując przykład sytuacji w której płeć w wiadomości jest zależna od osoby inicjującej jej wysyłanie. Tutaj sprawdziłoby się to idealnie. I skoro ten system nie działa poprawnie, to moze trzeba użyć innego systemu, o którym wiemy że działa. Nie potrzebuję informacji o działaniu żeby się "wymądrzać" - wystarczy wykorzystać inne informacje.

    @down
    To chyba naprawdę nabijanie postów.
    Ostatnio edytowane przez tetrax ; 26-12-2017 o 15:29

  11. #101
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Skoro nie wiesz jak ten system działa, to się nie wymądrzaj.

    Ale możliwe, że da się ustalić płeć wysyłającego, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że są te błędy z wiadomościami systemowymi (w sensie po zaatakowaniu naszej postaci w wiadomości "W czasie Twojej nieobecności stoczyłeś walkę na arenie." stoczyłeś/stoczyłaś jest zależne od płci atakującego, a nie naszej).
    W tym wypadku wiadomość jest wysyłana w momencie zakończenia walki, w przypadku dialogu wiadomość jest tworzona podczas odczytywania, to może mieć wpływ.

  12. #102
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    @up.
    Obecne możliwości edytora zdarzeń nie pozwalają na ustalenie płci innego gracza niż "nasz". Jest to jednak funkcja, którą można dodać.

  13. #103
    Dostałem się do Starej Kopalni!
    Udało mi się odnaleźć kilka kartek z pamiętnika twojego ojca, a także mapę z zaznaczoną drogą do skarbu oświeconych! Spójrz tylko!
    Postać żeńska.
    Będziesz musiał iść sam, ja zostanę pilnować statku.
    Podejdź tutaj i użyj tej dźwigni, a wszystko stanie się jasne

  14. #104
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Załącznik 8009
    Urkaden → Stara Pracownia → Czeladnik Mariusz

  15. #105
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Nazwa:  Bez tytułu.png
Wyświetleń: 453
Rozmiar:  530.1 KB

    Zyskałeś zamiast zyskałaś.

    W sumie to samo jest z leczeniem w fontannie. Perły czy tym podobne pewnie też.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •