Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Zmiana widełek rankingowych

  1. #1
    musaraj
    Konto usunięte

    Zmiana widełek rankingowych

    To już pewnie kolejny taki temat, ale mi chodzi o coś nieco innego:
    Czytam te tematy i wnioskuję, że mamy takich superwalczaków, co by chcieli TOp3 atakować, ale nie mają wystarczajaco ranku.
    Możnaby więc zmienić widełki rankingowe na takie:

    Można walczyć o ranking tylko z graczami o rankingu >= 50% naszego i <= 400% naszego.
    Oczywiście w sytuacji, gdy gracz A (100 ranku) atakuje gracza B (400 ranku) zarówno jeden, jak i drugi może zdobyć rank - zależy to tylko od tego, kto zaatakował - ten z mniejszym, czy ten z większym.

    Zalety:
    -Łatwiejsze wbijanie rankingów dla niskorankingowców.
    -Więcej walk dla graczy z wysokim rankingiem
    -Gracze, którzy wcześniej zdobyli spory ranking będą musieli bardziej go bronić - w końcu 2x więcej graczy może ich atakować.

    Wady:
    - gracze z wysokim rankingiem mogą zmienić strategię, i zamiast walczyć z równymi będą czekać na atak kogoś słabszego.


    uwagi?

  2. #2
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Dobry pomysł. Zalety rozpisałeś, więc poza moją aprobatą nie mam nic do dodania.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    30
    Chodziło mi o coś takiego tylko Ty to zrobiłeś 'przejrzyście' : )

    A co do:
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    To już pewnie kolejny taki temat, ale mi chodzi o coś nieco innego:
    Czytam te tematy i wnioskuję, że mamy takich superwalczaków, co by chcieli TOp3 atakować, ale nie mają wystarczajaco ranku.
    Sam jestem w TOP3 i nie zbyt mi potrzebna zmiana tych widełek, ale jestem na tak.
    Ostatnio edytowane przez Jaaraargh ; 12-09-2012 o 15:25

  4. #4
    musaraj
    Konto usunięte
    Tylko tyle uwag?

  5. #5
    Filozof
    Konto usunięte
    Najwidoczniej propozycja nie przypadła do gustu.

  6. #6
    Bez zwątpienia zwiększyło by to "limit" rankingu na górze, ale po czasie wyglądałoby to jak teraz tylko z większymi liczbami rankingu i większymi przepaściami w ilości rankingu pomiędzy graczami.
    Ostatnio edytowane przez Jeahok ; 12-09-2012 o 19:49
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  7. #7
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    25-12-2011
    Postów
    1,690
    Jak dla mnie pomysł fajny. Sama mam postać która jest jako chyba 1 zapisana na arenę w tym przedziale rank i na takim poziomie. Obecnie mam 2 możliwości oddać komuś pkt ( niech on siedzi 2 tyg i czeka na przeciwnika) albo nabić lev ( lev nie chce mi się nabijać, a oddawanie do uczciwych nie należy). Ew można wprowadzić wytracanie pkt rank z biegiem czasu o jakąś minimalną ilość np 5% na mies ułatwi to znalezienie przeciwnika i utrudni chomikowanie pkt, ale niestety by się to odbiło na żetonach.
    Ostatnio edytowane przez NieZabijajMnie ; 12-09-2012 o 19:51
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  8. #8
    El Fortuno
    Konto usunięte
    Może zróbmy tak, 400 % względnem naszego rankingu, Ale punkty przeciwnika nie mogą przekraczać 1000 pkt rankingowych. Żeby Ci najlepsi nie nabili rankingu bo atakują ich 'średniaki'...

  9. #9
    Via
    Konto usunięte
    Nie.

    Co skloni graczy z wysokim rankingim do w ogole wpisywania sie na arene? Juz teraz malo kto to robi. I jesli nawet to wylacznie z pobudek ideologicznych (promujmy pvp! blablah). Wiedza powszecha jest, ze incognito jest tak samo dobre jak brak incognito. Taka zmiana musi isc w parze ze zwiekszeniem nagrod dla tych ktorzy sie odwaza wpisac na arenie.

    Jeszcze jedna sprawa. Pozwole sobie ja zilustrowac. Romek, ranku 400 chce sobie dzisiaj powalczyc. Mysli: Mam wielu przeciwnikow. Bedzie udany dzien, podekspie troche i nabije zetonkow. Klika pierwszego incognito. Okazuje sie, ze to jest Stasio, 1600. No co to ma byc. Ten burzuj uzywa oslony i mikstury odnowien. Nie powinienem byl na niego trafic. Idiotyczny system. Pomimo tego, ze Romek ma do wyboru jeszcze 3 innych incognito (duzo) nie bedzie juz walczyl tego dnia z obawy przed trafieniem na Stasia po raz drugi.

    A jest jeszcze nastepna sprawa: pewne rodzaje graczy okreslane jako antywoje badz antymagowie czesto "utykaja" na przedzialach 200-500 ranku. Wyzej sie nie podniosa z oczywistych powodow. Twoj system pozwolilby im namierzac wysoko oplacalne cele z realna szansa (nawet wieksza niz taka, bo to przeciez anty) zwyciestwa. Juz sobie wyobrazam ta irytacje rankowcow i calkowita odmowe wpisania sie na arene po raz kolejny.

  10. #10
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Sama zmiana widełek w dłuższym okresie niczego nie zmieni.
    O ile zmiana wartości niczego ma nie zmienić, to można powalczyć o zmianę samego wzoru (poza wartościami) na zdobywany rank.
    Poza tym tematy niewiele się od siebie różnią (dokładniej wartościami, tu: 50%-400%, tam 30%-300%), z tą różnicą, że w tym temacie jest jeszcze mowa o poziomach.
    Nie widzę również większego sensu rozdzielania tego na osobne wątki.
    Ostatnio edytowane przez Koridor ; 12-09-2012 o 23:55

  11. #11
    misiopysio
    Konto usunięte
    pomysł na zmiane widełek dobry


    pozdrawiam

  12. #12
    TrueStory
    Konto usunięte
    popieram

  13. #13
    musaraj
    Konto usunięte
    up

  14. #14
    LookAtMyHorse
    Konto usunięte
    Bardzo fajne. W końcu może bym z kimś zawalczył. Z resztą dzięki temu byłyby ciekawsze walki. Gracze z mniejszymi rankingami mogliby mieć szansę pokonywać graczy z większymi rankingami.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •