Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 92

Temat: Potrzebujemy lepszej inteligencji...

  1. #31
    Jamal
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    a gdy wyjedzie ci z jakąś rozbudowaną grą gdzie poznanie jako tako samych zasad zajmie ci 2 godziny, na samym starcie się zniechęcasz i rezygnujesz.
    NOWY GRACZ , jeżeli naprawde chce grać w tą gre i chce się nauczyć w nią grać to sie NAUCZY , a jeżeli chodzi o to ,,zniechęcenie'' to chyba tylko tak jest w przypadku ludzi którzy chyba nie umieją czytać , mi nietrudno było zaznajomić się z tą grą choć nie grałem w gry tego typu .

  2. #32
    BladeX
    Konto usunięte
    Ludzie, przecież nie każdy musi używać wszystkich opcji ze skryptu?

  3. #33
    ZSRR
    Konto usunięte
    Cytat Napisał BladeX Zobacz post
    Ludzie, przecież nie każdy musi używać wszystkich opcji ze skryptu?
    Każdy chciałby być najlepszy?

  4. #34
    Via
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Jamal Zobacz post
    NOWY GRACZ , jeżeli naprawde chce grać w tą gre i chce się nauczyć w nią grać to sie NAUCZY , a jeżeli chodzi o to ,,zniechęcenie'' to chyba tylko tak jest w przypadku ludzi którzy chyba nie umieją czytać , mi nietrudno było zaznajomić się z tą grą choć nie grałem w gry tego typu .
    Dokladnie. MFO3 jest i powinno byc gra wyjatkowa w swoim gatunku. Niektorzy z was natomiast bez namyslu zaproponowali, aby uproscic a przez to zlikwidowac jedna z jej wyjatkowosci. Rzecz w tym, ze jesli MFO stanie sie typowym MMO to moze nie wytrzymac konkurencji ze swoimi odpowiednikami (grafika?). Dlatego nalezy rozwijac i popierac wszystko co jest wyjatkowe w MFO i nie ma tego nigdzie indziej!

    Cytat Napisał ZSRR Zobacz post
    Każdy chciałby być najlepszy?
    Twoje pytanie retoryczne nie ma zadnego sensu, tak samo z reszta jak kompromitujacy post, ktory zostal usuniety.

    Esencja PvP, rankingow i w ogole calego tego systemu jest to, ze nie kazdy jest najlepszy. Kazdy moze byc najlepszy i moze to osiagnac poprzez rozeznanie, wywiad, doswiadczenie i rozwijanie swojej taktyki, a wiec wszystko co wymaga pracowitosci i poswiecenia swojego czasu wolnego. Jedyne co mozna zrobic to uczynic najlepsze miejsca bardziej prestizowymi i godnymi zazdrosci poprzez poszerzenie aspektu PvP. Takie poszerzenie da tez graczom wiecej kontroli i wiecej rzeczy, na ktore moga wplynac, aby sie wykazac - o czym juz pisalem wczesniej.

    Co do korzystania ze wszystkich opcji w skrypcie, to jest to absolutnie niekonieczne. Jesli kiedykolwiek zajrzales do edytora skryptu "zaawansowanego" to wiesz, ze takich polecen, operatorow i niewiadomych sa dziesiatki. Wykorzystanie ich wszystkich w jednym skrypcie jest nie tylko niepotrzebne, ale i niemozliwe. Znajduja sie tam po to, aby umozliwic wiele rodzajow zagran w walce auto, nie tylko PvP. Mnostwo z nich ma zastosowanie wybitnie w walce PvE, na przyklad: HPMAX jest swietnym operatorem, zeby wykryc z jakim konkretnie sie stworem walczy i zastosowac odpowiednia strategie. Nie potrafie sobie natomiast wyobrazic zastosowania dla tego operatora w walce PvP auto.

    Po co to pisze? Po to aby pokazac Ci, ze Twoja opinia opiera sie na niedoinformowaniu i ze wedlug mnie powinienes przemyslec jeszcze raz cala kwestie (najlepiej z otwartym edytorem skryptow).

  5. #35
    ZSRR
    Konto usunięte
    Co zostało usunięte? Bo ja nic nie widzę. Już pisałem że piszesz z osobą która jako pierwsza wbiła pierwszy tysiąc auto więc na prawdę nie musisz mnie uczyć i mówić co jest w edytorze a co nie. 20 poleceń w zupełnosci wystarczy, nawet na 40 lvl'u mi starczyło. Nie widzę powodu dla którego miało by cos być zmieniane. Czyżby ktos padł i wpadł na pomysł żeby cos wprowadzić? Egoizm.

  6. #36
    musaraj
    Konto usunięte
    Dajcie mi 3 powody, dla których nie powinno się zwiększać limitu poleceń, a na każdy znajdę kontrę.

  7. #37
    ZSRR
    Konto usunięte
    Znajdź mi 3 powody dla których powinno się zwiększyć. Mogę napisać to samo.

  8. #38
    Via
    Konto usunięte
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Dajcie mi 3 powody, dla których nie powinno się zwiększać limitu poleceń, a na każdy znajdę kontrę.
    Kontry juz byly, ale zapraszam. Choc sadze, ze dwa usprawnienia w zasadach dzialania skryptow jakie zaproponowalem sa wazniejsze niz zwiekszenie limitu polecen.

    Cytat Napisał ZSRR Zobacz post
    Co zostało usunięte? Bo ja nic nie widzę. Już pisałem...
    Dziekuje Ci za potwierdzenie, ze nie masz nic do powiedzenia w kwestii proponowanych ulepszen. W przypadku deficytu argumentow, prowokacja nic nie da. Jesli chcesz sie ze mna policytowac na "osiagniecia" zapraszam na PW. Gwarantuje, ze Cie przebije.

    Cytat Napisał ZSRR Zobacz post
    Znajdź mi 3 powody dla których powinno się zwiększyć. Mogę napisać to samo.
    Przeczytaj caly temat.

  9. #39
    musaraj
    Konto usunięte
    Ok
    Zbyt niska ilość poleceń w skrypcie utrudnia tworzenie dobrych skryptów na wyższych poziomach, przez co:
    1. Walki auto na poziomach powyzej 39 (40-52) są mało popularne.
    2. Topke rankingową auto tworzą praktycznie same poziomy nizsze od 35 (w TOP30, wyzszych niz 35 jest tylko 3, ale za to niewiarygodne pozycje - 18, 13 i, hoho, 11!), powyzej 40 NIKT nie ma wiecej jak 1k rank (pewnie dlatego, że wszyscy powyżej są za głupi na stworzenie skryptu, prawda?).
    3. Minimalizacja skryptu strasznie go kaleczy i, tu niespodzianka, tworzenie skryptu jest trudne (a przecież im mniej poleceń, tym wiecej zielonych, prawda?)
    4. Zieloni nie walczą, bo nie potrafią stworzyć wystarczajaco krotkiego skryptu.


    Teraz Twoja kolej, podawaj zalety obecnego systemu.


    EDIT@Via - Dodanie alternatywy daje nieco gorszy wynik niz zwiekszenie polecen, ale moze byc.
    Tę drugą sam mialem proponowac chyba...
    Ostatnio edytowane przez musaraj ; 07-09-2012 o 16:38

  10. #40
    Skarboneczka
    Konto usunięte
    Padła już kiedyś propozycja co do tego aby liczba poleceń zwiększała się wraz z lvlem. I to jest całkiem Ok rozwiązanie. Szkoda, że bardzo mocno ogranicza to "taktykę wyboru jakiego musimy dokonać ustawiając skrypt w takich a nie innych ramach"

  11. #41
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Wydaje mi się, że im więcej będzie poleceń tym bardziej to odstrasz pvp auto. Pozatym każdy ma tyle samo poleceń więc nikt nie jest pokrzywdzony. Ty musisz zrezygnować z bryzy, a ktoś za to np. z podwójnego.

    W mfo2 pvp walczyli prawi wszyscy, mimo że było tylko 5 poleceń. I nie ważne czy się miało 5/105/205 poziom. Zawsze te 5 poleceń starczyło. (chociaż z drugiej strony w mfo2 się walczyło bo nie było nic innego do roboty. Tutaj doszły minibossy itp. więc ludzie mają inne rzeczy do roboty niż walka, która tutaj kosztuje... bardzo dużo - 3x odno, 2x oslona, 2x rege to już jest koszt dość duży jak na walkę)

  12. #42
    ZSRR
    Konto usunięte
    Via, top 1 auto, top 4 manual (i szło do góry)

    Im więcej komplikacji tym mniej będzie popularne, prosty powód. Zobaczycie że tak będzie.

  13. #43
    Via
    Konto usunięte
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    EDIT@Via - Dodanie alternatywy daje nieco gorszy wynik niz zwiekszenie polecen, ale moze byc.
    Tę drugą sam mialem proponowac chyba...
    Oczywiscie zwiekszenie limitu wywrze wiekszy wplyw na skrypty niz cokolwiek innego. Alternatywe zaproponowalem jako oddzielna poprawke, ktora az sie prosi o wprowadzenie.

    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Tę drugą sam mialem proponowac chyba...
    Ta, wiele z nas to proponowalo, ale juz widze czemu sie nie udalo. Na pewno nie stalo sie to poprzez slabe argumenty.

    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    W mfo2 pvp walczyli prawi wszyscy, mimo że było tylko 5 poleceń. I nie ważne czy się miało 5/105/205 poziom. Zawsze te 5 poleceń starczyło. (chociaż z drugiej strony w mfo2 się walczyło bo nie było nic innego do roboty. Tutaj doszły minibossy itp. więc ludzie mają inne rzeczy do roboty niż walka, która tutaj kosztuje... bardzo dużo - 3x odno, 2x oslona, 2x rege to już jest koszt dość duży jak na walkę)
    MFO2 dzialalo inaczej, bij wiecej niz za polowe, nigdy nie chybiaj i zrob podwojny = win. Nie masz czego porownywac. Oslony, rege etc. etc. nie beda dochodzic w nieskonczonosc jak Ci sie chyba wydaje. Jesli bedziesz tylko pil mikstury to nie bedziesz wywieral zadnego nacisku na przeciwnika i przez to przegrasz. PvP ma wiele innych ograniczen oprocz LIMITU SKRYPTOW!

    Cytat Napisał ZSRR Zobacz post
    Via, top 1 auto, top 4 manual (i szło do góry)

    Im więcej komplikacji tym mniej będzie popularne, prosty powód. Zobaczycie że tak będzie.
    Nie potrafisz czytac? PW oznacza wiadomosc prywatna do mnie. Skoro grasz jak klaun pod publike to masz: MFO1 top3 w exp, MFO2 top3 w rank i top1 w gold.

  14. #44
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Cytat Napisał Via Zobacz post
    Jesli bedziesz tylko pil mikstury to nie bedziesz wywieral zadnego nacisku na przeciwnika i przez to przegrasz.
    Lecz przeciwnik ma w uproszczeniu 2 opcje:
    1. Także ma dużo mikstur w skrypcie i tez nie będzie wywierał nacisku
    2. Wywrze nacisk, lecz jest ma mniej potków do użycia

    Po prostu staram się wyjaśnić, że to nie jest tak - ja mam tylko 20 poleceń i przez to przegram bo mi nie starcza. Należy spojrzeć na sprawę - przeciwnik ma TYLE SAMO poleceń, więc każdy ma równe szanse.
    I mówię wam. Ja ustawiłem sobie jakiś skrypt auto, i zmieściłem się w tych 20 poleceniach. Jeżeli zwiększy się limit do 30 to znowu będzie jeszcze więcej kombinowania i to bardziej odstraszy ludzi.
    Wyobraź sobie nową osobę. Co ją bardziej zachęci do pvp auto - 20 poleceń czy 50? Mnie by bardziej zachęcało 20, bo z pewnością 50 by mnie przeraziło i bym odstawił pvp auto jak zapewne ponad połowe graczy.

  15. #45
    musaraj
    Konto usunięte
    Ja jestem liberałem - im więcej będę mógł robić, tym bardziej będzie mi się to podobało. Więc w takim przypadku wybrałbym 50 poleceń ;]

    Może wyjasnię to tak:
    Jeśli nieznający się gracz chce walczyć PvP auto, to są 2 opcje:
    1. Umie robić skrypty.
    2. Nie umie robić skryptów.
    Jeśli jest opcja 1, to będzie on zadowolony, jeśli będzie miał większe pole do popisu.
    Jeśli nastąpiła opcja 2, to znowu sa 2 opcje:
    2.a. Nie poradzi sobie z jego zrobieniem
    2.b skleci jakiś skrypt.
    Jeśli mamy opcje a - to nie powalczy PvP, a bynajmniej nie wbije w takim przypadku jakiegoś większego ranku. A więc pewnie nigdy nie minie chocby 1,5x minimalny rank.
    Jesli zachodzi opcja b, to znowu są 2 opcje:
    2.b.1 Będzie przegrywał, bo skrypt będzie za słaby na walki choćby z przeciętniakami i pewnei nie minie stawki 2,2x minimalny.
    2.b.2 Będzie wygrywał z przeciętniakami, bo okaże się, że jednak mu coś wyszło.
    Jeśli zachodzi 2.b.1 to zobaczy, że przegrywa i:
    2.b.1.a Zniechęci się, bo jest za słaby.
    2.b.1.b Zacznie próbować dopracować skrypt.
    Jeżeli 2.b.1.a - skoro się zniechęci, to nie będzie walczył.
    Jeżeli 2.b.1.b to ze zdumieniem odkryje, że ma za mało poleceń (patrz punkt1.)
    jeżeli zachodzi 2.b.2, to:
    2.b.2.a Będzie próbował dopracować skrypt
    2.b.2.b nie będzie pracował nad skryptem (bo jest dobry)
    jeżeli 2.b.2.a - patrz. 2.b.1.b
    jeżeli 2.b.2.b, to przegrywa z lepszymi, bo przecież skrypt nie jest idealny:
    2.b.2.b.1 Będzie chciał poprawić skrypt.
    2.b.2.b.2 Zadowoli się swoją pozycją w rankingu i nie będzie nic zmieniał.
    jeżeli 2.b.2.b.1 - patrz. 2.b.1.b
    jeżeli 2.b.2.b.2 - Nigdy nie przekroczy 700 rank.

    Teraz zastanówcie sie - czy was, superrankowców z miljartami rankingu auto interesuje to, co się dzieje w walkach poza widełkami rankingu? Pewnie nie.
    Jeśli ktoś się nie zna na skryptach, nigdy nie będzie super-najlepszym-hiper-turbo-extra-fullwypasionym rankowcem auto. Bo będzie na to za słaby, niestety.
    A jeśli ktoś się na skryptach zna, to będzie chciał sie bardziej wykazać na większym polu, wiec będzie chciał zwiększenie limitu i większych możliwości w skryptach.

    A więc po co rankowcy chcą takiej poprawy dla sytuacji słabszych? bo liczą, że taki ktoś się wybije (2.b.2.b.) i będzie nagle miał spory rank. wtedy topka go zauważy i zyska sporo ranku niskim nakładem sił. Typowe.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •