Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 105

Temat: Założenia do PvP

  1. #1
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,751

    Założenia do PvP

    Postanowiłem zebrać w jednym miejscu kwestie dotyczące PvP, które często przewijają się w dyskusjach. Opisałem jaki "kierunek" obrano w grze i dlaczego. Będzie to dobry punkt odniesienia w dyskusjach nad proponowanymi zmianami. Pewnie coś pominąłem, ale na start powinno wystarczyć.

    Kwestia dotycząca PvP Warianty Jak to wygląda w grze?
    Utrzymywanie/cofanie poziomu
    1. Niemożliwe
    2. Możliwe
    W grze zastosowano wariant 1 poprzez uniemożliwienie straty doświadczenia, otrzymywanie doświadczenia za walki PvP, a także potrzebę zdobywania ekwipunku i szkolenia zaklęć/zdolności w PvE, co powoduje przy okazji zdobywanie doświadczania.

    Wprowadzono zwiększający się z poziomem bazowy ranking, aby stawki walk były coraz wyższe - gracze walczący na wyższych poziomach przy mniejszej liczbie walk mają wyższe rankingi.

    Powody wyboru tego wariantu:
    -żeby PvP nie było rozwinięte tylko na niskich poziomach, aby gracze systematycznie przechodzili na wyższe poziomy
    -żeby nie można było wybrać sobie wygodnego „miejsca” i po jednorazowym zgromadzeniu najlepszego ekwipunku oraz ułożeniu strategii już na zawsze czerpać z tego profity, mając dodatkowo przewagę nad graczami, którzy dopiero wchodzą na dany poziom.
    Możliwość atakowania słabszych bądź niezainteresowanych PvP graczy bez ich zgody
    1. Tak
    2. Nie
    3. Tak, z ograniczeniami
    W grze zastosowano wariant 3 poprzez dodanie lokacji z bójkami, ale z możliwością wzywania pomocy i/lub czasu na przygotowanie do walki.

    Powody:
    Gracze nieprzygotowani do walki, nawet jeśli dysponują wysokimi umiejętnościami nie mają szans na zwycięską walkę, jeśli nie będą mieli możliwości zmiany ekwipunku. Gracz atakujący jest zawsze perfekcyjnie przygotowany.

    Gracze niezainteresowani PvP nie mogą wielokrotnie stawać się „łatwą” zdobyczą, atakujący musi liczyć się z tym, ze „ofiara” może wezwać pomoc. Nękany gracz zmienia grę.
    Możliwość atakowania graczy na wysokich pozycjach rankingowych lub o równorzędnym rankingu bez ich zgody
    1. Tak
    2. Nie
    W grze dążymy do wariantu 1 poprzez np. zablokowanie SOS na mapach z bójkami dla walk rankingowych.

    Dodatkowo w planach:
    Udostępnienie nieaktywnych graczy z wysokim rankingiem do atakowania na arenie bez ich zgody, co ma utrudnić ciągłe unikanie lub selekcję przeciwników i jednoczesne „szczycenie się” wysokim rankingiem zdobytym np. rok temu.
    Widełki rankingowe
    1. Tak
    2. Nie
    W grze zastosowano wariant 1 z widełkami na poziomie 2x.

    Powody:
    Brak widełek powoduje, iż najlepszą strategią jest walka z dużą liczbą słabych graczy oraz unikanie starć z bardziej wymagającym przeciwnikiem.
    Dążymy do tego, aby walczyli ze sobą gracze o podobnych umiejętnościach i tylko za takie walki awansowało się w rankingu.
    Możliwość gry PvP w całkowitym odłączeniu od PvE
    1. Tak
    2. Nie
    Wariant 2 - dążymy do tego, aby nie było to całkowicie możliwe - potrzeba zdobywania ekwipunku i szkolenia zaklęć/zdolności w PvE.

    Pewnym ułatwieniem są żetony (miksy, naprawa eq, atrybuty za żetony), a w planach jest również nabijanie AP w ograniczonym zakresie i ewentualnie inne bonusy dodatkowo zachęcające do aktywności w PvP.
    Dostępność ekwipunku
    1. Zawsze bezproblemowo dostępne to co najlepsze na dany poziom
    2. Aby zdobyć najlepszy ekwipunek trzeba się trochę napracować
    Związane z punktem powyżej.

    W grze funkcjonuje wariant 2, w innym wypadku traci sens cała „otoczka” związana z unikatami, kowalstwem itp.

    Do dopracowania jest kwestia poziomu korzyści jaką daje unikatowy i ulepszony ekwipunek (dyskusja o plusach w eq)
    Walki automatyczne
    1. Pełen wachlarz używanych komend – jak w manualnej
    2. Uproszczone
    Obecnie funkcjonuje wariant 1 , ale wariant 2 jest rozważany w związku z tym, iż pełen wachlarz jest mało przystępny w praktyce i zbyt trudny do opanowania dla większości graczy – nawet tych, którzy są biegli w PvP.

  2. #2
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Nie lubię się zbytnio rozpisywać, więc odpowiem na jeden aspekt.
    Walki auto:
    Obecnie funkcjonuje wariant 1 , ale wariant 2 jest rozważany w związku z tym, iż pełen wachlarz jest mało przystępny w praktyce i zbyt trudny do opanowania dla większości graczy – nawet tych, którzy są biegli w PvP.
    Tutaj raczej chodzi o to, że brakuje miejsca w skrypcie. Nie dałoby rady zrobić tak, żeby wraz z poziomem zwiększała się maksymalna liczba poleceń w skrypcie? Tak do 40lvla jest dosyć prosto, chociaż już wtedy sama opcja na niezmarnowanie tury na niepotrzebne doładowanie many u woja (zużyte wszystkie zdolności) zajmuje kilka miejsc.

  3. #3
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,751
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Nie lubię się zbytnio rozpisywać, więc odpowiem na jeden aspekt.
    Walki auto:

    Tutaj raczej chodzi o to, że brakuje miejsca w skrypcie. Nie dałoby rady zrobić tak, żeby wraz z poziomem zwiększała się maksymalna liczba poleceń w skrypcie? Tak do 40lvla jest dosyć prosto, chociaż już wtedy sama opcja na niezmarnowanie tury na niepotrzebne doładowanie many u woja (zużyte wszystkie zdolności) zajmuje kilka miejsc.
    Można zrobić i 50 miejsc, ale trzeba zadać sobie pytanie - kto to ogarnie? Jeśli chcemy, żeby walki auto stały się bardziej popularne to chyba powinny być po prostu bardziej przystępne = do ogarnięcia przez osobę o IQ w okolicach normy . Tak mi się wydaje, ale czy mam rację - nie wiem.

  4. #4
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Można zrobić i 50 miejsc, ale trzeba zadać sobie pytanie - kto to ogarnie? Jeśli chcemy, żeby walki auto stały się bardziej popularne to chyba powinny być po prostu bardziej przystępne = do ogarnięcia przez osobę o IQ w okolicach normy . Tak mi się wydaje, ale czy mam rację - nie wiem.
    Proszę cię , jeśli ktoś jest durny to i skryptu z 20 poleceń nie ułoży... Przynajmniej dobrego.
    Co komu szkodzi dodanie kilku durnych slotów na polecenia? Tyle przez to płaczu , że nie używa się wszystkiego , czego by się chciało itp.
    Ja nie widzę żadnych przeciwwskazań co do wprowadzenia większej liczby poleceń w skrypcie.
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  5. #5
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    Proszę cię , jeśli ktoś jest durny to i skryptu z 20 poleceń nie ułoży... Przynajmniej dobrego.
    Co komu szkodzi dodanie kilku durnych slotów na polecenia? Tyle przez to płaczu , że nie używa się wszystkiego , czego by się chciało itp.
    Ja nie widzę żadnych przeciwwskazań co do wprowadzenia większej liczby poleceń w skrypcie.
    No dokładnie. Ja byłem za uproszczeniem skryptu tylko dlatego, że brakowało miejsc, bo myślałem, że problemem będzie właśnie zwiększenie ilości miejsc w skrypcie.
    Jak ktoś będzie chciał być wysoko w rankingu to zacznie myśleć nad kolejnymi ulepszeniami skryptu mając coraz więcej punktów pvp. Przynajmniej tak po sobie to zauważyłem.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Ash
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    296
    Ja bym chciał, by została przeprowadzona obowiązkowa ankieta u każdego gracza, który wchodzi do gry na temat walk automatycznych i samego skryptu i szczególnie chodzi tu o nowych graczy, bo wydaję mi się, że co niektórzy nawet nie wiedzą, że jest tryb zaawansowany.
    Wydaję mi się, że dopiero wtedy można by było gdybać czemu walki auto są pomijane.
    Podstawowe pytanie czy uproszczenie skryptu coś zmieni, bo można zauważyć, że wtedy będzie tak samo jak w v2 tylko, że tam ten skrypt trzeba było mieć, a tutaj co wygodni po prostu będą mieli gdzieś walki auto (mają alternatywę) i może to nic nie zmienić.
    Dałoby radę wrzucić taką ankietę?
    [SIGPIC]https://forum.mfo3.pl/image.php?type=sigpic&userid=2435&dateline=1426333 822[/SIGPIC]

  7. #7
    El Fortuno
    Konto usunięte
    No soad i antek macie takie dobre wyniki w pvp auto że aż warto was posłuchać może najpierw pokażecie że umiecie te skrypty ułożyć i powalczcie na nich.

  8. #8
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    No soad i antek macie takie dobre wyniki w pvp auto że aż warto was posłuchać może najpierw pokażecie że umiecie te skrypty ułożyć i powalczcie na nich.
    https://mfo3.pl/game/report.php?bid=...16&vpid=128332 Moja najnowsza walka, co prawda fart, ale na 25 walk mam 25 wygranych. I żadnego specjalnie dobrego eq tam nie mam.

  9. #9
    Kluzor
    Konto usunięte
    Ja to ogarnę
    20 poleceń dla mnie na 40 lvl było mało, a na 50 poziomie to te 20 wystarczy na 1/3 rzeczy.
    Skrypty są w porządku, można by je dopracować dodając kilka opcji.

  10. #10
    El Fortuno
    Konto usunięte
    Na 20 lv to nawet ma się poleceń leczenie + antidotum+trujaki, rege ogarnij 50 lv

  11. #11
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Cytat Napisał El Fortuno Zobacz post
    Na 20 lv to nawet ma się poleceń leczenie + antidotum ogarnij 50 lv
    A zgadnij Einsteinie dlaczego na 40lv+ nie walczę

  12. #12
    Kluzor
    Konto usunięte
    Ja walczę na 40 +
    Jestem za zmianą liczby poleceń wraz z lvl.
    1 lvl=10 poleceń i kolejno co lvl 1 polecenie więcej.

  13. #13
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,751
    Jak ktoś nie wie, że istnieje skrypt zaawansowany to założę się, że nie jest to gracz, który będzie potrafił go użyć. Nie ma sensu pytać wszystkich o coś o czym nie mają pojęcia, czego nie są w stanie pojąć i nie są tym zainteresowani, bo w ogóle nie są zainteresowani żadnym PvP. Walki auto PvP są przecież o wiele wygodniejsze od manualnych i tak naprawdę dużo więcej jest toczonych walk auto - ale na wyższych poziomach to sie zaczyna odwracać na korzyść manuala - dlaczego? Moim zdaniem jest to właśnie skomplikowanie, niektórzy mówią o braku poleceń. Ankieta tak - ale dla graczy którzy grają PvP - oni wiedzą co im sprawia problem i mają jakieś rozeznanie. Nie trzeba pytać wielu osób - wystarczy, że top 50 manual się wypowie co ich od auto powstrzymuje.

  14. #14
    Nie walczę auto choćby dlatego ,że jeśli podejmuje walkę ,to chce zawalczyć na sto procent ,skrypt nie zastąpi inteligencji . Wykonuje ruch z odpowiednim założeniem , widzę rezultat i mam odniesienie co zrobić dalej . Bądź też nie mam chęci bawić się w mozolne ustawianie wybitnych skryptów ,nie zgadnę czy przeciwnik będzie speederem ,atakerem ,czy kimś tam i skrypt pod danego gracza może być wadliwy.. Dlaczego ludzi tak uciekaja od pvp? Nie potrafię odpowiedziec ,skoro ludzi zakładaja ze za miesiac bedą miec eq zeby podjąc walke to dlaczego kiszą rank . Przeraża mnie fakt ,że prestiżowe nie jest nawet top5 bo czesto nawet tacy 'pvperzy' odmawiają pojedynku ,używając byle jakich wymówek . dlatego :

    " Dodatkowo w planach:
    Udostępnienie nieaktywnych graczy z wysokim rankingiem do atakowania na arenie bez ich zgody, co ma utrudnić ciągłe unikanie lub selekcję przeciwników i jednoczesne „szczycenie się” wysokim rankingiem zdobytym np. rok temu."

    Jak najbardziej do wprowadzenia ,tak jak kiedyś cos było wspomniane o przymusowych walkach dla graczy z czołówki.

    Chciałem jeszcze poruszyc fakt ,iż wydaje mi się ,że standardowy build maga - zero lucka full atak&speed ,nie jest zbytnio silny? już pal licho tą szybkość ,ale byłem dzis głeboko zdziwiony podczas walki z ksil gdzie majac 8% ognia dostawałem rakiety za 830~ ,przy moim marnym uderzeniu 600~


    P.S

    ogólnie zakładam ,że sprawa by się sama rozwiązała gdyby nie fakt ,iż gdzie się nie pójdzie wszędzie te same 'mordy' gdyby grało 500 osób ,nie 150 -prawdopodobnie poszłoby to w pozytywną stronę ,więc może mobilizacja i jakaś konkretna reklama? kiedyś takie akcje robiliście ,teraz jak już macie stałych graczy i dochód to może zwycięża wygoda.
    Ostatnio edytowane przez Terens ; 01-08-2012 o 21:51

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    nie wiem czy jestem top manual ale sie wypowiem ^^ powstrzymuje mnie ograniczona liczba pozycji w skrypcie tzn moim zdaniem jest ich za malo
    a powalczylbym auto bo to duzo szybicej idzie ;p

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •