Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Zielony Smok

  1. #1
    Demoniczna Dusza
    Konto usunięte

    Zielony Smok

    Opis: Silny boss magiczny opiekujący się miastem Eliar. Walka z nim jest konieczna do pójścia dalej w fabule, gdyż pokonanie go umożliwia nam uzyskanie umiejętności podróży przez las.
    Powiązany z Questami
    Używane ataki, zdolności oraz przedmioty
    Sugerowane uzbrojenie, gemy oraz zdolności (Poziom 45)
    Możliwy loot
    Przydatne artykuły
    Ostatnio edytowane przez Kagome ; 12-05-2023 o 15:59 Powód: Aktualizacja

  2. #2
    Użytkownik Avatar Pregnant
    Dołączył
    05-04-2023
    Postów
    101
    Bicie Pociskiem Magicznym na pewno nie jest losowe! U niektórych poniżej 70% HP ciągle bił Wiatrem!

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2017
    Postów
    90
    Smok atakuje pociskiem tylko wtedy gdy mamy dużo hp, dlatego warto na walkę z nim mieć duże max hp i utrzymać poziom hp bliżej dolnej granicy.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    191
    Cytat Napisał Raadzio Zobacz post
    Smok atakuje pociskiem tylko wtedy gdy mamy dużo hp, dlatego warto na walkę z nim mieć duże max hp i utrzymać poziom hp bliżej dolnej granicy.
    Potwierdzam, granica wynosi ok. 65-70% hp, ew. troche więcej, także nie warto się dużo leczyć mając statusy bo może dać zniszczenie

    Dodałem ~Kagome
    Ostatnio edytowane przez Kagome ; 12-05-2023 o 15:59

  5. #5
    Użytkownik Avatar Fuckinslayin
    Dołączył
    10-07-2019
    Postów
    367
    Nie opłaca się dawać Przeczekania na siebie, opłaca się je dawać na Zielonego Smoka. W mojej walce przy 100% HP gdy miałem Barierę Magiczną zużył dwie Mikstury Skupienia. https://mfo3.pl/r/bb0b3f45e

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    191
    Cytat Napisał Fuckinslayin Zobacz post
    Nie opłaca się dawać Przeczekania na siebie, opłaca się je dawać na Zielonego Smoka. W mojej walce przy 100% HP gdy miałem Barierę Magiczną zużył dwie Mikstury Skupienia. https://mfo3.pl/r/bb0b3f45e
    Na 40 lvlu masz już 2 użycia normalizacji, więc sądzę, że nadal lepszą opcją jest danie czeka na siebie

  7. #7
    Użytkownik Avatar Fuckinslayin
    Dołączył
    10-07-2019
    Postów
    367
    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    Na 40 lvlu masz już 2 użycia normalizacji, więc sądzę, że nadal lepszą opcją jest danie czeka na siebie
    Nie jest, na 40-43 lvl mało kto ma wbitą Normalizację na drugiej gwiazdce, Przeczekanie to budżetówka. A nawet jeśli masz wbitą Normę, to i Normalizacja i Przeczekanie mają mega High Value jeśli da się je na Smoka. Przeczekanie - Skupy Normalizacja - Bariery Magiczne. Natomiast danie na siebie przeczekania przywraca 30% maksymalnego zdrowia, +DMG z Kamieni lub Run Magicznych. Więc nie, still Przeczekanie lepsze na smoka.

  8. #8
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    594
    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    Potwierdzam, granica wynosi ok. 65-70% hp, ew. troche więcej, także nie warto się dużo leczyć mając statusy bo może dać zniszczenie

    Dodałem ~Kagome
    Zaprzeczam, https://mfo3.pl/r/bce257a48 10 tura
    uderza poniżej 70% pociskiem (było 63,27%)

    Napisałbym może bardziej, że przy wysokim hp bije częściej pociskiem, a przy niskim tylko wiatrem (ale trzeba uważać na gniewny i trujący).
    Ostatnio edytowane przez proskiler ; 03-06-2023 o 12:38

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    191
    Cytat Napisał proskiler Zobacz post
    Zaprzeczam, https://mfo3.pl/r/bce257a48 10 tura
    uderza poniżej 70% pociskiem (było 63,27%)

    Napisałbym może bardziej, że przy wysokim hp bije częściej pociskiem, a przy niskim tylko wiatrem (ale trzeba uważać na gniewny i trujący).
    Tak jak pisałem jest to bardziej orientacyjnie, mi np. na 69.99% uderzył wiatrem co widać w 3 turze. A nawet przy 82.71% w 89 turze. mimo to na 66% ture pozniej uzywa pocisku. Więc moim zdaniem można to ew. zartykułować tak, że od 65-70% jest bardzo duża szansa na dostanie pociskiem. a ogólnie jest możliwe gdzieś od 60%? W każdym razie na pewno zależność duże hp - pocisk jest prawdą, to nie jest tak, że w mojej walce (i wielu innych) przez przypadek ich używał na tak wysokim hp
    https://mfo3.pl/r/be0025c7e Dodatkowo można dodać ten próg gniewnego pocisku bo zawsze wynosi to jakis procent hp smoka, ale już mi się nie chce szukać jaki

  10. #10
    Użytkownik Avatar Duduś
    Dołączył
    11-02-2017
    Postów
    40
    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    Dodatkowo można dodać ten próg gniewnego pocisku bo zawsze wynosi to jakis procent hp smoka, ale już mi się nie chce szukać jaki
    Próg na gniewny pocisk wynosi 30% hp smoka

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    02-06-2022
    Postów
    2
    Smok nie używa już pocisku magicznego powyżej 43lvl
    Albo jest na to bardzo mała szansa
    Ostatnio edytowane przez Aiwirexo ; 24-06-2023 o 17:22

  12. #12
    Użytkownik Avatar Fresher
    Dołączył
    22-11-2014
    Postów
    183
    Cytat Napisał Aiwirexo Zobacz post
    Smok nie używa już pocisku magicznego powyżej 43lvl
    Albo jest na to bardzo mała szansa
    Używa pocisku niezależnie od poziomu, jedynie szanse na to wydają się mniejsze na poziomie >= 43.
    Reputy tutaj

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •