Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Temat: Kalkulatory MFO

  1. #1

    Kalkulatory MFO

    Zachęcam wszystkich do testowania kalkulatorów MFO. Póki co stworzyłem jeden kalkulator na obliczanie szybkości (częstotliwości podwójnych ciosów). Skrypt przetestowany i powinien działać. Wszelkie sugestie, komentarze mile widziane.
    Niedługo kolejne kalkulatory.

    https://mfoportal.pl/portal.php?show=kalkulator1 <- Kalkulator obliczający częstotliwość ataków
    https://mfoportal.pl/portal.php?show=kalkulator2 <- Kalkulator obliczający ilość HP
    Ostatnio edytowane przez BaGGuchny ; 18-04-2012 o 02:43

  2. #2
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Fajne, tylko przykładowo:
    Podwójne ataki co: 19 tury 
    Źle odmienia, dlatego chyba lepiej zrobić coś w stylu:
    Podwójny atak co ilość tur równą: 19.

    No i wydaje mi się, że w MFO można mieć jak najbardziej potrójne tury albo nawet więcej, niestety, tego kalkulator nie uwzględnia :P.
    Bididididid!

  3. #3
    Cytat Napisał Bidi Zobacz post
    Fajne, tylko przykładowo:

    Źle odmienia, dlatego chyba lepiej zrobić coś w stylu:
    Podwójny atak co ilość tur równą: 19.

    No i wydaje mi się, że w MFO można mieć jak najbardziej potrójne tury albo nawet więcej, niestety, tego kalkulator nie uwzględnia :P.
    Uwzględnię potem możliwość wystąpienia potrójnych ciosów. Już poprawiam na "Podwójny atak co ilość tur równą: X"

  4. #4
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Haha, przeczytałem to kilka razy i jakoś tak "niepolsko" to brzmi... chyba lepiej zamiast "ilość" dać "liczbę"... sorki za kłopot ;x.
    Bididididid!

  5. #5
    Cytat Napisał Bidi Zobacz post
    Haha, przeczytałem to kilka razy i jakoś tak "niepolsko" to brzmi... chyba lepiej zamiast "ilość" dać "liczbę"... sorki za kłopot ;x.

    Ta godzina mi nie służy. Zmieniłem, że odmienia się ze względu na ilość tur.
    1 turę
    2 tury
    5 tur

  6. #6
    Na szybko zrobiłem kalkulator obliczający HP. Proszę o przetestowanie czy działa.
    https://mfoportal.pl/portal.php?show=kalkulator2

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    26-04-2011
    Postów
    322
    a daloby rade z kalkuratowra na speeda, zorbic cos takiego ze, wbisuje swojego speeda,, i co ile tur mam dubla, a on mi wyliczy speeda przeciwnika?

  8. #8
    Potencjalny Nabywca
    Konto usunięte
    Kalkulator na częstotliwość laguje, gdy wpiszemy tą samą ilość speeda.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    Cytat Napisał praqu Zobacz post
    a daloby rade z kalkuratowra na speeda, zorbic cos takiego ze, wbisuje swojego speeda,, i co ile tur mam dubla, a on mi wyliczy speeda przeciwnika?
    sadze że tak wystarczy przekształcić wzór
    BaGGy masz reputa(chociaż dla Cb to on nie wiele znaczy ) tak długo czekałem na ten kalkulator ;]

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    Cytat Napisał praqu Zobacz post
    a daloby rade z kalkuratowra na speeda, zorbic cos takiego ze, wbisuje swojego speeda,, i co ile tur mam dubla, a on mi wyliczy speeda przeciwnika?
    sadze że tak wystarczy przekształcić wzór ;]
    BaGGy masz reputa(chociaż dla Cb to on nie wiele znaczy ) tak długo czekałem na ten kalkulator ;]
    Ostatnio edytowane przez siata ; 18-04-2012 o 11:04

  11. #11
    Pączkowski
    Konto usunięte
    Kalkulator HP coś szwankuje. Wpisałem ilość punktów, które dałem w tą statystykę (87) i bonus z gemów (jeden gem 5*). Wg. kalkulatora powinienem mieć 2328 hp, a w rzeczywistości mam 1827.
    Ta sama historia na woju. 47 pkt statów + 2 gemy 4*. Kalkulator mówi 1283, a rzeczywistość 1015.

    @edit
    Już wiem o co chodzi. Kalkulator liczy nam bazowe hp (przy 10 pkt) 400, podczas gdy zaczynamy grę z 200.
    Ostatnio edytowane przez Pączkowski ; 18-04-2012 o 10:35

  12. #12
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Dokładnie, w HP jest ten błąd właśnie, też go zauważyłem ;].
    Bididididid!

  13. #13
    Cytat Napisał Bidi Zobacz post
    Dokładnie, w HP jest ten błąd właśnie, też go zauważyłem ;].
    Powinien już działać.

  14. #14
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Statystyki bazowe: (ilość bazowych statystyk HP) = 100
    Procent z gemów: (nie wpisujemy znaku "%") = 50

    100 w HP, więc 2000 HP i 50% z gemów, czyli powinno być 3000 HP, a wyświetla:
    Łączna ilość HP to:2040
    Bididididid!

  15. #15
    Pączkowski
    Konto usunięte
    Nadal coś jest nie tak. Same hp ze statystyk liczy dobrze. Coś jest nie tak z bonusem od gemów.
    Mój mag:
    - 87 pkt w HP
    - jeden gem HP+ 5* (5% bonusu)
    Bazowe hp 1740 (to kalkulator liczy dobrze) + 5% bonusu od gema. To mi daje 1827 hp, a kalkulator mi pokazuje 2088. Dodatkowo kalkulator w ogóle nie uwzględnia bonusu jak wpiszesz 1% (gem 1*).

    PS. Oczywiście nie wpisuję znaczka "%"
    Ostatnio edytowane przez Pączkowski ; 18-04-2012 o 13:31

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •