Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Temat: Propozycje zręcznościówek i zagadek logicznych

  1. #1

    Propozycje zręcznościówek i zagadek logicznych

    W tym temacie możecie zgłaszać swoje pomysły odnośnie zręcznościówek i zagadek logicznych, które mogą nadać się do gry.
    Przy pisaniu pamiętajcie jednak o pewnych ograniczeniach jakie powodują przeglądarki czy też system gry.

    Miło widziane przemyślane i ciekawe propozycje.

  2. #2
    Użytkownik Avatar ReveL
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    377
    np. NPC przed Eliar się pyta cb o zagadkę Sfinksa i jak zgadniesz to cie przepuszcza.
    Ziółek

  3. #3
    Qorg
    Konto usunięte
    No teraz rozumiem .

    Zagadka :

    "Pół tysiąca na początek
    Pół tysiąca na koniec
    A na środek piątka!
    Pomiędzy liczbami tymi
    Umieść pierwszą z liter
    oraz pierwszą z cyfr.
    Przed Tobą stanie władca sprawiedliwy!
    Jak brzmi jego imię?"

    Taka mała podpowiedź:
    Rzymskie liczby z alfabetem zmieszane dają imię biblijnego króla.

    PS:Ogólnie to tą zagadkę wziąłem z gry "Hodowla Smoków"

  4. #4
    Hmm.. Nie sądziłem, że przykład będzie aż tak konieczny
    Moje:
    Wagoniki - zręcznościówka
    Wskakujemy do wagonika, następnie on rusza z miejsca, a my jesteśmy w środku. Jedziemy torami nad przepaścią, widzimy, że tory się kończą, a akurat na torach obok nadjeżdża inny wagonik, musimy w momencie, kiedy oba (ten, w którym jesteśmy i ten, w którym zamierzamy być) wagoniki się niemal stykają - są kratkę obok siebie, przeskoczyć z jednego na drugi wagonik. Po przeskoczeniu jedziemy dalej drugim wagonikiem i sytuacje się powtarzają. Dodane mogą zostać omyłkowe wagoniki, z którymi w pewnym momencie również się stykamy, jednak nie powinniśmy na nie wskakiwać, bo zaraz one same spadną w przepaść.
    Rozszerzenia:
    +Przejeżdżamy raz trasę i trafiamy do miejsca gdzie są dźwignie (lub jedna), przełączamy ją i wtedy pewien kawałek torów się zmienia. Musimy jeszcze raz wyruszyć w tą trasę, jednak teraz pewien wagonik pojedzie w inną stronę - dotrzemy do innego miejsca.

    Bieganie z pochodnią - zręcznościowa zagadka?
    Mamy zamiar wyruszyć na eksplorację pewnej bardzo ciemnej jaskini, w której jest zupełnie czarno. Zadanie jest do wykonania wtedy i tylko wtedy, gdy mamy przy sobie sprawną pochodnię. Gdy już będziemy w posiadaniu takiej pochodni, to wchodzimy do jaskini i aktywujemy pochodnię używając jej jako przedmiotu (np. zakładka Inne) - jeśli nie jest ciemno to pisze, że pochodnia nie jest tutaj potrzebna. Po aktywacji widzimy w jaskini więcej niż samą czerń, bo jesteśmy w stanie podziwiać tereny 2-3 kratki w każdą ze stron. W takim stanie rzeczy podróżujemy sobie po jaskini.
    Rozszerzenia:
    +W takiej ciemnej jaskini mogą znajdować się dźwignie, które po przełączeniu aktywują mostki w jakiejś części jaskini albo odkrywają tajne przejścia (znika gdzieś kawałek ściany), jako że jest ciemno przy większych poziomach może to być naprawdę trudnym zadaniem.

    Czarna jaskinia i mapa - obojnak (tak jak up)
    Dostajemy dziwną mapę i właściwie nie wiemy po co jest nam potrzebna, ale ot tak trzymamy ją w torbie dla picu. Podczas przechodzenia ciemnych jaskiń z pochodnią natrafiamy na dziwny przypadek, w którym jest strasznie wilgotno i wieje wietrzyk, za nic nie możemy zapalić pochodni, po co więc tracić cenny przedmiot skoro tutaj próba zapalenia zawsze kończy się niepowodzeniem. W takim wypadku z pomocą przychodzi mapa, ale któż by się miał domyślić, że akurat mamy jej użyć (wyższy poziom trudności), w ogóle ta mapa jest jakaś dziwna, brzydko wygląda i śmierdzi, gdy z nią biegamy to wszystkie zalotniczki(cy) od nas uciekają. Mimo to jest bardzo pomocna właśnie w tak beznadziejnych sytuacjach, w jakiej właśnie się znajdujemy. Po odpowiednim użyciu mapy mamy czelność wiedzieć, w którą stronę iść (Ba! Jesteśmy boscy!), oczywiście potem i tak stwierdzamy, że to tylko nasza zasługa i mapa była nam zupełnie niepotrzebna, gorzej z wyliczaniem kroków czy idziemy w dobrą stronę - najlepiej odgłos po każdym kroku, a co jak się zgubimy? Wtedy mapę możemy zjeść (albo.. nie zjeść), musimy czekać na pomoc, jeśli nikt nie przyjdzie to najlepiej będzie się zabić na okolicznych potworkach, jeśli takich nie ma to może użyjemy magicznego przedmiotu przenoszącego nas przed jaskinie, jeśli takiego nie mamy to można napisać do supportu, aby nas odprowadzili do mamy, jeśli nie odpowiadają to pozostaje nam usiąść na kamieniu i kwiczeć... Jeśli jednak jesteśmy wystarczająco kumaci i uda nam się dojść do celu (i naturalnie mapa nie była nam potrzebna) to zauważymy słabe światełko znajdujące się nad dźwignią, po jej przełączeniu cała jaskinia zostaje w mig oświetlona licznymi pochodniami ściennymi lub wietrzyk ustaje, wilgoć maleje i możemy próbować zapalić jedną z naszych pochodni. Szukamy potem tego po co przyszliśmy do jaskini i się stamtąd zmywamy zanim ktoś nas wytropi. Gorzej jeśli dźwignia niczego nam nie oświetli - kto potrafi łazić z mapą wspak?
    Rozszerzenia:
    +Mapa może przyjmować bardzo różne formy. Mogą to być: zbiór liter i cyfr w formie litera i cyfra (np. P5, L4, G8, D1 (prawo, lewo, góra, dół)) lub mapa narysowana w programie graficznym posiadająca kreski, aa.. te kreski są czerwone i nawet skręcają, kończą się na X. Mapa w prostej tekstowej formie: "Należy pójść 4 kroki na północ, 5 na wschód i dotrzemy do celu...". Mapa dla pyszałków: narysowana mapa terenu, ciekawe kto taką odczyta, aby przejść omijając przeszkody.

    Lodowisko - zagadka logiczna
    Podczas naszej podróży natykamy się na zamarznięte jezioro, nie ma innej drogi, pozostaje nam jedynie ten lód. W momencie, gdy wchodzimy na zimną warstwę już wiemy, że jest dużo gładsza niż niejedno lustro. Próba poruszenia się powoduje niezłą fazę. Nie możemy się zatrzymać, póki coś nas nie zatrzyma - jakaś przeszkoda, typu skałka, kawałek ziemi. Po zatrzymaniu się możemy zdecydować, w którą stronę dalej ruszyć, jednak dalej się ślizgamy aż do oporu. W ten sposób powinniśmy trafić do kilku pięknych skrzynek z zawartością oraz dźwigni czy może przejścia na następną mapę.
    Rozszerzenia:
    +Można stworzyć wersję, że zatrzymujemy się po, np. 3-5 kratkach jazdy. Spowoduje to utrudnienie w wyobrażeniu sobie przejścia, jak i niekiedy więcej możliwości na stworzenie czegoś trudnego.

    Tajemniczy kod - zagadka logiczna
    Podczas przechodzenia pewnej mapy powinniśmy zapamiętać elementy szczególne, jak i to po której stronie się znajdują. Od pewnej osoby z miasta (lub nie) dowiadujemy się, że istnieje tajne przejście, do którego kodem jest dana lokacja, natomiast inna osoba mówi nam, że legendy głoszą o tajnym kodzie, który stanowi pewna lokacja (ten nie wie co to za lokacja i nie wie gdzie to przejście się znajduje) i nawet wie jak ten kod uzyskać (np. prawa strona oznacza 1, a lewa 0). Trafiamy w końcu z czasem na te legendarne wrota z licznymi dźwigniami, chodzi o to, aby dźwignie, które zostały oznaczone wcześniej jako 1 przełączyć, a te 0 zostawić w spokoju. W momencie kiedy wszystkie się zgadzają wrota zostają otwarte.

    Uważaj na przepaść! - zręcznościówka
    Prosta i banalna, przynajmniej tak się wydaje. W rzeczywistości jest nieco gorzej (sprawdzona zręcznościówka - nie spodziewałem się takich wyników kiedy ją tworzyłem). Wszystko polega po prostu na tym, aby przejść z punktu A do punktu B po wąskich przejściach nie schodząc z trasy. Mamy możliwość chodzenia po każdej kratce na całej mapce, jeśli jednak zejdziemy z drogi (wejdziemy w przepaść) to spadamy i zaczynamy od początku. Naprawdę śmieszna zręcznościówka na osoby niecierpliwe klikające gdzie popadnie albo chodzące strzałkami aż coś je zatrzyma.
    Rozszerzenia:
    +Na drodze można dodać lekko widoczne miejsca, po wejściu na które wpadamy do dziury. Tak dla zbicia czasu osób nieuważnych. Jeśli potem klikniemy w tą dziurę myszką lub wejdziemy w nią za pomocą strzałek to również spadamy i zaczynamy od początku.
    +Chcecie więcej śmiechu? Ano dodajmy ograniczenie czasowe, ktoś musi mieć niezłą minę podczas przechodzenia takiego banału w ograniczonym czasie.

    Spokojnie, nie spiesz się... - zręcznościówka
    Musimy przejść "labirynt", z którym mogliśmy się wcześniej zapoznać w określonym czasie. Podczas naszej przygody natrafiamy na dźwignię, która jak się okazuje ukazuje mostek lub odkrywa ścianę w pewnym miejscu, o którym zostaliśmy poinformowani. Wiemy gdzie to jest, jedyne co stoi na przeszkodzie to czas, gdy ten się skończy to mostek znika /ściana się pojawia. Musimy w tym czasie przejść bezbłędnie całą trasę, aby na koniuszku czasu dostać się na drugą stronę. Powrotu nie ma - jedynie możemy paść na mobkach, dalsza droga może prowadzić do bossa - padniemy wracamy od nowa, wygramy przenosi nas do innej lokacji i nie musimy już tam wracać lub na końcu jest wyjście na powierzchnię, przez które już nie da się wrócić.
    Rozszerzenia:
    +Wersja walki z czasem w połączeniu z ograniczeniem pola widzenia za pomocą ciemności i pochodni może być niezłym wyzwaniem dla gracza.

    Którędy teraz? - różne (takie tam)
    Podczas podróży natrafiamy na przeogromną jaskinię z licznymi półkami skalnymi, na każdej jest po kilkanaście przejść. Półki są podzielone na kilka części za pomocą przepaści i skał. Wchodząc do jednego wejścia od razu wychodzimy w innym miejscu na mapie. Powinniśmy w ten sposób odszukać kilka skrzynek (edycja z Przeklętej Jaskini) i potem trafić na miejsce wyjścia - przejścia na następną mapkę lub powrotu do miejsca zanim weszliśmy do tej jaskini.
    Rozszerzenia:
    +Można zrobić dłuższą w realizacji i zarazem trudniejszą do przejścia wersję, w której to w głównej sali jest kilkadziesiąt wejść, natomiast samo przechodzenie wykonuje się poprzez przechodzenie labiryntu złożonego z małych mapek - góra, prawo, lewo, przód, wyjście, z których musimy co chwilę przechodzić do głównej sali, aby wiedzieć na jakim poziomie jesteśmy.
    +Mega trudna wersja - połączenie pomysłu z ciemnością i pochodnią. Za to w skrzynkach powinny być same unikaty lub rzadkie składniki pod kowalstwo.

    Jak coś jeszcze mi się przypomni (a trochę tego było), to może napiszę.

  5. #5
    Lodowisko - zagadka logiczna
    Podczas naszej podróży natykamy się na zamarznięte jezioro, nie ma innej drogi, pozostaje nam jedynie ten lód. W momencie, gdy wchodzimy na zimną warstwę już wiemy, że jest dużo gładsza niż niejedno lustro. Próba poruszenia się powoduje niezłą fazę. Nie możemy się zatrzymać, póki coś nas nie zatrzyma - jakaś przeszkoda, typu skałka, kawałek ziemi. Po zatrzymaniu się możemy zdecydować, w którą stronę dalej ruszyć, jednak dalej się ślizgamy aż do oporu. W ten sposób powinniśmy trafić do kilku pięknych skrzynek z zawartością oraz dźwigni czy może przejścia na następną mapę.
    Rozszerzenia:
    +Można stworzyć wersję, że zatrzymujemy się po, np. 3-5 kratkach jazdy. Spowoduje to utrudnienie w wyobrażeniu sobie przejścia, jak i niekiedy więcej możliwości na stworzenie czegoś trudnego.
    Ktoś tu chyba ostro łapał pokemony :P

    Moja propozycja : Pękająca podłoga. - logiczna
    Zasada jest prosta : Jedna krateczka jeden krok. Jeśli wejdziesz 2 razy na to samo pole spadasz w jakąś dziurę , whatever , ważne ,że zaczynasz od końca. I teraz cała "trudność" zagadki. Drzwi do następnej lokacji czy trudniejszej pękającej podłogi , otworzą się dopiero , jeśli uruchomimy wszystkie przyciski ( naziemne ) Więc musimy dokładnie przemyśleć trasę.
    Dodatkowo - można dodać skrzynkę , którą będzie można zdobyć , ale nie konieczne. Jednak aby "zaliczyć" wszystkie guziki i zgarnąć skrzynkę trzeba będzie odrobinę pogłówkować .. albo poczekać na poradnik na forum , co kto lubi

    Edit
    Zapomniałem dodać , że skrzynka działałaby na zasadzie podobnej do tej z komnaty przetrwania , dopiero po przejściu całej mapki , dostawałoby się item ze skrzynki.
    Ostatnio edytowane przez BeLiaR ; 09-03-2012 o 23:35
    "Nie sztuką jest kupić tanio mf'y , sztuką jest drogo je sprzedać"

  6. #6
    Fringe
    Konto usunięte
    jestem za tymi 'mini grami'
    ale zaraz się zaczną gorzkie żale typu "ja mam wolny internet ,tego się nie da przejść,zróbcie coś z tym" ...

  7. #7
    Użytkownik Avatar Yogi
    Dołączył
    03-06-2011
    Postów
    641
    Cytat Napisał Fringe Zobacz post
    jestem za tymi 'mini grami'
    ale zaraz się zaczną gorzkie żale typu "ja mam wolny internet ,tego się nie da przejść,zróbcie coś z tym" ...
    bo taka jest prawda...
    sam nie zdobylem skrzynki w komnacie,,,
    a przejscie lewitujacych skal to porazka u mnie
    nie mowiac o evencie swiatecznym co trza bylo bic "biegajacego staruszka" tez nie zdobylem "eq na 40 level"
    wiec jestem na nie ...
    jezeli beda zagadki typu , zapamietaj oblicz, zgadnij, znajdz, przynies cos to jestem na tak
    jezeli beda zagadki typu "przebiegnij, przeszkocz omin" to jestem na nie
    Ostatnio edytowane przez Yogi ; 10-03-2012 o 09:35

  8. #8
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Nie cierpię gdy ktoś narzeka na internet, a ma 1000 razy szybszy od mojego ;/

    nie mowiac o evencie swiatecznym co trza bylo bic "biegajacego staruszka" tez nie zdobylem "eq na 40 level"
    Tutaj internet nie miał nic do rzeczy, gdzieś Tomi opisywał jak to działa. Ja zdobyłem zwój zamrożenia, fajnie?

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,647
    To ja zaproponuję dość dużą mapę z labiryntem, ale tym razem roślinnym. Oczywiście bez podglądu.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Yogi
    Dołączył
    03-06-2011
    Postów
    641
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Nie cierpię gdy ktoś narzeka na internet, a ma 1000 razy szybszy od mojego ;/


    Tutaj internet nie miał nic do rzeczy, gdzieś Tomi opisywał jak to działa. Ja zdobyłem zwój zamrożenia, fajnie?
    tak opisywal ... nawet znalazlem ten opis :

    Tomi
    Gierka zrobiona była dla zabawy/urozmaicenia i zabicia wolnego czasu (dla tych co go mają za dużo). Celem jest sam fakt osiągnięcia dobrego wyniku, a nie zyskanie nie wiadomo jakich nagród
    Lagi nie mają tu nic do rzeczy, bo sam rzut odbywa się w całości po stronie przeglądarki - połączenie do serwera następuje jedynie pomiędzy rzutami.
    Fakt, że przydała by się opcja rezygnacji w dowolnym momencie, ale nie udało się tego zrobić.
    Widzę, że niektórym poszło całkiem gładko, inni z kolei nie mają tyle cierpliwości. Jeśli jeszcze kiedyś będzie coś podobnego pomyślę nad opcją EASY ;]

    Event zostawiam jeszcze do końca dnia.
    czyli i tak zale4zy od twego lacza ... wiec mi nie mow o tym...
    to nie jest gra offline... zeby lagi nie mialy nic do rzeczy ...
    ja juz swoje zdanie wyrazilem i nie chce sie klocic


    Mapy:
    To ja zaproponuję dość dużą mapę z labiryntem, ale tym razem roślinnym. Oczywiście bez podglądu.
    jak dla mnie moze byc

  11. #11
    Użytkownik Avatar abiT
    Dołączył
    03-04-2011
    Postów
    181
    Ciekawym pomysłem wydaje mi się, długa kręta droga w całkowitej ciemności, na której były by jakieś dziury i kolce. Po przejściu takiego etapu za pmomocą jakiegoś przycisku włączało by się światło.
    Ostatnio edytowane przez abiT ; 24-05-2012 o 17:18

  12. #12
    Fatal
    Konto usunięte
    Łódka - zręcznościówka, niezwiązana z fabułą
    W *nazwa miasta* możemy wypożyczyć łódkę - 8000G za jedno użycie.
    Gdy już wypożyczymy łódkę, wsiadamy do niej i zaczynamy zabawę.
    Naszym celem jest dopłynięcie jak najdalej w ciągu 30 sekund. Im szybciej płyniemy, tym łatwiej trafić na przeszkodę(przegrana), ale wtedy mamy lepszy wynik.
    Sterowanie:
    strzałka w górę/dół - poruszanie się
    lewo - spowalnianie
    prawo - przyspieszanie
    Co jakiś czas trafiamy na wyspę, można na niej wysiąść i zabrać zawartość skrzyni. Ciekawym rozwiązaniem może być dodanie wyspy z portalem i jakimś mini bossem
    Ostatnio edytowane przez Fatal ; 29-05-2012 o 20:13

  13. #13
    Achaye
    Konto usunięte
    Cytat Napisał BeLiaR Zobacz post
    Ktoś tu chyba ostro łapał pokemony :P

    Moja propozycja : Pękająca podłoga. - logiczna
    Zasada jest prosta : Jedna krateczka jeden krok. Jeśli wejdziesz 2 razy na to samo pole spadasz w jakąś dziurę , whatever , ważne ,że zaczynasz od końca. I teraz cała "trudność" zagadki. Drzwi do następnej lokacji czy trudniejszej pękającej podłogi , otworzą się dopiero , jeśli uruchomimy wszystkie przyciski ( naziemne ) Więc musimy dokładnie przemyśleć trasę.
    Dodatkowo - można dodać skrzynkę , którą będzie można zdobyć , ale nie konieczne. Jednak aby "zaliczyć" wszystkie guziki i zgarnąć skrzynkę trzeba będzie odrobinę pogłówkować .. albo poczekać na poradnik na forum , co kto lubi

    Edit
    Zapomniałem dodać , że skrzynka działałaby na zasadzie podobnej do tej z komnaty przetrwania , dopiero po przejściu całej mapki , dostawałoby się item ze skrzynki.
    Chyba na podstawie tego powstała komnata próby zręczności ;d

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    17
    Pewnie dostane warna, bo trochę nie na temat, chodź dotyczy on zręcznościówek w grze.
    Osoby ze słabszym łączem tudzież komputerem, mają bardzo duży problem z zręcznościówkami przez często zdarzające się cofki i lagi (przycinanie postaci), można było by coś z tym zrobić?

  15. #15
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Fugiel Zobacz post
    Pewnie dostane warna, bo trochę nie na temat, chodź dotyczy on zręcznościówek w grze.
    Osoby ze słabszym łączem tudzież komputerem, mają bardzo duży problem z zręcznościówkami przez często zdarzające się cofki i lagi (przycinanie postaci), można było by coś z tym zrobić?
    Trudniejsze etapy zręcznościówek są nieobowiązkowe.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •