Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Mfo nie tylko PL

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    06-09-2015
    Postów
    17

    Mfo nie tylko PL

    Cześć, gra boryka się z dużą ilością problemów od kilku lat. Jednym z nich, z którym każdy ma do czynienia to niewielka liczba graczy, ogólnie i na niskich lvl. Przeradza się to w patologie na rynku, gdzie itemy tracą znacznie na wartości po wyjściu nowego upka i nie tylko. Mało kto chce kupować zdolki na wyższe lvl, bo jest ich zwyczajnie więcej niż graczy wbijających lvl. Itemy czasowo stają się rozchwytywane tak że nie ma ich na rynku lub czasami zalega ich mega dużo.

    Stąd propozycja, która już kiedyś na pewno padła, aby pozwolić na grę w mfo graczom z innych krajów niż Polska.

    Przy nakładzie pracy równym przetłumaczeniu każdego z opisów w grze i reklamie, możnaby trafić do szerszego grona. Skoro na 38 mln ludzi w Polsce, gra jednocześnie do 150 graczy, to zwiększając grono odbiorców, można w najłatwiejszy sposób pozbyć się problemu obumierania gry, patologii rynkowych i nienaturalnemu rozłożeniu poziomów wszystkich postaci w grze.

    Dla twórców jest to inwestycja i nie jest wymagane aby tłumaczyć od razu na każdy język. Najpierw angielski i już trafia się do ludzi. Dodatkowo nie spodziewałem się dużej reprezentacji graczy z bogatych krajów, prędzej gra przeglądarkowa trafi do odbiorców z rejonów biedniejszych. Oczywiście jeden serwer, przebudowa czatów i możliwość wyboru wersji językowej, a liczba graczy może się powiększyć kilkukrotnie.

    Co o tym sądzicie?

  2. #2
    Z tego o wiem MFO jest dostosowane pod wiele języków, ale nikomu nie chciało się z nic z tym robić.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    06-09-2015
    Postów
    17
    Nie wiem jak odebrać Twój wpis. Z punktu widzenia programisty, to jedynie podmiana treści opisów. Nie mówię, że jest tego mało, ale w porównaniu do nowego miasta to pikuś. Ja rozumiem, że wejście na inny rynek to ryzyko, ale bez ryzyka nie ma zarobku.

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2016
    Postów
    345
    Nie chcę nic mówić ale obecnie w tą grę gra średnio do 100 osób dziennie. Więc według mnie najpierw lepiej zająć się reklamowaniem w Polsce i dopiero wtedy jeśli gra będzie popularna to rozprowadzać ją po innych krajach i dodawać tłumaczenia ale do tego dłuuuuuuuga droga.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Kagome
    Dołączył
    13-02-2019
    Postów
    235
    Pomysł Kierana mi się podoba, ale Cooliak też ma rację. Najpierw trzeba jakoś znaleźć graczy z Polski, zacząć reklamowanie mfo aby trafić do szerszego grona osób z kraju

  6. #6
    Young Fish
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Kagome Zobacz post
    Pomysł Kierana mi się podoba, ale Cooliak też ma rację. Najpierw trzeba jakoś znaleźć graczy z Polski, zacząć reklamowanie mfo aby trafić do szerszego grona osób z kraju
    Jedyny sposób by to zrobić, to samemu zachęcić ludzi do grania w tą grę bo twórcy ją zabijają a o reklamowaniu mfo to nigdy nie słyszałem

    Edit: pomysł Kierana jest dobry, ale żeby go wykonać potrzebujemy my więcej graczy online bo tak to nie ma sensu.
    Ostatnio edytowane przez Young Fish ; 25-06-2021 o 12:28

  7. #7
    Użytkownik Avatar shayne
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    197
    Nie wiem jak to działa od strony technicznej, czy jest możliwe czy nie, ale jak dla mnie pierwszym krokiem do zwiększenia popularności gry byłoby wydanie jej na windowsa lub telefony. Reklamy już są i skutków najwidoczniej nie przynoszą (może jest ich za mało, może każdy używa adblocka, może są na nie tych stronach co powinny). Dopiero po wydaniu jakiś język angielski by się przydał. No ale tak szczerze, nie obrażając wkładu administracji, robienie updatu przez 5 lat od razu pokazuje fakty i łatwo można wywnioskować w jakim gra jest stanie. W mojej opinii aktualnie można zapomnieć o zwiększeniu jej popularności.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    06-09-2015
    Postów
    17
    Jak dla mnie Polski gracz jest już stracony. Ci co grali, przestali, a nowych nie interesuje rpg przeglądarkowe. Z wersjami na telefon i windowsa to duże przedsięwzięcie. Na przeglądarce gra działa w Java, nie wiem czy na komputer będzie łatwo to przepisać, a na androida tym bardziej. Nadal wg mnie zwiększenie liczby graczy, najniższym kosztem, to wyjście poza Polskę i wersja językowa przynajmniej angielska i rosyjska.

    Edit. może też portugalska, byłaby nowa tibia xD

  9. #9
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    20-09-2017
    Postów
    195
    "My Fantasy Online" to po angielsku jest. Faktycznie można by wprowadzić inne języki do gry, poczynając od angielskiego.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    12-02-2021
    Postów
    42
    Najbardziej realną możliwością na zwiększenie popularności MFO jest wydanie jej na androida. Ludziom wyświetlałaby się w proponowanych w sklepie Play i na pewno przyciągnęłoby to sporą rzeszę nowych graczy.

  11. #11
    Wiem, że da się w to grać na telefonie, ale to czysty masochizm. Trzeba by było zrobić zupełnie nową grę, prostszą. Coś pomiędzy mfo2 i mfo3.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  12. #12
    Użytkownik Avatar Kagome
    Dołączył
    13-02-2019
    Postów
    235
    Mfo2 się według mnie bardzo pasuje jako aplikacja na telefon. Nie ma zbyt wielu aktywności, głównie expienie, co jakiś czas pchnięcie zadań/ fabuły do przodu. Nie ma zbieractwa, mini bossów, a na wyższych poziomach przychodzi się tylko żeby zbić energię na expieniu. Zrobienie mfo2 na telefon byłoby znacznie prostsze od mfo3 (tak mi się wydaje)

    - - - - - - - - - -

    Aczkolwiek, temat mobilnego mfo był już poruszany wiele razy i pomysły nie przeszły

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •