Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: PvP - atrybuty

  1. #1

    PvP - atrybuty

    Niestety , eq na 40lvl jest oklepane , każdy korzysta z tego samego To samo się tyczy zdolności , gemów , a nawet statystyk ( duży atak średni speed i średni def ). Jedynym elementem zaskoczenia są atrybuty, ale niestety są one cholernie kosztowne. Zmiana jednego atru na przeciwny z poziomu
    - 25% kosztuję .. (cholera nawet nie wiem , nie sprawdzałem dokładnie , ale to będzie coś w okolicach 200k , jutro sprawdzę ) , więc żeby zaskakiwać przeciwników , musielibyśmy co walkę ( co dwie, trzy max ) zmieniać atrybut. Niestety nawet tym z medalami za golda , w końcu brakłoby kasy. PvP jest jak na razie najlepszą rzeczą jaką można robić po wbiciu max lvl ( niektórzy jeszcze zbierają kasę , jednak pvp jest chyba bardziej hmm ekscytujące ) Dlatego proponuję , aby cenę atrybutów uzależnić od pkt rankingowych. Jeszcze nie wiem jaki ma być dokładny przelicznik , to jest "świeży" pomysł. Może to być swego rodzaju nagroda , albo nawet zachęta do pvp. Co wy na to ;> ?
    "Nie sztuką jest kupić tanio mf'y , sztuką jest drogo je sprzedać"

  2. #2
    TOMEK KŁAMIE GRACZY
    Konto usunięte
    Zastanów się, osoba z top1 będzie mogła zmieniać atrybuty pod każdego gracza bo będzie miała taniej, to jak będzie niby można go pokonać ??

    Temat atrybutów dobrze, że poruszony został. Moim zdaniem nie powinno być możliwości trenowania atrybutów. Jedyną opcją powinno być wbijanie w walkach/uzyskanie z bonusu w ekwipunku. W ten sposób walki były by bardziej wymagające i może poprawiło by to trochę bardziej balans między wojem a magiem.

  3. #3
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    @up
    teraz nie można już wycofać treningu atrybutów, ponieważ byłoby to nie fair wobec nowych graczy.

    Chodzi mi o to że rankerzy na 5-10lv powbijali już atry na maxa.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #4
    TOMEK KŁAMIE GRACZY
    Konto usunięte
    Zawsze można przecież obciąć wszystkim atrybuty wedle skryptu jakiegoś. Dla chcącego nic trudnego.

  5. #5
    Zastanów się, osoba z top1 będzie mogła zmieniać atrybuty pod każdego gracza bo będzie miała taniej, to jak będzie niby można go pokonać ??
    Jeśli gracz który jest w top 10 ranq , zaskoczy i totalnie pozmienia atrybuty , to top 1 nie ma szans :PJasne, że ona też może zmienić , ale to na tym polega ,ma być ciekawie i trochę ryzykownie. Teraz nikt nie chcę na jedną walkę wydawać 200k+ ( odnówki kamienie, no i nieszczęsne atry )

    Temat atrybutów dobrze, że poruszony został. Moim zdaniem nie powinno być możliwości trenowania atrybutów. Jedyną opcją powinno być wbijanie w walkach/uzyskanie z bonusu w ekwipunku. W ten sposób walki były by bardziej wymagające i może poprawiło by to trochę bardziej balans między wojem a magiem.
    Jak bardziej wymagające , skoro dokładnie będziemy znali atrybut przeciwnika ? A o za tym czasami "niepożądane" atry same się wbijają , np Wilcze sługi atakują mieczem. Mag który na nich by expił , bez możliwości treningu atrybutów , miałby miecz na 25% nei miałby jak zbić -25% włóczni.
    "Nie sztuką jest kupić tanio mf'y , sztuką jest drogo je sprzedać"

  6. #6
    musaraj
    Konto usunięte
    Dlatego mógłby w krytycznym momencie zacząć bić dzbany (Smoczy Rycerze biją z Włóczni)

    Tylko atrybutami umiesz zaskakiwać? Słabo.

  7. #7
    TOMEK KŁAMIE GRACZY
    Konto usunięte
    Cytat Napisał BeLiaR Zobacz post
    Jeśli gracz który jest w top 10 ranq , zaskoczy i totalnie pozmienia atrybuty , to top 1 nie ma szans :PJasne, że ona też może zmienić , ale to na tym polega ,ma być ciekawie i trochę ryzykownie.
    No to co mu stoi na przeszkodzie, żeby zmienić te atry ?

    Cytat Napisał BeLiaR Zobacz post
    Teraz nikt nie chcę na jedną walkę wydawać 200k+ ( odnówki kamienie, no i nieszczęsne atry )
    To niech nie walczą, proste jak drut. Jakoś nie widzę konieczności zmieniania atrybutów przed każdą walką, chyba po to są gemy atrybutowe prawda ? Co do miksów to chyba są to normalne koszta walki, a co może jeszcze ma postać w trakcie walki popijać z butelki wodę z fontanny uzdrowień z rynku ?

    Cytat Napisał BeLiaR Zobacz post
    Jak bardziej wymagające , skoro dokładnie będziemy znali atrybut przeciwnika ?
    Ale przeciwnik będzie też znał nasze podstawowe. To nie jest tak - na chwile obecną możesz się dowolnie zmieniać. Jakby nie było atrów na arenie, mógłbyś zmienić gemami ale już jakimś kosztem konkretnym prawda, a nie tak jak teraz, że magowie sobie robią atry pod konkretny ek na każdym poziomie. To nie jest "zdrowe".

    Cytat Napisał BeLiaR Zobacz post
    A o za tym czasami "niepożądane" atry same się wbijają , np Wilcze sługi atakują mieczem. Mag który na nich by expił , bez możliwości treningu atrybutów , miałby miecz na 25% nei miałby jak zbić -25% włóczni.
    Zawsze znajdzie się mob który biję z przeciwnego atrybutu. Zawsze znajdzie się też taki, który bije bez atrybutu. Mobów jest wiele, nie musisz expić na wilczych sługach. I widzisz tu już dochodzi ten element planowania, a nie że expisz na lewo i prawo gdzie popadnie. Na testach tak było, że się expiło tam gdzie się atry wbić chciało i uwierz mi, że przynajmniej mi dużo lepiej się grało. Poza tym tak jak pisałem, moim zdaniem to zaburza równowagę walk ale każdy ma swój pogląd na to.
    Ostatnio edytowane przez TOMEK KŁAMIE GRACZY ; 15-02-2012 o 10:47

  8. #8
    Dlatego mógłby w krytycznym momencie zacząć bić dzbany (Smoczy Rycerze biją z Włóczni)
    Kompletnie nieopłacalne :P ( nie pisz mi tu o poświęceniu dla atrów , że nie można mieć obydwóch rzeczy , albo gold/ap/exp albo atry , skoro można by mieć i to i to ( w nagrodę za walki pvp o ranq )

    Tylko atrybutami umiesz zaskakiwać? Słabo.
    Czym jeszcze chcesz zaskoczyć ? Odbiciem (jedyny element zaskoczenia , chociaż już używany dosyć często )? Za mało jest alternatyw , aby zaskoczyć , wiadomo , że eq z defem jest najlepszym wyjściem )

    No to co mu stoi na przeszkodzie, żeby zmienić te atry ?
    Hajs :P
    To niech nie walczą, proste jak drut.
    Nie dość , że nie walczy wielki % graczy , to jeszcze niech ci walczący zrezygnują
    Jakoś nie widzę konieczności zmieniania atrybutów przed każdą walką, chyba po to są gemy atrybutowe prawda ? Co do miksów to chyba są to normalne koszta walki, a co może jeszcze ma postać w trakcie walki popijać z butelki wodę z fontanny uzdrowień z rynku ?
    Dobra , mam 25% ognia, chcę zmienić na lód. Zakładam 3 gemy atrów, zbijam te - 25% ( to w miarę tanio wychodzi ) , i mam lód na 24%. Ju ar dżynys!
    Niestety tracę 15% ataku bazowego, co jest wręcz niedopuszczalne :P Co do potów , to tam takie koszta mogą być :P
    Ale przeciwnik będzie też znał nasze podstawowe. To nie jest tak - na chwile obecną możesz się dowolnie zmieniać. Jakby nie było atrów na arenie, mógłbyś zmienić gemami ale już jakimś kosztem konkretnym prawda, a nie tak jak teraz, że magowie sobie robią atry pod konkretny ek na każdym poziomie. To nie jest "zdrowe".
    Co do gemów to już się wypowiedziałem wyżej Jeszcze jakbyś pisał " albo to albo to". Aż szkoda tych 3 slotów , żeby wzmocnić lód (czy inny przeciwny atr )
    Pod konkretny atr na każdym poziomie powiadasz ? To jaki jest konkretny atr 40 lvl ;> ?
    Zawsze znajdzie się mob który biję z przeciwnego atrybutu. Zawsze znajdzie się też taki, który bije bez atrybutu. Mobów jest wiele, nie musisz expić na wilczych sługach. I widzisz tu już dochodzi ten element planowania, a nie że expisz na lewo i prawo gdzie popadnie. Na testach tak było, że się expiło tam gdzie się atry wbić chciało i uwierz mi, że przynajmniej mi dużo lepiej się grało. Poza tym tak jak pisałem, moim zdaniem to zaburza równowagę walk ale każdy ma swój pogląd na to.
    Hmm element planowania. Lepiej expić sobie na szczurach , gdzie traci się hajs i są dostępne tylko 100 na dzień .
    "Nie sztuką jest kupić tanio mf'y , sztuką jest drogo je sprzedać"

  9. #9
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał BeLiaR Zobacz post
    Kompletnie nieopłacalne :P ( nie pisz mi tu o poświęceniu dla atrów , że nie można mieć obydwóch rzeczy , albo gold/ap/exp albo atry , skoro można by mieć i to i to ( w nagrodę za walki pvp o ranq ) o rly?


    Czym jeszcze chcesz zaskoczyć ? Odbiciem (jedyny element zaskoczenia , chociaż już używany dosyć często )? Za mało jest alternatyw , aby zaskoczyć , wiadomo , że eq z defem jest najlepszym wyjściem ) Odbicie zaskakuje? o.O Zauważ, że gdybyś tak zmieniał atry co walka, to byłbyś praktycznie niepokonany w PvP (w każdej walce kilkanaście procent bonusu... Woj może zaskakiwać użyciem Miecza/Włóczni z 38 lv. Mag? Mag klepie zawsze przewidywalnie, i się przyzwyczaj...

    Hajs :P albo hajs, albo rank

    Hmm element planowania. Lepiej expić sobie na szczurach , gdzie traci się hajs i są dostępne tylko 100 na dzień . wampiry leją bez atrów
    Tyle ode mnie
    Ostatnio edytowane przez musaraj ; 15-02-2012 o 16:27

  10. #10
    Demoniczna Dusza
    Konto usunięte
    Niestety , eq na 40lvl jest oklepane , każdy korzysta z tego samego To samo się tyczy zdolności , gemów , a nawet statystyk ( duży atak średni speed i średni def ). Jedynym elementem zaskoczenia są atrybuty, ale niestety są one cholernie kosztowne. Zmiana jednego atru na przeciwny z poziomu
    - 25% kosztuję .. (cholera nawet nie wiem , nie sprawdzałem dokładnie , ale to będzie coś w okolicach 200k , jutro sprawdzę ) , więc żeby zaskakiwać przeciwników , musielibyśmy co walkę ( co dwie, trzy max ) zmieniać atrybut. Niestety nawet tym z medalami za golda , w końcu brakłoby kasy. PvP jest jak na razie najlepszą rzeczą jaką można robić po wbiciu max lvl ( niektórzy jeszcze zbierają kasę , jednak pvp jest chyba bardziej hmm ekscytujące ) Dlatego proponuję , aby cenę atrybutów uzależnić od pkt rankingowych. Jeszcze nie wiem jaki ma być dokładny przelicznik , to jest "świeży" pomysł. Może to być swego rodzaju nagroda , albo nawet zachęta do pvp. Co wy na to ;> ?
    E tam, gonienie za czachą jest najlepsze

    Ale sam pomysł mi się podoba.

  11. #11
    Mag zawsze przewidywalny ? Proszę https://mfo3.pl/game/report.php?bid=...id=1534&vtid=0

    Tyle , że ta walka kosztowała mnie 150k + 120 eny :P

    A co do wampirków , cholernie silne są , jak na bicie solo i expienie :P
    "Nie sztuką jest kupić tanio mf'y , sztuką jest drogo je sprzedać"

  12. #12
    musaraj
    Konto usunięte
    No właśnie. Wydałeś ogrom kasy, i zmiażdżyłeś Nerusa. Naturalna kolej rzeczy.
    Zresztą nerus wyraźnie się przygotowywał ;]

    (Chociaż nie jest b. trudno. wszystkie atry na 16% ustawić ;])

  13. #13
    Coni
    Konto usunięte
    (Chociaż nie jest b. trudno. wszystkie atry na 16% ustawić ;])
    Tracisz sloty na gemy atrybutowe, lecz wtedy mag wyskoczy z pociskiem. Jak tego nie zrobi to będzie bił ogromnym hitem z zaklęcia atrybutowego.
    Za to jak mag trafi woja atry to ma pograne, nie ma co gadać, mag jest w lepszej sytuacji.

    Przydałby się ten wybór zaklęcia przed walką, którym się bije.

  14. #14
    musaraj
    Konto usunięte
    W odpowiednim temacie pisałem o osłabieniu Pocisku i opisałem sprytną taktykę na naprawienie tego (na Twoją prośbę usunąłem), do czego zresztą sam przytaknąłeś

    Tylko czekać na odpowiedni apdejt

  15. #15
    Agusia
    Konto usunięte
    Nie stac na atrybuty to bij rekawicami jesli grasz wojem . Albo wybierz bron odwrotna do przeciwnika. A jak magiem to chyba nie problem ustawic all po 0 i co walke zmieniac gem? Nie trzeba nawet poswiecac 3 slotow a 1... 8% z eq, 8% z areny i 1 gem atrybutowy. 5% jednej statystyki czyli 5 pkt to nie az tak duzo.
    Problem jest, jak to napisal coni, w sytuacji gdy mag trafi atry woja. Wtedy to jest pozamiatane. Ale i woj moze kombinowac.
    Nie zapominajcie o atakach atrybutowych, zarowno magicznych jak i zwyklych. W skrajnych warunkach roznica wyniesie 0,75 x. Crit od ataku zwyklego przy 0% bonusu z atry a crit od ataku + 50%. Nikt nie zachowuje zapasu zycia rzedu + 1,25x od standardu. Nawet 0,75 x jest zazwyczaj nieosiagalne. A crit od krytycznego ciosu i crit przy mp ataku to 1,8 x... Mag nie posiada opcji zaskoczenia sila ataku . W skrajnych przypadkach bedzie miec te 1,2 x od trujacego. To, ze ma mozliwosc zaskoczenia atrybutem uwazam za wlasciwe. Chore natomiast jest obliczanie prawdopodobienstwa trafienia zdolnosciami. Nieraz sie zdarza, ze mag trafi wiecej drenazy i trujacych od woja. Ja sie pytam jakim prawem jak woj ma o polowe szczescia wiecej? To jest chore. Tu lezy problem z balansem. Przewaga szczescia powinna miec dosc znaczacy wplyw na mozliwosc unikniecia zdolnosci. To rozwiazywaloby tez kwestie zbyt duzej efektywnosci odbicia.
    Przemyslcie to.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •