Zobacz wyniki ankiety: jestes za?

Głosujących
52. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    19 36.54%
  • Nie

    34 65.38%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 34

Temat: Łucznik

  1. #16
    Użytkownik Avatar Ash
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    296
    Oczywiście to nie jest gotowy model, a tylko przedstawienie możliwości i próba udowodnienia, że nowa klasa jest możliwa w obecnej mechanice.
    No raczej nie jest możliwe, bo jeśli takie coś (nawet poprawione) weszłoby na dzień dzisiejszy do gry to zupełnie zepsułoby nadal poprawiany balans. Nie miałbym ochoty walczyć z postacią, która ma do wyboru dwa rodzaje ataków. Nazewnictwo Mag/Woj określa tylko i wyłącznie naszą statystykę ofensywną, a jeśli łucznik mógłby inwestować w atak zwykły i atak mag to byłby "niewiadomą przed walką". Zabawa w takie zgadywanki należy do atrów i raczej nikt nie chciałby dodatkowo zgadywać ataku. Przed wejściem nazewnictwa wojownik/mag obok nicku wielu narzekało, że przeciwnicy oszukują i resują staty przed pojedynkiem. Łucznik wg. twojego modelu, by to popsuł.
    [SIGPIC]https://forum.mfo3.pl/image.php?type=sigpic&userid=2435&dateline=1426333 822[/SIGPIC]

  2. #17
    Coni
    Konto usunięte
    Prędzej bym widział łucznika tak, że atakuje strzałami (może być dodatek), lecz tylko o obrażeniach fizycznych.
    Kusza/łuk by miała mniejsze obrażenia od broni, lecz bonus dość dobry do szybkości, przy mniejszych hitach to by było odpowiednie (gorzej z przewagą dubli runy/kamienie .., ale za to też na nich osłony itd by były skuteczniejsze).
    Strzały by mogły zawsze trafiać jak u maga.
    Atrybuty? Łuk/kusza właśnie albo bez nich czyli zawsze atak bez atrybutu.

    Lecz jednak nie uważam, że wprowadzenie kolejnej profesji było dobrym rozwiązaniem, raczej by więcej szkód narobiło.

  3. #18
    musaraj
    Konto usunięte
    Kompromis - wprowadzamy łucznika.
    Zmniejszamy mu obrażenia o 70%
    Zmniejszamy mu celność do 50%

    Zostawiamy.

    Ci, którzy chcieli łucznika - mają.
    Ci, którzy chciei, żeby nie była jedna dominująca profesja - mają.
    Wszyscy są szczęśliwi

    Następnie wprowadzamy Paladyna - robimy to samo co wcześniej.
    Potem Ninję
    Następnie Szamana

    Enjoy

  4. #19
    Agusia
    Konto usunięte
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Kompromis - wprowadzamy łucznika.
    Zmniejszamy mu obrażenia o 70%
    Zmniejszamy mu celność do 50%

    Zostawiamy.

    Ci, którzy chcieli łucznika - mają.
    Ci, którzy chciei, żeby nie była jedna dominująca profesja - mają.
    Wszyscy są szczęśliwi

    Następnie wprowadzamy Paladyna - robimy to samo co wcześniej.
    Potem Ninję
    Następnie Szamana

    Enjoy
    Dla mnie ok. Jak tylko łucznik będzie mieć 100% na paraliż i zatrucie to może i mieć celność 50% i obrażenia 30% tego co ma woj
    Ja bym z chęcią zobaczyła łucznika w mfo. Pomysł Coniego też jest dobry.

    Ashiro, ale weź pod uwagę, że atak łucznika byłby niski niezależnie co by ie wykombinował. Ile byłbyś w stanie mieć ataku gdybyś 50-60% statystyk musiał poświęcić w szczęście i szybkość? 20% leci w hp. Zostanie 20-30% na manę,atak i obrony... Wiesz, że będzie łucznik to nakładasz gemy z obronami przed statusami i liczysz się z dublami. Dmg z 3 profesji miałby najmniejszy.Może nawet używać tylko ataku fizycznego (chociaż wtedy mamy 2-krotnie większe znaczenie obrony fiz do pvp, więc jednak jestem za dwoma rodzajami ataków). Po prostu uważam, że dyskusja powinna przebiegać bez negatywnego nastawienia od samego początku.

  5. #20
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Łucznik jest bez sensu, bo tutaj nie ma czegoś takiego jak odległość .

  6. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    ja ocenie to w skrócie: co byście nie napisali i taki nie wejdzie, bo takie rzeczy ustala się na początku tworzenia projektu a nie w czasie prac. Ponadto tematy był już wielokrotnie przerabiany. Dziwne, że mod jeszcze nie zamkną(chociaż zdawało mi się, że Baggy zmykał ten temat).

  7. #22
    To co Coni napisał , można by wprowadzić nie jako nową profesje tylko jako broń , łuk ( nie w każdym upie , tylko pojedynczo ). Broń bez atrybutu , zawsze trafia ( dla woja cud miód ) ale za to małe obrażenia , ciekawe jakby to wyszło
    "Nie sztuką jest kupić tanio mf'y , sztuką jest drogo je sprzedać"

  8. #23
    TufuTufu
    Konto usunięte

  9. #24
    Roarin
    Konto usunięte

    Łucznik

    W wielu grach spotkałem się z wojownikiem magiem ale żeby nie było fechmistrza szybkości i uników ??
    W MFO też przydało by się parę klas takich jak między innymi: Łucznik albo jakiś Druid
    Zdziwiłem się że tutaj nie było tematów poruszających klasy co jest i własnie tu o tym pisze
    Przydało by się więcej klas ulepszyło by to gre
    Wiem że dla was zabierałoby to wiele czasu na stworzenie nowej postaci ale proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej propozycji

  10. #25
    Potencjalny Nabywca
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Roarin Zobacz post
    W wielu grach spotkałem się z wojownikiem magiem ale żeby nie było fechmistrza szybkości i uników ??
    Aha.
    Co za problem zrobić wojownika, którym dodajesz do szybkości i szczęścia + założenie eq dodającego +X% uników + gemy uników plus

    To nie tibia.

    Co robiłby taki druid? Masowe leczenie typu exura gran mas res? Może to robić mag, jak i wojownik, używając zdolności Mega Leczenie nie widzę problemu.

    Łucznik -

    Co robiłby taki łucznik? Mamy maga, który zawsze trafia.
    Ostatnio edytowane przez Potencjalny Nabywca ; 02-07-2012 o 18:59

  11. #26
    Roarin
    Konto usunięte
    I co w tym zdaniu jest dziwnego ?

  12. #27
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    To nie Tibia. Albo sie podoba albo nara.
    Bididididid!

  13. #28

  14. #29
    musaraj
    Konto usunięte
    Połączyłem tematy.

    My Fantasy Online zawsze charakteryzowało istnienie 2 profesji - nie więcej, nie mniej. Wprowadzanie kolejnych to tylko niepotrzebne komplikacje.

  15. #30
    Demoniczna Dusza
    Konto usunięte
    Problem z wprowadzeniem nowej profesji jest taki, że trochę gry już jest i trzeba by jeszcze raz całą zmieniać (zbalansować od nowa potwory i bossy).

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •