Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Poszerzenie możliwości skryptów do walk drużynowych

  1. #1
    Phenomenal
    Konto usunięte

    Poszerzenie możliwości skryptów do walk drużynowych

    Na chwilę obecną nie da się stworzyć dobrego skryptu na walki drużynowe, gdyż nie da się żadnym poleceniem sprawdzić statusów naszych sprzymierzeńców. Tak samo nie widzę sposobu aby używać mikstur itp na członkach naszej drużyny. Do inteligencji powinna być dodana opcja sprzymierzeniec, zarówno jako cel do działań jak i do sprawdzania statusów, ilości hp itp itd.

  2. #2
    benerit
    Konto usunięte
    Przydałoby się zrobić listę brakujących poleceń i pewnych udogodnień.
    -> sprzymierzeniec jest jednym z nich

    O innych już wcześniej pisałem
    ->walka->następna_kolejka ? przeciwnik : moja_postać
    ->zmień zestaw eq (automatycznie też zmienia zestaw skryptów)

    Druga sprawa to limit poleceń. Na prawie 10 poleceniach to robię skrypty do walki z grupką potworków (chociaż po ostatnim update gdzie kolejka straciła losowość stało się to dużo łatwiejsze). Do walk gdzie mogą latać statusy 20 będzie i za mało. Rozumiem, że chodzi o jakąś oszczędność pamięci etc, ale 10 to zdecydowanie za mało.

  3. #3
    Ptah
    Konto usunięte
    Polecam gre dragon age 2 ( w 1dynke nie gralem) - tam sposob tworzenia scryptow i kombinacje moga byc przykladem dla wielu gier. Ale tak szczerze nie chcialbym zeby ta gra zamienila sie w gre dla programistow, mimo ze sam bardzo lubie walczyc na scryptach i w porownaniu do mf2 to i tak jest duzy skok na plus. Walki teamowe sa zadkie i jezeli juz sa to nikt nie bedzie chcial w nich walczyc na scryptach.

  4. #4
    Goddess Of War
    Konto usunięte
    ptah tu chodzi o walki drużynowe z bossami ; ) bo jak się bije tą wywerne czy co będzie później 100 razy to aż się chce auto :P

  5. #5
    eRay
    Konto usunięte

    Ożywienie w skrypcie

    Witam, mam pytanie.
    Czy jest możliwość ustawienia polecenia w skrypcie które by ożywiało martwych sprzymierzeńców ?? Chciałem opracować skrypt na kobrę, dzięki któremu można by ją zabić na auto-walce. Jeżeli nie ma, to dobrze by było żeby jakiś modernator forum przerzucił tego posta do propozycji. Wystarczyło by dodać w ostatniej rubryce (CEL) opcje: sprzymierzeniec / martwy sprzymierzeniec

  6. #6
    Coni
    Konto usunięte
    Jeżeli "moja postać" albo "przeciwnik" działa jako sprzymierzeniec wystarczy dać warunek HP = 0 użyj zdolność Ożywienie. Wątpię jednak, że to działa na sprzymierzeńców, warto dodać do celu też ich.

  7. #7
    eRay
    Konto usunięte
    no moja postać to moja postać, a nie postać sprzymierzeńca więc wątpię by to działało

  8. #8
    Nie ma takiej możliwości. Przenoszę do Propozycji

  9. #9
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,747
    trochę ciężko zaimplementować warunki drużynowe, bo nie sposób precyzyjnie określić sprzymierzeńca w momencie tworzenia skryptu. To raczej musiało by mieć formę:
    jeśli sprzymierzeńcy->martwi > 0, wtedy użyj ożywienia na cel sprzymierzeniec->martwy (jeśli będzie takich dwóch to musi wziąć pierwszego lepszego).
    jeśli sprzymierzeńcy->posiadający status->zatrucie > 0 ....
    Cel można więc określić jedynie w przybliżeniu, no i musiało by być dodatkowe pole w celu z cechami sprzymierzeńca.

    Tu się Jacek musi wypowiedzieć jak z implementacją czegoś takiego.

  10. #10
    Goddess Of War
    Konto usunięte
    a nie można by było określić sprzymierzeńców jako osoby stojące po jednej stronie że walka jest jakby podzielona na strefę A i B strefa A to ta w której my jesteśmy .

  11. #11
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,747
    Cytat Napisał Goddess Of War Zobacz post
    a nie można by było określić sprzymierzeńców jako osoby stojące po jednej stronie że walka jest jakby podzielona na strefę A i B strefa A to ta w której my jesteśmy .
    to jest oczywiste, ze rozmawiamy tu o osobach z tej samej "strefy", jak to określiłeś, ale jakoś jeszcze trzeba określić tego konkretnego sprzymierzeńca do potraktowania ożywieniem czy czymś innym, a można to zrobić np. na zasadzie jak opisałem powyżej.

  12. #12
    Jacek
    Konto usunięte
    Problem polega na tym, że wybór celu jest dokonywany zanim w ogóle wykonywany jest skrypt. Musiało by takie leczenie być poza skryptem. W każdym razie nie prędko

  13. #13
    AloneInTheDark
    Konto usunięte

    Automatyczna walka - pomoc kompanom

    Automatyczna walka - przydałoby się możliwość pomagania innym w walce automatycznej (typu leczenie ożywanie itd). Do tego potrzebne by było rozszerzenie warunków w walce automatycznej:

    Moja Postać
    Przeciwnik
    Sprzymierzeniec
    Walka
    Liczba

    Sprzymierzeniec mógłby np posiadać te same parametry co "Moja postać".

    Sprawdzając np.:
    Sprzymierzeniec => %HP==0 => Mikstura ożywiania => Sprzymierzeniec

    oczywiście problem mógłby być przy gdy kompanów jest więcej niż 1, więc trzeba by sprawdzić wszystkich kompanów (w dowolnej kolejnośc czy to losowo czy po kolei).

    Do pola cel należałoby dodać również "sprzymierzeniec" aby można było rzucać czary/itemy na kompana, albo wymusić że wybrany z punktu wyżej kompan (na którym warunki są prawidłowo) automatycznie jest celem.

    Jeśli by to wprowadzić to też przydałoby się
    sprawdzanie stanu "% żywych sprzymierzeńców" - obecnie jest tylko: Porównaj wartości=>walka=>"ilość żywych sprzymierzeńców".

    To by było chyba mniej więcej wszystko.
    Ostatnio edytowane przez AloneInTheDark ; 30-07-2011 o 08:43

  14. #14
    musaraj
    Konto usunięte
    Przydatne, ale racze nie na teraz.

  15. #15
    Coni
    Konto usunięte
    Były już takie propozycje.
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...przymierzeniec
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...przymierzeniec



    ------------------------------------------------

    połączyłam te trzy tematy w jeden // Psotka
    Ostatnio edytowane przez Psotka ; 31-07-2011 o 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •