PDA

Zobacz pełną wersję : Ataki noobów



Crawler
10-04-2011, 13:15
Czy to aby normalne, że nooby mogą zaatakować mnie już w trakcie walki manualnej z potworami? Przykład: walczę manualnie ze szkieletami w grocie szkieletów, wygrywam i odrazu po tej walce odpala sie walka z 3 poziomy lepszym graczem. IMHO to nie jest fair, gracz walczący manualnie z potworami powinien być w trakcie tej walki NIETYKALNY. Chodzi o to by po tej właśnie walce miał szanse uciec noobowi!
Inna sprawa że już któryś raz przy tej sytuacji (tzn, walka z noobem bezpośrednio po walce z potworami) raport się zawiesza, nic się nie da zrobić. Jedynym ratunkiem jest wylogowanie się z gry i zalogowanie ponowne. Niestety w trakcie tego wylogowania i zalogowania ponownego walka trwa a ty nie bierzesz w niej udziału!
Wszystko oczywiście znowu sprowadza się do problemu ataków wyższych lvli co wg. mnie psuje grę. Takie ataki powinny być zupełnie niemożliwe, ewentualnie zastosować rozwiązanie z czachami. Przedział ataku nie jest żadnym rozwiązaniem: wyższy lvl nadal jest faworyzowany..
Zbulwersowałem się.

minek
10-04-2011, 13:19
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?757-Atak-na-ni%C5%BCsze-poziomy&p=5044#post5044

Crawler
10-04-2011, 13:24
Wydaje mi się że poruszyłem z lekka inną kwestię niż w tym temacie co podałeś ale jak ci zależy to mogę skopiować posta i właśnie tam go wkleić (choć odnoszę wrażenie że przez to temat sie rozmyje)..

Chaos
10-04-2011, 13:24
Crawler nie polecam chodzić samemu po grocie szkieletów na małym lv.
Jest tam mało ludzi przez co nie ma nawet jak znaleść kogoś do sos.

minek
10-04-2011, 13:47
Wydaje mi się że poruszyłem z lekka inną kwestię niż w tym temacie co podałeś ale jak ci zależy to mogę skopiować posta i właśnie tam go wkleić (choć odnoszę wrażenie że przez to temat sie rozmyje)..
Niech zostanie tak jak jest, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Sosna
10-04-2011, 16:04
Jeśli chodzi o kwestię ataku słabszych graczy to ja jestem za rozwiązaniem:
-bójki można wszczynać w pewnym przedziale poziomowym +/- 3

przy pojedynkach nie ma tego problemu.

Nawiązując do problemu Crawlera, czy nie wystarczyłoby wprowadzić 5-10s ochrony po każdej walce? Choć to też nie jest idealne rozwiązanie bo zmniejsza szansę na bójkę.

Chaos
10-04-2011, 16:16
@up
+3/-3lv nie jest dobrym rozwiązaniem

17lv nie ma szans z 20lv.

Crawler
10-04-2011, 16:39
To jest walka która natchnęła mnie do napisania tego tematu:
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=1460935&vpid=3164&vtid=0
Dlaczego sie nie uleczyłem? Bo nie brałem udziału w tej walce, ona sie rozgrywała w czasie gdy ja sie musiałem przelogowywać.

Sosna
10-04-2011, 17:26
@up
+3/-3lv nie jest dobrym rozwiązaniem

17lv nie ma szans z 20lv.

Patrzysz na grę z perspektywy dnia dzisiejszego, za jakiś czas, może się to wszystko wyrównać, a dodatkowo będziemy mówić o przedziale, nie 1-20, a 1-200, później różnice poziomów nie będą aż tak dotkliwe.

Phenomenal
10-04-2011, 17:31
No tak ale rozwiązanie +- 3 lwl nie jest dobrym rozwiązaniem właśnie ze względu na dużą przewagę w 3 poziomach na niskich lwlach. Najlepszym rozwiązaniem było by rozwiązanie z "dwójki" to jest +- 10 % naszego lwl.