PDA

Zobacz pełną wersję : Algorytmy, statystyki...



Legolass
30-12-2010, 20:05
Więc tak. Moje odczucia po testowaniu wersji demo są zmieszane. Szczerze to, gdybym nie słyszał nigdy o v2 to bym długo w v3 nie pograł. Omińmy to, że algorytmy są jeszcze nie dopracowane i nie wiadomo jak to będzie w przyszłości. Nie ujmując wyglądowi graficznemu, który jest bardzo wypasiony i elegancki system walk i statystyk nie podoba mi się bardzo. Pewnie się zdziwicie, ale jestem za tym, aby statystyki i algorytmy
przerzucić z v2 do v3. Wtedy gra według mnie wyglądałaby idealnie. W v2 statystyki i algorytmy dopracowane są idealnie. Teraz w v3 według mnie jest przeładowanie. Zbyt dużo tego jest. Mi v2 imponowała zawsze prostotą gry, którą bardzo sobie ceniłem. Tutaj mnie odpycha przeładowanie w statystykach. Według mojej opinii mag przez statystykę mp stoi z góry na przegranej pozycji z wojami... Ale to tylko moje zdanie. Podsumowując, admini chcieli dobrze lecz przedobrzyli i przeładowali statystyki i atrybuty. Według mnie trzeba postawić na prostotę i do v3 dodać algorytmy i statystyki takie same jak v2.

minek
30-12-2010, 20:36
Algorytmy i statystyki zostały zmienione dla większej różnorodności postaci. I Dlatego uważam że powrót do v2 nie jest dobrym pomysłem.

Generalnie oddzielenie MP ma urozmaicić statystyki jak i całą grę. Im więcej możliwości rozdania statystyk Tym więcej kombinacji postaci. Założenie jest takie aby na wyższych lvlach dawanie w MP było konieczne do wygrania jakiejkolwiek potyczki (za sprawą np Zdolności). Mag (co oczywiste) ale także i Woj powinien dawać w tą statystykę. Co więcej, ma to doprowadzić do tego aby można było rywalizować na równym poziomie z graczami nawet o kilka(kto wie czy wyzej nawet o kilkanaście) lvli na równym poziomie, co w v2 raczej jest niemożliwym wyczynem.

Zapewne padnie wątek obrażeń, co również związane jest ze statystykami. Przyzwyczailiśmy się że obrażenia są stosunkowo duże co daje nam małe pole do popisu (leczymy się lub atakujemy), dzięki mniejszym obrażeniom walka się wydłuża a nasze decyzje są znacznie bardziej ważne niż to było w v2 w inteligencji. Co więcej dzięki doświadczeniom zdobytym w praktyce nie Tyle statystyki (co było praktycznie podstawą v2- zakładając że wszyscy dysponują tym samym najlepszym eq) a właśnie nasze decyzje przesądzą o losie potyczki.

Reasumując, koncepcja jest dobra, tylko trzeba się postarać przy balansie. Skoro adminom raz udało się ułożyć idealne algorytmy to uda im się po raz kolejny ;) .

Tomi
30-12-2010, 20:36
Więc tak. Moje odczucia po testowaniu wersji demo są zmieszane. Szczerze to, gdybym nie słyszał nigdy o v2 to bym długo w v3 nie pograł. Omińmy to, że algorytmy są jeszcze nie dopracowane i nie wiadomo jak to będzie w przyszłości. Nie ujmując wyglądowi graficznemu, który jest bardzo wypasiony i elegancki system walk i statystyk nie podoba mi się bardzo. Pewnie się zdziwicie, ale jestem za tym, aby statystyki i algorytmy
przerzucić z v2 do v3. Wtedy gra według mnie wyglądałaby idealnie. W v2 statystyki i algorytmy dopracowane są idealnie. Teraz w v3 według mnie jest przeładowanie. Zbyt dużo tego jest. Mi v2 imponowała zawsze prostotą gry, którą bardzo sobie ceniłem. Tutaj mnie odpycha przeładowanie w statystykach. Według mojej opinii mag przez statystykę mp stoi z góry na przegranej pozycji z wojami... Ale to tylko moje zdanie. Podsumowując, admini chcieli dobrze lecz przedobrzyli i przeładowali statystyki i atrybuty. Według mnie trzeba postawić na prostotę i do v3 dodać algorytmy i statystyki takie same jak v2.
Jeśli chodzi o MP, to rozdzielenie ma swój powód. Większa kontrola nad statystyką dla maga, a wojownik też będzie z czasem musiał w nią inwestować, aby skorzystać ze zdolności. Mówisz że mag nie będzie miał szans - na razie nie ma na to żadnych "dowodów". Ja myślę, że może być nawet odwrotnie, bo to mag czy może dokładniej osoba, która zainwestuje w MP (bo właśnie teraz może to zrobić nie tylko mag) będzie miała większe pole do popisu, gdy wejdą kolejne "manożerne" zdolności.
Nie ma co się "betonować" w starych rozwiązaniach, które nie przystają do nieco innych realiów.
Nie piszesz żadnych konkretów, czego jest za dużo i dlaczego konkretnie jest to złe, więc ciężko mi się do tego odnieść. Jeśli chodzi o atrybuty (ich ilość) to jest temat gdzie zbieram opinie na ten temat: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?7-Atrybuty-jak-powinny-ostatecznie-wygl%B1da%E6

mtnm
30-12-2010, 20:52
Podział statystyki magia na atak mag. i mp mi się na początku nie podobał, ale Tomi stwierdził, że tak ma być - to czekam na możliwość przeprowadzenia testów. Zdolności są zróżnicowane i zrobienie porządnego balansu będzie "nieco" trudne. Pożyjemy, zobaczymy.... :)

Natomiast jeśli chodzi o to dodatkowe mrowie cyferek - to w swoim czasie ja się dopominałem o tego typu rozwiązanie (+ jeszcze "zużywanie się" zdolności). Chodzi o to by gracz był wręcz zmuszony do aktywnej gry. Inspiracją do tego rozwiązania byli ci wszyscy niskolevelowi "pro-gracze", którzy kupili statystyki na kilka poziomów, ale wyżej już się boją walczyć w trosce o swoje zdobyte skarby...