PDA

Zobacz pełną wersję : Sklep



sitkarz
10-04-2011, 12:45
Siema
Mam taką propozycje. Aby dodać taką opcje jak otworzenie swojego sklepu. Już wyjaśniam o co mi chodzi. Otóż po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na swoją postać wybieramy sobie opcje "otwórz sklep" lub "stragan". Otwiera nam się okienko takie jak np w depo. Mamy tam 5 slotów i możemy tam wstawić co nam się podoba za taką cenę jaką chcemy. Gdy byśmy już wystawili ofertę nad naszymi głowami pojawiła by się ikonka sklepu. Inni gracze przechodząc obok nas mogli by sobie "wejść" "otworzyć" nas sklep i kupić to czym by byli zainteresowani.

P.S. Nie wiem czy była już taka propozycja, ale nie zauważyłem żeby ktoś coś takiego już napisał.

Co wy na to ???

Ash
10-04-2011, 12:48
Od takich rzeczy jest targ. Działa praktycznie tak samo.

biszkoptutd
10-04-2011, 12:53
Moim zdaniem "handel" dobrze funkcjonuje , więc takie coś jak "stragan" nie jest potrzebne.

Chaos
10-04-2011, 13:04
Targ jest wystarczający.
Nie potrzeba żadnych straganów.

minek
10-04-2011, 13:12
Wg. mnie to dobre rozwiązanie, powinno ograniczyć to spam na czacie.
Proponowane było ale wy raczej tego nie widzicie :>
https://forum.my-fantasy.net/viewtopic.php?p=432739#432739

Ash
10-04-2011, 13:19
O wiele lepsze zastosowanie ma okno czatowe. A z tym ograniczeniem spamu to nie byłbym taki pewny, bo
tak czy siak gracze pisaliby co mają w swoim sklepie, albo prosili o zajrzenie do niego.

PS Link nie działa, najlepiej jak podasz w jakim temacie to siedzi, bo może jest to tam lepiej rozwiązane.

minek
10-04-2011, 13:26
O wiele lepsze zastosowanie ma okno czatowe. A z tym ograniczeniem spamu to nie byłbym taki pewny, bo
tak czy siak gracze pisaliby co mają w swoim sklepie, albo prosili o zajrzenie do niego
To zablokujmy możliwość wysyłania wiadomości na czacie będąc "straganem".



PS Link nie działa, najlepiej jak podasz w jakim temacie to siedzi, bo może jest to tam lepiej rozwiązane.


Jeśli już wkraczamy w opcję "trade" można dodać kolejny jej element.
Mianowicie gracz mógłby postawić tablicę (bądź sam się w nią zmienić) w miejscu którym stoi .
Mielibyśmy do dyspozycji kilka/kilkanaście miejsc na w które moglibyśmy włożyć ekwipunek itp.
Po "włożeniu" ustawiamy cenę jaka nas satysfakcjonuje. Gracz podchodzi, wyświetla mu się okno.
Jeśli jest zainteresowany to kupuje przedmiot po cenie wystawionej przez właściciela i natychmiast ma owy przedmiot.

Rozwiązanie to spotkałem kiedyś w jakiejś grze, wg, mnie świetna sprawa.
Gracz nie musi być cały czas przy klawiaturze. Wystarczy zaglądać co jakiś czas.
Opcja działałaby np. tylko wtedy gdy gracz jest online.

Jeśli targ ma być uwolniony to nie widzę przeciwwskazań do takiej opcji przypominającej "kup teraz".

Rozwiązanie nie wykluczyłoby targu i licytacji. Byłoby kolejną formą handu.

Lord Qstom
10-04-2011, 13:45
Ja również popieram ten pomysł.]
Taka forma sprzedaży jest w grze Silkroad.

Tu jest link do poradnika jak wystawiać przedmioty na 'Stallu'. Działało by to mniej więcej tak:

https://www.silkroadonline.com.pl/forum/artykulyporadniki/stall-jak-sprzedawac-itemy/

Ash
10-04-2011, 13:45
"Kup teraz" jest na targu i dlatego można to inaczej przeistoczyć.
Gdy siedzimy w mieście (na dzień dzisiejszy) liczę, że średnio siedzi w nim około 50 osób i czasami trzeba się naklikać, by odnaleźć jakiegoś gracza, a gdy dojdzie do liczby graczy online np. 800 to ciężko się będzie wystawić z itemami, by każdy mógł widzieć, że ktoś tam coś sprzedaje. Chyba fajniejszym pomysłem jest wrzucenie takiej zakładki na targ czyli wyglądem przypomina to depozyt gdzie po lewej jest lista graczy, a gdy klikniemy na nick to po prawej wyskoczą przedmioty do sprzedania.