PDA

Zobacz pełną wersję : 100% cenlosc maga



Kal El
08-04-2011, 20:21
To jest jakas bzdura woj praktycznie nie moze wygrac z magiem . On zawsze trafia a ja przy 45 lucku i gemie wale z 2-3 missy w walce. ;/

Coni
08-04-2011, 20:23
Tylko 2-3 missy? To chyba jakaś krótka ta walka ;>

Sosna
08-04-2011, 20:27
Prawda sam gram magiem i jak dotychczas coś takiego jak pudło mi się nie zdarzyło.
Ale z drugiej strony mag musi poświęcać część punktów nauki na manę, czyli po jakimś czasie szala powinna się i tak przechylić na stronę wojownika.

Coni
08-04-2011, 20:32
Mag za to nie musi dawać w szczęście a to co daje w MP to jest minimum, bo otrzymuje z różdżek wystarczającą ilość many. Nadrobi szybkością czyli dublami w walce na leczenie many a do tego wojownik jeszcze chybia sporo.

Kasej
08-04-2011, 20:54
Skończcie pisać te bezsensowne tematy. Gracie magiem, to narzekacie na woja, gracie wojem, to na odwrót...
Profesje obecnie sa wyrównane! Mag nie ma wcale tak łatwo, dlaczego? musi dawać w mp, musi leczyć MP , czego woj robić nie musi! do tego jego obrażenia są mniejsze od wojownika, więc proszę was.

Coni
08-04-2011, 20:56
Po ostatnim upku na testach dziwne, że 50% wojów zrobiło resów na maga? To chyba o czymś świadczy.

Val Gaav
08-04-2011, 21:02
wlicz to że mag MUSI w końcu odnowić manę i na tym traci turę=czyli chybia i wychodzi na to samo

Kal El
08-04-2011, 22:12
Hmm woj tez uzywa leczenia, bo leczy ono okolo 850 hp , wiec rowniez poswieca tury.

Tomi
08-04-2011, 22:14
Po ostatnim upku na testach dziwne, że 50% wojów zrobiło resów na maga? To chyba o czymś świadczy.
bo wcześniej było 99% wojów ;]

Phenomenal
08-04-2011, 22:15
bo wcześniej było 99% wojów ;]

Wyprzedziłeś mnie :)

Nyhariel
08-04-2011, 22:30
juz ADIHC1 wyjasnial... mag "chybia" wtedy, kiedy laduje mane ;] podczas walki mag czesciej laduje mane niz woj chybia, tak wiec nie ma co narzekac ;]

Qwiker
09-04-2011, 09:01
podczas walki mag czesciej laduje mane niz woj chybia Napewno nie. Uważam że na 5 ładowań many przez maga woj chybi 7-8 razy.Mag zamiast w szczęście daje do speeda i przez to ma uniki dla woja i double. Co ma za to woj jak daje w szczęscie? Mniejsza szansa na trafienie ale i tak padamy od double.

sitkarz
09-04-2011, 09:30
ale wojownik ma ataki krytyczne a mag ich mieć nie może to też właśnie wyrównuje szanse

Kal El
09-04-2011, 09:34
ale ataki maga sa porownywalne do woja jak czasem nie wiekrze

Goddess Of War
09-04-2011, 10:09
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=1193594&vpid=6018&vtid=0 nie powiedzcie mi jak ten słaby biedy woj ciągle missy wygrał z najlepszym magiem na 12 poziomie .... NO JAK? czyżby dobrze dawał staty? :> i ten Mag bił Mu za tyle HP prawie 2x więcej cheat? i jeszcze ten woj trafił wszystkie ataki?? Oo
https://mfo3.pl/game/details.php?bid=1193594

Qwiker
09-04-2011, 10:53
poprostu masz kase to sobie kupiłeś dla woja dobre eq i dużo hp widać dałeś. + amulet kajana ci dużo leczył wtedy

Phenomenal
09-04-2011, 10:56
słaby mag top po pierwsze, po drugie wygrał tylko i wyłącznie dzięki znaczącej przewadze w hp.

Wolfram
09-04-2011, 11:08
Mag jest słaby na autowalce, bardzo ciężko jest napisać idealny skrypt dla maga, dla woja jest to kwestia 5min.

Woje mają jeden plus dają ciosy krytyczne :). Jak mag ma bardzo mało szczęścia mozę przegrać przez ciosy krytyczne .

The End
09-04-2011, 11:24
Dobra. To ja też się wypowiem. Przestańcie płakać nad tym ,że mag jest za mocny. Gram obecnie wojem i wcale nie narzekam na walki z magami. Daje radę wygrać, chodź fakt ,faktem że np na lvl 16-17 jest ciężko wojem. Szczególnie jeśli się używa włóczni albo topora. No, ale za to woj ma bonus na lvl 10-13. Więc coś za coś.
Wszystkie (które mi przychodzą do głowy) pro oraz contra w kwestii maga :

Mag
Plusy:
- zawsze wtrafia
- dysponuje większą ilością szybkości i ataku magicznego
- lepiej się sprawdza w walkach drużynowych (zdecydowanie)
- osłony magiczne są niesamowicie trudne do dostania.
Minusy:
- na lvl 10 do 14 włącznie może mu zabraknąć many. Bez odjęcia mp na leczenia ma tylko 25 ciosów. Woj używający regenek i ew. drenażu powinien wytrzymać te 20-22 ciosów.
- Musi regenerować manę powiedzmy średnio co 6 tur.
- Ma odrobinę mniejszy dmg.
- Trudniejszy dostęp do broni na 20 lvl.
- Ma mniejszą szanse na odparcie różnorakich statusów
- Łatwiej nabić atrybut dla maga niż dla woja. Ja z setką ruchów nabiłem z -1 do 9.
- Nie posiada criticów!

Podsumowując. To prawda, że nosząc ofensywne bronie (buława,włócznia) woj częściej chybia niż mag ładuje manę. Lecz ma też większy dmg i póki co na 20 lvl lepsze cechy specjalne broni. Mag może mieć jedynie silniejszy cios od woja używającego goblinowego miecza. Pozostałe bronie > siła gemu. Jednak to nie jest cechą decydująca w walkach z magami. Najważniejsze są dostępność osłon magicznych i critici. Z magiem łatwo się walczy ponieważ rozrzuty jego dmg są małe. Mało prawdopodobne iż zaskoczy nas w jakiś sposób. Natomiast woj ma kolosalną przewagę ciosów krytycznych. Czemu kolosalna? Przy standardowym dmg rzędu koło 450-500 critic oznaczać może dmg nawet ok. 750. Mag musi cały czas brać to pod uwagę. A jak tu w pełni wykorzystać mixy lv 2, leczenia i odnowienia jak potrzebuje zachowywać minimum te 650 hp (+ miks reg) życia zapasu? Mag jedynie nadrabia posiadaniem przewagi w osłonach. Ilu graczy wykorzystuje je gdy muszą zapłacić za jedną walkę z nimi po 10 k? Niewielu. I to jest zdecydowany + maga. Nie 100% celności, ale właśnie to. Woj który posiada osłony i dobrze rozdał statystyki ma większe szanse w walce z magiem. Moim zdaniem balans póki co jest dobry.

Nyhariel
09-04-2011, 11:26
Qwiker

mag daje w speeda, kiedy woj musi w celnosc? smieszny jestes ;] a mp to wrozka podnosi? obecnie staty sa zrownowazone i ja jako mag mam 10 razy wieksze problemy z wojami niz z magami :) a co do trafien... jeszcze nie mialem woja w walce, ktory by chybil wiecej niz 3 razy... ;] a mane wiecej razy laduje ;] wiec daj spokoj.

Phenomenal
09-04-2011, 11:36
No, ale za to woj ma bonus na lvl 10-13. Więc coś za coś.


Heh zobaczymy jak wbije 11ty :)

Qwiker
09-04-2011, 13:07
a mp to wrozka podnosi?

krzyżyk + różdzka i masz na tym 20lvl z 60mp bez ładowania w mp

Nyhariel
09-04-2011, 15:33
swietnie, a na 20lv 60mp starczy na ile? 5 atakow...co chwile mag musialby ladowac mane ;] bo a to leczenie, a to atak... z czego leczenie na 5* zabiera 24mp... do tego jakis drenaz jeszcze itp. wiec mag wcale nie ma latwo, wojownik tylko przy ewentualnym uzyciu leczenia musi odnowic pozniej mp (badz nie), a mag musi odnawiac co chwile, co zabiera mu ture

PS. i nie ma sie co juz sprzeczac, tak jak juz zacytowalem ADIHC1 mag "chybia" ladujac mane, na dodatek sam nie moze zadac ciosu krytycznego, ktory czesto jest tym kluczowym ;]

Phenomenal
09-04-2011, 15:41
Krzyzyk + płomienna = 72 mp co stanowi 6 ataków. Leczenie zabiera 24 i limit wynosi 3 czyli mamy 72 mp. Zostaje nam 5 mikstur many lwl 2 co daje 30 ataków. Średnio licząc 400 obr./hit = 12 000 obrażeń. 3 miksy leczenia 2 + 3 miksy 1 = 4500 + 3x leczeni = 7500 + odnowienie = 8500 + 30 tur regi po 130hp = 12400

Do tego dochodzi 6 miksów many lwl 1 co daje nam 300 mp czyli 25 ataków czyli 10 000 obr. Nawet jak przeciwnik użyje osłon, to mag nie zużyje wszystkich miksów a umiejętności to już indywidualna sprawa. Do tego dochodzi że mag nie musi dawać w szczęście, a więc chcąc mieć mp tylko z bazy + ek ma jedną statystykę do przodu :) Teoretycznie więc mag ma przewagę, ale dużą rolę odgrywają tutaj krytyki woja. Chcąc pominąć szczęście trzeba ostro dopakować obronę, bo inaczej może dojść do sytuacji w której będziemy się musieli leczyć po 2 hitach a przeciwnik po 3 co praktycznie zawsze skazuje nas na przegraną. Tak można gdybać i gdybać, nie da się tak łatwo jasno określić która profesja lepsza, a to dlatego, że balans jest dobrze zachowany. Wszystko zależy od indywidualnej strategii gracza.

Chaos
09-04-2011, 15:54
@up
krzyżyk 10mp
płomienna 32mp
podstawowe mp 20mp

daje łącznie 62 mp nie 72 xD

Goddess Of War
09-04-2011, 15:55
poprostu masz kase to sobie kupiłeś dla woja dobre eq i dużo hp widać dałeś. + amulet kajana ci dużo leczył wtedy

po 1 jak widziałeś w tej walce amulet kajana to radzę ci nie wypowiadaj się dalej w tym temacie bo widać że nawet nie widziałeś raportu


słaby mag top po pierwsze, po drugie wygrał tylko i wyłącznie dzięki znaczącej przewadze w hp.

czyli rozumiem że to że mam taktykę na rege + hp na pvp to oznacza że mag był słaby albo ja noobem no ładnie :)


Mag jest słaby na autowalce, bardzo ciężko jest napisać idealny skrypt dla maga, dla woja jest to kwestia 5min.

Woje mają jeden plus dają ciosy krytyczne :). Jak mag ma bardzo mało szczęścia mozę przegrać przez ciosy krytyczne .

no to następny widać że skryptów zaawansowanych nie pisałeś nigdy bo dla maga może z 2-3 min więcej zabiera niż na woja :)

Phenomenal
09-04-2011, 15:59
czyli rozumiem że to że mam taktykę na rege + hp na pvp to oznacza że mag był słaby albo ja noobem no ładnie :)

Heh ja tego nie napisałem :) Napisałem, że mag był słaby i że przegrał tylko przez Twoją przewagę HP, co oznacza, że gdyby miał tyle samo to walka mogła by się potoczyć innaczej. Z resztą mam 11 lwl i chętnie się z Tobą zmierzę :D



@up
krzyżyk 10mp
płomienna 32mp
podstawowe mp 20mp

daje łącznie 62 mp nie 72 xD

No to dobrze, to jest tylko 5 pkt. w manę. Dzięki za zwrócenie uwagi, ale to w sumie mało zmienia :D

Goddess Of War
09-04-2011, 16:15
wbij 12 z chęcią zawalczę : )