PDA

Zobacz pełną wersję : Kanał fabularny



Glitz
02-01-2012, 15:26
Na początku zaznaczę, że użyłem opcji "szukaj" i nie natrafiłem na żaden podobny temu wątek. Jeśli taki już był, to z góry przepraszam.

Czat MFO dzieli się obecnie na "Główny" i "Walka". Trudno o to, by w którymkolwiek z nich stworzyć fabułę (nie sposób dać "ignoruj" wszystkim graczom znajdującym się w pobliżu tylko dlatego, że chce się z kimś odetchnąć klimatem). Meritum sprawy - chciałbym, by został stworzony kanał z nazwą "Fabularny" lub "Karczma".

Uwagi.
Jeśli pomysł ten zyska szansę na rozwój, przydałoby się postarać o :
1. Regulamin korzystania z kanału - kilka zasad, które utrzymają mniejkreatywnych graczy z daleka od czatu (Oczywiście mogę pomóc w ich sformułowaniu).
2. Karczmarzy - wyznaczenie osób sprawujących "władzę" na kanale, oraz upoważnienie ich do wyciszania/banowania graczy umyślnie łamiących regulamin. Ponadto w zakresie ich obowiązków byłoby wszczynanie debat, organizowanie minikonkursów (quizy,zagadki) i polewanie trunków.

Myślę, że karczmarze nie są niezbędni (przygłupiego przybysza zawsze można zignorować, gdy ten łamie regulamin np. spamując), jednak obecność ich jest jak najbardziej wskazana. Ponadto zapewniam - pomysł jest sprawdzony i zawsze skuteczny.

Pozdrawiam, Glitz.

Doktor Lewatywa
02-01-2012, 15:31
Są jeszcze dodatkowe czaty: Handel, Pomoc, Rozmowa i Pojedynki.

Tomi
02-01-2012, 15:31
Można taki kanał zrobić, ale raczej po wprowadzeniu opcji administracyjnych do czata. Inaczej zostanie zaspamowany bardzo szybko. Można nawet zrobić specjalną grupę mającą dostęp do takiego czata. Specjalne grupy są aktualnie w zalążku - pierwszą z nich będzie grupa GM

Warrior Master
02-01-2012, 15:35
Fajna ranga z tym karczmarzem :) Pomysł całkiem fajny , wypracowany i przemyślany .

Montenik
02-01-2012, 16:24
Gdyby gra była już skończona to najlepiej serwer fabularny zrobić.