PDA

Zobacz pełną wersję : Arena oraz ranking.



Phenomenal
08-04-2011, 15:49
Proszę bardzo, o to gotowe rozwiązanie które w 100 procentach zwiększy popularność areny. Gdyby przedział rankingowy był zniesiony na arenie, to każdy gracz któremu zależy na rankingu PvP walczył by właśnie tam, a nie pojedynki na mapie poprzez klikanie na przeciwnika. W tym miejscu jednak obawiam się, że dla administracji takie rozwiązanie będzie nie do przyjęcia dlatego też przygotowałem odrębną ale mniej ciekawą propozycję.

Arena mogła by mieć odrębny ranking.

Na dzień dzisiejszy gra pvp straciła wszystkie swoje plusy w porównaniu do dwójki. Najlepszym aspektem walk pvp w v2 było doskonalenie swojej postaci do granic możliwości. Tutaj jest to nie możliwe, ponieważ cały czas trzeba wbijać poziomy jeśli chce się zająć wysokie miejsce w rankingu, ponieważ cała pula punktów rankingowych w końcu przejdzie do wysokich poziomów dzięki bójkom. Jak w takim razie będzie wyglądała gra PvP za pół roku, gdy limit poziomowy będzie wynosił powiedzmy 100 lwl ?
Czy nowy gracz który dołączy do rozgrywki będzie musiał wbić 100 lwl zanim będzie mógł się liczyć w rankingu PvP ??

Goddess Of War
08-04-2011, 16:00
rozwiązanie jest proste rankingi pvp według przedziałów lvl 10-20 20-30 itp.

Jacek
08-04-2011, 16:05
Wszystko się zgadza, bo chcieliśmy właśnie, żeby o rank walczyło się na wysokim poziomie. a nie przez zostawanie na 20, jak w mf2.
Jak masz 20 poziom to możesz mieć najwyższy ranking do 20 poziomu. Może coś takiego wprowadzimy.

Phenomenal
08-04-2011, 16:08
rozwiązanie jest proste rankingi pvp według przedziałów lvl 10-20 20-30 itp.\

To nie wyeliminuje problemu bójek i w dalszym ciągu większa część puli rankingowej będzie krążyć wśród graczy z najwyższymi poziomami. Dodatkowo jest jeden problem z Twoją propozycją. Powiedzmy gracz X jest na 1szym miejscu w rankingu w przedziale 10 - 20 poziom. Atakuje go 40 poziom, przegrywa i traci rank. Spada w pozycji. Więc dlaczego ma spaść w pozycji rankingowej w przedziale 10-20 poziom skoro nie przegrał z graczem z tego przedziału ? Już nie mówię tutaj o tym, że tylko na najwyższych lewelach z danych przedziałów toczyła by się walka, a tu chodzi o to, żeby jak najwięcej graczy walczyło PvP.

Myślę w dalszym ciągu, że najlepszy rozwiązaniem było by wprowadzenie dodatkowego rankingu dla areny. Zadowoliło by to starych "rankerów", a dodatkowo wielu graczy wbijało by poziomy, żeby być jak najwyżej w zwykłym rankingu PvP.



Wszystko się zgadza, bo chcieliśmy właśnie, żeby o rank walczyło się na wysokim poziomie. a nie przez zostawanie na 20, jak w mf2.
Jak masz 20 poziom to możesz mieć najwyższy ranking do 20 poziomu. Może coś takiego wprowadzimy.

No dobrze ale w takim razie to nie powinien być ranking PvP. Co innego gdyby ranking PvP był oparty na ilości zabitych graczy, ale na chwilę obecną gdy w bójkach traci się rank, to nazywanie tego PvP jest lekkim nieporozumieniem.

Jacek
08-04-2011, 17:11
ranking PvP ma określać jak ktoś jest silny w walkach z graczami. Wszystkimi, a nie tylko z tymi co wybierze. Więc w bójce też sobie powinien poradzić.

Phenomenal
08-04-2011, 17:16
ranking PvP ma określać jak ktoś jest silny w walkach z graczami. Wszystkimi, a nie tylko z tymi co wybierze. Więc w bójce też sobie powinien poradzić.

Heh zwłaszcza z kimś z dwa razy większym poziomem.

Skoro Pana zdaniem wybieranie przeciwników jest złe, to można zrobić tak, że ranking będzie przyznawany tylko za walki na arenie i wtedy ten problem zostanie wyeliminowany :)

Ale nie o to chodzi, lepiej dojść do jakieś kompromisu chyba. Dodatkowy ranking na arenie byłby takim właśnie kompromisem.

Goddess Of War
08-04-2011, 17:23
co do areny ranking jak najbardziej też osoby i co tydzień resetowany i gracze z największą liczbą punktów tak zwane top 3 nagrody ^^

Phenomenal
08-04-2011, 17:45
co do areny ranking jak najbardziej też osoby i co tydzień resetowany i gracze z największą liczbą punktów tak zwane top 3 nagrody ^^

A to niby czemu miałby być resetowany? W takim razie niech ranking PvP również będzie resetowany co tydzień ^^

Goddess Of War
08-04-2011, 17:51
A to niby czemu miałby być resetowany? W takim razie niech ranking PvP również będzie resetowany co tydzień ^^

pvp to pvp jeśli by miał być oddzielny rank na arenie to coś za niego mogło by być a rank pvp i tak według ciebie jest niesprawiedliwy więc po co tam nagrody kilka pomysłów ma być wprowadzonych na arene jak hazard czyli zakłady kto wygra walkę ^^

Phenomenal
08-04-2011, 17:58
No właśnie nagrodą za rank na arenie jest pierwsze miejsce, tak samo jak za PvP i nie odwracaj kota ogonem, bo to co ja uważam, nie ma tutaj najmniejszego znaczenia, czyż nie ?

Wątpie żeby hazard poprawił sytuację na arenie. Z resztą mi to nie przeszkadza, ja nie muszę być top 1 w rankingu :) Gram dla siebie nie dla uznania w oczach nieznanych mi osób :) Po prostu uważam, że przez zmiany które zostały wprowadzone spadnie poziom rozgrywki. Ba, jestem tego prawie że pewny.