PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie Itemów



Tenshimaru
27-12-2011, 13:53
Kolejną propozycją jest utworzenie takiego czegoś jak Zawody.
Tailor: odpowiadałby za robienie itemów na Ciało i Głowę
Shemaker: Buty i Pasy
Jeweler: Amulety i Pierścienie
Zaczerpnięcie z gry Dofus
Dla każdej profesji biłoby się poziom.
Na każdym lvlu dochodziłyby nowe itemy do wytwarzania.
Resources na itemy spadałyby z potworków i MiniBossów,a zarazem do tworzenia tych itemów powstałyby specjalne placówki.
Drop na resources byłby troche większy niz na item.

Doktor Lewatywa
27-12-2011, 13:57
Na razie poczekajmy na tego kowala :D Wcześniej potrzebny panel GM. Pomysł wydaje mi się być ciekawy, ale mógłbyś to bardziej rozwinąć.

Tenshimaru
27-12-2011, 14:00
Rozwinę rozwinę musze to jakoś przygotować i opisać na grze z której to zaczerpnąłem

Tenshimaru
27-12-2011, 14:09
W każdym zawodzie byłaby rozpiętość poziomu dla niego 1-80 co kilka lvli dochodziłyby nowe itemy do robienia.
LVL profesji nabijałby się na tworzeniu itemów.Aby wytworzyć item dla kogoś pojawiłaby się opcja zaproszenia do Workshopu.
Wtedy gracz któremu robimy item wsadzałby Resy do okienek i ewentualną opłatę za wykonanie Itema.
szansa na stworzenie itema nie byłaby 100%, ale co lvl by rosła.Co kilka-kilkanaście lvli dochodziły by nowe ilości Okienek na wstawianie przedmiotów a dla każdej ilości byłby inny procent np.: tworzymy item który wymaga 2 slotów jest na niego początkowo 25% szansy kiedy wbijemy lvl kiedy można tworzyć itemy z 3 slotów 2-slotowa szansa rośnie o 10%.W zależności od Poziomu profesji ilość slotów rośnie maksymalnie 8 co 10 lvli 1 slot.
Plusy w itemach również byłyby losowe,ale byłaby na nie mniesza szansa.To znaczy: robimy 2 slotowy item 25% szansy na +0 a np 20% szansy na +1 .
Profesje:
Jeweler : Amulety , Pierścienie
Tailor : Hełmy , Zbroje
Shoemaker : Buty Pasy
Wand Carver :Rózgi
Hammer Smith : Młoty
Sword Smith : Miecze
Spear Smith : Włócznie
Glove Smith : Rękawice
Mace Smith : Buławy

KAŻDY GRACZ MOZE MIEC 1 PROFESJE




Przykładowy Film https://www.youtube.com/watch?v=yk-_DO-lXEg&feature=related

Warrior Master
27-12-2011, 14:10
Miałem napisać coś podobnego ale widać że nie zdążyłem . Miałem w planie aby do itemów by je wyprodukować potrzebne by były materiały tak samo jak i do ulepszeń . Materiały by można bbyło dropić z potworków , questów , znajdywać albo po prostu z minibossów . Pomysł mi siębardzo podoba :) Jego wejście to chyba po 2 - 3 upie :) Fajny .

Tenshimaru
27-12-2011, 14:11
:) Zainspirowało mnie to parenaście minut temu i uważam że to byłoby wygodne dla graczy.

Tenshimaru
27-12-2011, 14:14
Dodatkowo mogłoby dojśc tworzenie jeszcze lepszych unikatów poprzez łączenie kilku Unikatów w 1

Warrior Master
27-12-2011, 16:26
O stary nieźle cb to wkręciło :) Jestem przekonany że to zachęci adminów do wprowadzenia tego :) 100% za .

Tenshimaru
28-12-2011, 07:31
Cieszy mnie to :)

Frank Lampard
28-12-2011, 15:39
Podoba mi się.
Ja natomiast widziałem w grze pewnej grze że za Punkty Akcji(PA) w MFOv3 Punkty Energi(PE). Można było zrobić że wykorzystało się 100 PA i otrzymywało się w zamian 100 Produkcji. A itemy można było tworzyć od np. 1k Pkt Produkcji itd.

PS. Ty tylko takie porównanie do pomysłu użytkownika Tenshimaru.

Kolega Dresa
30-12-2011, 08:12
Fajnie by było jak by się zbierało jakieś rzeczy z mobków do zrobienia czegoś, bo trochę to nudne kobra/ogr/smok/wywka/żółw/czacha lub wampirzyca i gadka na żółwiu i to na razie cały "fun" na 40 lvl'u ;p

BeLiaR
30-12-2011, 16:57
Jeśli mowa o "funie" na max lvl to panel Quest/Map Makerów jest w budowie.Gdzieś była gadka o misjach/questach dziennych , to będzie robota właśnie dla Quest/Map Makerów.

anoria
28-01-2012, 23:22
To nawet dobry pomysł!Jestem na tak! Zanim brata uratujemy no to minie z 3-6 lat ;) więc trzeba się czymś zająć!Tylko przed tym najlepiej zrobić panel GM, bo "ku" "hu" "pier" lecą równo.
Pozdrawiam.

Ragnio
29-01-2012, 08:12
Jestem za będzie trochę podobnie jak w WoW (World of Warcraft)
Tylko przydałyby się surowce, np. skóra i z 10skór ma sie 70% że się uda zrobić skórzaną zbroję(to był przykład :P)

SweetWater
30-01-2012, 13:13
Nawet ciekawy pomysł, ale jest kilka "ale":
1. Napisz te nazwy zawodów po polsku.
2. Trzeba by było wprowadzić troche za dużo zmian np. więcej itemów za bossy,potwory itp.
3. Nazwy tych itemów, bo powinno ich troche być bo jeśli chodzi o tworzenie broni na niektóre poziomy, to raczej by ich dużo było.
4. Przedmioty potrzebne do tworzenia i te z których coś będzie tworzone.

Jeszcze więcej jest tych "ale" niestety oczywiście. To bardzo wymagający pomysł, takie niestety rzadko są akceptowane:(

Tenshimaru
24-02-2012, 19:41
Nowych przedmiotów wprowadzać się raczej nie opłaca a jak już to z czasem.Tworzone by były itemy które są już w grze, możliwość tworzenia itemów miałaby ułatwić zdobywanie itemów tym którzy niechętnie tracą pieniądze na MF czy wysyłanie SMS .

Marylka
24-02-2012, 19:45
nie rozumiem twojej wypowiedzi, ale się domyślam, że proponujesz wprowadzenie tworzenia własnych itemów w grze???


Jeżeli o to Ci chodzi to jestem na nie, ponieważ moim zdaniem jest to beznadziejny pomysł.

TOMEK KŁAMIE GRACZY
24-02-2012, 20:19
Dobra propozycja ale wątpie żeby było realne wprowadzenie czegoś takiego. Po 1wsze - kowal. Samo jego istnienie kłóci się z produkcją własnych itemów w grze. To jak, stworzyć coś potrafimy ale za to naprawić już nie ? Mało realistyczne.

Ogólnie cały pomysł wymagał by byt wielu zmian moim zdań więc raczej nie ma prawa bytu w tej grze. Chociaż kto wie ? Może kiedyś kiedyś, w odległej galaktyce :D

Doktor Lewatywa
24-02-2012, 20:23
Oj odkopywacze... Każdy itemek trzeba najpierw przetestować, żeby balans nie ucierpiał i inne takie, a co dopiero dowolne tworzenie. Poczekajmy na tego kowala...

YourMom
25-02-2012, 07:25
Jak pewnie zauważyliście nie chodzi w tym pomyśle o naprawianie lecz tworzenie itemów od naprawy jest juz Kowal.

ctnn
25-02-2012, 10:26
Ale kowal bedzie tez do ulepszania itemow ;)

Doktor Lewatywa
25-02-2012, 12:09
Jak pewnie zauważyliście nie chodzi w tym pomyśle o naprawianie lecz tworzenie itemów od naprawy jest juz Kowal.
Ale kowal w przyszłości będzie jeszcze ulepszał.
Rzeczywiście, osoby z tak krótkim stażem nie powinny się w tym dziale wypowiadać.

siata
25-02-2012, 12:34
w temacie nie chodzi o tworzenie własnych itemkow z tego co rozumiem o tworzenie itemkow wymyslonych przez administrację a dostępnych tyko poprzez wytworzenie u NPC pomysł dobry
zbieramy składniki z roznych potoworow i tworzymy u NPC eq dostępne tylko w ten sposób
to jest cos takiego jak zbieranie skorup
powinno byc cos takiego jak recepty na dany przedmiot jak ktos grał kiedyś w Diablo2 wie o co chodzi