PDA

Zobacz pełną wersję : Woj a mp



The End
08-04-2011, 11:42
Chciałbym poruszyć bardzo mnie intrygujący temat dotyczący mp u wojownika.
Podobnie jak mag na bieżącą chwilę ma on aż 12 mixów mp do wykorzystania (+ ew mix odrodzenia). Oczywiście nie musi z nich korzystać i tak też jest w istocie. Nie zdarza się by wojownik miał więcej niż te 32 mp i użył mixa many więcej niż 3 razy ( a zazwyczaj używa w walkach pvp 1-2). Co właściwie ma wojownik do swojej dyspozycji za te mp?
1. Leczenie - podstawa i nie ma się co tu rozwodzić
2. Drenaż - jest o nim osobny temat. Moim zdaniem nieprzydatny w walce pvp dla wojownika.
3. Trujący atak - zabiera 14/16/18 mp. Zatruwa przeciwnika zadając jednocześnie standardowe ( albo + 10-20%, nie pamietam więc proszę o uświadomienie) obrażenia. Bardzo przydatne.
4. Trujący pocisk - analogicznie do ataku, ale zadaje obrażenia magiczne. Jedyna sensowna możliwość jego użycia to sytuacja gdy wtrafiliśmy 2 lub 3 trujące ataki a przeciwnik używał antidotów oraz używamy go w momencie gdy ma osłony.(i oczywiście nie używamy zatrutej włóczni). W walce można użyć tylko 3 antidotów, więc ew. zatrucie po raz 4 jest permanentne. Przydatność bardzo ograniczona, ale to jest zdolność dla maga zatem to zrozumiałe.
5. Ożywianie które kosztuje tylko 24 mp. Obowiązkowe w walkach teamowych. W pvp bezużyteczne.
6. Multi atak - tylko teamówki.
7. Mega leczenie. Za słabe na pvp. Dobre na teamy. Koszt to 24/29/34/39 mp.
8. Ataki z atrybutów. - Koszt 8 mp. Zawsze trafia, nigdy nie ma critica. + z atrybutu dodaję się do atrybutu broni a nie do ogólnych obrażeń. Pomimo to może dość znacznie zwiększyć atak. Realnie można przy nabiciu odpowiedniego atrybutu mieć +25% obrażeń. Oczywiście nabijanie takiego atrybutu jest bardzo żmudne i czasochłonne. Poza tym nie ma ciosu krytycznego, a critic może zwiększyć obrażenia o 40%. I zdolność kosztuje 8 mp. Czy warto? Znowu tylko w specyficznych sytuacjach, dość rzadkich. Jeśli się zdecydujemy się na używanie go to warto bić z niego gdy walczymy z magiem o przeciwnym atrybucie. Pomijam fakt że taka sytuacja jest niekorzystna dla wojownika. Warto też próbować użyć jako atak kończący walkę. Te 25% od ataku może zrobić różnice. Czy jest możliwe używanie go standardowo w walkach? Nie. Na ogół. Specyficzną sytuacją są lvl 10-14 gdzie posiadając atrybut lodu z eq kajana można spokojnie mieć 25% a szczęście utrzymać na niskim pułapie, inwestując w atak,szybkość i hp. Ale i tak trzeba mieć te 32mp przynajmniej, żeby skutecznie tej zdolności używać.
I to tyle...

W obecnej sytuacji w walkach pvp wojownikowi nie opłaca się mieć mp. 24 mp dla wojownika bez krzyżyka jest optymalną ilością. Łączy to elementy pvp i teamowe (ożywienie i pojedyncze mega). Wojownik o dużym mp ma sens bytu tylko w walkach teamowych. Na bossach i w pvp odstaje.
Warto byłoby przed updatem podyskutować nad tym zagadnieniem. Jeśli wprowadzać zmiany to upek idealnie się do tego nadaje. Pytanie jest następujące...
Należy to zmienić czy mp ma być dalej ściśle zarezerwowane dla magów?
Zapraszam do dyskusji :)

Phenomenal
08-04-2011, 11:53
Chciałem Ci tylko powiedzieć, że antidotum nie ma ograniczonej liczby użyć w walce, więc peermanentne zatrucie ma miejsce tylko gdy przeciwnik nie ma antidotum.

Mp nie jest potrzebne wojownikowi do niczego, jaki woj nabije atrybut magiczny, żeby wystawić się magowi z przeciwnym atrybutem ?

Proste jest, że opłaca się mieć ilość wymaganą do maksymalnego uleczenia umiejętnością, ale nie jest powiedziane, że na wyższych lewelach też tak będzie. W dwójce na początku wojowie też leczą się gemem, ale potem jakoś nie widać by jakiś dodawał w MP a strategia jest tam rozpracowana prawię do granic możliwości.

Evermind
08-04-2011, 11:59
Ja sam nie walczę PvP, ale czy leczenie jest przydatne w walkach na bossy, a jeśli tak to czy nie bardziej opłaca się mieć 32 mp, aby uzyskać 2x leczenie 3*?

Ps. Ja leczenie nie używam, ale chyba zacznę z tego co tu piszecie :D I właśnie pytanie: Ile leczy Leczenie 2*, a ile 3*? ;)

Pozdro

Goddess Of War
08-04-2011, 12:01
jak dla mnie nie ma co zmieniać ilości mp u woja i tak pewnie będą itemy podobne do krzyżyka później i będą dawać z 20 mp + więc jak dla mnie dobrze jest tak jak jest a jak chcesz z woja zrobić maga bitewnego to dawaj w mp ^^

benerit
08-04-2011, 12:18
sądzę, że pojawi się sporo przydatnych umiejętności, które będą mogli wykorzystywać wojownicy i mana dla nich będzie bardzo przydatna. Na początek fizyczne ataki które mogą nałożyć inne statusy (np spowolnienie), albo używanie kuracji aby zdjąć kilka statusów jednocześnie, albo zdolność ściągająca pozytywne statusy z przeciwników... sądzę, że autorzy gry będą mieli sporo pomysłów i wojownicy na 40lv z 50-80 many będą posiadali :)

The End
08-04-2011, 12:34
@ phenomental: Otóż w kwestii antidotum się mylisz. W walce pvp można go użyć tylko 3 razy. Goddess może poświadczyć.
Nie chodzi mi tu tylko o kwestie tego ile wojownik powinien mieć mp, wypowiadajcie się też w sprawie zdolności.
Moim zdaniem zdolności dla woja (dla maga również chodź jest lepiej) są za ubogie. 2 zdolności jedynie wykorzystuję sie w walce pvp tak naprawdę. Pozostałe dwie na walki drużynowe, 2 są całkowicie niepotrzebne a 3 to sprawa względna i opłacalna jedynie w naprawdę wyjątkowych okolicznościach (drenaż, trujący pocisk i ataki atry). Moim zdaniem jest zbyt ubogo jeśli o nie chodzi. Być może po upie kuracja nabierze sensu w walkach teamowych (oby). Multi póki nie ma walk team vs team jest niepotrzebne dla woja (dla maga i owszem- przeciwko uśpieniu). Drenaż jest do poprawy na tą chwile. Może po upie dojdzie coś co wymusi zwiększenie ilości hp albo znaczne obniżenie ciosów i wtedy stanie się przydatny. Zdolności na pvp są ale jakby ich nie było... U maga też średnio chodź ma on burzę błyskawic która zadaje zadać może znacznie powyżej standardowego ciosu( kosztuje to mp ) i więcej mp na korzystanie z ożywień i mega leczenia.

Phenomenal
08-04-2011, 12:35
No to w takim razie jest to zmiana w stosunku do testów i do tego strasznie kiepska ! W takim razie wojownik z zatrutą włócznią nie ma sobie równych.... Jeżeli faktycznie tak jest to nie jest to zbyt dobre rozwiązanie..

Edit

Jakoś ja dalej mogę użyć w walce tyle antidotum ile chcę ?

Val Gaav
08-04-2011, 12:42
akurat każda zdolność ma specyficzne zastosowanie
trujący pocisk rzuca się ostatkiem mp i wtedy przeważnie ktoś zdejmuje zatrucie a my sobie wracamy mane i mamy jeden cios mniej
atak z atrybutem w połączeniu z buławą lub toporem robi swoje szczególnie jako kończący cios

Chaos
08-04-2011, 12:42
Wg mnie opłaca się właśnie do 30-32MP.
Ale oczywiście na obecnym etapie gry.
Im wyższy lv tym będą lepsze zdolności wymagające większych ilości MP.

Snake
08-04-2011, 13:13
30 32 opłaca się. Starczy na pare leczeń i nie trzeba tracić kolejkę na potke mp

QSQ
08-04-2011, 13:59
Ja mam 24, ale sądzę, że podniosę ale to w przyszłości do 30-32

Coni
08-04-2011, 17:30
Woj musi dawać prawie tyle w MP co mag, to nie dziwne? Mają różdżkę +32 MP, krzyżyk i 62mp w bazowych, 5 hitów, nic prawie w MP dawać nie muszą, tak samo jak i w szczęście, więc mają do wykorzystania tyle samo punktów na mniej statystyk..

Goddess Of War
08-04-2011, 17:32
a ty masz darmowe hity ;] więc nie narzekaj bo wprowadzimy czynnik zmęczenia machaniem mieczem ; ) pomijając to woj nie musi tylko wy chcecie dawać w mp nikt was nie zmusza zresztą krzyżyk i macie 32 mp ;]

Coni
08-04-2011, 17:35
Ta, lecz tracę szybkość kosztem szczęścia, do tego częściej się chybia (może tak samo) niż mag manę ładuję a do tego ma duble ..

Goddess Of War
08-04-2011, 17:37
to załóż broń która nie daje -10% do celności ^^ obecnie gram wojem z toporem i nie widzę tych waszych ciągłych chybień ^^ pomijając to że kryt = 2x mój hit i bijesz też więcej niż mag ;]

Werbe
08-04-2011, 17:38
ja mam wojem 40 mp starcza na 3 uleczenia leczenia na 3 poziomie

Coni
08-04-2011, 17:39
kryt to nie 2x hit .. 1.5 czy 1.4, do tego przy takiej ilości szczęścia jaką dysponuję, powinienem mieć spokojnie więcej trafień, to pewnie wina tych spłaszczeń, zobaczymy na wyższych jak będzie ;)

MylFon
27-04-2011, 17:31
może zrobić jakiś przedmiot co daje ok 20mp aby woj nie musiał marnować stat na magie ?!

Sterz
27-04-2011, 17:33
O ile się nie mylę to Magiczny Krzyżyk dodaje MP.

Chaos
27-04-2011, 21:49
Ten item dodaje więcej:

https://test.my-fantasy.net/game/view.php?t=a&id=159

Coni
27-04-2011, 21:51
Ale to na magów jedynie, na wojów nieopłacalne. Powinien być jeszcze jakiś jeden.

Goddess Of War
27-04-2011, 22:39
coni a frytki do tego?? :> bez przesady i tak macie więcej zdolności niż mag jeszcze many tyle ile mag? :> coś kosztem czegoś coni :O