PDA

Zobacz pełną wersję : Paraliż, a ruch



Kolega Dresa
18-12-2011, 12:11
To chyba błąd, gdy mamy paraliż to na manualu musimy coś zrobić np. uleczyć się miksem życia lv1, gdy mamy paraliż i gramy na auto to tura przemija


Znienawidzona nie był w stanie wykonać ruchu

ReveL
18-12-2011, 12:16
No ,dziwne to jest ;p
Przydała by się opcja "nic nie rób"

Coni
18-12-2011, 12:24
Przeczekasz turę (to 60 sekund) i efekt jest ten sam ;p

Kolega Dresa
18-12-2011, 12:36
Ale to według mnie i tak błąd :p

TeraMisiu
18-12-2011, 15:40
Załóżmy dla uproszczenia, że Twój skrypt auto składa się tylko z poleceń uzupełniania życia i many.
- jeśli HP < 700 to...
- jeśli MP < 20 to...

Na manualu zawsze możesz użyć miksturki.
Przy auto użyjesz tylko wtedy, gdy będą spełnione warunki.

Sprawdź skrypt i warunki jakie miała Twoja postać w momencie paraliżu i zobacz czy faktycznie mogłaś wykonać automatycznie ruch.

Tomi
18-12-2011, 15:47
Może rozwiązaniem było by dodanie komendy "skrypt" - po jej wybraniu wykonujemy taką akcję jaką wykonał by w tym momencie skrypt.

Kolega Dresa
18-12-2011, 15:49
Nie mogłam, ale nie o to mi się rozchodzi ;D W manualnej walce nie ma czegoś takiego jak "pomiń ruch" czy coś w ten deseń :p

Coni
18-12-2011, 15:56
Może rozwiązaniem było by dodanie komendy "skrypt" - po jej wybraniu wykonujemy taką akcję jaką wykonał by w tym momencie skrypt.
O przydałoby się, nie tylko w takiej sytuacji. Czasem ktoś chce sprawdzić jak zachowa się jego skrypt w danej sytuacji to się przyda.


W manualnej walce nie ma czegoś takiego jak "pomiń ruch" czy coś w ten deseń
W skrypcie też nie ma. Po prostu jak nie ma tego uwzględnionego i nie może atakować to po prostu przemija tura.
Przeczekanie tury to ten sam efekt i tak samo pominie, bo zadziała wtedy skrypt a gdy w sytuacji z paraliżem nie wie co wykonać, bo nic nie pasuje to po prostu mija tura.

TeraMisiu
18-12-2011, 15:57
Może rozwiązaniem było by dodanie komendy "skrypt" - po jej wybraniu wykonujemy taką akcję jaką wykonał by w tym momencie skrypt.

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli. :( Przecież skrypt w tym momencie nie może nic wykonać.


Nie mogłam, ale nie o to mi się rozchodzi ;D W manualnej walce nie ma czegoś takiego jak "pomiń ruch" czy coś w ten deseń :p

To co Twoim zdaniem powinien zrobić skrypt, jeśli nie może wykonać żadnego polecenia?

Najprościej chyba dodać polecenie (poniżej warunków leczenia i uzupełniania many) np.:

jeśli moja postać ma status paraliż, to użyj kamienia/runy.

Coni
18-12-2011, 16:01
Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli. Przecież skrypt w tym momencie nie może nic wykonać.
Zadziała tak jak skrypt, a jeżeli skrypt nic nie może zrobić to po prostu pominie turę, chyba oto chodzi.

TeraMisiu
18-12-2011, 16:04
Zadziała tak jak skrypt, a jeżeli skrypt nic nie może zrobić to po prostu pominie turę, chyba oto chodzi.

Przepraszam, ale troszkę się już pogubiłem.
- Skrypt zadziała jak skrypt?
- Przecież teraz tura jest w takim przypadku pomijana ("Znienawidzona nie był w stanie wykonać ruchu")

Tomi
18-12-2011, 16:06
Zadziała tak jak skrypt, a jeżeli skrypt nic nie może zrobić to po prostu pominie turę, chyba oto chodzi.

dokładnie + dodatkowo mogło by się przydać do "nadzorowanego" używania skryptu. Przy dobrym skrypcie można by non-stop używać tej komendy (odpada szukanie komendy i celu) i tylko od czasu do czasu "poprawiać" jeśli skrypt proponuje coś niewłaściwego.

W przypadku paraliżu skrypt proponował by pominięcie kolejki.


@ inne rozwiązanie to dodanie "pomiń kolejkę" w opcjach walki

Kolega Dresa
18-12-2011, 16:29
@ inne rozwiązanie to dodanie "pomiń kolejkę" w opcjach walki
True

ReveL
18-12-2011, 16:48
@ inne rozwiązanie to dodanie "pomiń kolejkę" w opcjach walki
->


Przydała by się opcja "nic nie rób"

Napisałem już to ;)

ew. możesz dodać w skrypcie
Warunek; 1.Jeżeli twoja postać ma status Paraliż.
Użyj przedmiotu mikstura lv1 lub użyj kamienia na przeciwnika ;>

Coni
18-12-2011, 16:49
Lepiej już dodać wykonywanie ruchu wg skryptu - przydatniejsze.
A tak samo można pominąć ruch jeżeli skrypt nie wie co ma zrobić.

Antybristler
18-12-2011, 17:43
Myślę że można dodać taką opcję w menu "Skrypt" (nad atakiem i zdolnościami, zaklęciami, przedmiotami, aby nie zrobić zamieszania) i po wskazaniu tej opcji w opisie (górnej ramce) pojawi się info jakie polecenie się wykona przy obecnych warunkach. Będzie to bardzo pomocne przy tworzeniu, kontrolowaniu i debugowaniu skryptów i wychwytywaniu sytuacji nadzwyczajnych. Zaoszczędzi to także troszkę czasu. Dobrze by było też dodać skróty klawiszowe, np. A-wybiera z plecaka Antidotum i wybieramy i wskazujemy cel.

siata
18-12-2011, 19:38
dokładnie + dodatkowo mogło by się przydać do "nadzorowanego" używania skryptu. Przy dobrym skrypcie można by non-stop używać tej komendy (odpada szukanie komendy i celu) i tylko od czasu do czasu "poprawiać" jeśli skrypt proponuje coś niewłaściwego.

W przypadku paraliżu skrypt proponował by pominięcie kolejki.


@ inne rozwiązanie to dodanie "pomiń kolejkę" w opcjach walki jestem za dodaniem opcji skrypt