PDA

Zobacz pełną wersję : Gospodarka



Ptah
07-04-2011, 10:58
Patrzac na targ codziennie i mechanizmy gry boje sie ze gospodarka w tej grze szybko upadnie tak jak to ma miejsce np w grze tibia;p. Na poczatku zloto dobrze wszystkim dropilo to ceny szybowaly w góre natomiast teraz kiedy malo jest nowych graczy a nowe itemy sie rozmnarzaja w imponujacym tempie, powoli leca w dół.
Chcialbym zaproponowac mechanizmy ktore wystepują w innych grach tego typu:
1. To co by mi sie najbardziej podobalo to posiadanie przez przedmiot energii i przy smierci losowy zalozony albo wszystkie zalozone tracilyby 1 punkt energii i po starceniu calej ilosci np 50 przedmiot by znikal.
Obecnie przedmioty przechodza z rak do rak jest ich coraz wiecej takze po miesiacu beda czesto pewno sprzedawane w cenie sklepowej
2. Limit zalozen - kazdy przdmiot moze byc zalozony np przez 5 postaci czyli po zalozeniu limit zmniejsza sie o 1(limit jest widoczny i oczywiscie ta sama osoba moze zakladac i sciagac ile razy chce) i w konsekwencji piąta osoba posiadajaca ten przedmiot jak go juz nie potrzebuje to moze sprzedac tylko do sklepu
3. Zapomnialem;p

Przynajmniej po zabiegu jak w pkt 1 ludzie nie traktowaliby zgonu jako darmowego teleportu i bardziej by sie zastanowili.

I jeszcze jedna sprawa bosy odnawialne - obecnie jezeli sie padnie mozna podejsc jeszcze raz czyli traci sie tylko troche zlota na miksy i tyle. Uwazam ze nie powinno tak byc i bossy te nawet jak sie padnie powinny byc dostepne normalnie na nastepny dzien (oprocz moze tygrysa bo to troche inny boss) - jakas kara za nieumiejetnosc gry winna byc a tak 10 lvl bija wywerne z pomoca innych, jak sie nie uda to nie ma problemu i jeszcze raz.

Te postulaty oczywiscie utrudniaja gre za co zostane zjechany przez piszacych ponizej ale uważam ze przysluza sie dobru gry. Nie zawsze wszystko co ulatwia gre i czego zada wiekszosc ludu jest dobre;p

Chaos
07-04-2011, 12:19
W tibi mają sposób na taniejące przedmioty.
Po prostu jest wprowadzonych kilku npc (djinny, rashid itp) którzy skupują wiele przedmiotów po interesujących cenach.

Ale mfo3 to na szczęście nie jest tibia.
Co do tematu to na razie nie ma się czym martwić.
Gdy już gra będzie reklamowana w sieci, to na pewno dojdzie bardzo dużo graczy, którzy będą właśnie kupowali niepotrzebne nam eq.

Jacek
07-04-2011, 12:56
Limit transakcji na pewno by pomógł, ale to jeszcze kwestia przyszłości. Jak się problem pojawi to się coś zrobi.

LeFil
29-06-2012, 13:33
Mi to nie pasuję. Jakbym był nowym graczem i co chwila bym przegrywał bójki i z potworami, bo nie mam dobrego eq.
To bu zniechęciło innych graczy.

Doktor Lewatywa
29-06-2012, 13:46
Ale odkop. Zasługuje na diamentową łopatę.
A co do tematu to liczba itemków zmniejszy się gdy wejdzie kowal.

bxp
29-06-2012, 13:54
Mi to nie pasuję. Jakbym był nowym graczem i co chwila bym przegrywał bójki i z potworami, bo nie mam dobrego eq.
To bu zniechęciło innych graczy.

fili ma rację. Poza tym jak ktoś kupi jakiś bardzo dobry przedmiot za dużo kasy i on mu zniknie na próbach pokonania jakiegoś silniejszego bossa lub mini bossa to może się zdenerwować i przestać grać a wtedy będzie jeszcze mniej graczy.

PS: Niedługo powinien być update więc będzie więcej graczy czyli większe zapotrzebowanie na dobre itemy. Wysokie levele będą przechodzić fabułę w Eliar więc będzie mniejszy przyrost tych przedmiotów i ceny pójdą w górę. Czyli niedługo problem się rozwiąże. A przynajmniej na jakiś czas:cool:.

Seitas
29-06-2012, 19:13
A wtedy każdy będzie miał 60 lvl i rok czekania na Devos :D.

Potencjalny Nabywca
29-06-2012, 20:06
A teraz powinniście dostać warny za odkopywanie.