PDA

Zobacz pełną wersję : Zła i dobra droga postaci :D



RoLLeR
06-04-2011, 23:57
Mam taka propozycje. w mfo2 były 2 zakonczenia dobre i złe.
Fajnie by było gdyby w pewnym momencie gry, taka jakby reputacja zaczela dzialac na na nasza postac, wiele questow mogloby miec jakies alternatywy. dobra i zla i tylko wybory gracza decydowalyby o tym jaka droge wybierze. Im bardziej zapuszcza sie w zla droge moglby dostawac za to jakis bonus w postaci dobrego zaklecia, ale za to NPC odnosiliby sie do niego bardziej sceptycznie jesli wiecei o co moze mi chodzic :D za dobra reputacje mozna dostac jakies zaklecie leczace dodatkowe, albo cos i przychylnosc NPC. np. Bylyby zaklecia, ktore wymagaja dana ilosc zlej badz dobrej reputacji zeby je uzywac.
Przyklad: Kot Klemensa, ktorego musimy uratowac. Mielibysmy mozliwosc uratowac go i oddac Klemensowi, lub tez po pokonaniu galarety po prostu zostawic kota, lub go zabic czy cokolwiek innego i w takim wypadku zyskalibysmy zla reputacje. Pierscionek Fiony sprzedac zamiast oddac go jej. Takie proste przyklady. Wiem ze trudne do wprowadzenia ale to tylko propozycja, taka luzna :D Cos na wzor gothic 3, gdzie byla reputacja u buntownikow, orkow czy asasynow, wiecie o co chodzi :D

Goddess Of War
06-04-2011, 23:59
ciekawy pomysł :)

Tomi
07-04-2011, 00:11
pomysł ciekawy, ale nie na nasze możliwości.
Każdy quest musiał by mieć po kilka wariantów, dalsze questy musiały by brać pod uwagę coraz więcej wyborów dokonanych wcześniej - kombinacji wyszło by z tego setki.

RoLLeR
07-04-2011, 00:18
pomysł ciekawy, ale nie na nasze możliwości.
Każdy quest musiał by mieć po kilka wariantów, dalsze questy musiały by brać pod uwagę coraz więcej wyborów dokonanych wcześniej - kombinacji wyszło by z tego setki.
tak wlasnie myslalem, to strasznie rozbudowane gry na quest na 100 lvl bedzie wplywac kazdy poprzedni. Chociaz sama reputacja na ilosci pkt by to ulatwila. Np. kiedy na 50 lvlu mamy wiecej niz 25 reputacji NPC sa nam przychylne pomagaja etc, ponizej 25 neutralne, z ponizej -10 np. coraz bardziej nam utrudniaja niekiedy nas zaatakuja czy cos podobnego. Tak czy siak to napewno trudne przedsiewziecie i rozumiem brak checi w tym kierunku :P

Luxferre
06-06-2011, 16:19
jestem za ale z zabiciem kota sie uśmiałem ewentualnie jeszcze dodać coś takiego że razem z kotem będziesz walczyć...za to będzie zła reputacja

Ash
06-06-2011, 16:21
Po co odkopujesz stare tematy?