PDA

Zobacz pełną wersję : Statystyki - jak proponujecie zorganizować dział?



ADIHC1
06-04-2011, 20:58
No właśnie, coś mi się wydaje, że jednak potrzebny będzie na to osobny dział. Teraz tylko pytanie, jak powinien wyglądać?

1. Tak, jak na starym forum (https://forum.my-fantasy.net/viewforum.php?f=121)? Brak możliwości pisania nowych tematów, całość pomocy zorganizowana byłaby w dedykowanych, podzielonych na określone przedziały poziomowe, tematach?

2. Na wzór poradników Projektu MF? To znaczy, powstawałyby poradniki "statystyki na przedział X-Y poziom by nick-autora-poradnika" i w nich trwałyby ewentualne dyskusje?

3. ???

Coni
06-04-2011, 21:04
Jak dojdzie zwiększenie poziomu proponuję, żeby dział ze statystykami został podzielony na tematy tak jak było w mf2 tylko niekoniecznie takie przedziały muszą być.
Proponuję, żeby każdy zakładał swój własny temat (zakończone można usuwać) z podaną profesją i lvl (np. Woj 15lvl). W temacie musiałby napisać swoje statystyki, może też i eq, także czy chce grać PvP czy na bossy. Mógłby też dodać czy zamierza wykonać reset statystyk czy woli naprawić statystyki na kolejnych poziomach.

ADIHC1
06-04-2011, 21:05
Nie będzie robił się w ten sposób za duży bałagan?

Coni
06-04-2011, 21:08
To zależy ile osób by chciało pomocy i zakładało tematy, jeśli szybko autor otrzyma odpowiedź i pozwoli zamknąć (skasować?) to nie będzie problemu. Myślę, że większy może być bałagan w jednym temacie, który potem będzie miał x stron i to on zostanie zaspamowany.
Ja tylko rzuciłem propozycję, niech inni gracze/admini też się wypowiedzą jak to widzą.

ADIHC1
06-04-2011, 21:21
To zależy ile osób by chciało pomocy i zakładało tematy
Obawiam się, że bardzo dużo. Obawiam się też o to, że (z czasem) nie będzie chętnych do (regularnej) pomocy, stąd osobiście skłaniałbym się ku wersji poradnikowej.

Coni
06-04-2011, 21:24
Gdy będą poradniki jak rozdawać statystyki to i tak sądzę, że wiele osób będzie pytało nadal o statystyki, bo wolą otrzymać odpowiedź konkretnie do ich postaci, statystyk.

Kasej
06-04-2011, 22:35
Moim zdaniem powinien byc dział
Statystyki
i każdy może tematy, z "Tagami" np 1-20, 21-40 ( jak by dało radę zrobić 2 tagi to jeszcze woj lub mag )
I w tym dziale jeszcze jeden poddział "Gotowe Taktyki Graczy"

STRAZAK
07-04-2011, 18:43
chyba w żadnym skrypcie nie idzie 2 tagów zrobić, nigdy nie widziałem, ale kasej twoja wizja jest dobra :)

Drizzt
07-04-2011, 18:45
to się nigdy nie skończy, ale poradnik zmniejszył by ilość pytań z pewnością. Jednak ta najbardziej irytująca grupa ludzi szukająca pomocy nadal pozostanie. Mówię tutaj o postach typu

ej jak dawac w staty teraz plis pomozcie muszom byc dobre i musze bic wszystkich joł

Jedynym rozwiązaniem było by przygotowanie konkretnych poradników i zablokować/zabronić możliwości pisania o pomoc w statach.

STRAZAK
07-04-2011, 18:47
I nagradzanie warnami/banami na tydzień (dłużej/krócej) za pisanie tego gdzie popadnie na forum mimo że zakaz pisania próśb

ADIHC1
07-04-2011, 19:28
Moim zdaniem powinien byc dział
Statystyki
i każdy może tematy, z "Tagami" np 1-20, 21-40 ( jak by dało radę zrobić 2 tagi to jeszcze woj lub mag )
I w tym dziale jeszcze jeden poddział "Gotowe Taktyki Graczy"
I tak też będzie. Postanowione ;)

Później wyklikam.

Sunflora
16-04-2011, 13:50
Jeśli adihc chcesz wprowadzić tak jak było na starym forum to od razu mówię nie - głupi pomysł
Pamiętacie czasy fortalu ?
Tam miał klimat , każdy gracz opisywał swoje statystyki na danego bossa lub level

Gansey
06-05-2011, 01:29
Osobny dział już powstał z tego też względu pozwolę sobie zamknąć.