PDA

Zobacz pełną wersję : Przelewanie ranku



The End
06-04-2011, 01:43
Zakladam temat by wyrazić opinie na temat tego co gracze wyprawiają do 5 lvl.
Przelewanie ranku na lvl 1-5 to standard. Obecnie wchodzi nam nowa "gwiazda" o nicku meight. Już wbił 150 ranku a zaraz pewnie i dobije 200 jak ice axe. Problem w tym ze ponad polowa jego walk rankingowych wyglada tak ,że przeciwnik poddaję się w 1 turze.
;) :cool:
Żenujące... Dlatego proponuje żeby coś w końcu z tym zrobić... Zamiast bawić się w robienie langa i fabuły lepiej byłoby uporządkować obecne sprawy. Po updatecie nowego miasta będzie w końcu ten sam proceder. Więc propozycja ashovera należy wprowadzić jak najszybciej. Poza tym może jednak warto wziąć się za zdefiniowanie słowa "przelew" i dodać do regulaminu odpowiedni paragraf jak to było w mf2. Inaczej równie dobrze można usunąć ranking pvp. Może to też jest sposób? Bo zostawienie tak błędnie fukncjonującego systemu jest okazaniem braku szacunku graczom którzy ciężko pracowali by okazać się tymi najlepszymi.
Pozostawiam to decyzji administracji. Natomiast wiem ,że prawo nie działa wstecz zatem proponuje wszystkich graczy dokonujących takiej działalności po prostu pobanowac "bezprawnie" ... Czasem racja nie leży po stronie prawa...
A oni myslę że też to zrozumieją bo w końcu zapewne biorą taką możliwość pod uwagę. :)
Liczę że temat zostanie podjęty i rozwiązany w tej czy innej formie.

Meight
06-04-2011, 02:06
I tak czy siak nie będę stał wiecznie pod dill więc w końcu na 10tym powiedzmy pójdę sobie na jakiegoś tygrysa np i zjedzie mnie taki 20 lwl jak Ty a ja stracę rank więc o co się martwisz :) Jak już grać nie fair to na całego co nie :D

The End
06-04-2011, 02:13
Nie, nie jestem wściekły. Jestem [cenzura] wściekły. Jak administracja nie rozwiąże problemu to kończę grać. ;]
Nikt nie będzie ze mnie robił idioty. Ja ciężko pracowałem na to co mam jak również zdecydowana większość graczy.
A ty kolego niszczysz to na co zapracowali. Tak być nie może. Najśmieszniejsze ,że kpisz będąc pewnym braku konsekwencji. Jeśli tak ma się zaczynąc nowa formuła mfo to może lepiej żebyśmy sobie wszyscy dali z tym spokój.

Meight
06-04-2011, 02:17
A skąd Ty możesz wiedzieć, że ja nie jestem pewien konsekwencji. Przykro mi ale ta gra nie jest uczciwa i takie są realia. Pogódź się z tym albo giń bo ewolucja nie szanuje słabych osobników :D

i proszę mi tutaj nie przeklinać kolego,
to forum odwiedzają również osoby nie pełnoletnie !

QSQ
06-04-2011, 07:11
Nie ma to jak łamać zasady i cieszyć się z tego.

Napisałeś, że ta gra nie jest uczciwa...Tylko jak na razie nie spotkałem gracza który byłby oszustem, na razie są 2 przypadki...Ice Axe i Ty kolego.

Meight
06-04-2011, 07:15
Ale kto Ci powiedział, że ja się z tego cieszę. Wolałbym grać na starych zasadach tak jak w dwójce czyli uczciwie ale się niestety nie da :)

Na jakiej podstawie nazywasz mnie oszustem ? Kogo oszukałem ?

QSQ
06-04-2011, 07:30
Nas, graczy oszukałeś przelewając sobie rank...

Wcale się nie cieszysz, cytuję "Jak już grać nie fair to na całego co nie "

Meight
06-04-2011, 07:36
No ale ja dalej nie widzę radości w tym stwierdzeniu. Czy tam jest napisane hip hip hura? Nikogo nie oszukałem. Oszustwo kolego polega na świadomym wprowadzeniu w błąd w celu uzyskania z tego tytułu korzyści, więc o oszustwie nie możemy tutaj mówić pod żadnym pozorem.

Sax
06-04-2011, 08:32
Jednak oszukujesz jak sam napisałeś
Oszustwo kolego polega na świadomym wprowadzeniu w błąd w celu uzyskania z tego tytułu korzyści... Świadomie ? Świadomie ! Korzyść rank i pniesz się do góry, więc jak to nazwać jak nie korzyść ?

Knx
06-04-2011, 08:35
Powtarzam swoją wypowiedź z innego tematu:

Przelewa, niech przelewa. Jak dostanie bana czy coś to już jego problem, nie wasz. Ja osobiście nie patrze na ranking, gra to ma być zabawa, a nie, że przychodzisz z pracy do drugiej pracy w domu, żeby nabić jakieś punkty i być pierwszy w ranku. Nic to nie da, że będziesz na samym szczycie.

The End
06-04-2011, 10:35
Knx, ale weź pod uwagę że niektórzy grają na rank. Mnie osobiście nie bawi mf3 w takiej formie jakiej jest. Przestałem grać w 2 dawno temu a do 3 wróciłem nie po to żeby przejść fabułę. Gram żeby być najlepszy i moim celem jest top 1 w pvp a potem koniec. Niczego więcej nie chce niż udowodnić sobie że mogę znowu być 1. Mimo iż mam tylko jeden cel to jednak stosuje zasady fair do innych graczy. Bo darze ich szacunkiem i to oni tworzą wraz ze mną grę. Ale tacy jak on... Nie dość że ewidentnie wykorzystują luki w systemie, - co samo w sobie nie jest takie złe, przecież każdy chce skorzystać na błędach- , to co gorsza okazują brak szacunku innym graczom. Tobie pomimo iż nie obchodzą cie punkty za pvp również. I do tego śmieję się nam prosto w twarz. Pozwól, że zacytuje Shawa : "Najgorszym naszym grzechem nie jest nienawiść, ale obojętność, bo jest nieludzka." Nie można w tego ten sposób zostawić. Pal licho cyferki, ale to jest przyzwolenie na zło. I obojętnie jaki ma ono wymiar w tej czy innej formie się zakrada. Może jest ona dość banalna, ale jak to możliwe by głos 1 gracza który nagina prawo mógł znaczyć więcej niż kilkadziesiąt głosów uczciwych graczy? To jest właśnie to zło. Demokracja to nie liberum veto które prowadzi do absurdów a my jako polacy coś o tym wiemy. :)
Trzeba po prostu jemu i iceowi (chodź ice nabił też rank uczciwie) odjąć punkty za wszystkie ustawione walki. I tyle.
A żeby się sytuacje nie powtarzały należy tak jak ashover wprowadzić limit nie na walki między graczami ale na walki między kontami. + Jam bym jednak odjął limit spadku punktów rankingowych. Ranking mógłby spaść do 0, ale gracze dostawaliby ranking za walki do 100 pkt zawsze. Te 2 zmiany naprawiłyby cały problem.

Goddess Of War
06-04-2011, 10:41
już mi się wczoraj o 2 w nocy niechciało opisać ile widziałem postacie o nickach xjakjdnxajxajx już dokładnie nie pamiętam mówię sobie wstanę rano i ktoś będzie top 3;] dużo się nie pomyliłem . Kochana Administracjo pora coś z tym zrobić ^^

Nyhariel
06-04-2011, 10:56
huhu Meight jaki Ty jestes niesamowity, same wygrane i 2 w rankingu ;] powiedz mi, tylko szczerze, uwazasz, ze zaslugujesz na to miejsce? jestes z tego dumny? co z tego, ze masz pare punktow jak patrza na Ciebie gorzej niz na osobe, ktora ma startowe 50 punktow ;] zreszta, szkoda slow...

tym razem kara nie powinna ominac tego gracza, Ice jeszcze rozumiem, pierwszy przypadek...

Loozer
06-04-2011, 10:59
Dokładnie nie można już dłużej akceptować takich poczynań graczy , albo gra jest zrobiona dla ludzi którzy chcą grać i umieją grać fair , albo dla samowolki , która nie stosuje się do zasad gry i łamie je by zdobyć pkt.pvp i tym samym nie stara się oszukać/zlekceważyć innych graczy , ale i samych GM'ów więc naprawdę pora wyłapywać takich graczy.

Meight
06-04-2011, 11:42
Eh panowie panowie. Chyba was ponosi fantazja.


huhu Meight jaki Ty jestes niesamowity, same wygrane i 2 w rankingu ;] powiedz mi, tylko szczerze, uwazasz, ze zaslugujesz na to miejsce?

Tak . Między innymi pokonałem top1 pvp w uczciwej walce.


jestes z tego dumny?

Nie


co z tego, ze masz pare punktow jak patrza na Ciebie gorzej niz na osobe, ktora ma startowe 50 punktow ;] zreszta, szkoda slow...

Nie interesuje mnie na to jak kto na mnie patrzy. Nie szukam tutaj kolegów.


tym razem kara nie powinna ominac tego gracza, Ice jeszcze rozumiem, pierwszy przypadek...

Jakie to ma znaczenie który to przypadek ?


I tutaj już będzie ciekawiej..



Knx, ale weź pod uwagę że niektórzy grają na rank. Mnie osobiście nie bawi mf3 w takiej formie jakiej jest. Przestałem grać w 2 dawno temu a do 3 wróciłem nie po to żeby przejść fabułę. Gram żeby być najlepszy i moim celem jest top 1 w pvp a potem koniec. Niczego więcej nie chce niż udowodnić sobie że mogę znowu być 1.

Urzekła mnie Twoja historia.



Mimo iż mam tylko jeden cel to jednak stosuje zasady fair do innych graczy.

Zwłaszcza łapiąc na mapach z bójkami dużo słabszych graczy, dla mnie to jest akurat nie fair, że muszę się obawiać cały czas kogoś kogo stać na doładowanie konta w grze i szybsze wbicie wysokiego lewelu


Nie dość że ewidentnie wykorzystują luki w systemie, - co samo w sobie nie jest takie złe, przecież każdy chce skorzystać na błędach-

Proszę proszę i tutaj już wychodzi z Ciebie zło jak sam to napisałeś! Jakbyś nie zauważył to zrobiłem to celowo w jak najbardziej ordynarny sposób ale widocznie nie potrafisz dotknąć głębszego przekazu.


, to co gorsza okazują brak szacunku innym graczom.

No przepraszam Cię bardzo ale jeżeli szukasz szacunku w grze internetowej to chyba masz poważne problemy z własną samooceną na co z resztą wskazuje również Twoje wcześniejsze stwierdzenie na temat udowadniania sobie czegokolwiek. Idź do lokalnego domu pomocy społecznej i idź na 2 godziny w tygodniu pomóc jakiejś starszej Pani to wtedy możesz to nazwać udowadnianiem czegokolwiek sobie.


I do tego śmieję się nam prosto w twarz.

Znowu wyolbrzymiasz fakty. Czy ja gdziekolwiek wyśmiałem jakiegoś gracza? nie bo nie odczuwam takiej potrzeby. Ja nie muszę sobie tutaj niczego udowadniać :) Emocje są mi prawie że obce w tej materii.


Pozwól, że zacytuje Shawa : "Najgorszym naszym grzechem nie jest nienawiść, ale obojętność, bo jest nieludzka."

O nie, chłopie ja nie wiem czy Ty próbujesz swoimi przemowami wpłynąć na administracje, ale jeśli nie to poważnie zastanów się czy nie za bardzo się w to wczuwasz ?



Nie można w tego ten sposób zostawić. Pal licho cyferki, ale to jest przyzwolenie na zło.

Jesteś wyznawcą szatana :D ???


I
obojętnie jaki ma ono wymiar w tej czy innej formie się zakrada. Może jest ona dość banalna, ale jak to możliwe by głos 1 gracza który nagina prawo mógł znaczyć więcej niż kilkadziesiąt głosów uczciwych graczy?

Którzy zadowoleni siedzą sobie pod wiekowym lasem albo gdzie indziej to już bez znaczenia i polują na słabszych graczy :) Uczciwych graczy z honorem i pasją bicia mniejszych leweli - to jest to.


To jest właśnie to zło.

Znowu przejawia się przez Ciebie jakaś dziwna pasja :D


Demokracja to nie liberum veto które prowadzi do absurdów a my jako polacy coś o tym wiemy. :)
Trzeba po prostu jemu i iceowi (chodź ice nabił też rank uczciwie) odjąć punkty za wszystkie ustawione walki. I tyle.
A żeby się sytuacje nie powtarzały należy tak jak ashover wprowadzić limit nie na walki między graczami ale na walki między kontami. + Jam bym jednak odjął limit spadku punktów rankingowych. Ranking mógłby spaść do 0, ale gracze dostawaliby ranking za walki do 100 pkt zawsze. Te 2 zmiany naprawiłyby cały problem.

Niestety nie naprawiłyby. Normalnymi są teraz praktyki typu PW od wysokich poziomów w stylu idziesz ze mną na bossa ? Choć pokażę Ci gdzie jest smok mroku - dalszej części już nie muszę dopisywać :)



Pamiętam jak kilka lat temu znalazłem MFO. Otwieram grę w przeglądarce, patrzę co to *^&%&( jest ? Mapka 5x5 cm. Ale czekaj . Czemu tyle osób w to gra. Coś w tym musi być. I tak mnie wsysło na hmm 4 lata o ile dobrze liczę już minęły. W jaki sposób ta gra zdobyła taką popularność ? Poprzez walki PVP. Jednak już po zmianach oraz trendach w dwójce było jasne że bardziej dochodowymi graczami byli Ci, co wysyłali smsy na ruchy. NIe ma w tym nic złego ale należy cały czas pamiętać, że gdyby nie duża ilość graczy którzy walczyli PVP to nikt by w to nie grał, bo nie wierzę, że ktoś by słał smsy na grę w którą gra 10 osób. Teraz PvP umiera śmiercią naturalną ! Zlikwidowanie standardowego rankingu z dwójki, zniesienie limitu ataku oraz systemu statystyk spowodowała, że oblicze PvP tej gry zmieniło się diametralnie. Na dzień dzisiejszy gra nie promuję graczy którzy płacą, ale zaraz zaraz, skoro obligatoryjnie najlepszym w rankingu będzie ten, kto najszybciej będzie wbijał lewele to chyba jednak promuję :D W innych grach gdzie np za kasę można kupić lepszy ekwipunek jest lepsza sytuacja bo ma się jakieś szanse przy włożeniu xxx pracy na wygraną, a tutaj jak ja mam pokonać na powiedzmy 17 tym chociażby 20 ty poziom :D


I od razu odbijam argument który na pewno padnie, że bójki nie są aktywne na mapach wymaganych do przejścia fabuły.

Ok ja o tym wiem i umiem sobie z tym poradzić, ale tu chodzi o to jakie perspektywy to daje tym mniej honorowym na wykorzystywanie innych słabszych, mniej wiedzących :)

Taka jest prawda, że gracze na wysokim poziomie w ogóle nie walczą miedzy sobą, tylko polują na mniejsze lewele albo sprytnie wystawiają sobie takich graczy jak np wspomnianym sposobem ze smokiem. I teraz pokaż mi jeszcze raz niesprawiedliwość gdzie leży, bo jakoś o tym nie widzę żebyś wspomniał gdzieś na forum :D A ja wiem, za dobrze się siedzi na górnym lewelu co nie i za wygodnie jest wiekowym lesie :D


Miałem jeszcze napisać dużo ale jakoś mi się odechciało :)



Aha , pamiętaj że ja wbiłem co miałem wbić i już fizycznie nie jestem w stanie wbić więcej chyba że setkami kont, a za miesiąc 200 ranku to będzie 100 miejsce w rankingu :) To chyba też umknęło Twojej uwadze :D ale widocznie emocje tak w Tobie wzburzyły, że po prostu zabiły zdolność logicznego myślenia :D

Dzięki za minusową karmę, czuję się zaszczycony po prostu :) przepraszam, że nie wszystkim odpisałem ale jestem zmęczony po nocy :D

Pozdrawiam wojowników z wiekowego lasu !! :cool:

Val Gaav
06-04-2011, 11:49
zrobić naliczanie rankingu dopiero od 30 lv i będzie po kłopocie

Goddess Of War
06-04-2011, 11:50
Taka jest prawda, że gracze na wysokim poziomie w ogóle nie walczą miedzy sobą, tylko polują na mniejsze lewele albo sprytnie wystawiają sobie takich graczy jak np wspomnianym sposobem ze smokiem. I teraz pokaż mi jeszcze raz niesprawiedliwość gdzie leży, bo jakoś o tym nie widzę żebyś wspomniał gdzieś na forum :D A ja wiem, za dobrze się siedzi na górnym lewelu co nie i za wygodnie jest wiekowym lesie :D


Miałem jeszcze napisać dużo ale jakoś mi się odechciało :)



Aha , pamiętaj że ja wbiłem co miałem wbić i już fizycznie nie jestem w stanie wbić więcej chyba że setkami kont, a za miesiąc 200 ranku to będzie 100 miejsce w rankingu :) To chyba też umknęło Twojej uwadze :D

chodzi raczej o sposób wbicia twojego ranku ..... 20 lvl walczą między sobą ^^ ja np nie atakuje słabszych na tygrysach czy smoku więc nie generalizuj proszę cię a nie raz pomogłem przez co i przegrałem ale mówi się trudno ^^

Meight
06-04-2011, 11:55
chodzi raczej o sposób wbicia twojego ranku ..... 20 lvl walczą między sobą ^^ ja np nie atakuje słabszych na tygrysach czy smoku więc nie generalizuj proszę cię a nie raz pomogłem przez co i przegrałem ale mówi się trudno ^^

Chwała Ci za to dobry człowieku. Nie napisałem wszyscy gracze tylko gracze :)

Tomi
06-04-2011, 12:27
Przystopujcie trochę.

Obecna sytuacja nie jest dobra i będą zmiany w tej kwestii, ale należy też na spokojnie stwierdzić, że takie przelewanie (nie robiąc multikont!) jak na razie daje możliwość wbicia ok. 200 pkt rankingowych - potem zyski są już raczej mizerne i taka osoba nie ma szans na top w dłuższej perspektywie, ale oczywiście sam fakt przelewów kuje w oczy. Tak naprawdę to jest nabicie 100 pkt, bo z 50 do 100 można nabić na kimkolwiek bez żadnego problemu.

Po ograniczeniu walk w ramach konta usera + ranking od 5 levelu (a może 10?), nawet nabijanie tych 200 pkt nie będzie opłacalne czasowo.
Chcemy też nie przyznawać dropów złota i eq za zabicie mniejszego lv, ale z rankingiem sprawa trochę inaczej wygląda.
Nie jestem przekonany czy sytuacja gdzie tylko 10 lv są w top (stojące z lv, bo łatwo trzepać newbie) jest pożądana. Rozwiązanie w postaci przedziału lv rankingu takie zachowania poniekąd promuje.

mnietuniema
06-04-2011, 12:28
He,he,he... Spodziewałem się czegoś takiego, ale Admini nie widzieli tu problemu... ;) Przynajmniej do 100pkt ranku.

Po pierwsze - "trochę" się zdziwiłem, że już 1 lvl może walczyć, blokada do 5 w mfo2 to było dobre rozwiązanie.

Tu można robić nowe postaci i nawet multi nie ma ;) Choć jakby poszukać... :cool:
Ale nawet teraz możliwość robienia od razu multum postaci na jednym koncie to przesada...

Meight
06-04-2011, 12:38
Przystopujcie trochę.

Obecna sytuacja nie jest dobra i będą zmiany w tej kwestii, ale należy też na spokojnie stwierdzić, że takie przelewanie (nie robiąc multikont!) jak na razie daje możliwość wbicia ok. 200 pkt rankingowych - potem zyski są już raczej mizerne i taka osoba nie ma szans na top w dłuższej perspektywie, ale oczywiście sam fakt przelewów kuje w oczy. Tak naprawdę to jest nabicie 100 pkt, bo z 50 do 100 można nabić na kimkolwiek bez żadnego problemu.

Po ograniczeniu walk w ramach konta usera + ranking od 5 levelu (a może 10?), nawet nabijanie tych 200 pkt nie będzie opłacalne czasowo.
Chcemy też nie przyznawać dropów złota i eq za zabicie mniejszego lv, ale z rankingiem sprawa trochę inaczej wygląda.
Nie jestem przekonany czy sytuacja gdzie tylko 10 lv są w top (stojące z lv, bo łatwo trzepać newbie) jest pożądana. Rozwiązanie w postaci przedziału lv rankingu takie zachowania poniekąd promuje.


No tak, dochodzimy tutaj do ciężkiej sytuacji , jako że wyeliminowane zostało doświadczenie za walki pvp. \

Ale popatrzmy na to z innej strony, jak myślisz Tomi ile można siedzieć na jednym lewelu i patrzeć się w monitor skoro jest ograniczenie rankingowe ? Po wbiciu x rank nie ma z kim walczyć. Jakoś nie było ale jeśli chodzi o usunięcie standardowego rankingu vel v.2, jednak jeśli chodzi o przedział rankingowy to już jest problem. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że to jest celowe działanie mające na celu wymusić jak największą rotację w top. oraz promowanie wbijania lewelu zamiast gry na rank. I błędne jest w tym momencie Twoje stwierdzenie "trzepanie na newbie" gdyż dzięki przedziałowi rankingowemu po zdobyciu x walk nie ma już możliwości walk z newbie, no chyba że newbie wbijają tyle ranku. Jedno przeczy drugiemu w tym momencie.

Tomi
06-04-2011, 12:43
He,he,he... Spodziewałem się czegoś takiego, ale Admini nie widzieli tu problemu... ;) Przynajmniej do 100pkt ranku.
Nadal uważam, że nabicie 50->100 to nie jest żaden problem, bo tak jest skonstruowany system, że faktyczna walka o rank zaczyna się od 100 pkt.

Natomiast nabicie od 100 do 200 to też nie jest jakiś ogromny problem, bo z biegiem czasu taki rank to będzie nic specjalnego.
Bardziej powoduje to szkody "wizerunkowe", że tak się wyrażę no i złe nawyki może promować ;]

Meight
06-04-2011, 12:45
Jako doświadczony w tej kwestii powiem tyle, że blokada walk rankingowych od 5tego poziomu wyeliminowała by ten problem. Nabicie jednego konta na 100 punktów zajmowało by kilka ładnych godzin ostrego naparzania po klawiaturze

Tomi
06-04-2011, 12:49
Jak na razie wszystko wskazuje na to, że to jest celowe działanie mające na celu wymusić jak największą rotację w top. oraz promowanie wbijania lewelu zamiast gry na rank.
Ma promować grę na rank w ramach wyższych poziomów, a nie na najniższych.

Meight
06-04-2011, 12:51
Wyższych czyli najwyższych na dany moment :) Za rok będę musiał wbić 100 lwl żeby zacząć grać na rank tak ? Dobre posunięcie :D

Chaos
06-04-2011, 13:03
Czyli aby być top1 rank to trzeba też top1 exp i wysłać mase sms na pkty energi?
Wg mnie na każdym lv powinna być możliwość wbicia dobrego ranku.
Bo przecież to pvp jest głównym atutem tej gry.

Teraz jest dobrze bo jest ta blokada lv.
Ale jak ją zniesiecie, to niektórzy pokupują sobie masę pktów i po wbiciu h lvl będą tylko stali i trzepali łatwy rank.

Jeśli w taki sposób ma wyglądać top ranku, to nawet nie zamierzam walczyć w tej edycji.
0 taktyki, 0 myślenia.
Tylko bicie 2x mniejszych graczy którzy składają się na hita.

Meight
06-04-2011, 13:09
Dobrze prawi ! Polać mu !

Ale widzisz co po niektórym to odpowiada i jeszcze rzucają teksty typu zło ! Niesprawiedliwość ! Na stos z nim !

Zaraz usłyszymy, że to fabuła jest głównym aspektem tej edycji a pvp dodatkiem mającym na celu zapełnienie czasu po jej ukończeniu :D Na chwilę obecną 90 % rankingu będzie krążyło wśród top lvl :)

Ale nie przesadzaj, jakaś taktyka musi być ! W końcu trzeba zaplanować przyczajenie się i atak znienacka a to też wymaga myślenia :D

Zawsze można w sumie pisać PW do mniejszych leweli czy nie chcą nowego bossa zobaczyć, ale ten temat może pomińmy :D

Tomi
06-04-2011, 13:16
jeśli społeczności "rankerskiej" nie będzie przeszkadzać, że topowi gracze będą pewnie głównie low-levelowi, to można rozważyć nie przyznawanie ranku za niższe lv albo w ogóle wywalić rank w bójkach. Nie jest to jednak zbyt "naturalne" i były narzekania na taki stan rzeczy w MF2.

Goddess Of War
06-04-2011, 13:17
odpowiadam takim Coni Timbo cropp czy deys ; P ale da się na niskim lvl wbić rank : ) tylko trzeba uważać na lokację z bójkami ^^ jak dla mnie może ranku nie być w bójkach ^^ pod warunkiem że to jest 20 vs 10-18 ; ) bo uważam że za wyższy lvl czy ten sam powinien być ^^

Chaos
06-04-2011, 13:21
Dlatego trzeba coś z tym zrobić.
Bo wiele graczy ciężko zarobiony rank poprzez normalne walki, traci głupio na lokacji z bójkami.
To naprawdę potrafi zniechęcić do gry.
Ciężko walczysz z innymi graczami na swoim poziomie, używasz różnych miksów rege, odnowienia, a potem jakiś noob który ma +5lv więcej zabija cię bez problemu i ma darmowy rank.

Jeśli tego nie zmienimy,
to niedługo (po zniesieniu blokady lv) może się okazać że top1 będzie jakiś 10 letni rozpieszczony dzieciak który kupuje esy za kasę rodziców.

Goddess Of War
06-04-2011, 13:23
Dlatego trzeba coś z tym zrobić.
Bo wiele graczy ciężko zarobiony rank poprzez normalne walki, traci głupio na lokacji z bójkami.
To naprawdę potrafi zniechęcić do gry.
Ciężko walczysz z innymi graczami na swoim poziomie, używasz różnych miksów rege, odnowienia, a potem jakiś noob który ma +5lv więcej zabija cię bez problemu i ma darmowy rank.

Jeśli tego nie zmienimy,
to niedługo (po zniesieniu blokady lv) może się okazać że top1 będzie jakiś 10 letni rozpieszczony dzieciak który kupuje esy za kasę rodziców.

top jeden może być ten dzieciak byle to nie było na zasadzie że 40 lvl bije 10 :0

Chaos
06-04-2011, 13:29
No właśnie tak to będzie na lokacjach z bójkami.
Top1 np. 40lv pójdzie sobie na polane tygrysów i będzie bił takie 10lv.
Nawet włączenie sos nic nie pomoże.

Meight
06-04-2011, 13:29
Bójki to dobra rzecz, zwłaszcza że są dostępne w lokacjach z bossami które dają najlepsze eq :) Prosta zasada - chcesz koks ek musisz ryzykować, kto nie będzie chciał to nie będzie :) tak pięknie było wszystko rozwiązane w dwójce, przedział lewelowy i brak ranku za słabsze lewele. Ja rozumiem w tym momencie chęć ukrucenia rankerów na 5 tym poziomie, ale zauważmy że w sytuacji kiedy jest przedział rankingowy to na każdym praktycznie przedziale lewelowym będzie tyle samo ranku bo po osiągnięciu x pkt szansa na znalezienie przeciwnika z odpowiednią ilością pkt rank będzie drastycznie spadać. W pewnym momencie taki gracz aby się nie zanudzić na śmierć i tak wbije kilka leweli bo nie wierzę, że ktoś będzie lubił patrzenie się w monitor ewentualnie chodzenie dookoła portalu w eterni :D


Jeśli tego nie zmienimy,
to niedługo (po zniesieniu blokady lv) może się okazać że top1 będzie jakiś 10 letni rozpieszczony dzieciak który kupuje esy za kasę rodziców.

No właśnie tak to będzie na lokacjach z bójkami.
Top1 np. 40lv pójdzie sobie na polane tygrysów i będzie bił takie 10lv.
Nawet włączenie sos nic nie pomoże.

Nic dodać nic ująć :) Trzeba znaleźć jakiś złoty środek bo to dzięki takim graczom mamy szanse grać my :) Nawet niestosowne jest tutaj nazywanie tego rozpieszczonym dzieciakiem, nie tylko ze względu na ich wkład w grę, ale po prostu dlatego, że nie każdy kto ma bogatych rodziców musi być od razu rozpieszczony. Skoro rodzice mają to czemu mają mu nie dać, tu bardziej chodzi o to żeby nie ulegać dziecku na jego zachcianki a nie żeby mu nie dawać pomimo że się ma :) Ale w sumie to nie temat o wychowywaniu dzieci buehehehe

Nyhariel
06-04-2011, 13:31
PS. Kolejny gracz na 5lv przelewa ranking - Wieslaw :)

QSQ
06-04-2011, 13:40
Do póki nie będzie GM na serwerze, to będzie taki syf.

The End
06-04-2011, 13:47
Czytam i czytam i własnym oczom uwierzyć nie moge. Meight ty nie odwracaj kota ogonem (chodź dobrze ci to wychodzi). Nie mów co będzie za xxx czasu bo takie gdybanie nie ma sensu. Liczy się najbliższa przyszłość. Masz rację - blokada do 5 lvl i ograniczenie walk pomiędzy kontami załatwią sprawę. I tak trzeba zrobić. Nie ma co gdybać bo to jest najprostsze i najlepsze rozwiązanie. Chce PODKREŚLIĆ że ten temat to przede wszystkim sprawa przelewania ranku a nie bójek. A ty cwanie próbujesz to rozmienić na drobne. Co zresztą oznacza że się boisz ;) Moim zdaniem kara "spuszczenia" do 100 pkt rankingowych ci się należy w momencie wprowadzenia zmian. Teraz nie bo mógłbyś ponownie zadziałać w ten sposób i doszlibyśmy do kuriozum. Twoje działania są gorsze od polowania na graczy w bójkach jeśli już mamy porównywać te 2 zagadnienia. Dlaczego? Bo napadnięty może poprosić o pomoc i nie traci ranku ;] A ty wykorzystujesz luki wobec których inni gracze nie są w stanie się obronić.
Bójki to osobny temat. Przede wszystkim nie wszyscy biją niższe lvl. Ja czy god mamy raptem po paręnaście punktów z takiego procederu( zrobiłem tak 3 razy- 2 razy atakując mi równy lvl a raz przyznaję się mniejszy). Kolejna sprawa - zagrożenie w takich lokacjach wymusza grę zespołową. Trzecia rzecz - gracze nawet na 20 lvl też muszą uważać. W końcu i drapieżca pada czasem ofiarą. Pomysł by niższe lvl po przegranej nie traciły eq i złota jest fajny. W obecnej sytuacji jest to trochę kontrowersyjne, ale zasada o której Meight mówi działa też w bójkach. Ci z rankiem +150 napraaaawdę się pilnują :) Poza tym więzy między graczami się zacieśniają kiedy pomagają sobie w lokacjach z bójkami. Sam nieraz pomagałem graczom których równie dobrze mógłbym utłuc i teraz możemy na sobie polegać. Bójki promują bicie ranku dla wyższych lvl i to jest ok. Administracji zależy żeby gracze wbijali lvl :D Trzeba zrozumieć twórców. A najwyższe lvl nie mają z kim brać pojedynków najdroższy ;) To jak inaczej mają one bić rank?
Podsumowując to co proponuję Tomi względem bójek starczy. Administracja jako jedyne co musi po prostu przy tworzeniu dobrze uwzględnić kategorie map. I tyle.

P.S Ty promujesz działanie na szkodę administracji. Dziwne że tylko ja widzę ten aspekt sprawy. Hipotetyczna sytuacja: wszyscy rankerzy robią sobie postacie 4 lvl... i bawią się tak jak ty Meight. Nikt z wyższych lvl nie jest w stanie dogonić najlepszych z pośród tych 4 lvl. Więc po co bić lvl ?:P Nawet bójki nie pomogą.
Jak Tomi tego nie widzisz to potrenuj marketing :) Chyba że wolisz dokładać do mfo z własnej kieszeni.

Kasej
06-04-2011, 13:47
PS. Kolejny gracz na 5lv przelewa ranking - Wieslaw :)


W którym miejscu niby przelewam rank?.
Jeżeli chodzi o 4 walki pod rząd z 1 graczem to chciał przetestować skrypt (walka automatyczna) jak byś nie zauważył walka była o nic.
Więc jak masz coś pisać to dobrze sprawdź...

The End
06-04-2011, 13:47
Taka sama kara jak wszystkim innym. Do 100 ranku po zmianach.
Jeśli faktycznie zachodzi. Nie patrzyłem

Nyhariel
06-04-2011, 14:31
Kasej, w ktorym miejscu? wejdz w swoje raporty (Wieslaw) i sobie zobacz :) po 3-4 walki z jednym graczem, co powtarza sie co chwile :)

Meight
06-04-2011, 14:39
To już jest ostatni raz kiedy wdaję się z Tobą w wymianę zdań jakąkolwiek, tak więc postaraj się przyswoić coś z mojej wypowiedzi a nie tak jak zrobiłeś to poprzednio.




Czytam i czytam i własnym oczom uwierzyć nie moge. Meight ty nie odwracaj kota ogonem (chodź dobrze ci to wychodzi).

Najpierw zło, teraz koty - dziwny jesteś :D A tak poważnie to czy Ty mnie masz za debila ? Myślisz, że jakbym nie chciał zeby to wyszło to bym to zrobił na raz, postaciami na 1szym poziomie i o nickach cxzxcasdasd ? Pozostawię to bez komentarza..


Nie mów co będzie za xxx czasu bo takie gdybanie nie ma sensu. Liczy się najbliższa przyszłość

Idąc za Twoim tokiem myślenia każdy budził by się rano z ręką w nocniku.


Masz rację - blokada do 5 lvl i ograniczenie walk pomiędzy kontami załatwią sprawę. I tak trzeba zrobić.

Do tego momentu próbowałeś mi 3 razy pokazać, że nie mam racji po to by mi przyznać że ją mam jednak.


Nie ma co gdybać bo to jest najprostsze i najlepsze rozwiązanie. Chce PODKREŚLIĆ że ten temat to przede wszystkim sprawa przelewania ranku a nie bójek..

Nadawałbyś się na polityka. "My w naszym programie mamy tylko sprawy rolników, głodujące pielęgniarki nas nie interesują !"



. A ty cwanie próbujesz to rozmienić na drobne. Co zresztą oznacza że się boisz ;).

Tak się boję, że zadzwoniłem do kolegi żeby naoliwił zawiasy w drzwiach do bunkra z czasów II WŚ i zamówiłem TIR-a posiłków liofilizowanych - Myślisz że już mogę się czuć bezpiecznie ?


Moim zdaniem kara "spuszczenia" do 100 pkt rankingowych ci się należy w momencie wprowadzenia zmian. .

Nie ma żadnego problemu, mogę nawet bana dostać :)


Twoje działania są gorsze od polowania na graczy w bójkach jeśli już mamy porównywać te 2 zagadnienia. Dlaczego? Bo napadnięty może poprosić o pomoc i nie traci ranku ;] A ty wykorzystujesz luki wobec których inni gracze nie są w stanie się obronić..

A po co się mają bronić ? Bo nie rozumiem ? Czy ja atakuję innych graczy żeby się musieli przede mną bronić ?? Jak już wcześniej pisałem ( ale chyba nie czytałeś ) nie mam już możliwości wbicia więcej ranku więc sukcesywnie będę spadał z pozycją. Graj swoje, łap graczy w wiekowym to szybko mnie przegonisz :) Chcesz to Ci pokażę dobre drzewo zza którego prawie nie widać postaci :D


J
a czy god mamy raptem po paręnaście punktów z takiego procederu( zrobiłem tak 3 razy- 2 razy atakując mi równy lvl a raz przyznaję się mniejszy)..

Ale nie wspomniałeś o tym na forum bo Ci to widocznie odpowiadało !


Kolejna sprawa - zagrożenie w takich lokacjach wymusza grę zespołową..

Dwóch graczy na 15 albo 4 na 12 nie ma szans z jednym 20 lwl jak ma komplet ek .


Trzecia rzecz - gracze nawet na 20 lvl też muszą uważać. W końcu i drapieżca pada czasem ofiarą. Pomysł by niższe lvl po przegranej nie traciły eq i złota jest fajny..

Ale rank niech tracą bo Ci to psuje koncepcje rozgrywki :D ??


W obecnej sytuacji jest to trochę kontrowersyjne, ale zasada o której Meight mówi działa też w bójkach. Ci z rankiem +150 napraaaawdę się pilnują :) Poza tym więzy między graczami się zacieśniają kiedy pomagają sobie w lokacjach z bójkami. Sam nieraz pomagałem graczom których równie dobrze mógłbym utłuc i teraz możemy na sobie polegać. Bójki promują bicie ranku dla wyższych lvl i to jest ok. Administracji zależy żeby gracze wbijali lvl :D Trzeba zrozumieć twórców. A najwyższe lvl nie mają z kim brać pojedynków najdroższy ;) To jak inaczej mają one bić rank?
Podsumowując to co proponuję Tomi względem bójek starczy. Administracja jako jedyne co musi po prostu przy tworzeniu dobrze uwzględnić kategorie map. I tyle..

Dalej mi się już nie chce odpowiadać, widać ewidentnie, że albo podoba Ci się taka sytuacja, albo krytykujesz moje posty tylko dla zasady, że stawiłem Ci opór na forum a nie przepraszałem Cię z umiłowaniem jak litościwego pana :D

Jakoś ze strony bardziej rozgarniętych graczy odzew był odpowiedni, tylko Ty masz jakieś aluzje.



P.S Ty promujesz działanie na szkodę administracji. Dziwne że tylko ja widzę ten aspekt sprawy. Hipotetyczna sytuacja: wszyscy rankerzy robią sobie postacie 4 lvl... i bawią się tak jak ty Meight. Nikt z wyższych lvl nie jest w stanie dogonić najlepszych z pośród tych 4 lvl. Więc po co bić lvl ?:P Nawet bójki nie pomogą.
Jak Tomi tego nie widzisz to potrenuj marketing :) Chyba że wolisz dokładać do mfo z własnej kieszeni.


Teraz to już przesadziłeś :) Jest miliony sposobów na zachęcenie graczy do kupowania MF-ów. W dwójce jakoś nie było zabijania słabszych graczy a wielu się motywowało do wysyłania esemesów i wbijania leweli. Trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy zarobkami a zadowoleniem graczy, żeby nie było tak, że wszyscy się wykruszą z czasem i Ci co chcieli wbijać lwl już nie chcą bo nikt nie gra :)

Zapominasz teraz o tym, że obecna sytuacja także nie przeciwdziała temu aby większość rankerów zgromadziła się na poziomach 1-10 i tam obracała swoją pulą ranku :) Po jakimś czasie dogonili by high lewele bo by kazdy wiedział gdzie ma nie chodzic. A teraz pozwól, że porzucę dalsze pisanie bo nie mam :
a - ochoty
b - siły
c - ochoty


Pozdrawiam

Tomi
06-04-2011, 14:48
jak na razie ograniczamy przelewy (rank od 5 poziomu, 3 walki na usera - zmiany są już szykowane. Dodatkowo będzie nowy punkt regulaminu na podobne okazje w przyszłości.) Prawdopodobnie wejdzie też brak strat złota/eq w bójkach jeśli zaatakuje nas wyższy lv i przegramy (lub czachy).

Co do ranku to jest sprawa na dłuższą dyskusję, trzeba też dłużej poobserwować jak to wszystko działa.

Kasej
06-04-2011, 14:48
Kasej, w ktorym miejscu? wejdz w swoje raporty (Wieslaw) i sobie zobacz :) po 3-4 walki z jednym graczem, co powtarza sie co chwile :)
Haha, teraz to mnie rozwaliłeś po całości.
Czyli dla ciebie walki o nic to przelew?
hahaha, leże :D

Nyhariel
06-04-2011, 14:57
z graczem Forgotten walczyles o ranking, z graczem Thor tez, po pare walk :) dalej nie chce mi sie sprawdzac :)
hahaha, leze :D ups... chyba juz to gdzies slyszalem...

Meight
06-04-2011, 15:10
jak na razie ograniczamy przelewy (rank od 5 poziomu, 3 walki na usera - zmiany są już szykowane. Dodatkowo będzie nowy punkt regulaminu na podobne okazje w przyszłości.) Prawdopodobnie wejdzie też brak strat złota/eq w bójkach jeśli zaatakuje nas wyższy lv i przegramy (lub czachy).

Co do ranku to jest sprawa na dłuższą dyskusję, trzeba też dłużej poobserwować jak to wszystko działa.

Wierzę, że rozwiążecie sytuacje tak, że każdy będzie zadowolony. Pamiętaj jednak, że w momencie kiedy nie będzie limitu na zabijanie niższych poziomów, a Wy dodacie bójki na jakiejś lokacji która będzie wymagana do kontynuowania fabuły, to zachowacie się po prostu nie uczciwie w stosunku do graczy.
Jestem jednak dobrej myśli, bo raczej zawsze odpowiadaliście ze zrozumieniem na prośby graczy ( mówię o tych w miarę inteligentnych ) i raczej zawsze był zwami pozytywny kontakt itp. Proszę was tylko nie zepsujcie mojej ukochanej gry :D

Pozdrawiam !

The End
06-04-2011, 15:20
Ciesze się że nie podejmiesz ze mną rozmowy. Na takich jak ty niestety rozmowa nie wystarcza. Tu przydałaby się eksterminacja. Jesteś tak ograniczony w swoim toku rozumowania (uprzedzam zastrzeżenia - to nie jest obrażanie), że jakakolwiek dyskusja z tobą nie ma sensu. A na polityka to ty byś się świetnie nadawał nie ja :)
Cytowanie ,wyrywanie z kontekstu i obalanie punkt po punkcie wypowiedzi przeciwnika. Cudowny populizm. Ja się w cytowanie punkt po punkcie bawić nie będę bo mam jeszcze dumę ;] Nie dam się sprowadzić do twojego poziomu.
Na wstępie przyznaję się że w ostatnich słowach się troszkę zagalopowałem. Podałem dość skrajną sytuacje acz MOŻLIWĄ. Na ten moment wystarczyłaby 2 osoba jak ty, dogadanie się i dogonienie cię jest możliwe tylko na 20 lvl będąc faktycznie najlepszym.
Nie próbowałem obalać żadnych twoich racji tylko ciebie drogi kolego. Nie obchodzi mnie z jakich powodów postąpiłeś w ten sposób. Utożsamiasz sobą w tym momencie przelew ranku i jestem twoim wrogiem. Jeśli chciałeś stworzyć sytuacje do poruszenia tematu to usuń teraz konto. Jestem konsekwentny bo przyznałem ci rację na twój pomysł zmiany gdyż mój był identyczny. Chce jedynie zmiany sytuacji i cieszę się, że to nastąpi.
Czytaj uważnie i ze zrozumieniem. Pisałem o moim stosunku względem bójek. Nie przeczytałeś dokładnie albo chęć udowodnienia mi błędnych założeń, nieścisłości i infantylności przesłoniła ci oczy. Prywatnie napiszę iż nienawidzę takich typków jak ty no, ale co zrobić :)
W sumie to czytam twój post 3 raz i coraz lepiej się bawię :D Komediant z ciebie przedni.

P.S nie życzę sobie obrażania mnie (tak obraziłeś mnie) ;]
I ponownie...

Daje edita bo jeszcze jedna rzecz chce ci Meight przekazać. Co to jest "lwl" ? Hahaha :D

Meight
06-04-2011, 15:25
Sory ale nie mogłem się oprzeć, jak nie na miejscu to skasujcie :D

The End
06-04-2011, 15:38
Boże... hahahahahah :D
Jaki z ciebie idiota :D hahahaha
Wybaczcie wszyscy, ale po prostu nie moge xD
Nic tylko zamknąć cię w klatce i pokazywać jako ciekawostkę przyrodnicza :D

Ale na marginesie... To nie jest komedia tylko groteska. Pomyśleć, że twój i mój głos warzą tyle samo w świetle prawa. Straszne...


Co prawda to prawda Tomi. Koniec Meight! Jesteś prześmieszny ale tu trzeba być poważnym.
Tak więc pozostaje ewentualnie temat zmiany w systemie bójek. Ja już wyraziłem swój pogląd. Póki co nic do dodania nie mam.

Tomi
06-04-2011, 15:45
Skończcie już z tymi osobistymi wycieczkami. Albo na temat albo w ogóle nie piszcie.

mnietuniema
06-04-2011, 16:05
Ale jak ją zniesiecie, to niektórzy pokupują sobie masę pktów i po wbiciu h lvl będą tylko stali i trzepali łatwy rank.
Przepraszam, a możesz mi wytłumaczyć czym to się różni od tego co robi teraz Meight? :cool:

Bo ja widzę tylko jedną różnicę - przy przedziale 0,5/2 ranq HL będzie mógł tłuc właściwie tylko rankerów, np takiego Meight hyhyhy... Już przy 200 ranq o łatwy (a nawet i ciężki) zysk będzie niełatwo... Więc "zabawy" z 1lvlami odpadają.

Kasej
06-04-2011, 17:41
z graczem Forgotten walczyles o ranking, z graczem Thor tez, po pare walk :) dalej nie chce mi sie sprawdzac :)
hahaha, leze :D ups... chyba juz to gdzies slyszalem...

Aha, czyli rozumiem ze nigdy nie walczyłeś "rewanżu" ?
Limit to 3 walki na tydzień. W każdej walce miałem szanse przegrać, i to nazywasz przelewem?

ADIHC1
06-04-2011, 19:29
Wy naprawdę nie zauważyliście, że prowokacja Meight'a (tj. przelewanie rankingu) była celowa? Wskazał problem, próbując wymusić na administracji jego rozwiązanie. I wyszło to nawet skuteczniej, niż męczony od paru dni temat o Ice Axe'sie.

Tomi
06-04-2011, 22:15
Wy naprawdę nie zauważyliście, że prowokacja Meight'a (tj. przelewanie rankingu) była celowa? Wskazał problem, próbując wymusić na administracji jego rozwiązanie. I wyszło to nawet skuteczniej, niż męczony od paru dni temat o Ice Axe'sie.

e tam, wcale to tak nie zadziałało, "administracja" potrzebuje kilku dni na rozpatrzenie danego tematu ;]

Kasej
06-04-2011, 22:40
W te "kilka" dni
Taki gracz może wbić sporo rankingu... To kwestia czasu i zaangażowania.

Tomi
06-04-2011, 23:07
W te "kilka" dni
Taki gracz może wbić sporo rankingu... To kwestia czasu i zaangażowania.
Gdyby to było takie łatwe to już byśmy mieli osoby z 1000 punktów nabitym w ten sposób. Obecny system choć nie do końca szczelny to jednak zaszaleć z tymi przelewami nie pozwolił i my patrzymy bardziej pod tym kątem na całą sprawę. Dla Was jest to nabicie AŻ 200 pkt, z naszego punktu widzenia ZALEDWIE, porównując chociażby do takich samych praktyk w MF2. Poza tym za kilka tygodni nikt osobami z 200 ranku nie będzie sobie głowy zawracał, więc nie należy popadać w histerię ;).
System ogólnie sprawdza się, tylko potrzebuje kilku doprecyzowań/uszczelnień, które są już wykonane.