PDA

Zobacz pełną wersję : Atak na niższe poziomy



VaanDee
05-04-2011, 18:10
Posty wydzielone z tego tematu: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?671-brak-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-walki-od-1-4-i-ukarnie-gracza-Ice-Axe&p=4813#post4813


Przelewa, niech przelewa. Jak dostanie bana czy coś to już jego problem, nie wasz. Ja osobiście nie patrze na ranking, gra to ma być zabawa, a nie, że przychodzisz z pracy do drugiej pracy w domu, żeby nabić jakieś punkty i być pierwszy w ranku. Nic to nie da, że będziesz na samym szczycie (tylko więcej noobów będzie do was pisało w stylu

Prawidłowe podejście.

Są tu tacy którzy "uczciwie" zdobywali rank i doszukują się sprawiedliwości na graczu Ice Axe
bo jak zapewne jest, czują się pokrzywdzeni, gdyż sami musieli sporo się namęczyć by zdobyć
to co mają ze stratą chociażby w miksach rege. Gdybym ja grał na rank to pewnie też czułbym
pewien niesmak w tej sytuacji i teraz razem z Wami debatował nad tym "problemem" ...
Jeśli wprowadzi się więcej zakazów to problem będą mieli GM, z wiadomych względów, mała
szkoda jeśli ktoś przelewa lub po prostu walczy testując staty, czy ogólne ustawienia z
postaciami innego gracza. Jeśli przelew dotyczyłby postaci z konta dodatkowego to tym
bardziej nie należałoby się tym przejmować, wcześniej czy później będzie odpowiednia kara.

Wg. mnie większą wagę należałoby zwrócić na bójki, oczywiście nie umówione lecz z nienacka.
Czyli słowem "camping" niczym sępy nad przyszła padliną ... Dla mnie jest to bardziej nie uczciwe
niż przelewanie ranku, ponieważ prócz żałosnych PvP traci się złoto i przede wszystkim eqw.
Co więcej, da się zauważyć że gracze z niższymi poziomami mają obawy z wejściem na lokację
nie podlegającą ochronie bo mogą stracić coś wartościowego. Dziwie się że w tej materii nic
nie uległo zmianie, gdyż ten proceder bije na głowę małostkowe przelewy ranku.

Goddess Of War
05-04-2011, 18:19
Wg. mnie większą wagę należałoby zwrócić na bójki, oczywiście nie umówione lecz z nienacka.
Czyli słowem "camping" niczym sępy nad przyszła padliną ... Dla mnie jest to bardziej nie uczciwe
niż przelewanie ranku, ponieważ prócz żałosnych PvP traci się złoto i przede wszystkim eqw.
Co więcej, da się zauważyć że gracze z niższymi poziomami mają obawy z wejściem na lokację
nie podlegającą ochronie bo mogą stracić coś wartościowego. Dziwie się że w tej materii nic
nie uległo zmianie, gdyż ten proceder bije na głowę małostkowe przelewy ranku.

najlepszym rozwiązaniem było by wprowadzenie przedziału ataku tak żeby obrońca mógł przeżyć ture bo 20 lvl vs 10 to jest one hit ;) ale tomi powiedział że przedziału nie będzie ;)

Antybristler
05-04-2011, 18:55
Może powinna być jakaś kara po zabiciu niższego Lv (w bójkach) i obok nicku jakaś ikonka (może czaszka :) i wtedy taki gracz ma np. zakaz bicia niższych lvl aż ktoś go ponownie nie zabije (w bójce) albo inne sankcje, blokady dostępu do jakiś lokacji itd.

QSQ
05-04-2011, 19:44
MapY, to lepiej zrobić czaszkę, po zabiciu słabszego lvla w bójce która występuję 10-30 min i w tym czasie nie można atakować niższego lvl'a :) Po tym czasie czaszka znika i znowu jak zabije niższy lvl to ma czaszkę na 10-30 min...

Ash
05-04-2011, 19:49
Czacha za zbicie niższego levela (mniejszy o 5 leveli?) na 30 minut w każdej lokacji. Dodatkowo pomoc może wezwać tylko postać która zaatakowała czaszkę (Dla pewności, że dostanie baty ;>). Taki bałby się wejść do miasta...

RoLLeR
05-04-2011, 19:52
a ja proponuje zeby zabicie nizszego lvla odejmowalo 10 energii, lub zabicie nizszego lvla daje czachy, ktore pozwalaja na zaatakowanie gracza w DOWOLNEJ lokacji, nawet w miescie, w trybie bojki bez mozliwosci pomocy u niego.

QSQ
05-04-2011, 19:54
a ja proponuje zeby zabicie nizszego lvla odejmowalo 10 energii, lub zabicie nizszego lvla daje czachy, ktore pozwalaja na zaatakowanie gracza w DOWOLNEJ lokacji, nawet w miescie, w trybie bojki bez mozliwosci pomocy u niego.

A może frytki do tego xD... 10 energii - to nie ma sensu :D...

RoLLeR
05-04-2011, 19:57
to wlasnie mialoby sens bo kazdemu bedzie szkoda. ale i tak bardziej bym obstawal przy czaszce. po ataku na 1 gracza z nizszym lvlem dostajesz czache, jak ktos cie zabije to czacha znika. gdy po chwili zabijesz kogos znowu to masz 2. taki system jak w mfo2 jest najprostszy.

QSQ
05-04-2011, 20:00
No, a ja zostanę przy swojej wersji:

Atakujesz mniejszego lvl - dostajesz czaszkę na 10-30 min. bez możliwości atakowania jakiegokolwiek gracza :)

RoLLeR
05-04-2011, 20:04
No, a ja zostanę przy swojej wersji:

Atakujesz mniejszego lvl - dostajesz czaszkę na 10-30 min. bez możliwości atakowania jakiegokolwiek gracza :)

i co to da? masz 20 lvla i 200 ranku, zabijesz sobie 10 lvl co ma 300, zgarniesz 30 ranka, i na 30 minut odpalasz sobie jakas gre na kompie. po 30 minutach wchodzisz i dalej robisz to samo. A jak dostaniesz czache za zabicie, to tracisz zdovyty rank zloto i przedmioty. nie jest to oplacalne, szczegolnie gdyby czacha byla wszedzie nawet w miescie przy cycku Amorji czy obok solidusa ;p

ADIHC1
05-04-2011, 20:07
Wg. mnie większą wagę należałoby zwrócić na bójki, oczywiście nie umówione lecz z nienacka.
Czyli słowem "camping" niczym sępy nad przyszła padliną ... Dla mnie jest to bardziej nie uczciwe
niż przelewanie ranku, ponieważ prócz żałosnych PvP traci się złoto i przede wszystkim eqw.
Co więcej, da się zauważyć że gracze z niższymi poziomami mają obawy z wejściem na lokację
nie podlegającą ochronie bo mogą stracić coś wartościowego. Dziwie się że w tej materii nic
nie uległo zmianie, gdyż ten proceder bije na głowę małostkowe przelewy ranku.
Było już parę propozycji rozwiązań tego problemu. Ot, choćby to, że pomoc w walce może wezwać tylko broniący się gracz - agresor zawsze walczyłby sam.

Samego atakowania niższych poziomów i wprowadzania przedziałów ataku lepiej jednak nie wprowadzać. Niech coś motywuje do wbijania poziomów.

QSQ
05-04-2011, 20:08
No właśnie, nie jest to opłacalne :) A to także element gry. Po to wprowadzili pomoce, aby takiemu graczowi można było pomóc. A też nie przeszkadzajmy w grze tym większym lvl'om. Zabije gracza i nie będzie mógł nikogo atakować przez 30 min, pójdzie na inną grę, to pójdzie, ale straci wtedy na czasie :)

Coni
05-04-2011, 20:09
Może czaszka np. na 30minut i takiego gracza można by atakować w każdej lokacji.

StorN
05-04-2011, 20:10
proponuje dodać do regulaminu coś co nastawione było by przeciwko temu co on robi
i zbanować go, tyle

chociaż dzieciak i tak rank prędzej czy później przerąbie jak nie w pojach to w bójkach go przetrzepią
no chyba że mu zazdrościcie tej topki...

@Coni ty się tutaj tak nie wymądrzaj a na PW wyzywasz i przeklinasz, bądź czysty dopiero pouczaj.

Coni
05-04-2011, 20:13
@Coni ty się tutaj tak nie wymądrzaj a na PW wyzywasz i przeklinasz, bądź czysty dopiero pouczaj.
Wyzywam? Nie wiem kiedy, a tym bardziej nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek z Tobą rozmawiał.

ADIHC1
05-04-2011, 20:14
Regulowanie tego regulaminem nie ma sensu - nikt tego nie będzie pilnował.

Naprawdę, sam fakt, że można atakować graczy z niższym poziomem nie jest zły. Drużyny nabierają większego sensu (zawsze możemy liczyć na to, że mamy kogo wezwać do pomocy) i motywuje to do wbijania kolejnych poziomów.

RoLLeR
05-04-2011, 21:22
No właśnie, nie jest to opłacalne :) A to także element gry. Po to wprowadzili pomoce, aby takiemu graczowi można było pomóc. A też nie przeszkadzajmy w grze tym większym lvl'om. Zabije gracza i nie będzie mógł nikogo atakować przez 30 min, pójdzie na inną grę, to pójdzie, ale straci wtedy na czasie :)

jesli zrobi to majac niepelna energie to nic nie straci. wkorzysta ja za pol godziny


Może czaszka np. na 30minut i takiego gracza można by atakować w każdej lokacji.

to tez nic nie da bo na ;pol godziny sie wyloguje i tyle. a jak dostanie czaszke i bedie ja mial tak dlugo az ktos mu ja zbije to da wiekszy efekt. w koncu musi przegrac czy chce czy nie.

VaanDee
05-04-2011, 22:22
Wzywanie pomocy nie jest efektywne, większość graczy jest na rynku, a tylko
nie liczni decydują się na jakieś samobójcze misje. Byłem niedawno w Wilczej Grocie
i widziałem aż 3 graczy ze mną włącznie, akurat 18 lev atakował 13, mnie się upiekło bo
zginąłem. Więc opcja pomocy w takiej sytuacji jest po prostu zbędna bo kto pomoże
jak nikogo na mapie nie ma. Chyba że w zamyśle jest żebranie pomocy poprzez PW,
ale niestety i ten sposób jest mało wydajny - kto zmarnuje energie na dojście do walki
z niepewnym wynikiem, oczywiście zakładając że pomoc nadejdzie nim walka się skończy.

Pomoc spełniała by swoją rolę jeśli graczy było by znacznie więcej na danej mapie.
(czy stosunek 3:4 w bójce nadal obowiązuje, do zaakceptowania byłoby rozwiązanie takie
aby agresor nie mógł wzywać pomocy nawet jeśli na przeciw jego stało by 4 graczy)
Ja nie wymagam jakiś dodatkowych udziwnień, mnie osobiście wystarczy, że w takiej walce
osoba atakowana nie będzie traciła eqwa i ewentualnie złota. Czas na wykonanie ruchu też
jest krótki, nawet czekając do ost. sekundy licząc na wsparcie można co najwyżej zacząć
się modlić by nic cennego nie wypadło.

ADIHC1
05-04-2011, 22:32
Chyba że w zamyśle jest żebranie pomocy poprzez PW,
ale niestety i ten sposób jest mało wydajny - kto zmarnuje energie na dojście do walki
z niepewnym wynikiem, oczywiście zakładając że pomoc nadejdzie nim walka się skończy.
Po to też są drużyny, a nie tylko po to, żeby trzepać ranking drużynowy w TvT. Nie mając drużyny, lepiej nie zapuszczać się na mapkę z bójkami, bo może nie być kogo poprosić o pomoc.

Zaraz wytnę Wasze posty do osobnego tematu, bo off-topic się robi.

VaanDee
05-04-2011, 22:58
Dobrze że o tym wspomniałeś, a co jeśli współtowarzyszy młotka i siekierki nie ma?
Nie wchodzić na lokację i czekać na ich rychły powrót? a może usunąć ich i szukać
zastępstwa (wpierw trzeba szukać wysokich leveli, którzy jeszcze wyrazili by chęć
marnowania energii). Pomijając sytuację kiedy w teamie są same niskie poziomy,
więc nawet taka wspólna pielgrzymka nie daje żadnych gwarancji.

Goddess Of War
05-04-2011, 23:00
ja powiem szczerze ze 4x 10-12 lvl vs 20 mag = <mag 20 lvl ;] nie są w stanie mi nic zrobić : )

ADIHC1
05-04-2011, 23:08
W takim razie może warto wrócić do czaszek?

https://forum.mfo3.pl/showthread.php?295-Stary-pomys%C5%82-z-MF2-czachy-w-nowych-realiach

Phenomenal
08-04-2011, 15:44
Moim zdaniem najśmieszniejsze jest to, że na pierwszym miejscu w rankingu PvP może się znaleźć ktoś, kto zdobył rank poprzez atakowanie mniejszych leweli. Jakim wykładnikiem jego umiejętności jest w takim razie ten ranking ? Może zrobić nowy ranking pod tytułem najlepszy zabijacz słabszych leweli i stworzyć osobne punkty rankingowe do tego.

Vandee wyczerpał już chyba temat, pomoc nie jest efektywna bo różnice w sile między 20 a 12 lwl jest tak ogromna, że nawet cała drużyna takich 20tych leweli nie ma szans z jednym dwudziestym. A co będzie po zwiększeniu limitu ? Jak ma wyglądać walka drużyny 12-14 lwl z 30 lwl-owym graczem :D ???

Qwiker
08-04-2011, 18:18
Ale spójrzcie na to z innej strony. 20lvl jest uczciwy i atakuje 20lvl, który boi się walczyć w pojedynku. Wtedy ten atakowany wzywa pomoc i co? 20lvl vs 20 i 3 inne?

Goddess Of War
08-04-2011, 18:21
od tego jest właśnie team ;]

Phenomenal
08-04-2011, 18:27
Ale spójrzcie na to z innej strony. 20lvl jest uczciwy i atakuje 20lvl, który boi się walczyć w pojedynku. Wtedy ten atakowany wzywa pomoc i co? 20lvl vs 20 i 3 inne?

Słuchaj nie każdy ma ochotę walczyć i należy to uszanować. Ktoś gra na fabułę więc nie możesz go zmusić do grania PvP. W takim przypadku pomoc się sprawdza idealnie i takie chyba było zamierzenie twórców gry.



od tego jest właśnie team ;]


Przeczytaj jeszcze raz posty VaanDee.

Goddess Of War
08-04-2011, 18:29
trudno to niech czeka na godzine 2 w nocy i wtedy idzie na lokacje pvp : )

Jacek
08-04-2011, 18:29
Skłaniamy się powoli do tego, żeby wprowadzić przedział poziomu dla walk rankingowych

Crawler
08-04-2011, 18:56
A co z czachami?

Antybristler
08-04-2011, 19:15
A co z czachami?

Czachy pewnie odejdą na drugi krąg.

ADIHC1
08-04-2011, 21:33
Ciekawe czy wprowadzenie przedziałów poziomowych dla walk rankingowych nie skończy się tym, że znowu "najlepsi gracze" będą mieli stosunkowo niewielkie poziomy.

Val Gaav
08-04-2011, 21:45
Ciekawe czy wprowadzenie przedziałów poziomowych dla walk rankingowych nie skończy się tym, że znowu "najlepsi gracze" będą mieli stosunkowo niewielkie poziomy.

a co stoi na przeszkodzie żeby 20lv miał max 2000 rankingu a 30 lv 3000 i tak dalej

Jacek
08-04-2011, 22:09
Tego się właśnie obawialiśmy, ale teraz jest inna sytuacja, bo jest blokada poziomu i na wysokim poziomie jest wielu przeciwników. W MF2 to ciężko było kogoś znaleźć.
Po za tym, nawet jakby był rank za niskie poziomy to i tak rankowcy nie wychodzili by wcale z miasta, a kasę i miksy by donosili sobie z innej postaci.

Wolfram
08-04-2011, 22:57
Usunąć Bójki całkowicie!!!
Opowiem na własnym przykładzie dlaczego.
Dobiłem 16lvl i postanowiłem zaczekać i nie expić aby koledzy dogonili mój lvl. Przez ten czas walczyłem o ranking, dobrze szło już dobiłem ponad 120.
Aż tu nagle idę sobie na bossa, ale po drodze spotykam nooba, nie zwykłego nooba, a mianowicie QSQ!!! Ubija swoim 20lvl mój 16. Tracę golda i ranq XD.
I to jest w porządku ? To ja ku.... co mam robić ? NIe iść na bossa bo tam czeka na mnie noob, który zbiera ranq na gorszych ?

Zróbcie jakąś ankietę o tym czy co, bo gra traci sens gdy są łowcy .

Kasej
08-04-2011, 23:09
Hmm, no właśnie to jest to, nie chcesz poczuć smak 'adrenaliny' ? ze zaraz ktoś cie ubije? Opowiem ci moją historię, która była wg mnie super :D dobrze się przy tym bawiłem otóż tak: Wszedłem to tego wiekowego lasku, ruszyłem kilka pól, patrze, a tu leci za mną jakiś typ "20 p." No to uciekam, goniliśmy się po całej mapie. Oczywiście dogonił mnie i ubił, ale nim to zrobił, to 2 minuty uciekałem hah :D