PDA

Zobacz pełną wersję : Regulacja długości czatu



Darko
21-11-2011, 20:58
Jak w temacie
Chciałbym, by była możliwość regulowania 'pojemności' chatu, może być nawet kosztem okna minimapy :)

Jeśli temat był, to przepraszam

@Adi
poważnie takie coś zastosowano w Marguronie? wymyśliłem tę opcję przed sekundą :)

VaanDee
21-11-2011, 21:18
Już sam chciałem coś takiego zaproponować, ale nie kosztem okna mapy tylko rozciągnąć w dół.

Mita bank
21-11-2011, 21:21
zostawić jak jest a dać zakładkę w menu z oknami rozmów jakie prowadziliśmy przez ostatnie 48h
taki czat + archiwum :)

ADIHC1
21-11-2011, 21:31
W sumie niedawno miałem proponować pewną zmianę z czatem. Jakiś czas temu grałem na 15" notebooku (1366x768px) i na czacie mieściło się naprawdę niewiele (sam pasek zadań w Windowsie 7 zabiera sporo miejsca). W miarę komfortowo rozmawiało się dopiero w trybie pełnego ekranu (F11). Pamiętam, ze w Margonem jest to ciekawie rozwiązane - można powiększyć czat kosztem mapy i coś takiego idealnie sprawdziłoby się w MFO na notebookach z panoramicznym ekranem (czyli właściwie na wszystkich...).

VaanDee
21-11-2011, 22:42
Ja akurat ciągnę na 15" matrycy panoramicznej o identycznej rozdziałce i szerokość robocza czatu jest zbyt mała.
Suwak pionowy tak czy inaczej mam, więc mi by nie przeszkadzało aby dać możliwość poszerzenia czatu.

Tomi
21-11-2011, 23:02
Już dawno o tym myśleliśmy (jeszcze na etapie prac koncepcyjnych), ale nie bardzo chcemy ruszać wielkości mapy, bo niektóre scenki fabularne od tego zależą - np. postać wychodzi zza krawędzi itp. Sam silnik mapy różne rozmiary obsługuje - jest to konfigurowalne, niemniej jednak istnieje duża szansa, że po zmianie część scenek się wysypie. Trzeba by było testować wszystko od początku z każdym możliwym rozmiarem, czego chcemy uniknąć ;)
Może spróbujemy na testowym jak to wyjdzie...

Chat mógłby też być "pływający" częściowo nad mapą, która sama w sobie rozmiaru by nie zmieniała, ale wtedy to nie będzie wygodne - będzie zasłaniał obiekty przy dolnej krawędzi mapy. Kiedyś myślałem też nad czatem umieszczonym np. na prawo od widżetów.

A dodanie "ręcznego" powiększenia czatu - nie kosztem mapy (skoro i tak mamy scrolla) to raczej nie będzie problem.

Koridor
21-11-2011, 23:06
A nie można zrobić tak, aby przed scenką czat automatycznie wracał do swojej "normalnej" wielkości?
Czat z prawej strony mógłby ciekawie wyglądać, jednak wgl sobie tego nie wyobrażam, tak pusto byłoby pod mapką :p

Można też dać wielkości czatu: mały, średni, duży do wyboru :D

Tomi
21-11-2011, 23:23
A nie można zrobić tak, aby przed scenką czat automatycznie wracał do swojej "normalnej" wielkości?
To też jest jakaś opcja.