PDA

Zobacz pełną wersję : Ułatwienia w zaawansownej incie



MasterOfPuppets
18-11-2011, 15:42
Jak w temacie proponowałbym wprowadzić ułatwienia:
pierwszym krokiem byłyby takie szablony warunków:
W inteligencji jak byśmy wybierali opcje dodaj warunek ,to wyświetliłby się piąty przycisk : szablon w którym każdy gracz mógłby dodawać swoje szablony (nie mając dostępu do tych innych graczy)
Szablony wyglądałyby tak jak profile ekwipunku ,czyli po prostu ustawiałoby się wygląd odpowiedniego szablonu i potem wystarczyłby tylko klik i mamy:
przydaje się to w wyborze bardziej skomplikowanych warunk.ów ,gdzie trzeba troche poklikać.

Drugim krokiem byłby szablony całych warunków ,czyli wszystkich warunków w jedym poleceniu ,dajmy na to polecenie na dobicie jeżeli mamy w następnej turze znowu swój atak.
Trzeba wtedy ustawiać okolo 3 warunki. A w tym wypadku klik i masz :)

Albo w innych przypadkach ustawialoby się miejsca ,gdzie wartośc jest stała ,a w inncy h,gdzie wartość liczbową o ile taka by była wpisywałoby się w zależności od potrzeby.

Trzecim krokiem byłby bloki poleceń, czyli zbiory poleceń, które gracz by sma suatwiał ,np blok leczenia i gracz by tam wepchnął wszytskie polecenia leczące i podczas robienia inty klik i mamy.


Odrębną kolejną propozycją jest:
-przy opcji dodaj polecenie możliwośc wybrania na którym miejscu ,bo akutalnie przeciąganie polecenia przez 15 innych mnie doprowadza do szału
- i może jakieś zwiększenie ilosci skryptów ,bo z tymi 20 to mozna dużo ,ale nie można zrobić idealnego skryptu do pvp

ADIHC1
18-11-2011, 18:52
Warunki można kopiować pomiędzy poleceniami. Osobiście brakuje mi opcji kopiowania wielu warunków na raz oraz całych poleceń (np. skopiować polecenie leczące MŻ3, po czym zmienić w nim przedmiot na MŻ2).

Szablony też pewnie przydałyby się.


-przy opcji dodaj polecenie możliwośc wybrania na którym miejscu ,bo akutalnie przeciąganie polecenia przez 15 innych mnie doprowadza do szału
Co prawda to prawda. Najlepiej gdyby nowe polecenie pojawiało się tuż pod ostatnio klikniętym/aktywnym poleceniem.


- i może jakieś zwiększenie ilosci skryptów ,bo z tymi 20 to mozna dużo ,ale nie można zrobić idealnego skryptu do pvp
Tutaj zawsze można założyć, że limit to 20 poleceń, które trzeba optymalnie wykorzystać. To dlatego też w MFO2 propozycje zwiększania ilości poleceń zawsze były odrzucane.

Jacek zdaje się, że wspominał, że te ograniczenia wynikają z obciążenia, jakie generują skrypty. Może znowu warto wrócić do tej propozycji (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1158-Outsourcing-inteligencji)? ;)

Jacek
28-11-2011, 15:56
Dodałem możliwość wyboru miejsca w którym chcemy wstawić nowe polecenie. Na realizacje innych propozycji trzeba jeszcze poczekać (pewnie długo :).

Tomi
28-11-2011, 16:06
Ja tylko dodam, ze warunki (całe zestawy) można kopiować - nawet pomiędzy profilami. Tak więc jeden profil można poświecić na zrobienie sobie przydatnych szablonów.