PDA

Zobacz pełną wersję : Atrybuty dla maga



QSQ
04-04-2011, 22:40
DOTYCZY TYLKO MAGA

Witam, w grze po każdej walce dostaje się atrybuty (do danego czaru jakiego się używa np. ogień) i traci się tym samym jakieś % z innego czaru np. lód.

Obecnie dostając 0.0542 % ognia tracisz 0.0542 @ lodu, czyli jak masz np. 30% i -30%, a przeciwnik ma -10% i 10%, to nie ma w ogóle znaczenia ilość % tego atrybutu (np. ogień z lodem). Tracą na tym gracze którzy mają większy lvl/więcej zabitych potworków i co za tym idzie większy % atrybutu, bo nie mają w ogóle korzyści.

Rozmawiałem o tym z paroma graczami i doszedłem do wniosku, że przedstawię moją propozycję tutaj, aby to zmień.

A mianowicie można by zrobić inną ilość dodawanych i odejmowanych atrybutów.
Dostajesz 0.0523 ognia, a tracisz 0.0353 lodu, czyli wychodzi:

Ogień 0.0523%
Lód - 0.0353%


Może to być niedopracowane, ale dobrze byłoby to urozmaicić, bo na przebieg walki graczy o przeciwnym atrybucie nie wpływa ilość % tego atrybutu.

Chaos
04-04-2011, 22:41
Chyba nie zostanie wprowadzone.
Admini już ustalili działanie atrybutów i nic w tej kwesti nie będzie zmieniane.

Tallyey
04-04-2011, 23:12
a tak w ogóle to dotyczy również woja - woj też ma ataki związane z żywiołami :P
co do pomysłu jednak myślę, że to zależy od przeciwników. Normalnie, jeśli walczymy z przeciwnikiem nie uzywającym lodu-ognia, a my walim z ognia, to dostajem i tracim tyle samo, lecz jeśli przeciwnik ma ten sam atr co ja, czyli ognia, to ogień wpada więcej, a mniej tracimy [doświadczenie w walce jak i w obronie itp, wiecej wiedzy nie ? :P ]
a jak walczym z przeciwnym, to dostajemy mniej niz tracimy, gdyż mimo że nabijamy to i spada i jeszcze dobija nas umiejętność przeciwna przeciwnika. chociaż można pomyśleć, ze walczac z lodem lód też powinno dodać, ale by wyszło na to co jest.

ehh trza pomyśleć o tym więcej :P

ale samo występowanie atr jest puste w sobie. trza jakieś dodatkowe właściwości dodać ...

Goddess Of War
05-04-2011, 00:24
jest dobrze jak jest nie ma co zmieniać

ADIHC1
05-04-2011, 01:39
Od początku miało być tak, ze traci się dokładnie tyle samo jednego atrybutu, ile zdobywa się drugiego, przeciwstawnego. Nie ma co liczyć na to, że zostanie to zmienione.

Ptah
05-04-2011, 14:19
a mnie wkurza jedna rzecz. Atakuje 1 cios moim głownym atrybutem dostaje po walce+ 0,001 czy cos kolo tego. Mob atakuje zywiolem przeciwnym a ja nie uzyje swojego to po walce mam -0,05 czyli kilkadziesiat razy wiecej straty.

RoLLeR
05-04-2011, 19:07
dokladnie o to w tym chodzi. tak samo jak z wlocznia chodzisz na gobliny to z reguly wychodzisz na 0. swoj atrybut trzeba na biezaca trenowac, inaczej spada.