PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka wrażeń z gry



benerit-W2
29-12-2010, 14:30
Dzięki za udostępnienie dema. Czuję się zobligowany do podzielenia się kilkoma uwagami na temat gry.

1. Gra wygląda świetnie, ale czy będzie płynna na wolniejszym sprzęcie? W MF grałem często na starym laptopie z wolnym połączeniem internetowym, wtedy chodzenie postacią było bardzo wolne, tutaj nie wyobrażam sobie nawet tego.
Może zrobić ułatwienia dla osób z wolnym netem? Np plik z grafikami do ściągnięcia na dysk.

2. Walki - uderza mnie strasznie małe różnice w zadawanych obrażeniach. Jeśli potworek wali powiedzmy 50hp to oczekiwałbym co najmniej +/-20% różnicy. Teraz walcząc i mając mało hp nawet nie leczę się, gdyż wiem że po ataku przeciwnika i tak zostaną mi hp.

Wiem, że oczywiście jeszcze są krytyki, ale to co innego.
3. Kupowanie w sklepach:
- najważniejsze to dodać jakieś zakładki w stylu: nakrycia głowy, miecze, buławy etc. Nawet teraz jak mało jest przedmiotów szukanie ich bywa kłopotliwe.
- przy kupowaniu często gra się zacina. Klikam na przedmiot wpisuje ile chce kupić, rzeczy pojawiają się w plecaku ale ekranik ilości sztuk nie znika. Muszę kliknąć "odśwież" i wtedy wracam do mapki ale od razu jest dialog ze sklepikarzem aktywny (w sensie widoczny i kliknięcie otworzy sklep)

4. System swobodnego chodzenia i walk za energię bardzo mi się podoba. Jednak zauważyłem, że energia jest wspólna dla wszystkich postaci jakie na koncie się stworzy. Czy tak właśnie powinno być?

5. System 5 mikstur życia na walkę wydaje się świetny, ale moim zdaniem ma wadę. Każdy kolejny przeciwnik dużo bardziej niż w MF2 wymusza u nas lepsze statystyki. Tu przysłowie "i herkules d**a gdy wrogów kupa" ma naprawdę istotne znaczenie. Proponowałbym jednak w zależności od ilości przeciwników zwiększyć ilość mikstur. Później będzie dochodzić do kuriozalnych sytuacji, że na walkę z 1 przeciwnikiem wystarczy lv10 na walkę z 2 lv 12 a na walkę z 3 czy 4 lv 25. Będzie to stwarzać problemy z dostosowaniem trudności map.

6. Odnośnie powyższego. Możliwość wyboru atakowanego przeciwnika to teraz zbawienie i niezłe ułatwienie.

7. Zróbcie bossy troszkę bardziej nieprzewidywalne (więcej czarów i umiejętności) i piszcie im skrypty trochę lepiej. Dla przykładu teraz gacki wysysają energię mają 100% życia.

Tomi
30-12-2010, 01:33
Dzięki za udostępnienie dema. Czuję się zobligowany do podzielenia się kilkoma uwagami na temat gry.

1. Gra wygląda świetnie, ale czy będzie płynna na wolniejszym sprzęcie? W MF grałem często na starym laptopie z wolnym połączeniem internetowym, wtedy chodzenie postacią było bardzo wolne, tutaj nie wyobrażam sobie nawet tego.
Może zrobić ułatwienia dla osób z wolnym netem? Np plik z grafikami do ściągnięcia na dysk.
Mapki na dysku są kłopotliwe z 2 przyczyn:
- przeglądarki mają zabezpieczenia, które nie pozwalają czytać plików z dysku lokalnego i trzeba mocno kombinować/odpowiednio je konfigurować (każdą inaczej) aby to zadziałało. To powoduje zamieszanie i lawinę fałszywych zgłoszeń że "coś nie działa".
- przy zmianie jakiejkolwiek grafiki trzeba powiadamiać graczy, aby zaktualizowali pliki - a jeśli tego nie zrobią - znowu lawina zgłoszeń że coś nie działa.

Trochę to nie warte zachodu, bo raz wczytane mapki siedzą sobie w pamięci przeglądarki i już ponownie się nie ściągają (o ile nie czyścimy ciągle zawartości offline).
W przypadku zmian na mapach my jako twórcy gry mamy możliwość automatycznego "powiadomienia" przeglądarki, że ma pobrać świeży obrazek.



2. Walki - uderza mnie strasznie małe różnice w zadawanych obrażeniach. Jeśli potworek wali powiedzmy 50hp to oczekiwałbym co najmniej +/-20% różnicy. Teraz walcząc i mając mało hp nawet nie leczę się, gdyż wiem że po ataku przeciwnika i tak zostaną mi hp.

Wiem, że oczywiście jeszcze są krytyki, ale to co innego.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwiększyć losowość, ale czy to konieczne? Przy małych obrażeniach na początku gry te różnice są małe - potem wzrosną.



3. Kupowanie w sklepach:
- najważniejsze to dodać jakieś zakładki w stylu: nakrycia głowy, miecze, buławy etc. Nawet teraz jak mało jest przedmiotów szukanie ich bywa kłopotliwe.
- przy kupowaniu często gra się zacina. Klikam na przedmiot wpisuje ile chce kupić, rzeczy pojawiają się w plecaku ale ekranik ilości sztuk nie znika. Muszę kliknąć "odśwież" i wtedy wracam do mapki ale od razu jest dialog ze sklepikarzem aktywny (w sensie widoczny i kliknięcie otworzy sklep)
Jeśli chodzi o przeglądanie itemków to rzeczywiście dobrze było by dodać jakąś możliwość sortowania po poziomie i typie.
Jeśli chodzi o ten błąd - trzeba zgłaszać takie rzeczy w dziale błędy, bo inaczej mogą nie zostać zauważone/poprawione.



4. System swobodnego chodzenia i walk za energię bardzo mi się podoba. Jednak zauważyłem, że energia jest wspólna dla wszystkich postaci jakie na koncie się stworzy. Czy tak właśnie powinno być?
Tak




5. System 5 mikstur życia na walkę wydaje się świetny, ale moim zdaniem ma wadę. Każdy kolejny przeciwnik dużo bardziej niż w MF2 wymusza u nas lepsze statystyki. Tu przysłowie "i herkules d**a gdy wrogów kupa" ma naprawdę istotne znaczenie. Proponowałbym jednak w zależności od ilości przeciwników zwiększyć ilość mikstur. Później będzie dochodzić do kuriozalnych sytuacji, że na walkę z 1 przeciwnikiem wystarczy lv10 na walkę z 2 lv 12 a na walkę z 3 czy 4 lv 25. Będzie to stwarzać problemy z dostosowaniem trudności map.
Zawsze zostaje expienie w teamie ;]
Zastanowimy się jeszcze nad tą kwestią.



7. Zróbcie bossy troszkę bardziej nieprzewidywalne (więcej czarów i umiejętności) i piszcie im skrypty trochę lepiej. Dla przykładu teraz gacki wysysają energię mają 100% życia.
Gacki skrypt mają już poprawiony. Co do bardziej "fikuśnych" bossów to nie można wszystkiego umieścić do 10 lv. Z czasem dojdą nowe ciekawsze zdolności itp. Początek musi być dosyć łatwy.

Tomi
30-12-2010, 01:43
Proszę też inne osoby, żeby również dzieliły się swoimi wrażeniami (w końcu po to są testy).
Jak podobają Wam się mapki, layout strony, walka i inne aspekty gry. Czy coś Was zaskoczyło? A może wszystko jest tak jak to sobie wyobrażaliście?
Wprawdzie to tylko wersja demo i tak naprawdę wielu rzeczy jeszcze nie ma, ale jakąś opinię można sobie już wyrobić.

Nocny Lowca-W1
30-12-2010, 10:36
1) Oprawa graficzna naprawdę dobra jest. Styl i rozstawieni natury terenów pasuje do całości "dema"
Bardzo dużym plusem jest to iż nawet nie gdzieś ta wiewiórka się znajdzie :) i robi pozytywny efekt wizualny.
2) Dziennik misji powinien być w dogodniejszym miejscu ( ale to już jest zamieszczona rozmowa w innym temacie ).
3) Z atrybutami jest to trochę skomplikowanie na początku ponieważ coś co wybierzemy na początku ( jaka broń ) już jest formą pewnego stylu walki. Ale to jest łatwo do opanowania i wydaje mi się że będzie to wielki plus w systemie walki.
4) W zakładce "uzbrojenie" można by trochę widoczniej zaznaczyć eq jakie mamy założone ponieważ trochę się " zlewa " jak mamy więcej rzeczy.

Graficznie to szczerze mówiąc jest trochę lepiej niż się spodziewałem .
Bardzo fajny jest podgląd mapy , jak i muzyka . Jeśli komuś nie pasuje jest możliwość wyłączenia .

Cervantez-W1
30-12-2010, 13:41
1. Grafika fajna, fajnie, ze sa wlasnie te drobne dodatki jak jakies zwierzatka.
2. Atrybuty-ciekawa rzecz, ale troche irytujace jest to, ze ile dostajmy do ataku jednego atrybutu, tyle samo odejmuje nam sie w przeciwnym atrybucie. No, ale moze i to bedzie dobre, zobaczymy.
3.System walk wydaje sie ciekawy, gdy wejda do gry wszystkie klatwy itd. Rozwiazanie z brakiem expa w walkach wydaje mi sie... Kontrowersyjne? No, ale zobaczymy ;)
4. Podoba mi sie opcja autozgrupowania druzyny, to bedzie fajna opcja, zeby przeprowadzic slabszego kolege gdzies daleko, nie bedzie sie trzeba az tak trudzic jak w v2.
5.Handlowanie tez jest dosc ciekawe, ale powinien wejsc tez targ, zeby mozna bylo wystawic cos do licytacji.

mtnm
30-12-2010, 16:00
Mnie przede wszystkim cieszy, że znalazłem w demie sporo rozwiązań zmuszających graczy do aktywności, a nad którymi w węższym czy szerszym gronie wcześniej dyskutowaliśmy. Mam jeszcze nadzieję, że część statystyk "bojowych" będzie np. codziennie znikała premiując aktywnych graczy.

Targ, handel - tego jest niewiele, ale mam nadzieję, że o ile handel uzbrojeniem i miksami będzie uwolniony, o tyle eq wpływające na zdolności osobiste nie będzie podlegało handlowi.

Już widać, że mfo3 będzie o wiele bardziej nastawione na grę zespołową. Dużo osób tego chciało - więc to może i dobrze. Przynajmniej poprawi się znaczenie, a może i jakość, drużyn :)

Zabezpieczeń też jest więcej - choć tu nie mam złudzeń, że głupoty/naiwności wielu graczy żadne zabezpieczenia nie pokonają...

benerit-W2
30-12-2010, 16:46
Jeszcze kilka uwag:

1. chciałbym w walce podgląd działania przedmiotów, to ułatwi życie początkującym graczom, a szczególnie przy ściąganiu statusów
2. powinna być jakaś możliwość ustawienia kolejności przedmiotów w walce, teraz jak otwiera się lista wydaje się być bardzo chaotyczna
3. jeśli pasek energii jest wspólny dla wszystkich postaci gracza, to znaczy że teraz nie będzie już się zwiększał z każdym lv? (rozumiem, że w demie tego nie było, ale całkowitą rezygnację z tego uważam za błąd). Czy też zostawiacie sobie to na "płatności za MF"
4. otwieranie okna z questami trwa za długo (za dużo klikania, a za pierwszym razem to sporo tego szukałem). Jeśli questy są ważne to powinny być bardziej wyeksponowane.
5. Gra samotna vs. Gra drużynowa. Jedno i drugie jest ważne. Fajnie, że MF3 zwiększy znaczenie drużyn i sprawi, iż walki drużynowe będą bardzo ciekawe, ale z drugiej strony proszę nie zapominać o graczach którzy nie lubią social-live i mają ochotę sobie samemu klikać. Gra powinna być tak skonstruowana, aby nigdy nie wymuszała zagrań grupowych w celu przejścia fabuły.
6. Tak na przyszłość bardzo proszę dodajcie w ustawieniach gry opcję "ignoruj zaproszenia do drużyn" :)
7. Te wszystkie kwiatki, kotki, gniazda itp to super sprawa. Aż się zastanawiałem, czy to 'coś' to tylko tło czy może jest z tym jakaś interakcja :)

8. Ogólnie jeden pomysł do gry: Fajnie jakby co np 10lv była możliwość wyboru jakiegoś skilla czy umiejętności, które by coś dawały postaci i sprawiały, że byłoby większe zróżnicowanie niż tylko po różnych statystykach. Takimi umiejętnościami byłoby np: stały bonus do jakiegoś typu broni, czy obrona przed, bonus do exp (dla lubiących exp :) ), zwiększone prawdopodobieństwo krytyka itp... Co tylko można sobie wymyślić. Ważne aby nie były to super umiejętności, ale drobne zróżnocowanie postaci.

życzę dalszych owocnych prac nad grą :)

judasz666666-W2
27-01-2011, 16:44
Gra się dobrze, jedyna obawa to że przy 50lvl żeby wbić następny poziom to trzeba będzie tydzień, a przy 100 miesiąc. I jeszcze jedno, czy tak z założenia jest, że magowie muszą wybrać wbijanie level'a czy zbieranie punktów AP?

ADIHC1
27-01-2011, 18:26
I jeszcze jedno, czy tak z założenia jest, że magowie muszą wybrać wbijanie level'a czy zbieranie punktów AP?
Dlaczego? Doświadczenie i punkty AP zdobywasz w każdej zwycięskiej walce z potworem/bossem. Oczywiście należy brać pod uwagę limit poziomu (wtedy nie zdobywasz doświadczenia) i to, kiedy masz na sobie wszystkie gemy/zdolności/zaklęcia nabite (wtedy też siłą rzeczy nie zdobywasz AP). Pamiętaj, że tylko te zaklęcia, z których korzystasz podczas walki dostają punkty AP.

judasz666666-W2
27-01-2011, 19:06
Walcząc z żabą 12 expa i 1 AP 15 złota, a z 2 osami 6 expa, ale 2 AP i 8 złota. To robi różnicę między wojem a magiem. Z kasą powinno być odwrotnie. Więcej AP więcej złota bo mag miksy many kupuje, a z os życia lecą.

ADIHC1
27-01-2011, 19:30
Ilość zdobywanego AP zależna jest od ilości przeciwników.

judasz666666-W2
27-01-2011, 19:39
Ale wojownik 2x szybciej wbije level, gdy mag bedzie wbijał AP.

ADIHC1
27-01-2011, 19:56
Tak właściwie nie wiem dlaczego widzisz w tym przewagę jednej lub drugiej profesji. Tak Wojownik, jak i Mag potrzebują nabijać punkty AP.

Tomi
28-01-2011, 22:59
Rozbieżności pomiędzy ilością EXP i AP są jedynie na najniższych poziomach, co wynika z zaokrągleń.

vayneal-W3
21-02-2011, 16:07
mnie przeszkadza jedynie to że nie wiem dokładnie kiedy i gdzie zaatakuje mnie potworek ;/ zdecydowanie wolałbym aby było to tak jak w poprzednich wersjach ze co ruch to praktycznie jakaś walka ;)

Casey
21-02-2011, 18:28
No no, Gdy patrzyłem na blog, i słyszałem o tych wszystkich nowościach. To myślałem ze gra będzie się cięła i lagowała.
Lecz dziś gdy mam już okazję testować MFOv3 jest naprawdę świetnie. Jestem pod wrażeniem. co prawda mapa niekiedy tak jakby zacina się, ale są to tylko chwilowe momenty.
Świetnie ze z wioski Dili można wyjść dopiero po ukończeniu 5 lvl.
Na razie co prawda nie doszedłem do miasta. Więc mogę ocenić tylko działalność, i wszystkie funkcje gry Doli to tylko 1% całej fabuły, więc nie ma co oceniać ;).
Co do funkcji, to jest ich naprawdę dużo ;)
Wszystko działa znakomicie, jak już wspomniałem wyżej.

Ocena końcowa?
- Świetnie.

Ocena w skali 1-10?
10/10

Pozdrawiam Casey

vanTTed-W2
23-02-2011, 18:53
Gra zapowiada się ciekawie
Grafika mi się podoba, wygląd samej strony, panelu itp podoba mi się. Na razie błędu nie znalazłem ale jak znajdę napisze :) Ogólnie mega plus dla twórców :)

Pozdrawiam

Val Gaav
28-02-2011, 01:46
wygląd wewnętrznych lokacji jest super , widać że mapy są bardziej złożone mają kilka warstw wysokości nie ma pustych przestrzeni miejsce jest w miare optymalnie zapchane , wrażenie psuje za to widok głównej mapy no jakoś to nie powala , nie specjalnie też mi się podoba że na na postać mniej włożymy nie ma tarczy oraz rękawic jako pancerza nie pogardziłbym też większym urozmaiceniem jak pierścien i naszyjnik albo rozdzielenie pancerza na fizyczną- zbroję oraz na magiczną- pelerynę i na każde osobny slot gra i tak jest nastawiona na uniwersalne ustawienie bo obie strony mają oba typy ataku, szczytem finezji były choć jeden wygląd postaci który by się zmieniał wraz z tym co mamy założone na sobie
brakuje mi też opcji cofnij anuluj jak walczę i wybiorę zdolności/zaklęcia/przedmioty trzeba to klikać gdzieś zboku i jakoś mi to przeszkadza
na początku gdy walczyłem manualnie po skończonej walce trochę mnie denerwowało to żeby zamknąć raport muszę muszę szukać tego małego X a albo jak się później zorientowałem kliknąć poza ramką , wygodniej by było jakby pod guzikiem pokaż replay był też zamknij
jest jeszcze problem miejsc typu polana z piorunami czy te lecące głazy , dziś ok 17.00 było trochę lagów i gra się trochę cięła i aż strach pomyśleć co się będzie działo jak gra będzie mieć pełne obciążenie ,

mtnm
03-03-2011, 19:11
Dla mnie największa zmiana to jednak nie grafika, a ta dotycząca teamów. Po pierwsze - wreszcie stały się użyteczne. Po drugie są teamy i "teamy". Walka zgranej, znającej się paczki z wywką, a właściwie taka sama walka przypadkowej czwórki - to dwa światy... Skoro ok. 20 lvla już widać ile można zyskać na naprawdę wspólnej grze - to później może być tylko lepiej :)

Problem dla graczy to to, że staty teamowe to coś troszkę innego niż staty na pvp czy staty na expienie... ;)

KonDziO-W3
04-03-2011, 15:12
uh. to nie jest takie proste zeby grac magiem. ale wojem jest lepiej. ale co do exp z potworkami to mało leci i troche uciekaja potwory

Zeke-W2
26-03-2011, 22:27
Moim najdziwniejszym odczuciem z gry jest to ,że rozdając 30pkt w atak magicznt ,a potem reset tego na 10. To nawet dmg się nie mniejszyło (no może 50pkt) ,a zaoszczędziłem 30pkt ktore dalem w hp i mialem 600hp wiecej O.o

Goddess Of War-W2
27-03-2011, 01:47
Moim najdziwniejszym odczuciem z gry jest to ,że rozdając 30pkt w atak magicznt ,a potem reset tego na 10. To nawet dmg się nie mniejszyło (no może 50pkt) ,a zaoszczędziłem 30pkt ktore dalem w hp i mialem 600hp wiecej O.o

masz racje mało to daje :P

Gargamel1-W2
27-03-2011, 10:41
przy niskich lvl mało, gdy będą bronie i gemy lepsze zobaczysz różnice ;)

Zeke-W2
28-03-2011, 11:40
Puki co to jedynie po zminie gemu czuje różnice.

majac 96pkt w magie zadałem 530 w goblina(bossa tego)
Mając 10 po 300 biłem.

StorN
02-04-2011, 22:49
Gra jest genialna, ma 10krotnie silniejszy klimat niż MFO2. Co mi się podoba? wszystko. Gra jak wiadomo nie jest robiona przez profesjonalne studio, no i może pewnie dlatego jest tak grywalna? oddaje hołd twórcą.

-Walka - mistrzostwo
-Klimat?... te zdarzenia w zadaniach, czas rzeczywisty, nie za dużo czytania, dużo akcji.
Płynność świata jest świetna, jak i urzeczywistnienie np. dym lecący z domu, latające ptaki, motyle animacje wody
to wszystko składa się na niepowtarzalny klimat, atmosfera nei do przebicia. A przynajmniej dla mnie, poczułem się jak za starych czasów MFO2, a nawet lepiej.

ChinaTown
03-04-2011, 01:48
NALEGAM na wrzucenie pliku z mapkami, kto będzie chciał to sobie skonfiguruje przeglądarkę, z wolniejszym netem NIE DA RADY GRAĆ.


Swoją drogą cud ze administratorzy teraz nagle chcą wysłuchiwać opinii graczy, wcześniej nigdy się do tego nie kwapili, ale to taka moja drobna sugestia

pozdrawiam

Heyo
03-04-2011, 04:40
mnie przeszkadza jedynie to że nie wiem dokładnie kiedy i gdzie zaatakuje mnie potworek ;/ zdecydowanie wolałbym aby było to tak jak w poprzednich wersjach ze co ruch to praktycznie jakaś walka ;)

Załóżmy, że energia ci się skończy na środku mapy i chcesz wrócić do miasta i co pole będziesz napotykał przeciwników za których i tak wgl expa nie dostaniesz.
Po za tym żeby częściej napotykać potwory musisz mieć itemki z takimi bonusami że masz większą szansę że spotkasz przeciwnika.

Jacek
03-04-2011, 15:55
Mapki powinny się ściągać tylko raz (jak się ma włączony cache w przeglądarce), więc nie ma specjalnego zysku, bo paczkę i tak trzeba ściągnąć.
Mapki offline za to z pewnością spowodują mnóstwo problemów. Np. z aktualizacją

Doktor Lewatywa
06-04-2011, 15:26
Ja mam internet z telefonu (długa historia), żeby mi starczyło pakietu będę musiał ograniczyć odwiedzanie innych stron, ale czego się nie robi dla mfo? :D

Sosna
07-04-2011, 17:01
Moje pierwsze wrażenia są pozytywne.
Widać, że się postaraliście, gra jest dobrze zoptymalizowana, ma dużo opcji i mimo trzymania się starej fabuły nie czuć znudzenia tematem. Jednak to czy gra jest naprawdę dobra będę mógł powiedzieć za jakiś czas, zobaczymy czy wciągnie mnie chociaż w połowie tak jak MFO2.

ADIHC1
08-04-2011, 19:33
W trakcie walki PvP powinien być pokazany również pasek many, nie tylko HP.
To dyskryminowałoby maga. Widząc, ze mag nie ma many atakowałbyś, zamiast leczyć się. W tej chwili musisz liczyć to w pamięci i tak powinno zostać.

Ceny przedmiotów sprzedawane do sklepów powinny wynosić 30%, a nie jak teraz jakieś 25%-26% to zwiększy ruch na targu.
Ceny przedmiotów skupowanych w sklepie są zmienne. Zależą od ilości złota w grze.

czasami +1 i +2 przedmioty nie różnią się wcale wartościami.
W takim razie to błąd - zgłoś w odpowiednim dziale.

Czy obrażenia różdżki są wliczone w dmg zadawany przez czar czy tylko Atak magiczny xx danej różdżki zwiększa owy dmg?
Nie są. Liczą się tylko obrażenia zaklęcia.

RiK
18-04-2011, 20:22
Oprawa graficzna
Wyszła bardziej jakaś taka bardziej "cukierkowa" niż w MFO 2. Dobrze zrobiliście tworząc cienie (Czyt. prawdopodobnie chmury), które się przemieszczają nad nami na głównej mapce (Czyt. Mapa świata). Jeszcze lepiej by było gdyby te cienie przemieszczały się także nad mniejszymi lokacjami. Można by także spróbować odzwierciedlić dzień i noc oraz przemianę dnia w noc i odwrotnie. Postacie są większe niż w dwójce, a nawet nad nimi ukazuje się chmurka z wypowiedzią danej postaci. Ba. Nawet ona się przemieszcza razem z postacią i dzięki temu widać gdzie dana osoba jest. Jest o wiele większe pole do chodzenia po danej lokalizacji, zaś w dwójce było o wiele mniejsze.
Podsumowując: Grafika została poprawiona i to bardzo.

Ocena: 9.5/10


Muzyka, efekty dźwiękowe
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Co do muzyki i efektów dźwiękowych autorzy poszli bardzo wysoko, bo w MFO 2 nie dość, że muzyki się nie dało odtworzyć (Przynajmniej u mnie) to jeszcze efektów dźwiękowych nie ma.

Ocena: 10/10


Skrypty, mechanika gry
No cóż... co do skryptów to za dobrze nie jest, aczkolwiek to jest dopiero wersja beta, więc poprawki w skryptach będą. Nie raz mi się zdarzył błąd z walką. Wyświetlał się komunikat, że niby połączenia z serwerem nie ma i nieznana walka czy coś takiego. Musiała się wtedy strona odświeżać i to automatycznie więc jest moim zdaniem dobrze. Także nie raz zdarzał mi się błąd z ruchem postaci. Na przykład jeśli chciałem iść w prawo to postać niby szła, ale się wracała. No i musiałem do skutku wciskać strzałkę w prawo, bo inaczej się nie da. Wcześniej (Bodajże z trzy razy) wyrzucało mnie z serwa i musiałem się logować na konto jeszcze raz i jeszcze raz iść w tą stronę w którą chciałem. Jak na razie takie błędy udało mi się znaleźć. Jeżeli chodzi o walki z potworami lub graczami to jest wielki plus, bo albo możemy pomyśleć nad skryptami i walka zaczyna się automatycznie, albo możemy wybrać walkę Manualną (Opcja odpowiednia dla początkujących w grze. Sam ją nawet wybrałem) i wystarczy tylko się zastanawiać, czy chybimy lub trafimy, czy przegramy lub wygramy, albo może nawet będzie remis. Najlepsza jest kolejka. Wcześniej nie mieliśmy pojęcia czy będzie podwójny cios, czy wszystkie potwory będą atakować. Tutaj wyraźnie widać kiedy jest nasz ruch, a kiedy przeciwnika (Troszkę nie mogłem rozgryźć tego z początku, ale potem się skapłem na czym to polega).

Co do mechaniki gry to wydaje mi się, że jest pisana w joomli (Głównie mam na myśli prezentację) no i najlepsze jest to, że jeśli po zalogowaniu się na konto i wejście na jakąś stworzoną postać przejdziemy na przykład do zakładki Statystyki to nie ładuje nam się strona tylko wysuwa nam się okno statystyk (Tak przynajmniej ja to mogę opisać)

Ocena skryptów: 8/10
Ocena mechaniki gry: 9.5/10
Ogólna ocena skryptów i mechaniki: 8.5/10



Ocena główna gry: 9.5/10

Jak się w czymś pomyliłem to pisać ;)

ADIHC1
18-04-2011, 21:20
Co do mechaniki gry to wydaje mi się, że jest pisana w joomli
Gra działa na autorskim silniku stworzonym od podstaw przez Jacka.

(Głównie mam na myśli prezentację)
Masz na myśli edytor WYSIWYG prezentacji? Wykorzystany został TinyMCE (https://tinymce.moxiecode.com/).

W stopce gry, w Autorzy → Oprogramowanie, możesz zobaczyć w oparciu o jakie technologie i rozwiązania powstaje gra.

Bednar
02-05-2011, 18:06
Jak wy tak będziecie 1 miasto na 2 miesiące dodawać, to nie wiem czy się w 2 lata uwiniecie. Wogule nie widzę sensu wprowadzać gry w której nic nie jest zrobione, zapowiadaliście ją już cho cho temu. A jak wprowadziliście grę to było tylko 1 miasto, minęło już ponad pół roku od wprowadzenia gry a jest dopiero 3 miasto

P.S. Proszę się nie obrażać ( za tą wiadomość), to tylko moje drobne sugestie, które musiałem napisać.

ADIHC1
02-05-2011, 18:20
Bednar,

https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1651-Od-przybytku-g%C5%82owa-nie-boli&p=11825#post11825

Lothlórien
23-05-2011, 19:13
Mnie zastanawiają zmiany w statystykach. Szczęście wpływa tylko na uniki ciosów, czy też magiczne? Czy wojownikowi będzie opłacało się ładować w mp żeby móc wykorzystywać zdolności (leczenia i te nowe)?

Dashi
05-07-2011, 17:16
Moi koledzy stwierdzili że potworki na samym początku są za mocne


------------------------------------------------------------------------------------------------
Ten i poniższe posty zostały wydzielone z tematu: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?3782-Ulepszenie-tabelki-lista-poleconych
ADIHC1

Tomi
05-07-2011, 17:32
Moi koledzy stwierdzili że potworki na samym początku są za mocne

sam początek to znaczy? króliki, osy itp?
Były dość mocno osłabiane jakieś 3-4 tyg temu. Są praktycznie na jeden-dwa ciosy.

Dashi
05-07-2011, 17:45
Tak, ale też żaby i grupowe potworki. Jak ktoś ma mały lvl i jest nowy to ma ciężko. Zwłaszcza jak zacznie się magiem to koszty są duże i nieproporcjonalne do zysków. Wielu graczy jest zniechęcanych również przez energie, która odnawia się wolno. Na początku gry mistrz powinien przenosić do specjalnej lokacji gdzie byliby npc i mówiliby oni o statystykach, ekwipunku itd na koniec przenosiłoby nas do mistrza i on robiłby nam test a w zamian dawał trochę złota. Spowodowałoby to że nowy gracz byłby przygotowany do gry i wiedziałby praktycznie o wszystkim.

Eh odbiegłem trochę od tematu

@Down
Może dlatego że po skończeniu się energii gra straciła sens? Brakuje questów na małym poziomie gdyby było ich kilkadziesiąt to gracz by je robił a więc nabrałby ochoty do gry. Pozostaje czekać na edytor do questów i konkurs na quest makerów

Mita bank
05-07-2011, 17:53
u mnie większość skończyło na ok. 5 poziomie, z 1/5 przekroczyła 10poziom, z 3 osoby mam na ponad 15 (nie powiem ile z nich pokonało 20lvl) ;)

do każdego napisałem PW zachęcając do gry, oferując pomoc w statach, fabule. Mówiłem tez że ich dofinansuje po wbiciu 20poziomu (co tam te 20-30k za 10MF, a gracz może sie zmobilizuje do bicia 30poziomu)

nie rozumiem czemu tylko kilku odpisało na PW, a prawie nikt nie logował się następnego dnia :)

Tomi
05-07-2011, 18:04
Mało kasy to może i było przed zmianami - teraz jest jej pod dostatkiem - za jedną walkę z osą (potworek na 1 hit) można kupić 2 miksy many, dodatkowo miksy lecą z pierwszych potworów bardzo często - praktycznie można ich nie kupować. Już chyba "łatwiej" być nie powinno.
Trudniej robi się dopiero powyżej 5 lv, ale to już jest czas na to, aby się choć trochę zorientować w mechanice.



Na początku gry mistrz powinien przenosić do specjalnej lokacji gdzie byliby npc i mówiliby oni o statystykach, ekwipunku itd na koniec przenosiłoby nas do mistrza i on robiłby nam test a w zamian dawał trochę złota. Spowodowałoby to że nowy gracz byłby przygotowany do gry i wiedziałby praktycznie o wszystkim.
chyba chcesz wszystkich na starcie odstraszyć ;]
Wiedza powinna być podawana stopniowo i najlepiej przy okazji jakiegoś questa (częściowo jest już to wprowadzone). Zmuszanie nowicjusza do przeczytania od razu o wszystkich aspektach gry na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem.

Dashi
05-07-2011, 18:11
Mi nie chodzi by to było długie tylko żeby był w stanie rozdać statystyki zdobyte z poziomu. Bo bardzo często dają w statystyki i potem żałują. Wiem że questy są wprowadzane ale wciąż jest ich mało i po energi nie ma co robić

Tomi
05-07-2011, 18:22
Mi nie chodzi by to było długie tylko żeby był w stanie rozdać statystyki zdobyte z poziomu. Bo bardzo często dają w statystyki i potem żałują. Wiem że questy są wprowadzane ale wciąż jest ich mało i po energi nie ma co robić

Nie ma więc sensu prawić nowemu graczowi o statystykach (a tym bardziej egzaminować go z tej wiedzy) zanim nie będzie musiał ich rozdawać, bo jest to dla niego czysta abstrakcja. Co innego jakaś podpowiedź w momencie zdobycia 2 poziomu, kiedy faktycznie zabieramy się za pierwsze rozdawanie.

Mita bank
05-07-2011, 18:24
po skończeniu energii gra się nie kończy, a większość graczy chyba tak myśli ;]
nowi wyczerpią energie i już nie wracają do gry :)

po energii mozesz obczaic jakies tanie itemki na targu żeby nie kupować w sklepie, opłaca sie na początku gry ;]
mozesz też połazić i pozwiedzać mapki w poszukiwaniu skrzynek (czasem opłaca sie je zbierać bez energii, nie marnujemy jej np. na króliki)



wszystkie pomysły z listy bernita mi się podobaja, może po za 5 i 6 ;)
kowal i tak będzie, turnieje też w drodze, nie jest to żadną nowością ;]
o elementach zręcznościowych, rebusach, zagadkach pisałem już wcześniej, ale nie miałem pomysłu żeby zrobić z nich minigry, fajny pomysł, można by było w zamian za 5pkt. energii otwierać mini grę do czasu wyjścia z niej lub wylogowania się :D

ADIHC1
06-07-2011, 18:31
Powyższe kilka postów to off-topic, który wydzieliłem z tego tematu https://forum.mfo3.pl/showthread.php?3782-Ulepszenie-tabelki-lista-poleconych

Seraventiis
13-07-2011, 14:44
Mnie, najbardziej zraził smok mroku.... Jest za słaby ;/ Jakiś tygrys brunatny jest od niego silniejszy... Smoki w moich oczach zawsze silne, dzikie, wolne stworzenia! A tu nie dość że mówi ("Jak śmiesz zakłócać mój spokój?! Stań do walki!") To jeszcze dostaję lanie od byle 20 lvla ;/

VaanDee
13-07-2011, 15:01
Ten Boss nie był przeznaczony do walki w pojedynkę, sama lokacja miała zmusić graczy do przeprawy drużynowej.
Zwróć uwagę że eqw w skrzynkach jest na poziom w okolicach 7 lev, więc poziom trudności Smoka został ustawiony
w okolicach 10, a na tym poziomie walki są trudne.

Mita bank
13-07-2011, 16:22
tak, ale tu chodzi o coś innego, troche śmieszne że jakiś tygrys jest silniejszy od smoka ;)
podobnie z eq, miecz z drewna jest silniejszy od zwykłego...
już lepiej jakby zamiast tego miecza był zwykły kij, albo pozamieniać, najpierw drewniane, potem zwykłe miecze ;)


hehe, mały żarcik mnie rozbraja ;P

musaraj
13-07-2011, 16:30
może i nie ma realistyki, ale w końcu to gra fantasy :0
Po co realistyka?
Wspomnę, że nasz ojciec był prawie najsilniejszym bossem (tylko 4 były silniejsze), a niepokonanym bossem okazała się babcia Regina ( zreszta zawsze wiedziałem, że babcie mają jakieś ukryte moce ;) )
A to ze smok jest słabszy od tygrysa, to zaden problem.
Swoją drogą porzypominam, że pod lange w MF2 atakowały zombie, a pod Eliar jeszcze atakowały zwykłe wilki.



i mały żarcik ;)
Porównaj:
https://spjasienica.szkolnastrona.pl/container///ggggggggggggggggggggggg.jpg
https://www.dodatkidogazet.pl/img/okladki/_big/8b7aa0cfbc.jpg

Doktor Lewatywa
13-07-2011, 16:47
Musaraj padłem :D

kasan vii kubiata
15-07-2011, 17:22
fajna gierka, tylko trochę głupio, ze po 30 lvl dostaje się tylk o10 % expa a po 31 lvl 5 % expa. A tak na poboczu otóż zbieram punkty na takiej stronie, i proszę, abyście wchodzili na link który podam ok *****

Edit/Wybacz , ale reflinki off .

Mita bank
15-07-2011, 21:01
heh, zgasili ci link dosyć szybko :P
mniej expa po 30 dlatego że dalszej fabuły nie ma jeszcze, ale niebawem powinna się pojawić i exp będzie normalny ;]
do tej pory zajmij sie wbijaniem innych postaci/grą na PvP ;)

Seraventiis
18-07-2011, 03:23
Ten Boss nie był przeznaczony do walki w pojedynkę, sama lokacja miała zmusić graczy do przeprawy drużynowej.
Zwróć uwagę że eqw w skrzynkach jest na poziom w okolicach 7 lev, więc poziom trudności Smoka został ustawiony
w okolicach 10, a na tym poziomie walki są trudne.

Zdaje sobie z tego sprawę ale i tak mi się to nie podoba (Dokładnie to że "Poziom trudności Smoka został ustawiony w okolicach 10 [LVL]") i podtrzymuje moją opinie

Narutoooo
20-07-2011, 17:20
A praktycznie wyglady postaci wzieli z margonem

Seraventiis
20-07-2011, 17:38
@Up:
Ogólnie to Tomi udzielił wyczerpującej odpowiedzi na tego typu "Zarzuty"


Ogólnie nie lubię / nie powinienem wypowiadać się publicznie na temat konkurencyjnych gier, bo zarówno krytykować jak i chwalić nie wypada, ale skoro już kolejny raz ktoś wywołuje ten temat to kilka słówek skrobnę.

Mój kontakt z Margonem ograniczył się do założenia konta jakieś 2-3 lata? temu i poklikania jakieś 10 minut. Nie mogę więc za bardzo wypowiedzieć się na temat tej gry, bo jej po prostu nie znam. Troszeczkę więcej wiem od osób, które w tą grę grały, ale to nadal nie uprawnia mnie do wystawienia jej oceny.
Mogę za to z całą pewnością powiedzieć, że odniosła sukces i z tego wnioskuję, że musi być niezła. Na pewno twórcy włożyli w nią dużo pracy i należy tą pracę szanować.

Czy my staramy się iść w stronę Margonem?
Powiem krótko - gdyby Margonem nie istniało, grali byście dzisiaj w dokładnie takie samo MF3 jakie gracie.
Wprawdzie to co tu piszę, to jest trochę udowadnianie, że nie jest się wielbłądem, ale niech tam.

Sam szkielet/system gry jest praktycznie przeniesiony z MF2. Został oczywiście rozwinięty o elementy, które były przez nas planowane od dawna, ale z różnych powodów nie znalazły się w MF2. Czy w Margonem jest podobny system? Chyba nie - ja wprawdzie za mało widziałem, żeby to dokładnie ocenić, ale nawet jeśli by był podobny, to my-fantasy miało taki system jako pierwsze, bo wcześniej powstało ;]. Gdyby ktoś napisał - system podobny do serii Final Fantasy - tak zgadzam się w 100%.

Powiększenie okna mapy i wrzucenie ładniejszej grafiki - to jest właśnie ten punkt, który powoduje kontrowersje.
Taki ruch jest czymś tak naturalnym jak oddychanie - nowa wersja powinna być wygodniejsza, ładniejsza itp. Wyobrażacie sobie żebyśmy zostawili mapę 200x200px? To już nie przystaje do obecnych czasów/wymagań. Poza tym powiększenie mapy czy też poprawienie grafiki to były
postulaty sięgające początków my-fantasy i naprawdę nie musieliśmy tego pomysłu od nikogo zapożyczać. Zresztą to jest tak idiotyczny zarzut, że szkoda gadać.
Wracając do grafik - grafika w MF3 różni się od tej z Margonem znacznie. Oni mają swoje tilesety, my mamy swoje.
Punktem wspólnym jest jedynie format grafik zaciągnięty z RPG Makera (i jakieś pojedyncze grafiki), i tu należy zaznaczyć, że to my pierwsi od nich wpadliśmy na pomysł, żeby w grze takich grafik użyć (choć akurat z innej wersji tego programu). Oczywiście tu nawet nie ma się czym chwalić, bo to wynikało po prostu z braku funduszy na ich stworzenie - podejrzewam, że ludzie z Margonem z dokładnie takiego samego powodu sięgnęli po te grafiki. I znowu gdyby ktoś powiedział: MF3 wygląda podobnie jak gra zrobiona w RPG Makerze - zgadzam się w 100% i to jest nawet komplement, bo RPG Maker ma naprawdę duże możliwości i udało nam się zaadoptować je do gry przeglądarkowej w prawie 100%.
Zapewne zauważyliście, że w MF3 mapy są wielowarstwowe (chodzenie za obiektami, pod mostami itp), że są możliwe scrollowane panoramy (vide lazurowy klif), efekty pogodowe (vide chmurki na mapce świata), że np. wszelkie drzwi, skrzynki są animowane, NPC mogą być ruchome i interaktywne (quest z owieczką), ze silnik daje możliwość odgrywania scenek fabularnych, że jest udźwiękowienie i jeszcze wiele innych drobnostek, których na pierwszy rzut oka nie widać. Czy to wszystko jest w Margonem? Z tego co mi wiadomo to nie, ale nawet jakby to teraz wprowadzili to ja naprawdę nie mam nic przeciwko - mają do tego prawo.

System/przebieg walki również jest zupełnie inny, zarówno pod względem merytorycznym jak i wizualnym.
Merytorycznie większość rzeczy pochodzi wprost z MF2 (walka manualna i skryptowa), natomiast nowy wygląd walk manualnych jest adaptacją starego jak świat systemu z RPG'ów z lat 90-tych. Naprawdę nawet na siłę ciężko mi tu jakieś podobieństwa do Margonem znaleźć.

Podsumowując: Tworząc zarówno MF, MF2 czy MF3 zawsze robiliśmy to tak jak sobie to zaplanowaliśmy i zawsze po swojemu, uwzględniając po drodze przynajmniej niektóre oczekiwania samych graczy. Odbieranie nam tego jest naprawdę nie fair, ale cóż mam świadomość, że dla wielu osób w wieku 10 czy 12 lat Margonem jest pierwszą i jedyną grą MMORPG w jaką grali i jest to ich cały "growy" świat. Podobnie zresztą było i jest z samym Margonem, któremu w swoim czasie nadano łatkę "przeglądarkowa Tibia" i też muszą z tym żyć, choć być może twórcy Margonem Tibii w ogóle na oczy nie widzieli.

PS. To jest trochę tak jak w tych wojnach fanbojów PS3 vs. XBOX - to co mam i w co gram jest najlepsze a tego drugiego trzeba gnoić.

Dashi
20-07-2011, 19:01
Ja dorzucę jeszcze że jak wbijesz w margonem spory lvl to możesz przestać grać bo po pierwsze na nowe mapki czeka się rok a nawet dłużej, po drugie questy robią tylko na małe lvle bo twierdzą że muszą zapełnić luki co jest śmieszne itd... W mfo gracz z 30lvlem nawet jeśli nie chce robić nowej postaci ma sporą ilość minibossów do zabicia

Vangetsu
23-08-2011, 17:00
Uważam że energia na każdą postać to nie za dobre rozwiązanie... nie trzyma się to kupy...
Mam dwie postacie... jak jedna się zmęczy to druga powinna być ok anie zmęczona(bez energii) tak jak pierwsza...
To jest nie logiczne.




Mój kontakt z Margonem ograniczył się do założenia konta jakieś 2-3 lata? temu i poklikania jakieś 10 minut. Nie mogę więc za bardzo wypowiedzieć się na temat tej gry, bo jej po prostu nie znam. Troszeczkę więcej wiem od osób, które w tą grę grały, ale to nadal nie uprawnia mnie do wystawienia jej oceny.
Mogę za to z całą pewnością powiedzieć, że odniosła sukces i z tego wnioskuję, że musi być niezła. Na pewno twórcy włożyli w nią dużo pracy i należy tą pracę szanować.


Co do tego... margonem się zmieniło ostro do tego z 3 lat temu.
Nowy syt. walki... mapy inne ;D
I prężnie im idzie jej rozwijanie.
Ale do MFO 3 to margonem nie może się równać.

Warrior Master
26-11-2011, 10:20
195


Wrażenie to to jest :) Rozbroiła mnie ta cena .

Letty
27-11-2011, 08:14
Ta cena jest nie lepsza :)
199

Warrior Master
27-11-2011, 09:12
Hehe , dobre :)

Demoniczna Dusza
27-11-2011, 17:05
Ogólnie nie lubię / nie powinienem wypowiadać się publicznie na temat konkurencyjnych gier, bo zarówno krytykować jak i chwalić nie wypada, ale skoro już kolejny raz ktoś wywołuje ten temat to kilka słówek skrobnę.

Mój kontakt z Margonem ograniczył się do założenia konta jakieś 2-3 lata? temu i poklikania jakieś 10 minut. Nie mogę więc za bardzo wypowiedzieć się na temat tej gry, bo jej po prostu nie znam. Troszeczkę więcej wiem od osób, które w tą grę grały, ale to nadal nie uprawnia mnie do wystawienia jej oceny.
Mogę za to z całą pewnością powiedzieć, że odniosła sukces i z tego wnioskuję, że musi być niezła. Na pewno twórcy włożyli w nią dużo pracy i należy tą pracę szanować.

Czy my staramy się iść w stronę Margonem?
Powiem krótko - gdyby Margonem nie istniało, grali byście dzisiaj w dokładnie takie samo MF3 jakie gracie.
Wprawdzie to co tu piszę, to jest trochę udowadnianie, że nie jest się wielbłądem, ale niech tam.

Sam szkielet/system gry jest praktycznie przeniesiony z MF2. Został oczywiście rozwinięty o elementy, które były przez nas planowane od dawna, ale z różnych powodów nie znalazły się w MF2. Czy w Margonem jest podobny system? Chyba nie - ja wprawdzie za mało widziałem, żeby to dokładnie ocenić, ale nawet jeśli by był podobny, to my-fantasy miało taki system jako pierwsze, bo wcześniej powstało ;]. Gdyby ktoś napisał - system podobny do serii Final Fantasy - tak zgadzam się w 100%.

Powiększenie okna mapy i wrzucenie ładniejszej grafiki - to jest właśnie ten punkt, który powoduje kontrowersje.
Taki ruch jest czymś tak naturalnym jak oddychanie - nowa wersja powinna być wygodniejsza, ładniejsza itp. Wyobrażacie sobie żebyśmy zostawili mapę 200x200px? To już nie przystaje do obecnych czasów/wymagań. Poza tym powiększenie mapy czy też poprawienie grafiki to były
postulaty sięgające początków my-fantasy i naprawdę nie musieliśmy tego pomysłu od nikogo zapożyczać. Zresztą to jest tak idiotyczny zarzut, że szkoda gadać.
Wracając do grafik - grafika w MF3 różni się od tej z Margonem znacznie. Oni mają swoje tilesety, my mamy swoje.
Punktem wspólnym jest jedynie format grafik zaciągnięty z RPG Makera (i jakieś pojedyncze grafiki), i tu należy zaznaczyć, że to my pierwsi od nich wpadliśmy na pomysł, żeby w grze takich grafik użyć (choć akurat z innej wersji tego programu). Oczywiście tu nawet nie ma się czym chwalić, bo to wynikało po prostu z braku funduszy na ich stworzenie - podejrzewam, że ludzie z Margonem z dokładnie takiego samego powodu sięgnęli po te grafiki. I znowu gdyby ktoś powiedział: MF3 wygląda podobnie jak gra zrobiona w RPG Makerze - zgadzam się w 100% i to jest nawet komplement, bo RPG Maker ma naprawdę duże możliwości i udało nam się zaadoptować je do gry przeglądarkowej w prawie 100%.
Zapewne zauważyliście, że w MF3 mapy są wielowarstwowe (chodzenie za obiektami, pod mostami itp), że są możliwe scrollowane panoramy (vide lazurowy klif), efekty pogodowe (vide chmurki na mapce świata), że np. wszelkie drzwi, skrzynki są animowane, NPC mogą być ruchome i interaktywne (quest z owieczką), ze silnik daje możliwość odgrywania scenek fabularnych, że jest udźwiękowienie i jeszcze wiele innych drobnostek, których na pierwszy rzut oka nie widać. Czy to wszystko jest w Margonem? Z tego co mi wiadomo to nie, ale nawet jakby to teraz wprowadzili to ja naprawdę nie mam nic przeciwko - mają do tego prawo.

System/przebieg walki również jest zupełnie inny, zarówno pod względem merytorycznym jak i wizualnym.
Merytorycznie większość rzeczy pochodzi wprost z MF2 (walka manualna i skryptowa), natomiast nowy wygląd walk manualnych jest adaptacją starego jak świat systemu z RPG'ów z lat 90-tych. Naprawdę nawet na siłę ciężko mi tu jakieś podobieństwa do Margonem znaleźć.

Podsumowując: Tworząc zarówno MF, MF2 czy MF3 zawsze robiliśmy to tak jak sobie to zaplanowaliśmy i zawsze po swojemu, uwzględniając po drodze przynajmniej niektóre oczekiwania samych graczy. Odbieranie nam tego jest naprawdę nie fair, ale cóż mam świadomość, że dla wielu osób w wieku 10 czy 12 lat Margonem jest pierwszą i jedyną grą MMORPG w jaką grali i jest to ich cały "growy" świat. Podobnie zresztą było i jest z samym Margonem, któremu w swoim czasie nadano łatkę "przeglądarkowa Tibia" i też muszą z tym żyć, choć być może twórcy Margonem Tibii w ogóle na oczy nie widzieli.

PS. To jest trochę tak jak w tych wojnach fanbojów PS3 vs. XBOX - to co mam i w co gram jest najlepsze a tego drugiego trzeba gnoić.

Heh, tak właśnie myślałem. Podobna nazwa, system walki i chodzenie po mapie. Ale nie mam tego za złe, obie gry są bardzo fajne. :)

musaraj
11-05-2012, 00:00
Gra jest cud miód ale słaba, tyle ode mnie

Fatal
11-05-2012, 17:06
kiedyś było fajnie, teraz nuda ;p

Kampaj
12-05-2012, 07:55
Dokładnie. Każdy już tymi żółwiami "rzyga"...
Tylko update nas uratuje ;]

Squadron
03-07-2012, 21:02
Gra jest bardzo nudna, monotonna i mało kto w nią gra.
Pozdrawiam.

bxp
03-07-2012, 21:18
Nudna dla 40 leveli którzy od pół roku biją żółwie. Dla nowych graczy jest ciekawa.

Qtazz
21-07-2012, 13:52
mam wylane na wasze pogaduchy tomi kocham cię

kakaa
24-07-2012, 17:37
-Wampirzyca

-Szczurołak

-Wodny żółw

i gryf gdzie oni sa ?

Krycha
24-07-2012, 18:27
-Wampirzyca

-Szczurołak

-Wodny żółw

i gryf gdzie oni sa ?
Gryf Sosnowy Zagajnik
Szczur - Lochy Urkaden poziom 2 -> Komnata Przetrwania -> Komnata Walki
Wampirzyca - Przeklęta Jaskinia
Zolw - Jezioro Lewitujacych Skal.