PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa Zależność między statystykami - przypomnienie



Doktor Lewatywa
06-11-2011, 16:00
Witam, przepraszam za niepotrzebny spam, ale z tego co widzę, warto powrócić do tego tematu: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?4297-Nowa-zale%C5%BCno%C5%9B%C4%87-mi%C4%99dzy-statystykami-lub-jakie%C5%9B-ostrze%C5%BCenie.
Ostatnio często bywam w dilli by pomagać nowicjuszom w miarę możliwości.
Z tego co zauważyłem największym problemem jest psucie sobie statystyk przez dawania pkt w oba ataki. Bo jeśli 8 lv nie radzi sobie z ptakiem to widać, że coś jest nie tak. Dobrze byłoby też gdyby ktoś napisał dobry poradnika jak zacząć grę.
Przy okazji: Czy nie można by było tak do 5 poziomu włączyć opcję sugerowania statystyk? Na pewno zatrzymałoby to paru graczy. Statystyki nie musiały by być jakieś super ekstra, tylko bardziej uniwersalne.
Wiem że trochę chaotyczne, ale pisałem na szybko.

lokin
06-11-2011, 16:02
Raczej nie jest to kwestia poradniku, ale rozwinięcie pomocy na początku gry. I to by było na tyle.

Flower
06-11-2011, 16:26
A moze wprowadzic cos takiego jak w v2 ? Na poczatku wybieramy kim chcemy grac , przy okazji zablokowac mozliwosc dawania w atak zwykly bedac magiem i na odwrot

Antybristler
06-11-2011, 16:29
A moze wprowadzic cos takiego jak w v2 ? Na poczatku wybieramy kim chcemy grac , przy okazji zablokowac mozliwosc dawania w atak zwykly bedac magiem i na odwrot
To by może było dobre, dla nowych zwłaszcza. Może dodać info pod statystykami podczas rozdawania statów, że taka konfiguracja statów nie jest wskazana. Samo blokowanie rozdawanie statystyk jest już ograniczeniem i nie wiem czy admin się zgodzi.

Flower
06-11-2011, 16:34
Albo na przyklad grajac wojem wykluczyc calkowicie atak magiczny ze statystyk

Tomi
06-11-2011, 16:56
Coś pomyślimy - może jakiś guzik "rozdaj automatycznie" na pierwszych poziomach.

misiopysio
07-11-2011, 21:34
Nie kombinujcie, jak ktoś spaprze staty na niskich levelach to moze zrobić postac od nowa, jak pomimo grania nie potrafi to jego problem, ktos rozdaje lepiej ktos gorzej, dzieki temu jedni sa lepsi inni słabsi i tyle, zawsze można tez zrobić resa.
Coś mi się widzi, że chcecie ujednolicać i zmuszać graczy do robie nie tylko dobrych stat na siłę.
Zły pomysł i tyle moim zdaniem, ale jakiś dodatkowy poradnik zawsze się przyda.


pozdrawiam

Doktor Lewatywa
07-11-2011, 21:48
Tylko, że taki nowy gracz jak spaprze staty to nadal nie wie jak je rozdawać i raczej nie zrobi nowej postaci lecz porzuci grę.
Co do resów zawsze myślałem, że są one zwykle dla tych lepszych graczy, bo słabemu i to nie pomoże.
A przecież im więcej graczy wciągnie się w grę, tym większe będą zyski w przyszłości :)

ADIHC1
08-11-2011, 00:17
może jakiś guzik "rozdaj automatycznie" na pierwszych poziomach
To nie jest zły pomysł. Ba, nawet na wyższych poziomach gracze miewają problemy ze statystykami.

Tomi
08-11-2011, 00:44
Aby miało sens trzeba by to połączyć z wyborem "profesji" przy pierwszym rozdaniu stat i blokować jedną ze statystyk atak/atak mag.
Wtedy upragniona profesja mogła by być dość łatwo wyświetlana w profilu.

MasterOfPuppets
08-11-2011, 16:37
Już spotkałem paru takich co robili "palladyna". I tłumaczyłem im ,że to jest nieopłacalne itp. Ale on powiedział ,że będzie robił po swojemu, bo w innych grach tak robili

Shunsui
08-11-2011, 16:56
Hybrydy nie są takie złe...kogo ja oszukuje są złe nikomu many na leczenie ani na porażenie nie żałuję ale by woj mp dawał tylko dla zaklęć to rozwalenie statystyk jestem nad wyborem profesji.

BeLiaR
08-11-2011, 17:22
Hmm wybór jest konieczny , ale lepiej , żeby wyborca nie był do końca świadomy jaką profesje wybiera. Ale dlaczego ? Ano dlatego , że nowi , szczególnie młodzi gracze ( a będzie ich więcej) będą mówić " łee tylko 2 profesję , a w tym metinie są aż 4 " (czemu wiem ile tam jest profesji .. :( ). Więc lepiej niech solidus pyta " wolisz władać mocą żywiołów czy poznać fizyczną siłę " lub coś w tym stylu. A w statach dodać jakieś podpowiedzi , które można zamknąć., a w nich zaznaczyć i to dość GRUBO , że jeśli wybrałeś potęgę żywiołów to nie dawaj w atak , a jeśli wybrałeś siłę fizyczną to nie dawaj nic w atak magiczny.

Jacek
08-11-2011, 20:56
To może zrobić hybrydę. Postacie co dają w oba ataki miały by jakiś bonus ;]

Darko
08-11-2011, 21:04
To może zrobić hybrydę. Postacie co dają w oba ataki miały by jakiś bonus ;]

nie takie głupie, jednak jestem za notką mówiącą w co inwestować
z resztą jest konkurs skłaniający do pomocy nowicjuszom :)

Levusek
08-11-2011, 21:06
Bez przesady już ;P

Tomi
08-11-2011, 21:18
Trzeba będzie w końcu zdecydować czy robimy "systemowe" profesje z blokadą rozdawania do jednego ataku (przy pierwszym rozdawaniu lub po resecie) czy nadal tylko umowne - ale z "asystentem" rozdawania statystyk.
Systemowe profesje są o tyle wygodne, że postać ma jednoznaczne przyporządkowanie, nie trzeba tego sprawdzać za pomocą jakiegoś algorytmu analizującego statystyki. Wada to jakieś tam ograniczenie, choć tylko teoretyczne.

Levusek
08-11-2011, 21:25
Trzeba będzie w końcu zdecydować czy robimy "systemowe" profesje z blokadą rozdawania do jednego ataku (przy pierwszym rozdawaniu lub po resecie)
Systemowe profesje są o tyle wygodne, że postać ma jednoznaczne przyporządkowanie

Mnie pasuje :)

Antybristler
08-11-2011, 21:35
Decyzja nie jest (będzie) łatwa, bo będzie to nieść za sobą konsekwencje - blokada po wyborze profesji dawania statów w atak/atak mag (w zależności wybranej profesji). Wtedy będzie koniecznie przemodelowanie usługi reset statystyk - ponowna możliwość wyboru profesji. Druga sprawa, to skąd nowy gracz wiedzieć jaka profesja będzie lepsza dla niego i fakt samej jej zmiany będzie generalnie płatny. Początek gry można zmienić u solidusa i wybrać profesję oraz dostać adekwatną broń i wcześniej opis profesji (o ile go nie ma). Dodatkowo można zrobić tak, że gracz może sprawdzić profesję tzn. potestować profesję układając statystyki dla maga/woja i do 5lv może zrobić kilka resetów u solidusa i zmienić profesję i np. do któregoś tam poziomu (6-7-8) ma się ostatecznie określić. Oprócz tego oczywiśćie autorozdawanie statów na niskich Lv (skrypt dobierze czego jest za mało) - ale jako forma podpowiedzi, a nie tworzenie identycznych kopii statystyk postaci. Chodzi mi o podpowiedzi typu "Za dużo tego", "za mało tego". No i kwestia czy będą profesje pośrednie, oprócz maga i woja. Nie ulega wątpliwości dodanie profesji w profilu.

ADIHC1
08-11-2011, 21:46
Wtedy będzie koniecznie przemodelowanie usługi reset statystyk - ponowna możliwość wyboru profesji.
Po prostu reset statystyk byłby jednoznaczny z ponownym wyborem profesji.


Druga sprawa, to skąd nowy gracz wiedzieć jaka profesja będzie lepsza dla niego i fakt samej jej zmiany będzie generalnie płatny.
Teraz też nie wie. Rozdawanie pkt w oba ataki do niczego dobrego nie prowadzi na początku gry - taka postać nadaje się do usunięcia (lub resetu statystyk).


Dodatkowo można zrobić tak, że gracz może sprawdzić profesję tzn. potestować profesję układając statystyki dla maga/woja i do 5lv może zrobić kilka resetów u solidusa i zmienić profesję i np. do któregoś tam poziomu (6-7-8) ma się ostatecznie określić.
Ale to nie ma sensu - na tak niskim poziomie trudno jest ocenić, która z profesji jest lepsza. Dodatkowo, gracze mają problem z samym rozdawaniem statystyk, co dopiero z oceną co jest lepsze.


Oprócz tego oczywiśćie autorozdawanie statów na niskich Lv (skrypt dobierze czego jest za mało) - ale jako forma podpowiedzi, a nie tworzenie identycznych kopii statystyk postaci.
Automatyczne rozdawanie statystyk mogłoby nie być ograniczone tylko do niskich poziomów - na wyższych (nawet na poziomie równym z limitem) również są gracze, którzy mają z tym problem. Kopiami tych samych statystyk bym się nie przejmował - lepsze to, niż rezygnacja przez słabszych graczy z gry.