PDA

Zobacz pełną wersję : brak możliwości walki od 1-4 i ukarnie gracza Ice Axe



Goddess Of War
03-04-2011, 23:06
jego walki tak wyglądają wszystkie tak tylko z innymi graczami i ofc x3 proponował max 2 walki o rank z jednym graczem jednego dnia

https://s2.mfo3.pl/game/report.php?bid=367116&vpid=3133&vtid=0

https://s2.mfo3.pl/game/report.php?bid=438227&vpid=3133&vtid=0

https://img269.imageshack.us/img269/2182/80347883.jpg (https://img269.imageshack.us/i/80347883.jpg/)

https://img696.imageshack.us/img696/1052/14237636.jpg (https://img696.imageshack.us/i/14237636.jpg/)\


kara jak dla mnie najwyższa czyli usunięcie postaci lub ban na jakieś 30 dni + odjęcie całego ranku + usunięcie postaci z którymi walczył w raportach

GuRi
03-04-2011, 23:17
hahahahh bana mu albo zablokowac konto na 30 dni !!!

Kasej
03-04-2011, 23:26
heh, cwaniak...
Proponuję chwilowy zakaz grania ;]
Chyba ze takie coś jest dozwolone :(

Ice Axe
03-04-2011, 23:31
Pff bana za nic :(

Rayshami
03-04-2011, 23:48
Ja rozumiem, że coś takiego może budzić niesmak graczy - ale nie jest zabronione w regulaminie, więc nie ma podstaw do nałożenia kary.
Poza tym - co się nim przejmujecie? Gracie dla ranku, czy dla własnej satysfakcji? Sami wiecie, że swoje punkty nabiliście uczciwie a tacy ludzie je "wycwanili", to będziecie uważać, że on ma lepszą pozycję w rankingu to jest lepszy? ;p

Goddess Of War
03-04-2011, 23:55
jest i na to paragraf ;)

Działania o charakterze bezprawnym, działania na szkodę właściciela gry lub innych graczy.

Działa on na szkodę graczy którzy grają na rank ^^ uczciwie : )

Tomi
03-04-2011, 23:59
chyba trzeba obmyślić jakieś nowe ograniczenia systemowe ;]

Goddess Of War
04-04-2011, 00:01
chyba trzeba obmyślić jakieś nowe ograniczenia systemowe ;]

tomi spotka go za ten przelew ranku jakaś kara??

Tomi
04-04-2011, 00:47
tomi spotka go za ten przelew ranku jakaś kara??

Spróbujmy może zdefiniować co to jest przelew?
3 walki pod kolej z tym samym graczem są już przelewem czy może 3 walki pod kolej przegrane/wygrane z tym samym graczem są przelewem? A może nawet nie pod kolej tylko w tym samym dniu czy tygodniu?.
A może dopiero 3 x po 3 walki jednego dnia są przelewem, jeśli wszystkie miały ten sam wynik?

Na poważnie się pytam ;)
Chcę się po prostu dowiedzieć jakie obiektywne czynniki powodują, że coś jest uznawane za przelew, bo dzięki temu będzie można dopisać nowe reguły do systemu.

Coni
04-04-2011, 00:49
Po prostu widać, że 5 postaci, z którymi walczył należały do jednego gracza (kumpla). Zabijał ich na jeden hit albo poddawali walkę, takie coś to chyba ewidentny przelew ..
A te postacie wszystkie na 1lvl też sobie dobiły do 100 ranka bijąc się wzajemnie, przez co uzyskał z 2-3 postacie na 100 ranka może i więcej do przelania.

Goddess Of War
04-04-2011, 00:51
według mnie przelew to https://s2.mfo3.pl/game/report.php?bid=367116&vpid=3133&vtid=0 ten raport ponieważ 3x walki pod rząd z tym samym graczem który nie stawił ci realnego oporu ..... bo co może zrobić 1 vs 11 ... rozumiem jedna walka z nim ale 3x i za chwilę nick inny i znowu 1 lvl 3x ..... ale też walki z tym graczem np następnego dnia chodzi mi o to że jak by tu na to nie spojrzeć 1 lvl nie może wejść w strefę bujek czyli walki były ustawiane ...

Tomi
04-04-2011, 00:56
Po prostu widać, że 5 postaci, z którymi walczył należały do jednego gracza (kumpla). Zabijał ich na jeden hit albo poddawali walkę, takie coś to chyba ewidentny przelew ..
A te postacie wszystkie na 1lvl też sobie dobiły do 100 ranka bijąc się wzajemnie, przez co uzyskał z 2-3 postacie na 100 ranka może i więcej do przelania.
Trzeba więc przełożyć to na reguły/zasady.

np.
-nie więcej niż 3? walki tygodniowo z postaciami należącymi do tego samego usera
-nie więcej niż ileś tam "trójek" dziennie
-nie ma ranku za walki krótsze niż x tur

i tak dalej...

PS. tak naprawdę do 100 to łatwiutko rank nabić/przelać (bo każdy ma min 50) - potem już się schody zaczynają, trzeba miec dziesiątki czy nawet setki postaci do dyspozycji, co bez multi (które niedługo ostro ścigniemy hehe) jest czymś praktycznie niewykonalnym. Jeszcze prosta zasada, że rank od 5 poziomu i też ciężko będzie nabijać ten poziom tylu postaciom.

Goddess Of War
04-04-2011, 00:57
dokładnie tak jak mówisz : ) i przydało by się kogoś zatrudnić co by się zajmował takimi incydentami szybko :) dodał bym nawet że można walczyć o rank z tą samą postacią po 1 walce po odstępie czasowym 1 h ;) (wykluczając arene ;p)

Nyhariel
04-04-2011, 01:19
Czy nie latwiejszym i w praktyce lepszym sposobem na wyeliminowanie "przelewu" bylaby mozliwosc stoczenia maksymalnie 3 walk pomiedzy 2 kontami? Bo postacie to jedno, mozna zrobic ich xxx i sobie przelewac, natomiast przy ograniczeniu walk miedzy kontami nie byloby owych sytuacji.

PS. "nie ma ranku za walki krótsze niż x tur" - bez sensu ;] zakladajac, ze ktos ma mocne uderzenie i przy okazji duzo speeda to przy walce kiedy zabiera graczowi jednym hitem wiecej niz polowe, to przy doublu walke ma wygrana nawet w pierwszej/drugiej turze :) to samo z ciosem krytycznym, gracz sie nie uleczy, a krytyk go dobije i po walce ;]

The End
04-04-2011, 01:27
Zgadzam sie z przedmówcami. Pomysł ashovera jest bardzo dobry. Rozciągnąć ograniczenie z postaci na konto. I po problemie :)
Kara dla ice wg mnie musi byc. Tak jak pisze God paragraf na to można znaleźć ;)
Ograniczenie tur to zły pomysł... gracze maja mało obron a duble często są w 1 turze. Jeśli weszłyby 2 ciosy krytyczne to uczciwa walka może się zakończyć na wstępie.
Ja bym wprowadził inne ograniczenie. Mianowice względem bojek. Np żeby bójka mogła się odbyć tylko przy różnicy poziomów nie większej niż 4 ( dowolny sensowny przedział) oraz żeby atakujący który będzie mieć wyższy lub równy poziom co atakowany nie mógł wezwać pomocy.
Co o tym sadzicie?

Goddess Of War
04-04-2011, 01:29
Zgadzam sie z przedmówcami. Pomysł ashovera jest bardzo dobry. Rozciągnąć ograniczenie z postaci na konto. I po problemie :)
Kara dla ice wg mnie musi byc. Tak jak pisze God paragraf na to można znaleźć ;)
Ograniczenie tur to zły pomysł... gracze maja mało obron a duble często są w 1 turze. Jeśli weszłyby 2 ciosy krytyczne to uczciwa walka może się zakończyć na wstępie.
Ja bym wprowadził inne ograniczenie. Mianowice względem bojek. Np żeby bójka mogła się odbyć tylko przy różnicy poziomów nie większej niż 4 ( dowolny sensowny przedział) oraz żeby atakujący który będzie mieć wyższy lub równy poziom co atakowany nie mógł wezwać pomocy.
Co o tym sadzicie?

bójki osobna sprawa ale też powinno być ograniczenie jak w mf2 takie jak tam czyli do 20 lvl max przedział +/- 2 lvl

The End
04-04-2011, 01:30
Albo inna rzecz. Brak pvp w bojkach. Z tymze to chyba byloby zbyt drastyczne.

ADIHC1
04-04-2011, 01:32
Czy nie latwiejszym i w praktyce lepszym sposobem na wyeliminowanie "przelewu" bylaby mozliwosc stoczenia maksymalnie 3 walk pomiedzy 2 kontami? Bo postacie to jedno, mozna zrobic ich xxx i sobie przelewac, natomiast przy ograniczeniu walk miedzy kontami nie byloby owych sytuacji.
Tomi już o tym pisał:


-nie więcej niż 3? walki tygodniowo z postaciami należącymi do tego samego usera

Tomi
04-04-2011, 01:33
przedziału lvl raczej nie będzie, tak więc wszelkie propozycje oprócz tego.

Goddess Of War
04-04-2011, 01:40
ale podobno nie można już się logować na 2 postaci z tego samego konta naraz to może wprowadzić że walkę rankingową pojedynek można stoczyć z tą samą postacią tylko raz dziennie (wykluczając arene ) to by też ożywiło walki na arenie . Ponawiam pytanie jeszcze raz czy gracz Ice Axe będzie ukarany?

ADIHC1
04-04-2011, 03:16
Karą niech będzie "publiczna chłosta" - wystawienie go na mapce z bójkami i zablokowanie wyjścia oraz pomocy :D

Antybristler
04-04-2011, 09:10
Zawsze można zrobić "łapankę" i "wymierzyć sprawiedliwość" w regulaminowy sposób - walkę :P
Bo kary raczej nie dostanie - nie złamał regulaminu, no chyba że admin uzna, że zrobił to na szkodę gry...

Jacek
04-04-2011, 10:10
Niech się społeczność zaktywizuje a nie tylko patrzycie na admina. Przecież Ice Axe ma tylko 13 poziom. Niech ktoś mocny na 20 poziomie go złapie i wytrzepie ten rank z niego ;]
Co do tematu, to myślę, że trzeba ograniczyć walki z postaciami jednego użytkownika.

Goddess Of War
04-04-2011, 11:13
Walkmen by się przydał do porządku utrzymania ^^ on był jak maszyna : D w wykrywaniu przestępców :D

Krycha
04-04-2011, 13:09
Ewentualnie dla przedziału 1-6(żeby nie dało się wbić więcej na jednych ruchach,) wyłączyć walki o ranking z nierównymi poziomami, jedynie na tym samym poziomie mogą walczyć o wszystko( Tak, wiem, kombinuje, ale w takiej sytuacji albo marnują swoją energię, albo zakładają multikonta i są narażeni na karę albo płacą za grę żeby wbić wyższy lv i sobie przelewać :P )

RoLLeR
04-04-2011, 13:50
Niech się społeczność zaktywizuje a nie tylko patrzycie na admina. Przecież Ice Axe ma tylko 13 poziom. Niech ktoś mocny na 20 poziomie go złapie i wytrzepie ten rank z niego ;]
Co do tematu, to myślę, że trzeba ograniczyć walki z postaciami jednego użytkownika.

i to by bylo sluszne jak najbardziej, ale teraz nie wychyli nosa poza miasto znajac zycie ;p a jesli to nie jest karane, to zaraz beda 'nadgorliwi' (czyt. nolify), ktorzy znajda 2-3 kolegow tego samego pokroju i bardzo szybko wbija po 1000 ranku. na to wystarczy jeden caly pracowity dzien. kazdy robi po 20 postaci, po chwili kazdy ma 10 postaci po 100 ranku, a za chwile kazdy ma 5 po 200. i wszystko odbywa sie na 1 lvlu.

Goddess Of War
04-04-2011, 13:52
popieram rollera powinny być wprowadzone zmiany .... i to w miarę szybko

Kasej
04-04-2011, 14:01
Myślę ze wystarczy dopisać do regulaminu zasadę: Zakaz przelewania pkt rankingowych itp, itd
I poprostu ustawić jakiegoś [GM] który będzie czujny na takie coś i odpowiednio karać, odejmować nabyte zyski przez multi :)

RoLLeR
04-04-2011, 14:06
Spróbujmy może zdefiniować co to jest przelew?
3 walki pod kolej z tym samym graczem są już przelewem czy może 3 walki pod kolej przegrane/wygrane z tym samym graczem są przelewem? A może nawet nie pod kolej tylko w tym samym dniu czy tygodniu?.
A może dopiero 3 x po 3 walki jednego dnia są przelewem, jeśli wszystkie miały ten sam wynik?

Na poważnie się pytam ;)
Chcę się po prostu dowiedzieć jakie obiektywne czynniki powodują, że coś jest uznawane za przelew, bo dzięki temu będzie można dopisać nowe reguły do systemu.

najpierw zdefiniuj przelew Kasej. Juz Tomi pisal ;p
bo tam nie ma nadmiaru walk z ta sama postacia. Ice moze powiedziec, ze gracz 2 razy chcial rewa bo jednak myslal ze mu sie uda i zmienil taktyke. wiem ze to absurdalne 1v11 ale udowonij mu ze tak nie bylo... i co? ;p nic nie zrobisz.
Najlepsze wyjscie to ograniczenia walk z postacia przecic na konto. i tyle.

Goddess Of War
04-04-2011, 14:10
trzeba też dodać że przelew to walki w których przeciwnik nie miał szansy wygrać ..... bo 1 lvl vs 11 nie był w stanie wygrać powiedzmy sobie szczerze

Kasej
04-04-2011, 14:13
Szanse sa niemal zerowe... a właściwie wcale ich nie ma. Więc myślę ze z takim warunkiem łatwo powinno wyłapać wszystkie przelewy itp.

RoLLeR
04-04-2011, 14:15
trzeba też dodać że przelew to walki w których przeciwnik nie miał szansy wygrać ..... bo 1 lvl vs 11 nie był w stanie wygrać powiedzmy sobie szczerze

wiec co druga bojka to przelew ;p

Goddess Of War
04-04-2011, 14:18
wiec co druga bojka to przelew ;p

ale tu chodzi o pojedynki :) jeśli będzie to bójka to np taki Ice Axe będzie go można złapać na mapie ;)

QSQ
04-04-2011, 14:41
To może pojedynki na swoim poziomie, a bójki na wszystkich??

Ash
04-04-2011, 14:45
Najlepiej dać blokadę walk do 5 lvl. Nie zablokuję to w 100% przelewów ranka, ale zniechęci mniej zawziętych w takich próbach.
Nowe postacie też na tym skorzystają, bo nie będą zważać na próby ich ataku.

Goddess Of War
04-04-2011, 15:30
Jak dla mnie wprowadzone zminay :

*Brak możliwości walki od 1-4 lvl .
*Pojedynki z jedną kontem użytkownika o rank raz na dzień (wykluczając arenę ) lub jak niektórzy sugerują zablokować w pojedynków możliwość walki rankingowych .
*Bójki to już z tematem zostało poruszone więc moja propozycja jest taka żeby atakujący mógł wezwać max 2 pomocników czyli atakujący max 3 osoby po swojej stronie obrońca 4 .

Coni
04-04-2011, 15:50
Po prostu wystarczy dać ograniczenie na 3 walki o ranking z tym samym kontem (a nie postacią).

RoLLeR
04-04-2011, 17:30
Jak dla mnie wprowadzone zminay :

*Brak możliwości walki od 1-4 lvl .
*Pojedynki z jedną kontem użytkownika o rank raz na dzień (wykluczając arenę ) lub jak niektórzy sugerują zablokować w pojedynków możliwość walki rankingowych .
*Bójki to już z tematem zostało poruszone więc moja propozycja jest taka żeby atakujący mógł wezwać max 2 pomocników czyli atakujący max 3 osoby po swojej stronie obrońca 4 .

walki od 1 do 4 powinny byc dozwolone. co do bojek, to ewentualnie by przeszlo, ale z tym juz na testach bylo kombinowania i rzucania pomyslow w burzy mozgow, nic z tego nie wypalilo poza podgladem kto z kim walczy ;p nie ma co drazyc tematu raczej..


Po prostu wystarczy dać ograniczenie na 3 walki o ranking z tym samym kontem (a nie postacią).
najprostsze i najlepsze rozwiazanie ;p

Goddess Of War
04-04-2011, 17:38
Po prostu wystarczy dać ograniczenie na 3 walki o ranking z tym samym kontem (a nie postacią).


jak dla mnie to zamało

QSQ
04-04-2011, 17:54
jak dla mnie to zamało

Po pierwsze to za mało, a po drugie, to gdyby takie coś było, to tylko na dzień, bo nie powiesz mi, że nie zawalczysz nigdy z kimś więcej niż 3 razy.

Heteryk
04-04-2011, 18:58
Tylko co to znaczy "bardziej zawzięty" ? jeśli np będzie takich kilku lub kilkudziesięciu tyle że ice axe nabije 700 walk a inny 300 ale razem robią to w ten sam sposób, w takim przypadku jeden i drugi będzie zawzięty, tutaj powinien przodować rozsądek gma niż rozwiązanie systemowe które nawet jeśli będzie to do poprawki lub obejścia.

RoLLeR
04-04-2011, 20:34
Po pierwsze to za mało, a po drugie, to gdyby takie coś było, to tylko na dzień, bo nie powiesz mi, że nie zawalczysz nigdy z kimś więcej niż 3 razy.

no wlasnie chodzi o 3 walki dziennie. jesli zaczna przez to tworzyc multikonta posypia sie bany i pozamiatane. a na 3 walkach dziennie gracz sie nie dorobi za bardzo

QSQ
04-04-2011, 20:38
Może 3 walki dziennie z graczem z tego samego IP, aby uniknąć multikont??

Proxy nie działa - sprawdzałem :)

Chaos
04-04-2011, 22:48
A Ice Axe ciągle sobie przelewa.
O 21 znowu kilka walk z 1 lvlem...
Widzę że nie ma za to żadnej kary, więc jutro też się w to pobawię :)
GoGo top3

Jacek
05-04-2011, 07:56
Coś już zwolnił po dojściu do 200. Może sam IceAxe się wypowie czy dużo trzeba pracy, żeby przelewać rank? Może jakąś lukę znalazł? Zachęcam.

Goddess Of War
05-04-2011, 11:25
Coś już zwolnił po dojściu do 200. Może sam IceAxe się wypowie czy dużo trzeba pracy, żeby przelewać rank? Może jakąś lukę znalazł? Zachęcam.

Jacek wystarczy w logi jego spojrzeć ile mu to pracy zabrało i jak na moje oko nie poświęcił temu więcej niż 3h ; )

Knx
05-04-2011, 13:21
Przelewa, niech przelewa. Jak dostanie bana czy coś to już jego problem, nie wasz. Ja osobiście nie patrze na ranking, gra to ma być zabawa, a nie, że przychodzisz z pracy do drugiej pracy w domu, żeby nabić jakieś punkty i być pierwszy w ranku. Nic to nie da, że będziesz na samym szczycie.

Coni
05-04-2011, 17:12
Ten gracz już został ukarany, ale przez graczy :P