PDA

Zobacz pełną wersję : zrównoważyć dropy z bossów



benerit
03-04-2011, 19:44
Witam!
Czy można jakoś poprawić rozrzut dropów z bossów. Niektórzy szczęściarze dostają fajne przedmioty inni jakieś marne mikstury regeneracji. Może lepiej zamiast dużego rozrzutu łupów zaimplementować szansę na dodatkowe łupy. W ten sposób zawsze jakiś cenny przedmiot dostaniemy, a może i coś dodatkowo nam wleci.
Żeby nie być gołosłownym, zrobiłem listę dropów z moich bossów. Na 7 walki dostałem raz dobry i cenny przedmiot. Reszta pozostawiała wiele do życzenia... momentami bardzo wiele :/

Sprawa dropów ze skrzynek nie kuje tak w oczy. Do otwarcia skrzynki się nie przygotowujemy, nie oczekujemy aż tak czegoś fajnego jak po zabiciu bossa.

Moje dropy:
1. Wielkie ptaszysko: - Wiatr 1 - Mikstura Życia 1 x10 - Mikstura Many 1 x10
/Pierwszy boss jakoś przeżyję zdobycz/
2. Gacek Gacek
/raport nie chce się załadować :/
3. Niebieska Galareta: - HP plus
/na bodajże 1 dostępny na starcie gry to naprawdę "wielka" zdobycz/
4. Goblin Karłowaty
-Mikstura Życia 2 x5 -Mikstura Regeneracji x3 -Topór Obosieczny
/ok jest itemek, jestem magiem - sprzedam na targu/
5. Nimfa -Mikstura Odnowienia x1 -Błękitny Pył x1
/no bez jaj... co to za drop/
6. Raps -Mikstura Regeneracji x5 -Błyszczące Buty
/no w końcu się udało, coś porządnego/
7. Goblin Królewski -Mikstura Regeneracjix1
/ŻE NIBY CO? NAJTRUDNIEJSZY BOSS do ubicia solo a tu taki śmieć?/

Coni
03-04-2011, 19:46
Następnym razem może Tobie się poszczęści. Goblin królewski jest bossem odnawialnym jak wywerna, możesz ubijać je wiele razy a leci z nich dobry loot naprawdę ;)

Tomi
03-04-2011, 21:07
w przypadku bossów odnawialnych prawdopodobieństwo dropu na lepsze rzeczy jest i zostanie niskie, bo te bossy można pokonywać wielokrotnie.
Większe prawdopodobieństwo spowoduje, że unikaty przestaną być unikatami.

Chaos
03-04-2011, 21:31
Następnym razem może Tobie się poszczęści. Goblin królewski jest bossem odnawialnym jak wywerna, możesz ubijać je wiele razy a leci z nich dobry loot naprawdę ;)

Hehe ale goblin królewski nie jest do końca takim odnawialnym jak wywka.
Bo wywkę możesz bić codziennie za free,
a żeby walczyć z goblinem królewskim trzeba ubić wcześniej 100 normalnych przed każda walką.
A zabicie 100 goblinów to 100 ruchów, czyli pełna energia ;/
No i z tego powodu mało kto z nim walczy.
Już lepiej iść na tygrysy które można bić po 3 naraz xd

Coni
03-04-2011, 21:32
Jak nie do końca odnawialnym? Odnawialnym, odnawialnym tylko trzeba coś porobić a nie, że wszystko samo się zrobi ;)

ADIHC1
03-04-2011, 22:07
No i z tego powodu mało kto z nim walczy.
I dobrze. Ci, którzy będą z nim walczyć, zarobią więcej na ekwipunku, który z niego wypada, skoro będzie go mniej w grze.

Moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu grzebać przy dropach. Jeśli komuś coś nie wypadło to będzie musiał kupić to na targu i o to chodzi.

RoLLeR
04-04-2011, 14:02
goblinow mozna zabic dziennie dzisiatki bez straty energii (przynajmniej tak bylo w testach), wystarczy tylko troche pomyslec.
poza tym co za sens by mial w ogole jakikolwiek drop skoro kady by biegal z najlepszym? eq by nie mialo znaczenia bo kazdy by mial wszystko. raz masz pecha raz szczescie. normalne w takich gracz w mfo2 bylo to samo. w dropie akurat nie widze roznicy. losowosc i tylko losowosc :D

Coni
04-04-2011, 15:48
Nie da się już Roller, błąd naprawiony - sam sprawdzałem, a szkoda ..

Chaos
04-04-2011, 16:24
Coni napisz na czym polegał ten błąd.

Coni
04-04-2011, 16:34
Po co? Skoro już go nie ma -,-

RoLLeR
04-04-2011, 17:26
Coni napisz na czym polegał ten błąd.

z zerowa energia mogles biegac na goblinach, zabiles 100 goblinow i mimo braku energii, krolewski sie odnawial. wychodziles z jaskini na 7 minut jak sie zrobilo 1 energii wchodziles i czekales az podejdzie goblin. proste?

Coni
04-04-2011, 17:27
Ale po co to tak opisywać. Trochę myślenia i każdy by na to wpadł ;> No ale teraz i tak nie działa już.

Kal El
05-04-2011, 17:25
I tak masz szczescie. Ja narazie jakies marne przedmioty dostalem. A jak widzialem u niektorych to po 4-5 itemow na raz leci np. z Goblina ktorego zabija sie wraz z Anastazjim