PDA

Zobacz pełną wersję : szczescie/uniki , szybkosc



Ptah
03-04-2011, 09:36
1.Otóz w opisie pisze ze szczescie wplywa na uniki natomiast w statystykach mam tylko tyle unikow ile daja buty.

2. Zauwazylem ze w walce z mobami ale i z graczami tez, jezeli ktos ma jakas przewage szybkosci to wykorzystanie tych 2ch tur pod rzad zawsze odbywa sie na poczatku walki. Czyli atakuje gracz A potem B 2 razy i dalej normalnie. Czy nie powinno byc tak ze przewaga szybkosci powinna sie uaktywniac w losowej turze jak w mf2 a potem co rowny okres czasu.

Doszlo tez do takich absurdow ze walczac z 2ma ptakami gromu oplacalo mi sie sciagac item dajacy speeda bo wtedy ptaki atakowaly 2 w 1 turze potem ja itd. A jak mialem wiecej speeda to atakowalem ja a potem 2 ptaki mialy 4 ataki pod rząd.

Z powyzszego wynika ze jednak ze wiecej speeda mojego powodowalo ze to ptaki mialy double ture (jak zwykle zaraz na poczatku). Jakis speeder na czacie ogolnym tez sie zalil ze jest speederem a to przeciwnik ma double na poczatku. Dlatego warto sie temu przyjzec bo na pewno nie dziala to dobrze.
tu sa walki z ptakami
wiecej speeda
https://s1.mfo3.pl/game/report.php?bid=230263&vpid=113&vtid=0
o kilka pkt mniej speeda
https://s1.mfo3.pl/game/report.php?bid=220997&vpid=113&vtid=0

3. Przypomnialo sie mi tez ze jak widac w powyzszych raportach ptaki gromu chybaiaja czarem, ale to tylko u n nich zauwazylem wiec moze tak ma byc..ALE zauwazylem tez ze wszystkie moby atakujace fizycznie NIE CHYBIAJA natomiast krytyki jak najbardziej maja

Chaos
03-04-2011, 11:31
Ptaki gromu chybiają bo biją ze zdolności burza błyskawic.
Zdolności mogą chybiać w przeciwieństwie do zaklęć które zawsze trafiają.

Tomi
03-04-2011, 12:29
1.Otóz w opisie pisze ze szczescie wplywa na uniki natomiast w statystykach mam tylko tyle unikow ile daja buty.
szczęście daje uniki/celność ale nie widać tego bezpośrednio w statystykach.


2. Zauwazylem ze w walce z mobami ale i z graczami tez, jezeli ktos ma jakas przewage szybkosci to wykorzystanie tych 2ch tur pod rzad zawsze odbywa sie na poczatku walki. Czyli atakuje gracz A potem B 2 razy i dalej normalnie. Czy nie powinno byc tak ze przewaga szybkosci powinna sie uaktywniac w losowej turze jak w mf2 a potem co rowny okres czasu.

Doszlo tez do takich absurdow ze walczac z 2ma ptakami gromu oplacalo mi sie sciagac item dajacy speeda bo wtedy ptaki atakowaly 2 w 1 turze potem ja itd. A jak mialem wiecej speeda to atakowalem ja a potem 2 ptaki mialy 4 ataki pod rząd.
Zapewne w obu przypadkach miałeś mniej szybkości niż ptak gromów, po tylko wtedy mogą one mieć doubla.
Z tym, że jeśli gracz z mniejszym speedem atakuje pierwszy to potem przeciwnik ma dwa ruchy, natomiast jeśli atakuje drugi to double pada dopiero za jakiś czas.
Można to rozwiązać na 2 sposoby - szybszy atakuje zawsze pierwszy lub tak jak w MF2 - double jest przesuwany na późniejszą kolejkę.

Coni
03-04-2011, 14:15
3. Przypomnialo sie mi tez ze jak widac w powyzszych raportach ptaki gromu chybaiaja czarem, ale to tylko u n nich zauwazylem wiec moze tak ma byc..ALE zauwazylem tez ze wszystkie moby atakujace fizycznie NIE CHYBIAJA natomiast krytyki jak najbardziej maja
Ptaki gromu chybiają bo używają zdolności Burza błyskawic a nie zaklęcia.

Snake
03-04-2011, 21:06
szczęście ma tak zryty przelicznik że szkoda w to punktów dawać, lepiej poczekać na itemki co dają luck

Goddess Of War
03-04-2011, 21:15
bo jak sie go ma 15 na 10 lvl to nic nie daje ;)

realek
05-04-2011, 16:40
"szczęście daje uniki/celność ale nie widać tego bezpośrednio w statystykach."

chciałbym zobaczyc to mają celnosc przy ponad 20 pkt... a chybiam w maga co ma 0...

Goddess Of War
05-04-2011, 17:16
mag nie ma zero szczęścia z tego co wojowie płaczą i jakie ja statystyki miałem to na magu go więcej miałem wiec myślę że skończcie już ten temat bo to się staje nudne ;)

Chaos
05-04-2011, 17:24
Tak nie ma 0 bo na początku ma się podstawowe 10.
Btw. Na testach walcząc z wywką 3 razy pod rząd uniknąłem oddechu chociaż miałem podstawowe 10 lucka.

realek
06-04-2011, 22:43
Jeden ma 0 drugi nie pisze o tych co mieli a mimo wszystko chybiałem niemilosiernie

Coni
06-04-2011, 22:48
Może 0 dodane, 10 bazowego na pewno musi mieć + eq. Choć wątpię, że nic nie dał, bo by mu się blokada na inne statystyki po jakimś czasie zrobiła, zależy, który poziom ma, jak mały to pewnie o to mu chodziło.

Tomi
06-04-2011, 22:52
nie rozmawiam już na temat uników/celności/krytyków bez kompletu raportów potwierdzających przedkładane uwagi dot. działania tych statystyk ;p

RoLLeR
06-04-2011, 23:14
Tomi kazdy kto pisze o tym chybianiu etc. ma na 15 lvlu 20-25 szczescia wiec co tu duzo mowic. Wbijcie na 15 lvlu te 40 szczescia to zobaczycie efekt. Sam wiem, bo na 10 lvlu mam sporo szczescia ale wystarczy ze ktos ma 5-10 wiecej z eq to juz mam nerwice bo chybiam i crytow nie mam ;p wiec szczescie ma duzo znaczenie tylko trzeba je wykorzystac, a nie dac 25pkt i liczyc na cryta w co 2 turze i ogrom unikow. a no tak i kazdy cios musi trafic przeciez.

Drizzt
07-04-2011, 13:37
nie rozmawiam już na temat uników/celności/krytyków bez kompletu raportów potwierdzających przedkładane uwagi dot. działania tych statystyk ;p

hehehehehehe


Doszlo tez do takich absurdow ze walczac z 2ma ptakami gromu oplacalo mi sie sciagac item dajacy speeda bo wtedy ptaki atakowaly 2 w 1 turze potem ja itd. A jak mialem wiecej speeda to atakowalem ja a potem 2 ptaki mialy 4 ataki pod rząd.


Potwory mają losowe staty więc z pewnością za drugim razem wylosowały więcej speeda od Ciebie i dlatego odniosłeś takie wrażenie, że po zdjęciu ek miały double.


szczęście ma tak zryty przelicznik że szkoda w to punktów dawać, lepiej poczekać na itemki co dają luck

Nie zgodzę się z Tobą. Szczęście wpływa aż na 5 statystyk a to jest celność, uniki, celność statusów, uniki przed statusami oraz szansa na krytyczny cios. Już samo to przeczy Twojemu stwierdzeniu ale chodźmy dalej. Pamiętaj, że maksymalna szansa na trafienie wynosi 95 % !! a nie 100, może dlatego wydaje Ci się, że jest tak a nie innaczej.

Musimy tutaj jeszcze spojrzeć na ciosy krytyczne. To jest zabójcza broń, mag nie ma możliwości zwiększyć swoich obrażeń więc w ogólnym bilansie woj wychodzi lepiej bo zyskuje obrażenia z krytyków a traci z chybień. Mag nigdzie nie zyskuje a traci z leczenia many. Jeśli damy dobrze w szczęście to mniej stracimy z chybień i więcej zyskamy z krytyków co nawet przy nie dobiciu przeciwnika krytykiem zwiększy naszą ilość obrażeń zadanych w walce co jak wiadomo prowadzi prostą droga do sukcesu. Zresztą co ja wam będę tłumaczył, pogracie dłużej zrozumiecie o co chodzi ::D

Tomi
07-04-2011, 14:34
Pamiętaj, że maksymalna szansa na trafienie wynosi 95 % !! a nie 100, może dlatego wydaje Ci się, że jest tak a nie innaczej.
To już nieaktualne - przy znacznej (nie pamiętam dokładnie jakiej przewadze celności nad unikami) można wyciągnąć 100%.