PDA

Zobacz pełną wersję : Dwie propozycje dotyczące skryptów



MasterOfPuppets
21-10-2011, 08:59
Tak jak w temacie. Mam propozycje dotyczące zmian w skryptach oraz dodanie jednejj dość znaczącej według mnie opcji(które głównie przydadzą się w walkach przeciwko mini-boss):
1. Pierwszą propozycją jest dodanie opcji w sekcji "porównaj wartości" ,gdzie wybieramy przeciwnika
to według mnie brakuje opcji odpowiedzi na zdolność , czyli np. jak żòłw użyje Bąbla to jezeli liczba żywych sojusznikòw jest równa 3 to używa mega leczenia. Jak by to miali wygladac? Dam tu przyklad.
warunki:
1.przeciwnik - zdolność - wodny bąbel - ilość użyc w ostatniej turze = = liczba 1
2. Ilośc żywych sokuszników = = 3
Uzyj zdolnosc mega leczenie 1 - moja postac

2. Dodanie nowego celu - sojusznik
Tutaj chodzi o to ,żeby dodać do altualnie mozliwych celi (przeciwnik , moja postać) celu sojusznik.
Jak by to mialo wygladać. Pierwsza część skryptu wyglądałaby tak samo , zmiana mialaby miejsce dopiero przy wyborze celu. Jak wybralibysmy cel "sojusznik" to pojawialoby sie nowe okienko ,gdzie określalibyśmy warunki sojusznika(ilosc hp , status , nakwiecej hp , najwieksze srednie hity itp.)
Najważniejsze sa wg. mnie te dwie pierwsze reszta nie wiem czy moglaby wejsc.
Jezeli by bylo pare sojuszników spełniajacych warunek to wybór go bylby.losowy.

przyklad (dajmy na to ozywiania)
moja postac - %hp < 50
uzyj - zdolnosci - ozywienie - sojusznik (który) : sprawdź status - ma - martwy

Proszę oceniac oraz proszę o wypowiedz administracji czy to w ogole.mozliwe.

Mozliwe błedy. Pisalem to w.McDonald's na.komórce ;-)

Dodam iż mam skrypt na żółwia zawierający poświęcenie po zniszczeniu / poświęcenie ,gdy żyje mniej niż 2 członków drużyny / normalizacje / mega leczenie po bąblu i zamrożeniu ew. błyskawicach / drenaż kiedy żółw ma mega osłone , więc proszę nie dawać argumentów typu pomyśl ,jak coś zrobić(dotyczy pierwszego podpunktu)

Elyn
21-10-2011, 11:48
Jestem na NIE. Będziecie chcieli żeby was wziąć na Żółwia, i za chwilę auto- walka i przedmiot za free. Nie! Chcesz przedmioty skorupy etc. to poświęć czas na grę tak jak inni to robią!

Pozdrawiam.

Doktor Lewatywa
21-10-2011, 13:09
Dlaczego na nie? Na auto i tak gra niestety wiele osób, a nie potrafią chociażby warunku na normalizację ustawić. Skrypty są dla myślących i na pewno zostaną kiedyś rozszerzone.

MasterOfPuppets
21-10-2011, 14:19
Jestem na NIE. Będziecie chcieli żeby was wziąć na Żółwia, i za chwilę auto- walka i przedmiot za free. Nie! Chcesz przedmioty skorupy etc. to poświęć czas na grę tak jak inni to robią!

Pozdrawiam.

Rozpatrzyłem to pod kątem żółwia ,ponieważ wydaje mi się on akutalnie najtrafniejszym przykładem. To ,że ty patrzysz na to tylko pod kątem jego jest złe i za pare upków te zmiany mogą być przydatne
Po za tym skrypty z rozszerzeniami jaki ja zaproponowałem właściwie w walkach mogłyby to samo co ludzie ,po odpowiednim zrobieniu.
Aktualnie brakuje mi do tego właśnie tylko tych dwóch rzeczy.
No i ta zmiana może być pierwszym krokiem w stronę skryptów do walk drużynowych.

Coni
21-10-2011, 14:52
2. Dodanie nowego celu - sojusznik
Było już to wiele razy przerabiane, obecnie technicznie jest to niemożliwe. Może w przyszłości zostanie to rozbudowane, następnym razem polecam opcji szukaj.

minek
21-10-2011, 15:57
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1045-Poszerzenie-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-skrypt%C3%B3w-do-walk-dru%C5%BCynowych&p=6815#post6815
https://forum.mfo3.pl/tags.php?tag=skrypty

MasterOfPuppets
21-10-2011, 17:24
Tak ,ale nadal pozostaje kwestia pierwszej propozycji.
Troszkę szkoda ,że jakoś szybko nie wejdą skrypty do walk drużynowych ,byłoby to wielce przydatne.

Tomi
21-10-2011, 17:26
ten pierwszy punkt to chyba można by było dorzucić

Salcia
23-10-2011, 20:30
pokombinuj teraz i zrób inte na żółwia to będziesz mógł sprzedawać xD myślę że tania by nie była 6^

MasterOfPuppets
23-10-2011, 20:41
Inte na żółwia to ja mam. Brakuje jej juz tylko utrzymywania mamy ma poziomie wiekszym niz 50mp kiedy zolw ma ppnizej 40% hp , i male dopracpwanie skryptu na mega leczenie ;)

Salcia
23-10-2011, 20:45
Ja też mogę powiedzieć, że mam ;D Brakuje mi tylko zmiękczacza, mega, ożywienia i poświęcenia ;D Heh :D

Squadron
23-10-2011, 21:03
czyli wszystkiego

BeLiaR
24-10-2011, 21:51
Brakuje jednak tego ożywienia i zmiękczacza w skryptach , tak to all mam. Wystarczy troszeczkę pomyśleć i każdy do tego dojdzie :D

Levusek
24-10-2011, 21:58
Zmiękczacz jest prosty do zrobienia (chyba)

Tomi gdzieś pisał, że sojusznik to w skrypcie "przeciwnik". Jeżeli przeciwnik ma status skamienienie -> użyj zmiękczacz (cel: przeciwnik)
Mam nadzieję, że głupoty nie palnąłem :P

Coni
24-10-2011, 22:01
Oj chyba palnąłeś ;)
Ale kto wie, nie sprawdzałem, lecz wątpię by działało (na 99,9%).

Salcia
24-10-2011, 22:14
Może zadziałać, bo potworek raczek skamienienia nie będzie miał :P

Squadron
24-10-2011, 22:22
NIE działa

ADIHC1
24-10-2011, 23:52
Tomi gdzieś pisał, że sojusznik to w skrypcie "przeciwnik". Jeżeli przeciwnik ma status skamienienie -> użyj zmiękczacz (cel: przeciwnik)
Mam nadzieję, że głupoty nie palnąłem :P
Nie, Tomi wcale tego nie napisał. Tomi napisał, że przeciwnik i sojusznik to nie jest to samo.

To o czym piszesz nie działa.

Levusek
25-10-2011, 07:59
przeciwnik != członek drużyny

to była moja skrótowa odp. że przeciwnik nie jest tym samym co członek drużyny. Nie podawałem "recepty" do skryptu ;)

Hmmm... prawda.