PDA

Zobacz pełną wersję : Bójki bez SoS- dłuższy czas oczekiwania.



Chaos
09-10-2011, 13:01
Moim pomysłem jest zwiększenie czasu oczekiwania podczas bójek.
Bo 30 sekund to naprawdę za mało.

Przytoczę mój przykład, zalogowałem do gry,
poszedłem na chwilę po chusteczki (bo jestem chory).
Zabrało mi to z 1,5 minuty,
wracam a tutaj już rozpoczęta walka o rank...

Wg mnie powinno się zwiększyć czas oczekiwania do 2-5 minut.

Jak ktoś atakuje innych, to za karę może sobie chwilę poczekać.

Bo w obecnej sytuacji agresor jest w lepszej sytuacji,
bo 30 sekund to naprawdę nie wiele, wystarczy do sprawdzenia max 2-3 wal przeciwnika (1 tura w walce)

A w tych walkach dana osoba mogła specjalnie bić z innego atrybutu, innej broni (dla zmyłki)

Obrońca niestety nie może zastosować takiej sztuczki taktycznej,
jego wiedza o przeciwniku jest o wiele mniejsza.

Dlatego wnioskuję o przedłużenie oczekiwania na minimum 5 minut.

Można by też dodać jakąś opcję, że gdy 2 osoby są już przygotowane,
to można rozpocząć walkę bez dalszego oczekiwania.


A tutaj moja walka, na którą się niestety nie zdążyłem przygotować:
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=17539679&vpid=753&vtid=0

Zapewne jak wejdzie panel, to będę podejrzewany o przelewy...


Temat miałem już napisać kilka dni temu,
ale jakoś nie mogłem się za to zabrać.

Tomi
09-10-2011, 13:05
Wg mnie powinno się zwiększyć czas oczekiwania do 5-10 minut.
Żartujesz, prawda? ;)
Nie zostawia się postaci w lokacji z bójkami bez nadzoru.

Antybristler
09-10-2011, 13:07
A może powinien walczyć dopiero za dobę?

Jak gdzieś idziesz, to się wylogowujesz -> proste i bez konsekwencji.
Po drugie po coś jest usługa ochrony.
Po to bójki są aby walczyć a nie odstawiać cyrk.

Arconas
09-10-2011, 13:08
Co by nie mówić to 5min to trochę przesada :/ To jest powiedział bym ryzyko przebywania w miejscach gdzie możliwe są bójki. No powiedzmy, że 2min mogły by być, ale jak dajesz 5min to wtedy agresor jest w dużo gorszej sytuacji, bo pomoc zazwyczaj w 5min przyjdzie. A zazwyczaj agresor powinien być w lepszej sytuacji.

Chaos
09-10-2011, 13:09
Ale co sobie sprawdzisz w 30 sekund?
No nie bądźmy śmieszni...

Do walki trzeba się odpowiednio przygotować,
inne eq ubiera się na luckera, inne na woja speedera itp.

Osoby które nigdy nie walczyły w pvp,
prosze o nie wypowiadanie się w tym temacie :D



@up
Bójki bez sos, czyli bez pomocników.

Arconas
09-10-2011, 13:10
Tak ale to jest bójka :P To agresor atakuje tak jakby z zaskoczenia i ty nie masz czasu na przygotowanie oto właśnie chodzi chyba xd

benerit
09-10-2011, 13:12
bójki to nie pojedynki... bójki mają charakter bardziej losowy. Nie zrównuj pod względem przygotowań bójki z pojedynkami. W bójkach agresor powinien mieć przewagę i ma. Po ostatnich zmianach obrońca może sprawdzić czy przeciwnik to woj czy mag i zmienić eq i do więcej prawa nie powinien mieć.

Chaos
09-10-2011, 13:12
Tak ale to jest bójka :P To agresor atakuje tak jakby z zaskoczenia i ty nie masz czasu na przygotowanie oto właśnie chodzi chyba xd

Czyli wynik walki ma być z góry przesądzony?


@Benerit
Ale podział na woja/mag to za mało.
Przecież są jeszcze pod profesje.

Arconas
09-10-2011, 13:13
Nie, bo możesz wzywać pomoc i nigdy nie jest tak, że nie jesteś wstanie wygrać :P

Tomi
09-10-2011, 13:17
nigdy nie masz pewności czy przeciwnik gra tak samo jak w poprzednich raportach - może zrobić resa, może zmienić atrybut, eq itp. To jest ryzyko w PvP w każdej formie - czy w turnieju, czy w pojedynku czy w bójce. Lokacje z bójkami po coś są wprowadzone - dreszczyk emocji i streszczać się trzeba. Nie ma przymusu chodzenia tam jak się nie jest przygotowanym na zaskoczenie.
Jakieś niewielkie wydłużenie czasu to jeszcze można by zrobić, ale powiedzmy max minuta.

Chaos
09-10-2011, 13:17
Arcanos potwórzę po raz kolejny- chodzi mi o bójki bez pomocników!
Bójki pvp w których można walczyć tylko 1 na 1.
Nie ma tam opcji sos!


@Tomi
Nie da się max 2 minuty?
W czym by to zaszkodziło?

Jak w bójkach dodaliście kiedyś minutę na 1 turę obrońcy,
to jakoś nikt wtedy nie narzekał że jest za długo.

Arconas
09-10-2011, 13:18
No to trochę zacofany muszę być ostatnio z opcjami :d sory xd Jeżeli takie coś jest no to masz trochę racji. Ale 5min to tez przesada max 2-3 bym dał.

benerit
09-10-2011, 13:19
Ale podział na woja/mag to za mało.
Przecież są jeszcze pod profesje.

To co? Podchodzi do ciebie koleś i chce cię bić... a ty: "poczekaj chwilkę muszę przejrzeć Twoje raporty, odwiedzić depozyt i schować cenne przedmioty, odwiedzić szefa areny i zmienić atrybuty, a potem jeszcze zrobić reorganizację zdolności i gemów... i nie mów mi że musisz długo czekać... chcesz ze mną walczyć - to czekaj bo tak sobie życzę" - tak sobie wyobrażasz bójki? czym to się od pojedynku będzie różnić?

Arconas
09-10-2011, 13:21
No ale wiesz benerit 2min nie przeszkodzą zbytnio, a zawsze jest czas, żeby eq zmienić, popatrzeć na parę walk agresora. Ja nie mówię tu o 10min :P

Tomi
09-10-2011, 13:23
Chaos - masz taką samą szansę zaskoczenia innych graczy, jak oni Ciebie. Wykorzystaj to.
To przecież dotyczy osób grających o rank - czyli jak mniemam zaradnych w kwestii PVP.

Chaos
09-10-2011, 13:23
To co? Podchodzi do ciebie koleś i chce cię bić... a ty: "poczekaj chwilkę muszę przejrzeć Twoje raporty, odwiedzić depozyt i schować cenne przedmioty, odwiedzić szefa areny i zmienić atrybuty, a potem jeszcze zrobić reorganizację zdolności i gemów... i nie mów mi że musisz długo czekać... chcesz ze mną walczyć - to czekaj bo tak sobie życzę" - tak sobie wyobrażasz bójki? czym to się od pojedynku będzie różnić?

Ale założeniem bójek sos miały chyba być sprawiedliwe walki miedzy graczami preferującymi pvp.
Przecież wiele zależy od jak to nazwałeś reorganizacji odpowiednich gemów itp.

Dobrze dobrane gemy statusowe, atrybutowe mogą naprawdę zdecydować o wyniku walki.



@Tomi
mniemam zaradnych w kwestii PVP.
Tak, ale jeśli walczy 2 graczy którzy mają po 300, 400 pvp,
to obaj są podobnie doświadczeni w pvp i tak na prawdę przewagę zdobywają w odpowiednim przygotowaniu.

Przykład?
Ubranie gemu statusowego +25 paraliż przeciwko wojowi bijącemu z bastardu,
Lub gemów ognia/lodu na maga (bo wiatr i ziemię każdy na nabita na full dzięki szatom)

Tomi
09-10-2011, 13:28
Dlaczego wszyscy zawsze stawiają się w roli ofiary? ;)
Jest sprawiedliwie, bo każdy może polować i każdy ma takie same warunki obrony czy też unikania bójek.
Bójka to nie pojedynek - możesz się pobieżnie przygotować (przełączyć z expienia do PvP), a nie tak dokładnie jak do pojedynku.
A nawet w pojedynku nigdy nie wiesz czy przeciwnik właśnie nie zmienił strategii i całe to przeglądanie wcześniejszych raportów jest nic nie warte.

Chaos
09-10-2011, 13:41
No dobra :)
Czyli pójdziemy na kompromis i ustawisz 2 minuty?

Jeśli będą skargi to zawsze można to cofnąć.

Tomi
09-10-2011, 13:45
W ramach kompromisu zastanowimy się nad minutą ;)

Mita bank
09-10-2011, 14:13
myslę że 40sek będzie w sam raz :P

Antybristler
09-10-2011, 14:46
To może tak:
45s - bójki z sos ( nie ma sensu więcej, bo się więcej pomocników zleci)
1min - bójki bez sos
no i propozycje z gotowością/poddaniem muszą być wprowadzone szybciej.

Val Gaav
09-10-2011, 16:51
tylko wypadało by że wydłużony czas byłby tylko w pierwszej rondzie , bo to przesada jak każda tura będzie tyle trwać

Doktor Lewatywa
09-10-2011, 16:57
tylko wypadało by że wydłużony czas byłby tylko w pierwszej rondzie , bo to przesada jak każda tura będzie tyle trwać
To nie jest pierwsza tura. Gdy zostanie się zaatakowanym wyświetla się okienko takie jak przy pojedynku w którym można zmienić profil eq.

Nerus
09-10-2011, 17:08
To może tak:
45s - bójki z sos ( nie ma sensu więcej, bo się więcej pomocników zleci)
1min - bójki bez sos
no i propozycje z gotowością/poddaniem muszą być wprowadzone szybciej.

Ewentualnie można wydłużyć tak jak Mapy napisał, ale na pewno nie 5minut... nie zostawiaj postaci samej, będąc na mapie z bójkami i nie będzie problemu.

Jaskier
09-10-2011, 20:09
Nie chcialo mi sie czytac postow poza pierwszym Chaosa.
Jestem za wydluzeniem czasu do 2, gora 3 minut. To nie jest wiele dla agresora, a dla atakowanego wystarczajaco, zeby sie przebrac chociaz.
PS:Warto wprowadzic jakis dzwiek, bo niektorzy zostawiaja postac i robia cos w innych zakladkach;d

Chaos
09-10-2011, 20:53
@up
Popieram pomysł z dzwiękiem.

Chciałem jeszcze wrócić na chwilę do tych bójek bez sos.
Mianowicie chodzi mi o to iż jes to dobry patent na przelewanie/sprzedawanie ranku.
Mianowicie można dodać głupią wymówkę typu 'nie zdążyłem się przebrać' i po problemie.
Bo przecież nie ma jak tego udowodnić.
Jestem pewien że wiele osób z tego skorzysta.
Minus jest taki że nie można przelewać tych walk zbyt często i z tym samym graczem.

Nyhariel
09-10-2011, 21:25
Szkoda slow na ten temat. Czas przedluzyc max do minuty na przebranie sie i koniec spekulacji.

aich
10-10-2011, 13:22
Max 1min nic więcej, kto walczy pvp musi uważać, zawsze on może zaatakować tą drugą osobę i sytuacja jest odwrotna:)

Arconas
10-10-2011, 13:45
Ile jeszcze chcecie ciągnąć ten temat? -.- Tomi już się wypowiedział, czas będzie trochę wydłużony i koniec :P