PDA

Zobacz pełną wersję : Zbiór propozycji by Kubaz



Kubaz
28-03-2011, 19:23
Witam wszystkich po raz kolejny ;). Tym razem miałem na tyle dużo pomysłów, że postanowiłem założyć temat z listą moich propozycji, które są co prawda dość drobne, ale jednak. Przejdźmy zatem do rzeczy...

1) Mój pierwszy pomysł dotyczy informacji pokazywanych w trakcie trwania walki. Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłoby wyświetlanie tekstu tylko w czasie przeszłym. Zatem zamiast słów "używa" czy "atakuje" powinno się zastąpić je formami czasu przeszłego. Takie jest moje odczucie, gdyż trzeba być konsekwentnym. Albo piszemy w czasie przeszłym albo w teraźniejszym, a nie jakieś przeplatane miksy czasowe :) Proste i logiczne, przynajmniej takie jest moje zdanie.

2) Niedawno założyłem temat o braku licznika graczy online w trybie gry. Ciesze się, że tak szybko się on pojawił. Ale mam mieszane uczucia co do jego ikonki. Może się zbytnio czepiam, ale takim już jestem perfekcjonistą ;). Otóż jest ona identyczna do symbolu panelu gracza. Czy nie lepiej byłoby oznaczyć tej ikonki graczy online np. Zielonym ludkiem i żółtą kropką (która zresztą też ma podobną symbolikę), ale w jakiejś mniejszej wersji obok owego "portretu" ? (btw. jeśli jesteśmy już przy ikonkach to proponowałbym zmienić też symbol mapki z tej obecnej połówki globusa na zwykła mapę, bo z własnego doświadczenia wiem, że na początku trudno jednoznacznie wywnioskować co to jest, no chyba, że jestem jakiś ułomny :P

3) Można by też przenieść panel gracza pod opcję "gra". Z racji tego, że wszystkie elementy nie zmieściłyby się tam nie wykraczając poza obszar środkowej części, proponowałbym zmienić wtedy nazwę na "Inne" dodając do tego katalogi "Panel użytkownika" oraz "Panel gry". Klikając w odpowiednie elementy mielibyśmy to, co zawierają w sobie owe panele. Czemu miałoby to służyć?
- możliwe, że wielu ludzi (nie chce się wypowiadać w ich imieniu), którzy grali w mfo2 są przyzwyczajeni do wszystkich opcji w jednej kolumnie
- teraz trochę egoistycznie :D preferuję wszystko to, co ułożone z logiką, uporządkowane i w jednym miejscu, a nie porozrzucane po całej stronie.
- nie przenosiłoby nas na inną stronę niż mapka, a dodawana byłaby jedynie tylko zakładka wysuwająca się z góry jak inne.

4) Ustawiając tryb walki z powiadamianiem na czacie głównym mogłaby istnieć możliwość usunięcia niepotrzebnej w takim przypadku zakładki "walka".

5) Zmiana tła w grze. Wiem, że powinno być ono związane z tematyką walki i baśni, ale jednak mimo wszystko wydaje mi się trochę zbyt kolorowe i nieco infantylne.

Pewnie jak zwykle czegoś jeszcze zapomniałem, ale najważniejsze sprawy chyba omówiłem. Pozdro

Gargamel1-W2
28-03-2011, 19:53
1. nikt na to nie zwraca większej uwagi, z tym da sie grać ;)
2. zielony ludzi to dobry pomysł :)
3. jest dobrze tak jak jest, każdy sie w tym łapie, a nie potrzebne zmiany mogły by sprowadzić jakieś problemy, czego nie chcemy bo zaraz premiera i by mogli nam przesunąć :P
4. też raczej nikomu to nie przeszkadza ;)
5. hmm, mogliby dodać jakiś ciemny element gry, zbyt cukierkowe sie to wydaje :) ale nie wiem czy jest na to czas, są ważniejsze rzeczy do zrobienia niż tło które i tak w większości jest przysłonięte mapą :P

Tomi
28-03-2011, 19:59
1) moim zdaniem jest dobrze - utrzymane w formie relacji w czasie rzeczywistym: ogłaszamy co gracz robi w tej chwili (rzuca zaklęcie), a potem jest komentarz jakie to skutki wywołało (otrzymał obrażenia). Nie wiem czy w ogóle ktoś oprócz Ciebie zwrócił na to uwagę ;)
2) ikonką online nie dysponujemy na dzień dzisiejszy, więc została włożona pierwsza lepsza, ale będzie to jeszcze poprawiane.
3) Rozdzielenie rzeczy związanych ściśle z userem (panel gracza) od rzeczy związanych ściśle z grą (menu postaci, gry) jest celowe i nie będzie to zmienione. A wszelkie linki prowadzące do miejsc poza grą właściwą są na górnej belce i jest to wygodne.
4) czepiasz się ;), i tak ta zakładka musi być dla walk manualnych z bossami.
5) tło jest ok, nie będziemy go zmieniać.