PDA

Zobacz pełną wersję : Po wzmocnieniu maga wg ciebie?...



Casey
25-03-2011, 21:11
No własnie, wzmocnili maga, teraz szanse są wyrównane, wg mnie.
Więc, co preferujecie, czym lepiej się wam gra?
Ja osobiście testowałem woja i maga, gra mi się na poziomie, nie mam najlepszego eq, gemów, ani nic. Ale walki wyglądają podobnie w obu profesjach.

Gargamel1-W2
25-03-2011, 22:45
Ja nie grałem magiem, gram wojownikiem i kazdy mag mnie klepie teraz (nie wmawiaj mi że jestem słaby bo przez spory kawałek czasu byłem top 1 w PvP) ;)
zmieniałem staty kilka razy, eq mam ponad przeciętne...Magowie mają minimalnie za duże hity, myślę że spowodowane jest to tym że mogą ładować w magie więcej niż wojownicy w siłę bo nie potrzebują tyle szczęścia. Zastanawiam się jak będzie 1 kwietnia kiedy będzie mało osób posiadających dobre eq, mam nadzieje że walki będą już naprawdę wyrównane. Dodam że nie jestem anty.
Magom można by zmniejszyć liczbe many, a mogliby dostać więcej mixów żeby wyrównać też tą wieczną przewagę w speedzie skoro szczęście u wojownika jest poryte. Podniesiono magom nie dawno siłe zaklęć o 10%, może jakby zamiast tych 10% było 5% lepiej by się grało.

Teraz żeby nie było, miałem przerwę w czasie której dużo graczy skompletowało sobie eq dobre (w tym magowie), możliwe że sporo jest spowodowane własnie tym bo z wojownikami też jest trochę ciężej niż było z 2-3 tygodnie temu. Zaglądałem na forum żeby być na bieżąco, nie dawno wbiłem do gry, stoczyłem z 10 walk z przypadkowymi magami...żadnej nie wygrałem. Opisałem obecny stan rzeczy, ciekaw jestem czy teraz jest tak dlatego że magowie powbijali sobie po 2-3 zaklęcia na 5* na 20lvl'u i zdolności, do tego większość osób ma całe zestawy gemów na 5*. Ja przez tą przerwę nic nie robiłem więc jestem w tyle, może to jest przyczyną.
Zobaczy się ranking PvP za jakieś 14-21 dni i się zobaczy czy magowie nie są aby za silni ;)

Lubie Placki
26-03-2011, 00:28
Moim zdaniem na chwilę obecną mag ma delikatną przewagę nad wojem. Nie jest to przewaga kolosalna, ale jednak gdy spotyka się wojownik z kompletem ekwipunku na przeciwko maga z kompletem ekwipunku, to mag ma delikatną przewagę ze względu na 100 % celność. Zrobiłem kilka dni temu postać i w jeden dzień wszedłem do top 2 w PvP. Miałem najlepszy chyba na chwilę obecną zestaw ekwipunku LINK (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?455-Pot%EA%BFne-unikaty.&p=3448#post3448). Na końcu mojej listy przeciwników znalazł się mag który był top 2 przede mną, tzn zanim wbiłem więcej rank od niego. Początkowo z nim przegrałem, ale napisał do mnie, że nie ma kompletu gemów uniku i dlatego wygrałem. Oczywiście od razu dałem mu takowy jako że mając tak dobre ek czułem się do tego zobowiązany, poza tym tu chodzi przecież o to żeby się sprawdzić przed premierą. W walkach rewanżowych przegrałem 2 na 2 walki. Co z tego że zadawałem mu ciosy większe o 30 procent zabierając mu ponad 30 % hp , gdy dużo ciosów nie trafiałem i przeciwnik wymuszał ode mnie częstsze leczenia. Zamierzam z nim jeszcze zawalczyć jedną walkę o ile będzie chciał, ale tak jak pisałem - moim zdaniem wojownik ma jak na razie delikatnie gorszą sytuację i na 90 % będę grał magiem po premierze.

RoLLeR-W1
26-03-2011, 08:47
wedlug mnie jest dobrze, tylko drobna przesada to, ze rozdzka daje mane. w takim razie miecz tez nie dodaje mane, w koncu wojownik takze ma zdolnosci. skonczy sie na tym, ze prz dobrej rozdzce, mag da mniej w mane niz wojownik. teraz Plomienna rozdzka, magiczny krzyzyk to 42 many. 20 jest bazowe, a na 5 ciosow magowi wystarczy 62 many, wiec w mane nie musi dawac ani punktu. i to jest najbardziej ZUE! z tego wszystkiego ;p poza tym w tym momencie hity maga i woja sa podobne, gra jest mniej wiecej na rownym poziomie. specjalnie zrobilem sobie maga na 20lvl, nie mam kosmicznego eq ani gemow, ale w miare ogarniam i wcale nie jest tak latwo z lepszymi wojownikami. Trzeba miec oslony, odnowienia, regenki wszystko, a w oficjalnej wersji tez z tym ciezko bedzie ;p

Lubie Placki
26-03-2011, 09:04
wedlug mnie jest dobrze, tylko drobna przesada to, ze rozdzka daje mane. w takim razie miecz tez nie dodaje mane, w koncu wojownik takze ma zdolnosci. skonczy sie na tym, ze prz dobrej rozdzce, mag da mniej w mane niz wojownik. teraz Plomienna rozdzka, magiczny krzyzyk to 42 many. 20 jest bazowe, a na 5 ciosow magowi wystarczy 62 many, wiec w mane nie musi dawac ani punktu. i to jest najbardziej ZUE! z tego wszystkiego ;

No niestety mylisz się. Wojownikowi nie potrzebna mana do efektywnej walki gdyż jego ciosy jej nie zużywają. Mag bez many nie może walczyć. Licząc średnio 30 ciosów w walce to masz 6 ruchów w plecy na samo leczenie many co jest dużą stratą ale mniej więcej rekompensuje się z chybieniami wojownika zakładając równe bonusy z ekwipunku co celności/uników dla maga/woja. Dodatki z ekwipunku umożliwiają magowi walkę a jak ktoś ma inną strategię walki to może dodać sobie punkty i tyle. Przed upem wzmacniającym, mag musiał tracić punkty na manę dzięki czemu był w plecy w porównaniu do woja w szybkości bądź obronie i na tym polegała przewaga woja nad magiem.

Gargamel1-W2
26-03-2011, 10:34
teraz mag ma dużo many, mimo że musi używac mixów many to i tak jego szybkość mu to wynagradza, częściej ma double niż musi mane leczyć :P
do tego ta mana z itemów, dzięki niej nie musi tak dużo wkładać w MP...
do tego ich 100% trafne hity, pierwszy hit mogą walnąc za 45%hp, jest spoko, ale kolejny wlatuje juz za 55% czego sie nie spodziewamy i marny nasz los w takiej sytuacji...skoro wiemy że trafi to czemu mamy nie wiedzieć za ile, może ich hity powinny mieć stałą wartość? ;P

Bidzia
26-03-2011, 12:23
Powtarzam się, ale najlepszym rozwiązaniem było by procentowe dodawanie many z różdżek.

Gargamel1-W2
26-03-2011, 15:32
rozwiązaniem?
problemem jest to że mag jest teraz silniejsza profesją od wojownika, wcześniej był za słaby teraz za dobry....procentowe dodawanie many z różdżek byłoby dobre, ale nie rozwiązałoby to całego problemu :)

Lubie Placki
26-03-2011, 18:20
teraz mag ma dużo many, mimo że musi używac mixów many to i tak jego szybkość mu to wynagradza, częściej ma double niż musi mane leczyć :P

Ale powiedz mi skąd on ma Twoim zdaniem te częstsze duble, bo przecież różdżki mu szybkości nie dają :D


do tego ta mana z itemów, dzięki niej nie musi tak dużo wkładać w MP...

A ty musisz ???



do tego ich 100% trafne hity, pierwszy hit mogą walnąc za 45%hp, jest spoko, ale kolejny wlatuje juz za 55% czego sie nie spodziewamy i marny nasz los w takiej sytuacji...skoro wiemy że trafi to czemu mamy nie wiedzieć za ile, może ich hity powinny mieć stałą wartość? ;P

No tak 100 % celności to jest przewaga ale jak magowie Cię biją za 45 % to już jest Twój problem. To tak jakbyś powiedział, że mag jest silniejszy bo ma więcej HP od Ciebie. To jest Twoja sprawa jak rozkładasz staty.

Na chwilę obecną czar maga zabiera dokładnie tyle samo DMG co broń woja a jego różdżka dodaje taki sam bonus do ataku. Idąc za Twoim tokiem myślenia to wojownik też może Cię uderzyć za 45 / 55 % hp. Ba, może uderzyć za 40 % i 60 % krytyka i co wtedy ? Może w ogóle zlikwidujmy losowość, krytyki, statystyki zmniejszmy do 3 - hp/obrona/atak i wtedy będzie się dobrze grało :cool:


Powtarzam się, ale najlepszym rozwiązaniem było by procentowe dodawanie many z różdżek.

Wtedy znowu wrócimy do momentu w którym mag będzie jedną statystykę w plecy..



rozwiązaniem?
problemem jest to że mag jest teraz silniejsza profesją od wojownika, wcześniej był za słaby teraz za dobry....procentowe dodawanie many z różdżek byłoby dobre, ale nie rozwiązałoby to całego problemu :)

Mag jest za dobry bo jest za dobry a woj jest słaby bo jest za słaby! Kononowicz na prezydenta miasta Gdańska!

__________________________

Moim zdaniem ostatnią rzeczą wyrównującą szanse między oboma profesjami było by zwiększenie wpływu szczęścia na celność. Dzięki temu wojownik mógłby kosztem szybkości zagwarantować sobie w końcu te 95% celności + krytyki i to niwelowałoby częste duble maga przy takiej strategi i reszta zależałaby już tylko od skilla i reszty statystyk czy też ekwipunku. Nie musi być to kolosalna zmiana, ale jednak mając 70 szczęścia z ekwipunkiem, bonus z zbroi oraz krzyżyka który niwelował minus z buławy oraz komplet gemów celności jednak troszkę za dużo tych chybień a mianowicie 35 % co się bierze nie wiem skąd, bo jedyna przewaga przeciwnika w tej płaszczyźnie to był bonus do uników z butów. Nie chcę tutaj powracać do tematu szczęścia, losowości bla bla bla ale jednak coś jest na rzeczy skoro dalej mają miejsce takie a nie inne sytuacje :)

Tomi
26-03-2011, 18:41
Nie musi być to kolosalna zmiana, ale jednak mając 70 szczęścia z ekwipunkiem, bonus z zbroi oraz krzyżyka który niwelował minus z buławy oraz komplet gemów celności jednak troszkę za dużo tych chybień a mianowicie 35 % co się bierze nie wiem skąd, bo jedyna przewaga przeciwnika w tej płaszczyźnie to był bonus do uników z butów.
Możesz dać linka do tej walki? - przyda się do analizy, jaką jeszcze raz zrobimy przed premierą.

Lubie Placki
26-03-2011, 18:58
Możesz dać linka do tej walki? - przyda się do analizy, jaką jeszcze raz zrobimy przed premierą.

https://mfo3.pl/game/report.php?bid=1462389&vpid=1589&vtid=0

Miałem 67 szczęścia z ekwipunkiem i 109% celności.

Tomi
26-03-2011, 19:30
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=1462389&vpid=1589&vtid=0

Miałem 67 szczęścia z ekwipunkiem i 109% celności.

powiem ci tylko, ze ten mag miał w tej walce porównywalnie szczęścia co Ty i wg moich informacji było to 94 szczęścia. Jesteś pewien że 67?
Uników powinno być gdzieś 20%... bo niby szczęście mniej-więcej równe było.

Lubie Placki
26-03-2011, 19:50
Tak jestem pewien, specjalnie teraz zrobiłem resa na tamte staty żeby czasem się nie pomylić i miałem 67 - 68 szczęścia.

Tomi
26-03-2011, 19:53
Tak jestem pewien, specjalnie teraz zrobiłem resa na tamte staty żeby czasem się nie pomylić i miałem 67 - 68 szczęścia.

a stocz jakąkolwiek walkę PvP na tych statach i daj raport....

Lubie Placki
26-03-2011, 19:55
No dobrze ale z kim ja mam zawalczyć ??? Raz że nie ma z kim, dwa pasowało by żeby wiedzieć ile przeciwnik miał szczęścia no chyba, że źle odczytałem Twoje zamiary.

Mogę zawalczyć sam ze sobą tylko powiedz mi jakich statystyk byś oczekiwał po drugiej stronie ?

Tomi
26-03-2011, 19:56
No dobrze ale z kim ja mam zawalczyć ??? Raz że nie ma z kim, dwa pasowało by żeby wiedzieć ile przeciwnik miał szczęścia no chyba, że źle odczytałem Twoje zamiary.

chcę tylko zobaczyć ile szczęścia będzie wpisane w walce - tzn. czy tyle samo co masz.

Lubie Placki
26-03-2011, 20:02
Ok a Ty w między czasie sprawdź czy nie miałeś czasem tam 94 szybkości bo o ile dobrze pamiętam to około tyle miałem.


Proszę bardzo. Nie ma szans żeby miał 94 szczęścia w tamtej walce, to jest awykonalne..
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=1481531&vpid=1408&vtid=0

Tomi
26-03-2011, 20:09
Ok a Ty w między czasie sprawdź czy nie miałeś czasem tam 94 szybkości bo o ile dobrze pamiętam to około tyle miałem.


Proszę bardzo. Nie ma szans żeby miał 94 szczęścia w tamtej walce, to jest awykonalne..
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=1481531&vpid=1408&vtid=0

Wychodzi mi, że masz w powyższej walce 66 szczęścia, natomiast w poprzedniej faktycznie źle sprawdziłem, ale wyszło tam 54 a nie 67, przeciwnik miał 51

Lubie Placki
26-03-2011, 20:11
Wychodzi mi, że masz w powyższej walce 66 szczęścia, natomiast w poprzedniej faktycznie źle sprawdziłem, ale wyszło tam 54 a nie 67, przeciwnik miał 51

No możliwe bo walczyłem z nim dwie walki i do każdej zmieniałem staty lekko, chociaż mi się dalej wydaję, że miałem 67 no ale mniejsza o to.
Czyli i tak czy siak sam widzisz, że tych chybionych było troszkę za dużo. Przez to przegrałem walkę jakby na to nie patrzeć...

Ivan
26-03-2011, 21:48
Wychodzi mi, że masz w powyższej walce 66 szczęścia, natomiast w poprzedniej faktycznie źle sprawdziłem, ale wyszło tam 54 a nie 67, przeciwnik miał 51
Dokładnie, miałem 51 szczęścia i 28% uników.

Co do balansu woj/mag wydaje mi się że teraz jest ok, stoczyłem kilka bardzo wyrównanych walk z najlepszymi wojownikami i miałem zarówno wygrane jak i przegrane.
Pamiętajmy jednak że balansu 50/50 nigdy nie będzie, w v2 też nie było, często sytuacja zmieniała się po update'ach.

Heyo
03-04-2011, 05:35
W MF2 na low lvl magowie zdominowali wojowników atrybutami. Po tym na 20 lvl szanse się wyrównywały. A w MF3 magowie nie mogą od tak zrobić sobie atrów na maxxa tylko na walka zdobywają tak jak i wojownicy. Uważam więc , że w MF3 miedzy wojownikiem, a magiem w PvP nie ma za dużej równicy. Wszystko zależy jak umiesz grać, jakie masz statystyki, jaki masz ekwipunek, no i od twojego przeciwnika.