PDA

Zobacz pełną wersję : Pomienna różdżka nie działa?



Chaosek
15-03-2011, 21:06
Witam
wydaje mi się że płomienna różdżka nie działa tak jak powinna.

Powinna dawać +50 do ognia
ale chyba coś z tym nie działa

Tutaj moje atrybuty

Zakładka Uzbrojenie
https://img824.imageshack.us/img824/5306/atry.jpg

Zakładka Statystyki
https://img851.imageshack.us/img851/6272/atry2.jpg

A tutaj przykładowa walka z 2 Banitami, podczas której biłem z wiatru i ognia dla porównania:

https://mfo3.pl/game/report.php?bid=1281733&vpid=846

Jak widać hity są podobne, chociaż mam 25% ognia w podstawowych +powinno być 50% bonusu z różdżkia.
Wiatru mam tylko 14% a hity są dość podobne.

Coni
15-03-2011, 21:10
Z ognia był minimalnie lepszy hit. +50 do ognia to jest do atrybutów, a może być maksymalnie 25%, więc jest wszystko dobrze.
Z ognia ranisz za 125%, a z wiatru za 114%.

Chaosek
15-03-2011, 21:14
Czyli jak to działa?
Jak mam 25% ognia i ubiorę płomienną, to dalej mam 25%?
czyli nic nie zyskuję? Haha fajny bonus.
To może zmienić ten bonus na coś innego?
Bo jak widzę jest w ogóle nie przydatny.

Coni
15-03-2011, 21:17
Przydatny gdy masz 25% do lodu, wtedy masz oba atrybuty nabite na 25%. Jeden z atrybutów zawsze przeciwnik może mieć słabszy, ale i tak przeważnie na walkę z magiem, przeciwnik założy oszronioną zbroję, więc z lodu go nie zranisz. Ale taka prawda, że i tak mało przydatny bonus.

Lubie Placki
15-03-2011, 21:24
Wcale nie jest nieprzydatny. Jak już wcześniej pisano, maksuję on atrybut ognia gdy mamy lód na 25 procent i nie prawdą jest, że każdy zakłada na walkę z przeciwnikiem oszronioną zbroję. Poza tym popatrz na to w skali gry oficjalnej a nie testów gdzie ograniczenie expa oraz darmowe mfy umożliwia dowolne wbijanie atrybutów oraz ap do czarów. Dajmy na to zaczynasz grę z jakimkolwiek innym czarem, dochodzisz do 20 poziomu i już masz dwa atrybuty wymaksowane. Dodatkowo w grze oficjalnej, oszroniona nie będzie już tak wszechobecnie dostępna, dzięki czemu dwa przeciwstawne atrybuty na 25 % będą stanowić nie lada pomoc w walce. Co do technik posługiwania się takim udogodnieniem, to już sam musisz do tego dojść :) ale uwierz mi, że jest kilka i to bardzo ciekawych :D

Chaosek
15-03-2011, 22:42
@up
Niestety nie mogę się z tobą zgodzić.
Płomienna na obecnym lv jest nie przydatna.
Źle zrobione jest to że na 18lv jest właśnie oszroniona zbroja.
Jest to najlepsza zbroja na maga.
Przy tej konfiguracji gdy każdy nosi oszronioną, nie opłaca się bić z lodu.
Proponowałbym zmienić bonus (i jeśli będzie trzeba nazwę).
Zamiast ognia, mogła by dawać wiatr lub ziemię.
Lub też jakiś inny bonus typu auto rege lub zatrucie.
Coś na wzór bonusów woja.
Może to zwiększyłoby szansę maga w pvp.

Fighter
15-03-2011, 22:57
Odpowiednikiem umiejętności wojownika są statusy, które mag z całą pewnością będzie mógł zakładać w dalszych etapach gry. I to ja się nie mogę z Tobą zgodzić, ponieważ dalej patrzysz na to przez pryzmat wersji testowej. Zastanów się !! W wersji oficjalnej mag do 20 lwl będzie mógł nabić jeden atrybut, tak więc o ile nie wybierze/wylosuję ognia na początku, to będzie to dla niego drugi atrybut z którego będzie mógł zadawać zwiększone obrażenia. Wiele przyzwyczajeń wyciągniętych z testów trzeba będzie zmienić w wersji oficjalnej jeśli będziemy chcieli grać na 20 poziomie, zastanów się jakby wyglądała Twoja/innych postać bez blokady doświadczenia na tym poziomie a zrozumiesz o czym mówię.




Może to zwiększyłoby szansę maga w pvp.

Moim zdaniem profesje zostały już wyrównane :) Zapraszam do tematu MAG vs WOJ (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?493-Wojownik-vs-Mag&p=3121#post3121) gdzie zapoznasz się z najnowszymi raportami z walk WOJ vs MAG :D

Chaosek
15-03-2011, 23:17
Czytałem podany przez ciebie temat.
Każdy post, nawet w przeciwieństwie do ciebie udzielałem się w tamtym temacie.
Woj został osłabiony, ale dalej 20 woj jest znacząco silniejszy od 20 maga.
Dobra broń, z jakimś ciekawym bonusem na pewno rozwiązała by sprawę.

Lubie Placki
15-03-2011, 23:22
Uczepiłeś się mało znaczącej rzeczy, akurat jak widzisz ja też się tam udzielałem :) Po prostu u zioma byłem i od niego pisałem tego posta. Mówisz, że woj jest dalej znacząco silniejszy a ja się z Tobą nie mogę zgodzić. Podaj mi chociaż jeden przykład dlaczego Twoim zdaniem tak jest ??? Samo stwierdzeni "woj jest silniejszy" nic nie znaczy imho.

Chaosek
15-03-2011, 23:31
Lols po co piszesz z 2 kont?
Myślisz że to ci w czymś pomoże?
Że dzięki temu udowodnisz że mag jest słaby jeśli będziesz pisał z kilku kont?
Btw. Zrobię jutro woja, a ty maga i powalczymy ok?
Zobaczymy kto wygra?

Lubie Placki
15-03-2011, 23:34
Lols po co piszesz z 2 kont?
Myślisz że to ci w czymś pomoże?
Że dzięki temu udowodnisz że mag jest słaby jeśli będziesz pisał z kilku kont?
Btw. Zrobię jutro woja, a ty maga i powalczymy ok?
Zobaczymy kto wygra?

Heh po takich oskarżeniach nie zamierzam się już z Tobą wdawać w dalsze dyskusję.
Jeśli chodzi o pojedynek to jak najbardziej rób woja, mag już na Ciebie czeka:)