PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana handlu



Bidzia
14-03-2011, 19:23
Chodzi mi o akceptacje, przed chwilą gracz Ownage próbował mnie oszukać na handlu(dałem ustaloną kwotę, po czym dorzucił jeszcze jedną rzecz, powiedział, żebym dopłacił troszkę, po czym chciał sprytnie zdjąć pożądany przedmiot i uciec z pieniędzmi- że też takie rzeczy dzieją się nawet na becie..), proponuję :

Obecnie handel wygląda tak : wrzucasz przedmiot, akceptujesz, druga strona akceptuje, koniec

Dla większego bezpieczeństwa do tego dodałbym jeszcze kolejną akceptacje, po tym, jak obie strony zaakceptują, nie mogą nic zmieniać, tylko znów zaakceptować.

Tomi
14-03-2011, 19:41
przecież po każdej zmianie akceptacja się odznacza i trzeba akceptować ponownie (bynajmniej tak było to robione)

Bidzia
14-03-2011, 19:45
Owszem, jest tak, ale chodzi mi o taką sytuacje :
Gracz A w tym przypadku to ja, gracz B to Ownage

A zaznacza, B dorzuca przedmiot(trzeba zaakceptować ponownie) Więc ja zmieniam kwotę, po zmianie kwoty i przed wciśnięciem akceptacji ponownie B ma czas na dokonanie oszustwa, jeżeli ktoś się zagapi, to w niemalże tej samej chwili obaj wcisnął akceptuj i A zostaje oszukany.

ByQ-W1
14-03-2011, 19:51
To nie jest głupi pomysł , bo faktycznie jeśli on wklepuje cenę na nowo to nie zwraca uwagi na to co zostało usunięte, można by dodać takie coś że podwójna akceptacja i ta druga już bez zmian.

Tomi
14-03-2011, 20:06
Rozumiem, że chodzi o ochronę przed nieuważnym akceptowaniem? Bo oszukać to raczej się nie da - co akceptujesz - to dostajesz.

Bidzia
14-03-2011, 20:13
W sumie, to tak. Grałem w gry, w których było tak samo, jak jest teraz, tj. jedna akceptacja i wycofanie jej po zmianie jakiegoś przedmiotu, a pomimo tego do 'scamów
' dochodziło często, na różne sposoby

Casey
14-03-2011, 20:15
Może poprostu, tak jak w przypadku, wielu innych informacji, na górze wyjdzie pasek, ostatnia zmiana sprzedającego : 2 sec temu, dzięki temu, kupujący zawsze sprawdzi czy napewno wszystko gra.

ADIHC1
14-03-2011, 20:26
Niech akceptacja transakcji przez jednego gracze będzie możliwa, np. dopiero 5 sekund po akceptacji transakcji przez drugiego gracza. Nie będzie możliwa sytuacja, kiedy nie zdążymy zauważyć, że zaakceptowaliśmy nie to, co trzeba.

VaanDee
14-03-2011, 20:28
Jest pewne ryzyko że się z handlu zrobi filantropia, ja staram się zawsze zwracać na to uwagę
podobnie jest z pojedynkami gdy chcę aby był o sam rank lub o nic to nim akceptuje odczekam
kilka sekund nim się upewnię, że wszystko gra.

Ja bym wolał już mieć akceptację akceptacji niż kolejne komunikaty, ale kwestia gustu :)

Lubie Placki
14-03-2011, 21:17
Dokładnie tak jest. Dodatkowo dochodzi tutaj kwestia, kiedy jeden gracz zmieni coś w ustawieniach pojedynku i za kilka sekund wrzuci na walkę automatyczną a z powodu jakichś tam opóźnień, ty klikasz akceptuj i w tym samym momencie na twoim ekranie dopiero pojawia się zmiana i walka odbywa się w trybie automatycznym.

Jeśli chodzi o handel, to spotkałem się już z takim oszustwem na pokaźną sumę, jednak wyleciało mi to jakoś później z głowy.

Val Gaav
14-03-2011, 22:40
dobrze jakby w cenach później ucinało 3 zera i pokazywało "k"

mtnm
14-03-2011, 22:48
Heh... skoro testerzy tak się zachowują - to co będzie potem, jak dołączą ci wszyscy "pro"...

A tak przy okazji - prowizja z targu ma zwiększać obrót złota w grze, handel z ręki do ręki nie jest obciążony żadnymi opłatami... Jest tu spore pole do popisu dla "ministra finansów".

Mapiątko
14-03-2011, 23:11
A tak przy okazji - prowizja z targu ma zwiększać obrót złota w grze, handel z ręki do ręki nie jest obciążony żadnymi opłatami... Jest tu spore pole do popisu dla "ministra finansów".
No tak, VAT może być, ale nie 23% tylko 1 i dla samego złota, itemy zostawmy nieoprocentowane, taki bonus...
PS Pity też trzeba będzie wypełniać i się rozliczać z Jackiem ;p

Aby nie zakładać nowego tematu, napiszę 2 sprawy dot. handlu:
1. nie działa ikonka czatu w handlu
2. w czasie gdy gracz dodaje coś do wymiany i mamy zaznaczone coś aby przeglądać staty to gdy coś zmieni to pole traci focus i trzeba znów kliknąć by czytać staty, jest to nieco uciążliwe, zwłaszcza w czasie "prezentacji" swojego eq w handlu.

mtnm
14-03-2011, 23:26
Co lepsze - żeby HL sponsorujący nową postać płacił jakiś niewielki podatek od darowizny na rzecz nowej postaci, czy żeby Admin znowu zarządził 50% podatek od wzbogacenia się? :P

mtnm
16-03-2011, 09:39
A czy w ogóle są jakieś ślady w logach po handlu (targ/wymiana) - czy w ogóle można komuś udowodnić, że taka wymiana (?) miała miejsce? I wyciągnąć z tego wnioski? Czy też jesteśmy skazani na opinie, że "na s3 to przynajmniej porządku pilnowali"?:cool:

tester
16-03-2011, 10:37
Nie ma potrzeby udowadniania takich rzeczy, bo wymiana nie jest ani zła, ani wstydliwa ;]

A co do handlu, to pewnie wystarczy opóźnienie między ostatnią zmianą a możliwością akceptacji. Choć z drugie strony, jak ktoś chce bezpieczeństwa, to zawsze może zapłacić prowizję na targu...