PDA

Zobacz pełną wersję : [P?] ama sie psuje



Harriours
25-11-2023, 22:40
czm nie mozna dolaczyc na ame jak sie nie bralo udzialu w losowaniu?? to jakis nowa swietna zmiana o ktorej nikt nie poinformowal czy blad?? wyskakuje komunikat cos w stylu; "nie mozesz dolaczyc do walki poniewaz nie brales udzialu w losowaniu''

xSans
25-11-2023, 22:49
nie można wejść przez pierwsze 2 minuty po zalogowaniu

nerrux
25-11-2023, 22:52
nie można wejść przez pierwsze 2 minuty po zalogowaniu

po odczekaniu 2 minut nadal nikt nie mogl wbic,bylismy zmuszeni przez gre do bicia amy w 3 osoby

AdRianekkk
25-11-2023, 23:50
Spotkałem się z tym komunikatem tylko gdy ame złapała osoba z pożeraczem, a w losowaniu brały udział conajmniej cztery osoby.

Duduś
26-11-2023, 03:29
Spotkałem się z tym komunikatem tylko gdy ame złapała osoba z pożeraczem, a w losowaniu brały udział conajmniej cztery osoby.

Tak też było tym razem, tylko że jedna z czterech osób która uczestniczyła w losowaniu (ja) miała osiągnięty limit na SOS. Stworzyło to sytuację w której nikt nie mógł dołączyć już do walki.

@Tomi Może dać "wolny" wstęp dla osób które uczestniczyły w losowaniu tylko przez określony czas, np 30s? :confused: Zapobiegłoby to takim sytuacjom w przyszłości, bo prędzej czy później dojdzie do tego że ktoś będzie "zmuszony" do solowania amy, bo nikt nie będzie mógł dołączyć do walki :D

Sensei Sonquar
26-11-2023, 19:56
Pytałem Tomiego o to jak to działa: jakie są warunki na blokadzie w dołączeniu do walki gdzie nie było mnie podczas łapania? Dzisiaj miałem ze dwa razy taki komunikat, bo stałem bez dźwięków, a ktoś przyszedł z miasta i wbił do walki bez problemu.

Dopuszczenie do pomocy nie powinno zależeć od konkretnej osoby tj. jeśli jest blokada w danej walce to dla wszystkich, którzy nie próbowali łapać. ~Tomi

damianxp
26-11-2023, 20:43
Z tego co wiem to Tomi coś tam testuje z blokadami na wbijanie dla osób które nie łapały, tylko nie rozumiem dlaczego w niektórych przypadkach tylko to działa i czy to działa tylko w walkach bez akceptacji czy we wszystkich? Nigdzie nie było wyjaśniane na jakiej zasadzie są pewne postacie odrzucane, bo dalej widzę wołanie z miasta na akceptacji i jakoś to nie wyskakuje. Uważam że jak Administrator wprowadza takie "dobre" zmiany to powinno być wyjaśnione jak to działa.

Kagome
26-11-2023, 21:35
Dlaczego nie ma o tych zmianach ani słowa we "Wprowadzonych Zmianach (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?35)"?

Tomi
26-11-2023, 21:48
Zmiany poszły trochę przez przypadek, dlatego nie było oficjalnego info. Sorry za to.

obowiązuje w przypadku:
- walka bez akceptacji
- gdy liczba łapiących jest >=4

Miało bardziej zachęcić do łapania, zamiast sępienia tylko na pomoc i wg logów raczej ten cel osiągnęło.
Niemniej jednak niekoniecznie to zostanie w takiej formie.
Na ten moment podbiję warunek, aby było min. 5 łapiących.

Amaski
26-11-2023, 23:02
Zmiany poszły trochę przez przypadek, dlatego nie było oficjalnego info. Sorry za to.

obowiązuje w przypadku:
- walka bez akceptacji
- gdy liczba łapiących jest >=4

Miało bardziej zachęcić do łapania, zamiast sępienia tylko na pomoc i wg logów raczej ten cel osiągnęło.
Niemniej jednak niekoniecznie to zostanie w takiej formie.
Na ten moment podbiję warunek, aby było min. 5 łapiących.

Wydaje mi się, że warto dodać ograniczenie czasowe na to, zamiast zwiększać liczbę osob, wczoraj wieczorem o 22, przez parę dobrych minut czekałem na 2 osoby, które były obok, lecz nie mogły nadal wbić, byłem zmuszony do bicia Amy w 3 osoby, co zakończyło się porażką.

- - - - - - - - - -



Miało bardziej zachęcić do łapania, zamiast sępienia tylko na pomoc i wg logów raczej ten cel osiągnęło.


Nie ma co się dziwić, że ludzie nie chcą łapać bez przymusu. Aktualnie nie ma większych korzyści z nieposiadania pożeracza (nawet jak "wymienia się" Amę z innymi osobami bez pożeracza to nadal pomoc osobom, które nie mają pożeracza liczy się do limitu dziennego), a zmiany na Amie zachodzą tak często i są na tyle różne, że można się spodziewać, że może się to zmienić, a wtedy dana osoba nie będzie miała już postaci bez pożeracza.